Nie jesteś zalogowany.

Wskrzeszenie koła i dziurawa dętka

2022/05/10 18:12
rumpel
Świeżak
Świeżak
Posty: 12
Więcej
Autor
Wskrzeszenie koła i dziurawa dętka #12133
Dzisiaj wracając z pracy przebiłem dętkę. Kółko na ostrym zjeździe uciekło spod stopy rozpędziło się i wjechało na krawężnik ( omijając o metr zaparkowany samochód ). Wykonało piękny skok na pół metra w górę i walnęło na bok o chodnik. Zniszczeń brak poza przebitą opona i dętką. Powietrze uchodzi z wyraźnym sykiem. Jakie mam opcje ? Kupno nowej dętki i zmiana, łatanie starej ? Oraz najbardziej kusząca - wpuszczenie do dętki "naprawiacza" w postaci mleczka lub areozolu ? Które rozwiązanie w waszej praktyce naprawiło problem na dłużej ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2022/06/19 13:30
piku
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Więcej
Wskrzeszenie koła i dziurawa dętka #12193
I jak przebiegła naprawa? Widzę, że temat sprzed miesiąca... Tutaj "wyraźny syk" jest niepokojący, naprawiacz pewnie nie dał rady.

Btw, pytanie do wszystkich, zabezpieczacie jakoś dętki przed przebiciem? Z tego co czytałem na forach rowerowych, to można użyć mleczka, które się wlewa do dętki (nie zakleja wentyla?), albo wkładkę antyprzebiciową (taśmy wkładane między oponę a dętkę). Jak to wygląda w praktyce w przypadku monocykli?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2022/06/19 13:50 2022/06/19 13:51 przez rumpel.
rumpel
Świeżak
Świeżak
Posty: 12
Więcej
Autor
Wskrzeszenie koła i dziurawa dętka #12194
Kupiłem zestaw naprawczy na allegro. Chyba "Nigrin". Aerozol sam napompował koło i zakleił dziurę. Trochę poleciało przy odkręcaniu na felgę ale bez problemu wytarłem. Jeżdżę codziennie przy ciśnieniu 45 psi i wszystko sprawuje się idealnie. Polecam. Nie wiem jak się ma ten aerozol do mleczka ale Speedy Feet jeździ z mleczkiem i wpuszcza standardowo do każdego swojego koła. Zamieścił nawet filmik jak się zachowuje opona gdy ją przebije gwoździem. Wygląda to bardzo dobrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2022/06/19 23:02
Gother
Świeżak
Świeżak
Posty: 17
Więcej
Wskrzeszenie koła i dziurawa dętka #12196

piku napisał: Btw, pytanie do wszystkich, zabezpieczacie jakoś dętki przed przebiciem? Z tego co czytałem na forach rowerowych, to można użyć mleczka, które się wlewa do dętki (nie zakleja wentyla?), albo wkładkę antyprzebiciową (taśmy wkładane między oponę a dętkę). Jak to wygląda w praktyce w przypadku monocykli?


Ja od samego początku wlałem uszczelniasz do dętek Slime zielony.
Przejechałem na razie 7.5k km i bez kapcia. Oczywiście nie wiem czy to dzięki uszczelniaczowi czy też po prostu nie najechałem na nic co by zrobiło dziurę w oponie.
Ale jak będę wymieniał oponę i dętkę to na pewno znowu naleję uszczelniacza - na wszelki wypadek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.134 s.