Nie jesteś zalogowany.

Veteran Abrams

2021/11/19 16:49 2021/11/19 17:28 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
Veteran Abrams #11713

ctx napisał: Skąd takie informacje ? Bo ja widziałem całkiem niedawno informację od Ryśka z eunicycles.eu, że sprzedaż Shermanów i tym podobnych "klocków" to jest jakiś promil w stosunku do np V10.

ankieta na grupie FB Monocykle Elektryczne POlska "jaki monocykl aktualnie posiadasz" - stan na marzec 2021r.

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

widocznie ludzie kupują koła także u innych sprzedawców niż Rysiek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2021/11/19 16:58
ctx
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
Veteran Abrams #11714
Ta, ankieta na FB, całe 23 głosy na Shermana, faktycznie niebywały sukces;)
Jednak bardziej wierzę w statystyki dystrybutora, gdyby sprzedawał tyle co w tej ankiecie to już dawno by musiał zwinąć interes...

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>3500km) , Inmotion V10F(>6000km)

2021/11/19 17:16 2021/11/19 17:18 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
Veteran Abrams #11715
przecież nie chodzi o konkretną liczbę głosów, ale %-owy udział w ogólnej liczbie oddanych głosów. Wiadomo że to są dane przybliżone. Aktywnie bierze udział zazwyczaj tylko część społeczności, tak samo jak na forum. Zagłosowało ok. 200 osób z ogólnej liczby 1600 uczetników grupy. Nie wiem dlaczego użytkownicy mieliby kłamać w ankiecie, a dystrybutor wiedzieć lepiej od nich co kto ma i na czym jeździ.

2021/11/19 20:15
ctx
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
Veteran Abrams #11716
Miałbyś rację przy założeniu, że ta grupa jest reprezentatywna dla ogółu użytkowników i procentowo to się rozkłada analogicznie a tak nie jest.
Po prostu na grupie modny jest Sherman i tyle, mimo że pewnie spora część jego posiadaczy nie robi nim tras po 100km tylko jeździ wokół osiedla z czego się tak nabijasz ;)
Znów podkreślam, że nie mam nic przeciwko Shermanowi i dużym kołom, ale właśnie bez sensu jest deprecjonowanie słabszych i mniejszych kółek, które dla jednak większości użytkowników są tak jak przedmówca napisał sensowniejszym rozwiązaniem. Tak też wynika z informacji od dystrybutora, który właśnie dysponuje tutaj bardziej reprezentatywnymi danymi w temacie co jest faktycznie popularne, niezależnie od tego czy i do jakiej grupy społecznościowej ktoś przynależy i jak jest na niej aktywny.

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>3500km) , Inmotion V10F(>6000km)

2021/11/19 23:21
Kółkowiec
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 2
Więcej
Veteran Abrams #11719

ctx napisał: Jednak bardziej wierzę w statystyki dystrybutora, gdyby sprzedawał tyle co w tej ankiecie to już dawno by musiał zwinąć interes...

Eunicycles nie ma Shermana w ofercie i nie przypominam sobie, żeby kiedyś miało.

2021/11/19 23:27 2021/11/19 23:46 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
Veteran Abrams #11720
nie ma co się spierać, jest miejsce i dla mniejszych, i dla większych. Zauważcie że choć ostatnio nowe modele euc to głównie większe urządzenia, to jednak sporo mniejszych nadal jest w ofercie i na razie producenci ich nie wycofują. Czyli jest rynek zbytu na oba typy produktów.

Przy okazji zachęcam do udziału w najnowszej ankiecie dot. popularności poszczególnych modeli w Polsce - www.facebook.com/groups/MonocykleElektry...POLSKA/announcements

2021/11/20 03:08
cooler
Senior forum
Senior forum
Więcej
Veteran Abrams #11723

tdm napisał: nie ma co się spierać, jest miejsce i dla mniejszych, i dla większych. Zauważcie że choć ostatnio nowe modele euc to głównie większe urządzenia, to jednak sporo mniejszych nadal jest w ofercie i na razie producenci ich nie wycofują. Czyli jest rynek zbytu na oba typy produktów.

