Nie jesteś zalogowany.

Kask monocyklowy - modele, opinie, modyfikacje

2022/02/07 08:20
zamor
Świeżak
Świeżak
Więcej
Kask monocyklowy - modele, opinie, modyfikacje #11938
Jeździłem kilka lat w szczękowcu i kilka lat w integralu. Zalety szczękowego: nie musisz zdejmować kasku, żeby napić się piwa, jadąc w upale przez miasto szczęka do góry i jest trochę chłodniej w ryja, wygodnie się go zakłada kiedy jest otwarty. Zalety integrala: nie otwiera się, jest dużo cichszy, nie ma blendy, jest lżejszy i ma mniejszą skorupę. Rozważania na temat który jest bezpieczniejszy, biorąc pod uwagę ich zastosowanie, są bezsensowne...
Niezla recenzja jest w filmiku:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2022/02/07 09:05
wukoz
Świeżak
Świeżak
Więcej
Kask monocyklowy - modele, opinie, modyfikacje #11939
Może ktoś chce skorzystać z promocji na kask Fox Proframe. ( nie mam w tym żadnego interesu)
950 zeta to bardzo dobra cena na ten kask. Od dawna takiej nie było.
www.bikester.pl/fox-proframe-tuk-helmet-men-M1004115.html

Moim zdaniem jazda na EUC w ciężkim kasku motocyklowym to przerost formy nad treścią.
Wiadomo, że wszystko można na głowę założyć. Pytanie tylko po co ?
Lekki, porządny, kask rowerowy z MIPS i ochroną szczęki i tak w razie czego zrobi swoją robotę.

2022/05/10 15:14
Elas Pinkman
Świeżak
Świeżak
Więcej
Kask monocyklowy - modele, opinie, modyfikacje #12130
Cześć,
Jako, że coraz bardziej się wkręcam top wypadałoby kupić kask żeby chronić głowę.
Nie chcę na początek wydawać milionów monet więc patrzę na t w okolicach do 500 PLN.

Co sądzicie o
www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-ful...pd21854/?v_Id=139121
Wiadomo że ochroni lepiej niż wełniana czapka ale czy warte swojej ceny ?

2022/05/11 00:15
Kółkowiec
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 2
Więcej
Kask monocyklowy - modele, opinie, modyfikacje #12135

Elas Pinkman napisał: Cześć,
Jako, że coraz bardziej się wkręcam top wypadałoby kupić kask żeby chronić głowę.
Nie chcę na początek wydawać milionów monet więc patrzę na t w okolicach do 500 PLN.

Co sądzicie o
www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-ful...pd21854/?v_Id=139121
Wiadomo że ochroni lepiej niż wełniana czapka ale czy warte swojej ceny ?

Kask wygląda na fajny, choć mógłby być bardziej przewiewny. Waga 850 g to niedużo - to plus. Minusem dla mnie jest zapięcie typu D. Nie lubię go i z tego względu bym kasku nie kupił. Przyzwyczaiłem się do wygodnego magnetycznego zapięcia w Fox Proframe, które można obsłużyć jedną ręką.

2022/05/11 10:07 2022/05/11 19:54 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Kask monocyklowy - modele, opinie, modyfikacje #12136

Kółkowiec napisał: Minusem dla mnie jest zapięcie typu D. Nie lubię go

też nie lubię zapięć DD, ale ten kask takiego nie posiada, w opisie sklepu jest błąd - ma klamrę na zatrzask :)
Mam Bella 2.5 roku, w temp. 15-27c dobrze się sprawdza, w kasku ażurowym wiosną byłoby mi zimno. Powyżej 28c w czasie jazdy jest ok, na postoju za ciepło, aczkolwiek w naszym klimacie temperatury 28c i więcej to rzadkość.

Kask - jakikolwiek FF - jest wart zakupu, lepiej kupić nawet chińczyka niż ryzykować twarzą. W tym budżecie masz jeszcze bardziej masywne modele marek o'Neal i W-tec, ale Bell z tej trójki to chyba najbardziej renomowany producent.
Wybierając kask warto mieć na uwadze, że jaskrawa kolorystyka znacząco zwiększa naszą widoczność na drodze.

2022/05/11 19:47
Kółkowiec
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 2
Więcej
Kask monocyklowy - modele, opinie, modyfikacje #12137

tdm napisał:

Kółkowiec napisał: Minusem dla mnie jest zapięcie typu D. Nie lubię go

też nie lubię zapięć DD, ale ten kask takiego nie posiada, w opisie sklepu jest błąd - ma klamrę na zatrzask :)
Mam Bella 2.5 roku, w temp. 15-27c dobrze się sprawdza, w kasku ażurowym wiosną byłoby zimno. Powyżej 28c w czasie jazdy jest ok, na postoju za ciepło, aczkolwiek w naszym klimacie temperatury 28c i więcej to rzadkość.

Jak nie ma zapięcia DD to OK. Można brać, bo jest tani i dość lekki.
W swoim Foksie zakleiłem część dziur z przodu taśmą, żeby mniej wiało, ale wygląda to słabo - tak, jakby kask był klejony po wypadku. W czasie upałów można taśmę zdjąć.

2022/05/12 12:17 2022/05/12 17:12 przez Elas Pinkman.
Elas Pinkman
Świeżak
Świeżak
Więcej
Kask monocyklowy - modele, opinie, modyfikacje #12140
Dzięki za opinię.
Z zapięciem różnie podają na stronach, podobnie jak z MIPSem.
Niektóre podają że ten model ma MIPS a inne że nie ale jak patrzyłem na ceny kasków z MIPSem to raczej nie ma.

No ale kupiłem. Jutro powinienem mieć go już na głowie ?

Czas generowania strony: 0.219 s.