Nie jesteś zalogowany.

[Z10] UPDATE! Zasięg vs pojemność baterii

2019/05/02 11:49
elGrey
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
[Z10] UPDATE! Zasięg vs pojemność baterii #5997
Napisałem dzisiaj rzeczowego posta o realnym zasięgu z10 ale zniknął. Może cenzurze nie podobał się klikbajtowy tytuł "Nie bądź PAN głąb - fizyki nie oszukasz "?

Spróbuje jeszcze raz, krótko.
W z10 zasięg realny dla mnie: pojemność baterii w Wh podzielone przez 18 Wh/km = 997/18 = 55km.
W MSX byłoby to 1800/18 = 100km.
Dla małej baterii 840Wh, lub pojedyńczej w MSX, byłoby to tylko 46km.

Pzdr. elGrey
PODZIĘKOWANIE IgorRz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/05/02 12:14
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
[Z10] UPDATE! Zasięg vs pojemność baterii #5998
Dokladnie tyle robie ok. 55 km i zostaje 15-18% baterii ( ostatnie 10% baterii nie ma jazdy )

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/05/03 12:16 2019/05/03 12:46 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
[Z10] UPDATE! Zasięg vs pojemność baterii #6005

Może cenzurze nie podobał się klikbajtowy tytuł "Nie bądź PAN głąb - fizyki nie oszukasz "?

Nie podoba mi się to określenie. Na forum jest moderacja, nie utożsamiajmy tego z cenzurą.
Jesteś gościem na prywatnym forum i jeśli właściciel uzna, że jakiś tekst mu się nie podoba to go usunie. Zapytałeś Admina dlaczego zniknęło? Jeśli nie, to nie domyślaj się, zapytaj.

Poza tym zauważyłeś gdzie umieściłeś swój post? W dziale "Przywitaj się". Czy to jest odpowiedni dział? No, nie. I co w związku z tym? Nic?
Może zwrócisz uwagę na to gdzie należy napisać post? Z flash mobem nie miałeś problemu, więc apeluję o odrobinę wysiłku.
Jeżeli masz kopię oryginalnego tekstu to zedytuj pierwszy post a jeśli nie masz możliwości edytowania to umieść ten post niżej a przeniosę tekst do pierwszego postu.

Nie lubię bałaganu :)
Przeniosłem.

Pozdrawiam. Tomek

2019/05/03 20:35
hal2000
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
[Z10] UPDATE! Zasięg vs pojemność baterii #6007
A ile Pan elGrey waży?

2019/05/03 21:51
hal2000
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
[Z10] UPDATE! Zasięg vs pojemność baterii #6008
No i jeszcze jedno, nie widzę nigdzie modelu MSX 1800Wh. Standardowo max to 1600Wh, czyli 1600/18=88 km, a nie 100, czyli tyle samo co KS 18XL pod warunkiem, że ważysz 70 kg i nie szalejesz : )

2019/05/15 13:14
elGrey
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
[Z10] UPDATE! Zasięg vs pojemność baterii #6203
Ostatnie testy:
1,5 h speedowania z często włączającymi się komunikatami o przekroczeniu prądu 40A i zasięg zmniejszył się z 54km do 39km.

Wniosek : 1) ciągła jazda z dużą prędkością i dosyć długo pod wiatr spowodowała zmniejszenie zasięgu o 28% w moim przypadku.
2) brak gniazdek zasilających w środku lasu skutkuje rekreacyjnym, kilkukilometrowym spacerkiem - dobrze, że kółko nie zablokowało się jak u speedyfeet.uk i nie musiałem go nieść.

Pzdr. elGrey

2019/05/15 13:26
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
[Z10] UPDATE! Zasięg vs pojemność baterii #6204

elGrey napisał: Ostatnie testy:
1,5 h speedowania z często włączającymi się komunikatami o przekroczeniu prądu 40A i zasięg zmniejszył się z 54km do 39km.

Wniosek : 1) ciągła jazda z dużą prędkością i dosyć długo pod wiatr spowodowała zmniejszenie zasięgu o 28% w moim przypadku.
2) brak gniazdek zasilających w środku lasu skutkuje rekreacyjnym, kilkukilometrowym spacerkiem - dobrze, że kółko nie zablokowało się jak u speedyfeet.uk i nie musiałem go nieść.

Pzdr. elGrey

Speedyfeet... myslal ze jak ma 8 lub 5 % baterii to sobie spokojnie pojedzie.... ale niestety w zetce tak nie jest :)
Ostatnie 10% to przewidziane jest na spokojne poprowadzenie kola za rączkę do domu.

2019/05/15 20:17
ml
Świeżak
Świeżak
Więcej
[Z10] UPDATE! Zasięg vs pojemność baterii #6207

dobrze, że kółko nie zablokowało się jak u speedyfeet.uk i nie musiałem go nieść.

Pzdr. elGrey

podczas jazdy nie miał uchwytu, aby go wykorzystać do prowadzenia - widać to na wcześniejszych i późniejszych ujęciach z jego testu.
blokada bez jakiejś usterki wydaje się niemożliwa.

2019/05/15 20:53 2019/05/15 22:19 przez IgorRz. Powód: Dodatkowa treść
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
[Z10] UPDATE! Zasięg vs pojemność baterii #6208

ml napisał:

dobrze, że kółko nie zablokowało się jak u speedyfeet.uk i nie musiałem go nieść.

Pzdr. elGrey

podczas jazdy nie miał uchwytu, aby go wykorzystać do prowadzenia - widać to na wcześniejszych i późniejszych ujęciach z jego testu.
blokada bez jakiejś usterki wydaje się niemożliwa.

... no faktycznie, nie zauważyłem tego do tej pory, a to juz jest tylko i wylacznie jego wina ze nie zamontował raczki do prowadzenia ;)

2019/05/17 01:52
Lukasz
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 7
Więcej
[Z10] UPDATE! Zasięg vs pojemność baterii #6221
W liczeniu zasięgu każdego koła trzeba uwzględnić wiele czynników:

- masa jeźdźca
- styl jazdy (agresywny/spokojny)
- ciśnienie w oponie
- prędkość
- profil terenu
- podłoże (asfalt/teren)
- wiatr
- temperature otoczenia
- początkową temperaturę koła (zwłaszcza w zimie jest to bardzo ważne)
- postoje
- itp

Dla Ninebota Z10 zasięg realny to 40-60 km, z tym że znajdą się tacy co potrafią zużyć cały prąd w 35km, jak i przy spokojnej jeździe / niskiej masie (np dla dziewczyn 50kg) i przy ciepłej pogodzie - zasięg 70 km jest całkiem możliwy.

W lesie gniazdek brak, ale gdyby się jednak trafiło to szybki zasilać 6.1A dodaje 20km zasięgu w godzinę ładowania. Sprawdzone.
forum.electricunicycle.org/topic/12631-f...arger-for-ninebot-z/

Ninebot ONE E+ 2000+ km ==> Ninebot ONE E+ z baterią 388wh 2000+ km ==> Kingsong KS16 2000+km ==> KS16S 5600+ km, ==> Z10 z modyfikacjami 1700km w pierwsze 3 miesiące, doświadczenie z Inmotion V8, Gotway 16" Gotway 18". Mody, światła itp. Jeżdżę również w złą pogodę i w zimie.
PODZIĘKOWANIE ml

Czas generowania strony: 0.372 s.