Nie jesteś zalogowany.

Jaki pierwszy monocykl elektryczny polecacie?

2019/12/01 19:48
Szaman
Świeżak
Świeżak
Więcej
Jaki pierwszy monocykl elektryczny polecacie? #8486
Niestety ten materiał trochę ostudził zapał do kupienia MSX:

Od 18:30

Autor kanału w komentarzach wyjaśnia, że przyczyną spalenia płyty była waga powyżej 90kg obu riderów.
Ja mam trochę ponad 100kg. Nie chciałbym się stresować przed każdym dłużej utrzymującym się wzniesieniem.

Poza tym co wyżej to MSX jest brzydki jak noc. Przypomina mi pewien tajwański skuter, którym kiedyś jeździłem. Nie pamiętam nazwy.
Widziałem filmy pokazujące wnętrzności tego koła. Niezbyt zachęcające ale przynajmniej wymiana dętki dość łatwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/12/01 20:17
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
Jaki pierwszy monocykl elektryczny polecacie? #8487

Szaman napisał: Niestety ten materiał trochę ostudził zapał do kupienia MSX:

Od 18:30

Autor kanału w komentarzach wyjaśnia, że przyczyną spalenia płyty była waga powyżej 90kg obu riderów.
Ja mam trochę ponad 100kg. Nie chciałbym się stresować przed każdym dłużej utrzymującym się wzniesieniem.

Poza tym co wyżej to MSX jest brzydki jak noc. Przypomina mi pewien tajwański skuter, którym kiedyś jeździłem. Nie pamiętam nazwy.
Widziałem filmy pokazujące wnętrzności tego koła. Niezbyt zachęcające ale przynajmniej wymiana dętki dość łatwa.

..... nie słuchaj dziadka Martiego, MSX to bardzo dobre koło, i jedno z najmniej awaryjnych.

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/12/01 20:19
Szaman
Świeżak
Świeżak
Więcej
Jaki pierwszy monocykl elektryczny polecacie? #8488
Słuchać mogę przestać, ale nieodwidzę tego co zobaczyłem. ;)

2019/12/01 20:21 2019/12/01 20:30 przez atdlzpae.
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Więcej
Jaki pierwszy monocykl elektryczny polecacie? #8489
Mam 120kg i mojego MSX jeszcze nie spaliłem. ;-) No ale w mojej okolicy moreny czołowe mają < 100m.

MSX'y są dobrze skonstruowane i nie są znane z przegrzewania się. Ale każdemu kołu się zdarza.
Overheat hill jest naprawdę pesymistycznym przypadkiem, no chyba że chcesz pojeździć po górach. ;-)

Inne koła które bym dla siebie rozważał: KS18XL, KS16X lub Nikola.
Dla > 100kg myślę, że 18' zdecydowanie są najlepsze.

KS16S piszczy (chyba KS18XL też... Ale to sprawdź na youtube). Mi to nie przeszkadzało, ale innym tak.

2019/12/01 20:23
Kółkowiec
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 2
Więcej
Jaki pierwszy monocykl elektryczny polecacie? #8490

IgorRz napisał:
..... nie słuchaj dziadka Martiego, MSX to bardzo dobre koło, i jedno z najmniej awaryjnych.

Niestety, z nowymi MSX-ami jest inny nowy problem - nowe koła bujają się w przód i w tył na najtwardszym ustawieniu.
Dziadka Marty'ego dobrze posłuchać:

forum.electricunicycle.org/topic/16526-1...v3s-debacle-of-2017/
PODZIĘKOWANIE Szaman

2019/12/01 20:28 2019/12/01 20:30 przez atdlzpae.
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Więcej
Jaki pierwszy monocykl elektryczny polecacie? #8491

Niestety, z nowymi MSX-ami jest inny nowy problem - nowe koła bujają się w przód i w tył na najtwardszym ustawieniu.

Tylko MSX'y 100V 1860Wh, które są nowością. Problem jest już rozwiązany w nowej partii.
Wygląda na to, że inżynier wrał kod z ~/gotway-experimental-firmware zamiast z ~/gotway-stable i z tąd ten błąd. ;-)

Każdy producent miał podobne problemy. Np. KS18XL miał tak mocny tilt-back, że zrzucał ludzi podczas jazdy. Oczywiście update firmware'u naprawił ten problem.
PODZIĘKOWANIE IgorRz

2019/12/02 09:11
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Jaki pierwszy monocykl elektryczny polecacie? #8503

Szaman napisał: Witam Was!
Przymierzam się do pierwszego koła.
Wstępnie rozpatruję 2 modele. (...)

Wszystkie KingSongi poza najnowszym modelem KS-16X mają delikatny pisk. Niektórzy chwalą, bo słychać jak się jedzie i piesi schodzą ze ścieżki, inni nienawidzą - ile ludzi tyle opinii ;)

Co do zastosowań - jeżeli chcesz zjeżdżać z głównej ścieżki w lesie to lepsza będzie otwarta obudowa jak np. w MSX, albo RockWheel GT16. Kamienie i gałęzie nie wpadają wtedy do obudowy i nie robią hałasu. Wadą otwartej obudowy jest oczywiście chlapanie - to trochę jak jazda rowerem bez błotnika, czyli błotko leci na plecy i czasem na buty przez przedni wylot. Jeżeli chcesz używać kółka do codziennych dojazdów, nawet w gorszą pogodę, a z głównej drogi w lesie zjeżdżasz rzadko, polecałbym mimo wszystko coś z zamkniętą obudowę.

Do listy rozważań oprócz Nikoli i KS-16S dorzuciłbym bym jeszcze KS-18L, KS-16X (to byłby mój wybór, gdybym dzisiaj miał kupować koło bez ograniczeń budżetu) i InMotion V10F. Jeżeli chcesz zostać przy 2 modelach które wspomniałeś na początku to moim zdaniem KS-16S będzie wygodniejszy w użytkowaniu (wygodniejsza rączka, lżejszy), ale Nikola będzie miała lepsze właściwości jezdne, zwłaszcza w trudnym terenie (mocniejszy silnik, szersza opona mniej zapadająca się w piachu, większy zasięg) i pewnie skłaniałbym w stronę Nikoli (mimo, że koło jest mało ergonomiczne i ciut za szerokie przez co stoi się na nim trochę okrakiem).

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7350km+) -> 03.2019 InMotion V10F (4600km+)
PODZIĘKOWANIE Szaman

2019/12/02 09:44
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
Jaki pierwszy monocykl elektryczny polecacie? #8504
Do msx można dołożyć oryginalny błotnik lub zamiennik drukowany i wtedy plecy czyste.

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

2019/12/02 10:44
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Jaki pierwszy monocykl elektryczny polecacie? #8505
Nawet jeżeli rozwiążemy w MSX problem chlapania z tyłu, to dalej woda wyrzucana jest jeszcze z przodu i leci na buty.
Tutaj filmik obrazujący problem (w trochę ekstremalny sposób ;) i w starszym modelu który jeszcze posiadał mini-błotnik z przodu, coś czego w MSX już nie ma)

Oczywiście chlapanie to problem jeżeli planujemy używać kółka z otwartą obudową do codziennej komunikacji. Do jazdy rekreacyjnej (tylko gdy pogoda jest ładna) można tą sprawę pominąć.

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7350km+) -> 03.2019 InMotion V10F (4600km+)

Czas generowania strony: 0.212 s.