Nie jesteś zalogowany.

wybór monocykla - pod kątem niezawodności

2022/07/03 21:37
hiehie68
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
wybór monocykla - pod kątem niezawodności #12205
Nie mam wielkiego doświadczenia w kółkach. Na jesień 2019 roku zakupiłem KS-16X i jeżdżę nim do dnia dzisiejszego. Głównym przeznaczeniem był dojazd do pracy (3km w jedną stronę) oraz zabieranie na wyjazdy. Miałem je w Chorwacji no i w naszym kraju (Krynica Morska, Warszawa). Do pracy dojeżdżam kiedy pogoda pozwala bo np. jazda w ulewie mnie już nie bawi ;) Często wyskakuję w swojej okolicy aby sobie pośmigać - najczęściej robię w granicach 50km bo na tyle mam czasu. Mam wyjeżdżone 6,5 tyś km - czy to dużo ? nie mam pojęcia. W każdym razie w dalszym ciągu koło ma mniej więcej ten sam zasięg 80-100km (moja waga 100kg, wzrost 185cm). Nie wiem czy kupiłbym inne koło a to ze względu na jego wagę - 24kg z hakiem. Mieszkam na 2 piętrze i nie wyobrażam sobie wnoszenia codziennie po schodach koła ważącego ponad 30kg. Moja jazda to głównie ścieżki rowerowe, chodniki, ulica - czyli bez ekscesów. Na obecny moment zmieniałem w nim tylko oponę po około 4 tyś i jeden profil rączki po 6,5 tyś (bo się uszkodził być może po jednym z upadków w okresie kiedy się uczyłem a teraz materiał nie wytrzymał i profil się urwał). Jeżeli ktoś ma zamiar użytkować swoje kółko mniej więcej w ten sam sposób to mogę je polecić.
PODZIĘKOWANIE Elas Pinkman, arq1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2022/07/27 10:56
arq1
Świeżak
Świeżak
Więcej
wybór monocykla - pod kątem niezawodności #12219
finalnie dopytam jeszcze czy posiada ktoś Kingsong KS18L/XL i może go polecić? Widzę, że ten model jest jeszcze w sprzedaży a większość parametrów by mi odpowiadała - cena, pojemność akumulatora no i to, że jest na ośce. Z forum dowiedziałem się, że nie jest zbyt awaryjny, wie ktoś na jakich ogniwach jest zbudowany akumulator? Wiem, że na 18650, pytam bo niektóre nowe modele Kingsong palą się :ohmy: przez co mam małe obawy co do tej marki.
Rozważałem jeszcze Nikola+ ale podejrzewam, że 16" głównie na trasy nie będzie zbyt wygodne.

2022/07/27 14:05
ctx
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
wybór monocykla - pod kątem niezawodności #12220
Ja akurat nie mam, ale wystarczy mi rekomendacja Seby z najednymkole.pl , który zjechał na nim Polskę wzdłuż i wszerz i niedawno wspominał, że robił przegląd serwisowy i kółko jak nowe :) Także jak planujesz dłuższe trasy będzie bardzo dobrym wyborem, też właśnie dlatego że to starszy model kółka z czasów kiedy ta firma była na topie solidności. A nowe modele niestety wszystkich producentów obecnie się palą....

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>3500km) , Inmotion V10F(>6000km)

2022/07/27 23:05
Kółkowiec
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 2
Więcej
wybór monocykla - pod kątem niezawodności #12225

arq1 napisał: finalnie dopytam jeszcze czy posiada ktoś Kingsong KS18L/XL i może go polecić? Widzę, że ten model jest jeszcze w sprzedaży a większość parametrów by mi odpowiadała - cena, pojemność akumulatora no i to, że jest na ośce. Z forum dowiedziałem się, że nie jest zbyt awaryjny, wie ktoś na jakich ogniwach jest zbudowany akumulator? Wiem, że na 18650, pytam bo niektóre nowe modele Kingsong palą się :ohmy: przez co mam małe obawy co do tej marki.
Rozważałem jeszcze Nikola+ ale podejrzewam, że 16" głównie na trasy nie będzie zbyt wygodne.

Mam KS 18XL od 3 lat. Przejechałem na nim do tej pory 6300 km i nie miałem nigdy żadnych problemów. Koło jest całkowicie bezobsługowe i nigdy go nie rozkręcałem. Poza dopompowywaniem opony raz na jakiś czas nic nie trzeba robić. Fabryczna opona trzyma się dobrze i wciąż ma bieżnik. Akumulator składa się z ogniw Samsunga 35E. Koło jest dynamiczne i dobrze przyspiesza (lepiej niż np. MSX). Dzięki oponie o umiarkowanej szerokości (2,5 cala) ma niewielkie opory toczenia i jest bardzo precyzyjne w jeździe. Oświetlenie jest dobrze skonstruowane, bo lampa nie oślepia kierowców i pieszych. Można jeździć po ciemku bez żadnych przeróbek. Przez swoją nieuwagę urwałem niedawno gumowy błotnik, ale można go dokupić w sklepie w Polsce za 100 zł.

Czas generowania strony: 0.188 s.