Nie jesteś zalogowany.

Ninebot One Z6 Z8 Z10 -18cali

2019/04/15 13:34
kotu
Niezależny Sprzdawca
Niezależny Sprzdawca
Oklaski: 3
Więcej
Ninebot One Z6 Z8 Z10 -18cali #5598
Daj mi dojście w takim razie do części.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/04/15 14:04 2019/04/15 14:04 przez IgorRz.
IgorRz
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 1
Więcej
Ninebot One Z6 Z8 Z10 -18cali #5599
jest kilku chinczyków na mojej grupie którzy mogą ci sprzedać każdą część, najlepiej napisz posta a sami ci odpiszą

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/317641035485979/

2019/04/15 14:23
Lukasz
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 6
Więcej
Ninebot One Z6 Z8 Z10 -18cali #5600

kotu napisał: Każde koło wymaga umiejętności ? Ja powiem, 2km adaptacji, ale nie Z10 tu musisz jeździć i mieć inny styl jazdy.

Jeśli tak, to wstawię film na YT MSX zawiązane oczy 50 metrów po kostce, wy to samo zróbcie na Z10 Łukasz film i Igor film, ciśnienie w oponie, jakie chcecie, kask, wszystko, co trzeba na oczach opaska samolotowa, do zasypiania. OK ? Ocenimy filmy. Czekam na odpowiedź.

Ciekawe, co mówią ci, co się przesiedli na Z10 z 16",18".

Przed użyciem opasek na cokolwiek użyj kasku.
Sam się przesiadłem z 16" i 18" z wąską oponą, kolejne dwie znajome osoby też się przesiadły na Z10 i jeżdżą. Tak samo jak narty carvingowe wymagają adaptacji, ścigacz względem skutera itp. Nikt nie mówił że to ma być wszystko TO SAMO.

Ninebot ONE E+ 2000+ km ==> Ninebot ONE E+ z baterią 388wh 2000+ km ==> Kingsong KS16 2000+km ==> KS16S 5600+ km, ==> Z10 z modyfikacjami 1700km w pierwsze 3 miesiące, doświadczenie z Inmotion V8, Gotway 16" Gotway 18". Mody, światła itp. Jeżdżę również w złą pogodę i w zimie.

2019/04/15 22:11
kotu
Niezależny Sprzdawca
Niezależny Sprzdawca
Więcej
Ninebot One Z6 Z8 Z10 -18cali #5602
A to szarpanie na boki od 6 minuty i walka z kołem ? Na piachu jest dobrze, ale koleiny już to to o czym mówie. Poprzecznie sobie radzi ale wzdłóżnie masakra. Tu tne po tym na wprost i pije kawe na cienkiej oponie 18" a wy walczycie z kołem. Z10 to szeroka narta inne kolo tnie jak łyżwa proste....

2019/04/16 14:16 2019/04/16 14:44 przez kotu.
kotu
Niezależny Sprzdawca
Niezależny Sprzdawca
Więcej
Ninebot One Z6 Z8 Z10 -18cali #5610

IgorRz napisał: kotu... przyszłość Z10 ma się dobrze... a odpisał ci chinczyk bo mają tyle zamówień że nie sa w stanie ich zrealizować.... zresztą takich reselerów jak własnie z jednym nich prowadzisz konwersacje jest setki ;)

Zweryfikowałem to, bo jestem zainteresowany serwisem modelu. Tak, najprawdopodobniej tak właśnie odpisują, żeby się "odwalić od nich".
Skontaktowałem się też z Jasonem z Ewheels, największy dystrybutor w USA, który odpuścił Z10, nie wspomniał nic o zaprzestaniu produkcji, ale podobno w Ninebocie mają wszystkich gdzieś, i nie odpowiadają nawet swoim klientom. Był wkurzony i napisał w skrócie banda drani, nie ma części, nie ma wsparcia, nie ma informacji, nie ma zainteresowania.
Ja części znalazłem, sprawdzę ceny i zobaczę ich ofertę. Pewnie będę prowadził serwis, ale sprzedaż, dla mnie to jakaś mina jest... To moja osobista opina, a znam chiny i tam można wpakować się w spore kłopoty. Szczególnie że w UE trzeba dać gwarancje w drugim roku od siebie, w pierwszym roku ponosić koszta wysyłki, więc cały zysk ze sprzedaży można stracić i sporo dołożyć. Serwis zarobi, bo sprzęt jest lichy, więc wchodzę. Może dam pakiety gwarancyjne na elektronikę, przemyślę to... Ogólnie dla sprzedawców, to jest wtopa. Czas pokaże. Może się cos poprawi i Ninebot uchyli czoła, ale ich rynkiem są hulajnogi elektryczne sprzedawane w tysiącach sztuk.

