Nie jesteś zalogowany.

Ninebot one S2-czy spełni moje wymagania?

2019/12/01 22:18
Autobusiarz
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
Ninebot one S2-czy spełni moje wymagania? #8494
równa ścieżka rowerowa,temp. około 0 stopni.Od początku odczuwałem,że to koło jest za wolne,Zaczyna pikać przy 21 km/h!.Bateria około 40 %.Opona napompowana na 2,1 bar.Na zagranicznych forach ludzie opisują podobny problem.
Myślałem,że będę sobie śmigał do pracy te 28 km/h a tu taka lipa.Co do samej jazdy-po kolejnej półtorej godziny opanowałem wolną jazdę,wsiadanie bez podparcia(choć mocno macham przy tym łapami).Mam problemy ze skręcaniem w prawo,ciężko utrzymać mi równowagę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/12/01 22:58 2019/12/01 23:00 przez IgorRz. Powód: ort
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
Ninebot one S2-czy spełni moje wymagania? #8497

Autobusiarz napisał: równa ścieżka rowerowa,temp. około 0 stopni.Od początku odczuwałem,że to koło jest za wolne,Zaczyna pikać przy 21 km/h!.Bateria około 40 %.Opona napompowana na 2,1 bar.Na zagranicznych forach ludzie opisują podobny problem.
Myślałem,że będę sobie śmigał do pracy te 28 km/h a tu taka lipa.Co do samej jazdy-po kolejnej półtorej godziny opanowałem wolną jazdę,wsiadanie bez podparcia(choć mocno macham przy tym łapami).Mam problemy ze skręcaniem w prawo,ciężko utrzymać mi równowagę.

Kupiłeś używane kolo, model tez juz ma swoj wiek, pasowalo by dac go na przedglad do serwisu aby mieć pewność czy z kołem wszystko ok. Zwłaszcza ze zrobiło Ci takiego psikusa, swoją drogą dobrze ze nic sobie mie zrobiłeś.

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/12/01 23:53
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Więcej
Ninebot one S2-czy spełni moje wymagania? #8499
Zainstaluj euc.world i włącz funkcję ciągłego logowania danych.
Zobacz jak napięcie się zachowuje w czasie jazdy.

2019/12/02 13:34
Autobusiarz
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
Ninebot one S2-czy spełni moje wymagania? #8506
Zapytam inaczej.Czy w kołach gotway można ustawić blokadę/alarm przy mniejszej prędkości po przekroczeniu której nas odetnie? Czy odcięcie następuje zawsze po przekroczeniu maksymalnej możliwej prędkości?

Może coś poprzestawiały w aplikacji.Euc.world nie działa.

2019/12/02 15:14 2019/12/02 15:15 przez atdlzpae.
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Więcej
Ninebot one S2-czy spełni moje wymagania? #8507
Nie ma takiej opcji w żadnym kole. To byłby przycisk "popełnij samobójstwo" i byłby z tego mały skandal. :-)
Zawsze są tiltbacki lub alarmy.

2019/12/03 09:47
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Ninebot one S2-czy spełni moje wymagania? #8509
Podejrzewam, że Autobusiarzowi chodzi o to jak skonfigurować GotWay'a, żeby jeździć względnie bezpiecznie.
W aplikacji GotWay'a powinna być opcja ustawienia prędkości dla poszczególnych alarmów np. po przekroczeniu 15km/h pojedyncze piknięcie, a po przekroczeniu 20km/h podwójne. Jest jeszcze alarm sygnalizujący przekroczenie 80% maksymalnej koła i niestety jeżeli masz słabą baterię to ten może się załączyć jeszcze przed tymi poprzednimi (zmniejszając szanse na usłyszenie i czas na rozpoczęcie spowalniania).

Co do tiltbacku (odchylanie pedałów do tyłu, w celu spowolnienia jadącego, zabezpieczające przed przekroczeniem prędkości maksymalnej) - nie wiem jak to w starszych GW działa, czy nawet jak go ustawisz na zadaną prędkość, to czy będzie on włączał się wcześniej przy słabszej baterii, czy nadal będziesz musiał jechać na słuch (słaba bateria pozwoli Ci na maks 20km/h, a tiltback ustawiony na 30km/h i nigdy się nie włączy). Może ktoś z większym doświadczeniem w jeździe na starszych GW coś doda. W przypadku InMotion i KingSong (niezależnie od wieku), tiltback'a nie da się wyłączyć, a koła redukują prędkość maksymalną wraz ze spadkiem poziomu baterii, tak aby zawsze jechać bezpiecznie i nie przeciążyć koła.

