Nie jesteś zalogowany.

Wskrzeszenie koła i dziurawa dętka

2022/05/10 18:12
rumpel
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
Wskrzeszenie koła i dziurawa dętka #12133
Dzisiaj wracając z pracy przebiłem dętkę. Kółko na ostrym zjeździe uciekło spod stopy rozpędziło się i wjechało na krawężnik ( omijając o metr zaparkowany samochód ). Wykonało piękny skok na pół metra w górę i walnęło na bok o chodnik. Zniszczeń brak poza przebitą opona i dętką. Powietrze uchodzi z wyraźnym sykiem. Jakie mam opcje ? Kupno nowej dętki i zmiana, łatanie starej ? Oraz najbardziej kusząca - wpuszczenie do dętki "naprawiacza" w postaci mleczka lub areozolu ? Które rozwiązanie w waszej praktyce naprawiło problem na dłużej ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2022/06/19 13:30
piku
Świeżak
Świeżak
Więcej
Wskrzeszenie koła i dziurawa dętka #12193
I jak przebiegła naprawa? Widzę, że temat sprzed miesiąca... Tutaj "wyraźny syk" jest niepokojący, naprawiacz pewnie nie dał rady.

Btw, pytanie do wszystkich, zabezpieczacie jakoś dętki przed przebiciem? Z tego co czytałem na forach rowerowych, to można użyć mleczka, które się wlewa do dętki (nie zakleja wentyla?), albo wkładkę antyprzebiciową (taśmy wkładane między oponę a dętkę). Jak to wygląda w praktyce w przypadku monocykli?

2022/06/19 13:50 2022/06/19 13:51 przez rumpel.
rumpel
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
Wskrzeszenie koła i dziurawa dętka #12194
Kupiłem zestaw naprawczy na allegro. Chyba "Nigrin". Aerozol sam napompował koło i zakleił dziurę. Trochę poleciało przy odkręcaniu na felgę ale bez problemu wytarłem. Jeżdżę codziennie przy ciśnieniu 45 psi i wszystko sprawuje się idealnie. Polecam. Nie wiem jak się ma ten aerozol do mleczka ale Speedy Feet jeździ z mleczkiem i wpuszcza standardowo do każdego swojego koła. Zamieścił nawet filmik jak się zachowuje opona gdy ją przebije gwoździem. Wygląda to bardzo dobrze.

2022/06/19 23:02
Gother
Świeżak
Świeżak
Więcej
Wskrzeszenie koła i dziurawa dętka #12196

piku napisał: Btw, pytanie do wszystkich, zabezpieczacie jakoś dętki przed przebiciem? Z tego co czytałem na forach rowerowych, to można użyć mleczka, które się wlewa do dętki (nie zakleja wentyla?), albo wkładkę antyprzebiciową (taśmy wkładane między oponę a dętkę). Jak to wygląda w praktyce w przypadku monocykli?

Ja od samego początku wlałem uszczelniasz do dętek Slime zielony.
Przejechałem na razie 7.5k km i bez kapcia. Oczywiście nie wiem czy to dzięki uszczelniaczowi czy też po prostu nie najechałem na nic co by zrobiło dziurę w oponie.
Ale jak będę wymieniał oponę i dętkę to na pewno znowu naleję uszczelniacza - na wszelki wypadek.

Czas generowania strony: 0.134 s.