Przy okazji zachęcam do udziału w najnowszej ankiecie dot. popularności poszczególnych modeli w Polsce - www.facebook.com/groups/MonocykleElektry...POLSKA/announcements

Ba! Ja wręcz uważam że gdyby cena np takiego V10 czy V8 była proporcjonalna do performance np w stosunku do Shermana, to powinny kosztować po tysiaku. Tymczasem cholernie trzymają cenę pomimo słabych parametrów... Mało tego, są w ofercie i ludzie to kupują jako alternatywa do dużych i ciezkich kół. Gdybym jechał pośmigać sobie promenadą nad morze i miałbym wybór 1 sherman w bagażniku lub 3 V8 żeby polatać z rodziną: to wybór byłby prosty.
Ja za tysiaka chętnie bym przytulił nowego V8S, bo koło jest lekkie, poręczne, przyjemne do codziennej jazdy i co tu ukrywać, jest ładne. Gdybym chciał coś tylko do pobujania się po mieście, to projekt V8 jest dużo lepszy niż V10, bardzo dobrze mi się jeździ pomimo że mam nieco większe i mocniejsze V10. A z 44 kilowym Abramsem na tą chwilę nie mam pomysłu co robić... Moją potrzebę szybkości spełniają samochody i ze względów opisanych powyżej (EUC Cd=1,28 vs samochód Cd=0,23) EUC nigdy nie pojadą naprawdę szybko.
Ale dobrze że jest wybór, choć spodziewałem się że koła będą coraz lżejsze a tylko moc (co za tym idzie moment) i zasięg będą rosły.

2021/11/21 21:52
lukaszwiecek
Senior forum
Senior forum
Więcej
Veteran Abrams #11731
Rozmawiam z Dimą (Ecohuman). Zamówienie na kolejną partię Abramsów będzie składał do końca tygodnia (chyba ze będzie dużo zdecydowanych, to może nawet szybciej).

Cena ostateczna (uwzględniająca aktualną promocję) to 13 679,10 zł brutto (z polską FV).

Zaliczka 30% płatna od razu, a pozostaje 70% jak koła zostaną wysłane z Chin.

Póki co dwie osoby są zdecydowane (ja i ktoś jeszcze), oraz kilka osób się zastanawia.

Jeżeli więc ktoś chce się załapać na to najbliższe zamówienie, to lepiej pisać od razu do Dimy.

Pozdro!

2021/11/21 22:11 2021/11/22 12:20 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
Veteran Abrams #11732
dzięki za info, rabat od ceny standardowej jest kuszący. Czy są jakieś terminy do kiedy należy zgłaszać udział? Na kiedy mniej więcej przewidujecie odbiór?
Na FB w ankiecie dot. aktualnie posiadanego koła póki co 3 osoby zgłosiły zamiar zakupu tego modelu (można ich podpytać) www.facebook.com/groups/MonocykleElektry...POLSKA/announcements Zainteresowanie całkiem spore zważywszy że ankieta wisi dopiero parę dni, 3x więcej chętnych niż np. na Commandera.
Fajnie, że kilka Abramsów pojawi się w PL już na starcie, za rok kto wie czy nie będzie to jedno z popularniejszych kół, jak to się stało swego czasu z Shermanem czy Monsterem. Na pierwszych prezentacjach koło wygląda na bardzo solidnie zbudowane. 22" daje spory komfort jazdy a do innego balansu łatwo się przyzwyczaić, wystarczy trochę więcej pojeździć i założyć dobre pady.

Czekamy na Waszą recenzję.

2021/11/22 01:16
cooler
Senior forum
Senior forum
Więcej
Veteran Abrams #11734
No i jednak CTX ma rację, z ankiety WronWay górą Inmotion :)
www.youtube.com/post/UgkxNpY-pzP73-93cJwC27mytnkdHnc3p3St

Czas generowania strony: 0.198 s.