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7350km+) -> 03.2019 InMotion V10F (4600km+)

2019/12/03 17:14
Seba
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 13
Więcej
Ninebot one S2-czy spełni moje wymagania? #8513

Autobusiarz napisał: równa ścieżka rowerowa,temp. około 0 stopni.Od początku odczuwałem,że to koło jest za wolne,Zaczyna pikać przy 21 km/h!.Bateria około 40 %.Opona napompowana na 2,1 bar.Na zagranicznych forach ludzie opisują podobny problem.

Niestety kupiłeś bardzo stare koło, zarówno wiekiem jak i technologią. Jego nie obsługuje żadna znana aplikacja. Ba, nawet nowsze wersje fabrycznej apki go nie obsługują. Maksymalna prędkość tego kółka jak było nowe to raptem nieco ponad 30 km/h. Z tego co piszesz wynika, że bateria jest już u kresu swoich sił. To znaczy, że wystarczy chwilowe, nieco większe obciążenie aby napięcie gwałtownie spadło i doszło do odcięcia albo utraty mocy.

Potraktowałbym to koło jako wstęp do przygody z monocyklami. Do nauki, spokojnych dojazdów do pracy czy domu, ewentualnie załatwiania spraw na mieście. Jeśli Ci się to spodoba, zastanów się nad czymś lepszym i od razu zaakceptuj fakt, że poniżej 3000 zł nie kupisz niczego używanego, co będzie lepsze od tego co już masz.

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2019/12/03 18:45
Demon123
Senior forum
Senior forum
Więcej
Ninebot one S2-czy spełni moje wymagania? #8514
Chyba trochę zle podszedłes o tematu monocykli. Załozyłeś ze jak kupisz koło o odpowiednich srednich parametrach to wystarczy nauczyć się jazdy i bedzie można korzystać. Patrząc na ulice to dużo ludzi jezdzi na hulajnogach a śladowy procent na kołach- zapewne z jakiegos powodu. Ja kupujac koło potraktowałem to jako wzwanie zeby wogóle nauczyć się jazdy...Nie zakłądałem ze tak się stanie...Kupiłem ninebota E+ bo on jest nałatwiejszy o opanowania. Potem kupiłem inne koło V5f zeby zobaczyć jaka jest rożnica bardziej zaawansowany model ale z mniejszą średnicą koła. Potem kupiłem s2. Każde z koł ma jakies wady i zalety ,trzeba to dobierać i eksperymentować pod siebie bo to co dla kogos jest istotne dla ciebie moze być bez znaczenia i odwrotnie.Mi zalez np na jak najmniejszej masie bo 14kg to bardzo dużo,zwlascza jak ktos mieszka w starej kamienicy bez windy na 4 pietrze...a to co się łatwo nosi bo jest małe i "lekkie" niekoniecznie dobrze jezdzi... Moim zdaniem powinienłeś spróbować kilku modeli chociaż są tu i tacy co zaczynali od Z 10...

2019/12/03 21:03
Autobusiarz
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
Ninebot one S2-czy spełni moje wymagania? #8515
Zrobiłem już 50 km i koło jest jak najbardziej sprawne tylko po prostu za wolne.Pokonanie 10 km w mieście zajęło mi aż 52 minuty co jest dla mnie rezultatem bardzo słabym(hulajnogą robiłem ten dystans w 38 minut).Przejeżdżę jeszcze miesiąc i zastanowię się co dalej.Jedyne co mnie w pełni zadowala to zasięg-50 km.

2019/12/03 23:19 2019/12/03 23:19 przez atdlzpae.
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Więcej
Ninebot one S2-czy spełni moje wymagania? #8517
Zmierzyłeś ten zasięg? Bo jestem bardzo sceptyczny czy tyle osiągniesz... Szczególnie przy używanej baterii.

Czas generowania strony: 0.229 s.