Nie jesteś zalogowany.

Spotkanie forumowe na torze

2019/05/23 22:54
hal2000
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
Autor
Spotkanie forumowe na torze #6364
Wiele spotkań "miejskich" już za nami. Fajnie byłoby wziąć udział w czymś nowym i np. spotkać się na torze. Liczba obiektów do wynajęcia w PL się zwiększa. Przy okazji można by się trochę pościgać w bezpiecznych okolicznościach i rozstrzygnąć kilka sporów dotyczących zasięgu ; ) Na Silesia Ring pewnie nas nie stać, ale może ktoś zna jakieś inne, przystępniejsze cenowo lokalizacje?
PODZIĘKOWANIE BartX

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/05/24 00:36
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 21
Więcej
Spotkanie forumowe na torze #6368
Dla mnie rewelacja ale pamietaj nikt sie nie pojawi ludzie unikają takich zabaw,dbają o bezpieczeństwo sugerują sie przepisami wręcz przecież zabraniają ,sugerują tezy prawne bezpieczeństwo itp, może by sie znalazło 3osoby 4osoby ale ludzie jak wiemy sugerują sie ostrożnością itak dalej,zapewne ktos sie znajdzie z jajami a nie fistaszkami!ake raczej patrząc na te grono to nikt sie tego nie podejmie stwierdzam fakty

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2019/05/24 09:18
hal2000
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
Spotkanie forumowe na torze #6372
Po to właśnie tor - żeby było bezpiecznie - bez samochodów, rowerzystów i pieszych naokoło.

Poza tym tor to nie tylko wyścigi, ale też okazja np do testów zasięgu, umiejętności manewrowania, etc.

Przy okazji pewnie grill i po prostu okazja do spotkania i pogadania.

2019/05/24 10:25
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Spotkanie forumowe na torze #6381
Ja bym unikał typowych dużych torów samochodowy typu Silesia Ring. Dla kółek to raczej słaba opcja, gdyż te tory projektowane są pod znacznie szybsze i większe maszyny. Z perspektywy kółka z prędkością maksymalną około 50km/h, każdy zakręt byłby mega szeroki i można by grzać na maksa, a długie proste na których samochody i ścigacze osiągają prędkości 200 czy 300+ km/h, dla znacznie wolniejszych maszyn trwałyby wieczność i byłyby nudne.

Fajniejszy (i przy okazji tańszy do wynajęcia) wydawałby się większy tor gokartowy, albo tzw. mocno techniczny tor motocyklowy (wąski, na którym co chwila jest zakręt i nie ma długich prostych). Od znajomego motocyklisty słyszałem, że np. tor Radom do takich należy.
automobilklub.radom.pl/tor/

Oczywiście z Radomiem jest problem komunikacyjny, gdyż nie tak łatwo dojechać do tego miasta jak np. do Krakowa, Gdańska, Warszawy, ale to taka propozycja, może ktoś podobne obiekty kojarzy.

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7300km+) -> 03.2019 InMotion V10F (3500km+)

2019/05/24 10:39
kotu
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 1
Więcej
Spotkanie forumowe na torze #6382
Proponuję Gdańsk EURO ARENA. Do tego wiele miejsc alternatywnych i przejazd nad morzem do Sopotu.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

PODZIĘKOWANIE Lukas

2019/05/24 11:30
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 21
Więcej
Spotkanie forumowe na torze #6383

hal2000 napisał: Po to właśnie tor - żeby było bezpiecznie - bez samochodów, rowerzystów i pieszych naokoło.

Poza tym tor to nie tylko wyścigi, ale też okazja np do testów zasięgu, umiejętności manewrowania, etc.

Przy okazji pewnie grill i po prostu okazja do spotkania i pogadania.

Tor wyłącznie służy do wyścigów więc masz na myśli szybkość mi pasuje ale mam na myśli innych którzy tego się nie podejmą, pamiętasz wrocek i rejony Twoje domu gdzie pędziliśmy wtedy było fajnie, manewrowanie to można zrobić w każdym innym miejscu, nie musi być tor, bo to jest bezpieczne i nie trzeba do tego toru..Zasięg to można na torze i nie tylko robić

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2019/05/24 11:37
piomay
Senior forum
Senior forum
Więcej
Spotkanie forumowe na torze #6384
Można by się pokusić pogadać z Torem Poznań. Tu tor gokartowy jest połączony z głównym przez moment. Jest gdzie się rozpędzić a i jest gdzie zakręty poćwiczyć

2019/05/24 12:21 2019/05/24 12:22 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
Spotkanie forumowe na torze #6385
Wiecie, co. Lukas ma trochę racji, zwróćcie uwagę na datę tematu w którym właśnie sprawa takiej zabawy była poruszona.

Link poniżej, temat jest przyklejony od 2 lat i co? Nic.

forum.ecojazda.pl/index.php/start/spotka...-rywalizacja-nagrody

Pozdrawiam. Tomek
PODZIĘKOWANIE Lukas

2019/05/24 12:33
kotu
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 1
Więcej
Spotkanie forumowe na torze #6386
Uważam, że trzeba zorganizować:

Podjazdy pod górę na czas. (widać jak sprzęt puchnie i odcina się)
Jazda na krótkim odcinku, na czas, ( ocena przyśpieszenia)
Tor przeszkód na czas. ( ocena zręczności, sprzętu i ridera)
Jazda po leśnej drodze, na czas. (ocena jazdy sprzętu w terenie)
Jazda po plaży na piasku, na czas.

Wtedy będzie zróżnicowanie sprzętu, jeden lepszy w tym a drugi w tamtym...
Nie chodzi o to, aby najszybsze wygrały. Niech każdy ma zabawę i może wygrać nawet małym sprzętem.

Same wyścigi są nudne i trwają krótko, to ma być wg mnie dobra zabawa i bezpieczeństwo.
Ocenę zasięgu odpuśćmy sobie, bo nie ma, kiedy się ładować na fula do porównania.

Gdańsk ma to wszystko w jednym miejscu blisko morza, znam rejony, gdzie to można przeprowadzić.

2019/05/24 20:56
hal2000
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
Spotkanie forumowe na torze #6407
Luca: tor to nie tylko prędkość i czas; chodzi o to żeby było miejsce, które mamy do dyspozycji, żeby pojeździć i się spotkać w innych okolicznościach niż przejazd miejski;
GeXN: Z Silesia Ring oczywiście żartowałem - byśmy się tam nie znaleźli nawzajem ; ) coś mniejszego, ale z w miarę szerokim asfaltem i jakąś prostą byłoby ok
piomay: o właśnie coś takiego, co przy okazji nas nie zrujnuje finansowo
Kalmar: tamto nie ruszyło bo było zbyt na poważnie; ja myślę że to powinien być trochę bardziej happening, a trochę mniej olimpiada;
Kotu: podzielam entuzjazm i cytuję "trzeba zorganizować" ; )

Czas generowania strony: 0.321 s.