2019/04/18 08:31
JacekWRO
Świeżak
Świeżak
Więcej
Ninebot One Z6 Z8 Z10 -18cali #5624
O możliwości zaprzestania produkcji Z10 mówił na YT niejaki Hsiang. Kto nie zna, warto obejrzeć - facet nie ukrywa że jest wielkim fanem Z10, robi fajne filmiki z komentarzem w trakcie jazdy. Ma swoją manierę mówienia, która może się podobać, chociaż pewnie znajdą się tacy, których denerwuje. Mnie akurat on przekonał do kupna pierwszego EUC, i to właśnie Z10. W każdym razie podobno problemem są nierozwiązane kwestie patentowe na jednokołowce - bo chociaż Segway wymyślił pierwowzór to patent na jednokołowce należy do właścicieli marki Solowheel, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia oficjalną dystrybucje w USA i UE, a ponieważ Segway jak już wspomniano, trzepie teraz kasę na hulajnogach, nie pali się do inwestowania w problematyczny produkt.

Filmik tutaj:

W temacie Z10 - jeżdżę od 3 tygodni po Wrocławiu i najechałem 120km. To moje pierwsze koło więc nie będę się ekspercko wypowiadał ale potwierdzam wszystkie pozytywne, jak i negatywne wrażenia: przyspiesza świetnie - WOW! - tego się nawet nie spodziewałem i to mimo mojej wagi ok. 105 kg z plecakiem i osprzętem. Koło nie zatrzymuje się w miejscu, ale hamuje nieźle - na pewno jednak wymaga pewnego przewidywania sytuacji (np. że ktoś wyjdzie z bramy). Najgorsze jednak są właśnie nierówności podłużne np. podczas jazdy po starym bruku wzdłuż łączeń kostki kamiennej - koło "wyrywa" w lewo lub prawo. Pomaga (bardzo) wolna jazda i próba jazdy po grzbietach bruku. Czy jest to lepsze koło niż inne - nie wiem, bo nie jeździłem na innych i w ogóle doświadczenie skromne, ale nie żałuję żadnej wydanej złotówki. Nauka jazdy zajęła mi mniej niż 30km rozłożone na 7 dni ćwiczeń 1-2 razy dziennie po 20 min. Koło kupione przez Aliexpress.
PODZIĘKOWANIE plewan

2019/04/18 08:33
JacekWRO
Świeżak
Świeżak
Więcej
Ninebot One Z6 Z8 Z10 -18cali #5625
PS. Szukam innych fanów koła z Wrocławia.

2019/04/18 13:21
IgorRz
Ekspert
Ekspert
Więcej
Ninebot One Z6 Z8 Z10 -18cali #5629

JacekWRO napisał: PS. Szukam innych fanów koła z Wrocławia.

Wejdz na grupe, na pewno kogos spotkasz

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :

2019/04/18 21:13
kotu
Niezależny Sprzdawca
Niezależny Sprzdawca
Więcej
Ninebot One Z6 Z8 Z10 -18cali #5640

JacekWRO napisał: O możliwości zaprzestania produkcji Z10 mówił na YT niejaki Hsiang. Kto nie zna, warto obejrzeć - facet nie ukrywa że jest wielkim fanem Z10, robi fajne filmiki z komentarzem w trakcie jazdy. Ma swoją manierę mówienia, która może się podobać, chociaż pewnie znajdą się tacy, których denerwuje. Mnie akurat on przekonał do kupna pierwszego EUC, i to właśnie Z10. W każdym razie podobno problemem są nierozwiązane kwestie patentowe na jednokołowce - bo chociaż Segway wymyślił pierwowzór to patent na jednokołowce należy do właścicieli marki Solowheel, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia oficjalną dystrybucje w USA i UE, a ponieważ Segway jak już wspomniano, trzepie teraz kasę na hulajnogach, nie pali się do inwestowania w problematyczny produkt.

Filmik tutaj:

W temacie Z10 - jeżdżę od 3 tygodni po Wrocławiu i najechałem 120km. To moje pierwsze koło więc nie będę się ekspercko wypowiadał ale potwierdzam wszystkie pozytywne, jak i negatywne wrażenia: przyspiesza świetnie - WOW! - tego się nawet nie spodziewałem i to mimo mojej wagi ok. 105 kg z plecakiem i osprzętem. Koło nie zatrzymuje się w miejscu, ale hamuje nieźle - na pewno jednak wymaga pewnego przewidywania sytuacji (np. że ktoś wyjdzie z bramy). Najgorsze jednak są właśnie nierówności podłużne np. podczas jazdy po starym bruku wzdłuż łączeń kostki kamiennej - koło "wyrywa" w lewo lub prawo. Pomaga (bardzo) wolna jazda i próba jazdy po grzbietach bruku. Czy jest to lepsze koło niż inne - nie wiem, bo nie jeździłem na innych i w ogóle doświadczenie skromne, ale nie żałuję żadnej wydanej złotówki. Nauka jazdy zajęła mi mniej niż 30km rozłożone na 7 dni ćwiczeń 1-2 razy dziennie po 20 min. Koło kupione przez Aliexpress.

Jezdziłem z kolegami Gotway V3s+, MSX ja Z10 dzisiaj po Gdańsku 22km akku z 100% spadł do 22% odczyt podniosl sie do 25% w domu. Zrobiłem 22km i ograniczało mnie do 25km/h . Zamienialiśmy się kołami, jazda bruk stare miasto znienawidziłem koło jak przesiadłem sie na MSX, potem V3s+ już nie taki fajny po MSX. Z10 zabawka, nie stety wielki zawód dzisiaj ciepło, tempa nie wytrzymała. Akku nie wytrzymuje spada w oczach, wkurza kolysanie wolna jazda po kostce i strach ze kolo wyrwie spod nóg i gleba. Moja ocena ogolna tego koła, ładne, ale nie do jazdy 37 km/h + na pierwsze koło ok do nauki, na kolejne to wtopa. Zamiast pojezdzić ciągle na coś muszę tu uwarzać, to prędkość to droga nierówna to ograniczenie predkości poniżej 50km/h. Mam dość, czekam na MSX 100V zrobie na 2000Wh i odetchnę. 84v 1600Wh robi lekko 100km a tu 22km? Zawód dzisiaj straszny....Nie polatałem jak lubię
Może na pierwsze koło robi wrażenie, ale nie zejscie ze sprzętu na to ładne tylko koło, nic więcej....

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Wczoraj 08:13
kotu
Niezależny Sprzdawca
Niezależny Sprzdawca
Więcej
Ninebot One Z6 Z8 Z10 -18cali #5660
Ubieracie kaski, kręcicie kamerą przy ziemi dla efektu prędkości i się jaracie filmami, a tu żadnej prędkości nie ma na tym filmie, jest przyjemność nie adrenalina. Polataj tak, odejście do 40 wyhamuj zwrot 90 stopni i tak po kwadracie kilka razy, najlepiej na jakimś placu. Zobacz, jak szybko się Ninebot kończy, popatrz na akku. To koło na bulwar, 30km/h i masz zasięg spokojna jazda 0 zabawy z przyśpieszaniem, bo bat schodzi w oczach. Więc jak dla mnie przyjemność z patrzenia, a nie jazdy. Choć zryw ma i się nie odcina, można mu ufać. Objechałem Gdańsk główny i wróciłem do domu, a do centrum mam 6km, nad morze 12km, mogłem zapomnieć. Jak lecę na dowolnym GW 1600Wh to myślę, czy nie skoczyć sobie do Gdyni, tu mogę pomyśleć szybko o ładowaniu i koniec zabawy. Nie wyobrażam sobie tego sprzętu latem, tak jak jeździmy po trójmieście, nawet jak bym miał ze 2 akku w plecaku.

Przy niskim napięciu 58,8V, kółko ma spory apetyt na prąd, poza tym im niższe napięcie, tym większe straty, grube przewody, większe ryzyko odpalenia mosfetów. Dla tego Gotway robi koła po 100V, ja uważam, że tu powinno być nawet 160V i nie przesadziłbym, że ponad 200V. Technicznie trochę gorzej to osiągnąć, izolacje itp. no i przestaje być bezpieczne dla ludzi, poza tym wymagałoby to może nawet dodatkowego układu przeniesienia napędu. Na pewno prędkość i zasięg zwiększył by się od razu, jak by się to przyłożyło do obecnej konstrukcji.

Czas generowania strony: 1.021 s.