Nie jesteś zalogowany.

reakcje funkcjonariuszy na jazdę monocyklem

2020/01/31 12:57 2020/01/31 13:07 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
reakcje funkcjonariuszy na jazdę monocyklem #9052
Wielu z Was jeździ już od dłuższego czasu i na pewno nie raz miało jakiś kontakt z kimś spośród polskiej Straży Miejskiej czy Policji, choćby tylko wizualny, przejeżdżając gdzieś obok nich lub oni was mijali gdy jechaliście po ulicy/chodniku/rowerowej.
Prawo prawem, ale czy w ogóle jest ono egzekwowane?

Czy i z jakimi reakcjami funkcjonariuszy się zetknęliście? Czy np. kazali zejść z koła, zwolnić, zejść z ulicy na ścieżkę lub ze ścieżki na ulicę czy coś innego? A może ktoś dostał jakiś mandat? Czy zatrzymywali lub oglądali pojazd, albo może zatrzymywali Was tylko przy szybkiej jeździe a przy wolnej nie zwracali uwagi itp.

Jak Wam się wydaje - czy po wprowadzeniu nowych przepisów o UTO obecne nastawianie funkcjonariuszy zmieni się i ew. w jaki sposób?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2020/01/31 13:20
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
reakcje funkcjonariuszy na jazdę monocyklem #9053
Tu fajne zdjęcie które udało mi sie zrobić juz jakiś czas temu

Grupa na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA
www.facebook.com/groups/MonocykleElektrycznePOLSKA/
Czat na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA:
m.me/join/AbbBttt4pO_asGIt
Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

2020/01/31 15:58
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
reakcje funkcjonariuszy na jazdę monocyklem #9055
Jeżdżę od 2016 codziennie (dojazdy do biura i załatwianie spraw na mieście) i ani razu mnie policja nie zatrzymała - moim zdaniem o ile jeździ się rozsądnie nie będą się czepiać. Poprzez rozsądnie mam na myśli - powoli po chodnikach, jeżeli już po drodze to tylko tam gdzie prędkości są małe, nigdy bez kasku, gdy ciemno z dobrym oświetleniem itp.itd.

Kiedyś częściej słyszałem standardowe komentarze w stylu "co to?", "człowiek z przyszłości", "jedzie na rumbie", a ostatnio świadomość chyba wzrosła, bo od dwóch policjantów akurat idących po chodniku zasłyszałem "takie powinni nam kupić" :D

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7500km+) -> 03.2019 InMotion V10F (7100km+)

2020/01/31 18:03
lukaszwiecek
Senior forum
Senior forum
Więcej
reakcje funkcjonariuszy na jazdę monocyklem #9058
Sam poruszam się tylko po ścieżkach i czasami po mniej ruchliwych ulicach. Na ścieżkach zero problemów. Czasami wręcz się zdarza, że radiowóz się zatrzymuje i mnie przepuszcza (gdy nie mam pierwszeństwa).

Raz mnie zatrzymali za jazdę po ulicy, ale chwilę pogadaliśmy, podyskutowaliśmy o UTO i mnie puścili. Zawsze jeżdżę z dzwonkiem na palcu, włączonym oświetleniem, w kasku, mam wykupioną polisę OC i prawko od kilkunastu lat - i to był dla nich jasny argument, że jestem świadomym uczestnikiem ruchu i znam przepisy ruchu drogowego i umiem się na drodze zachować.

Policjanci sami przyznali, że chociaż w świetle przepisów powinienem jeździć chodnikiem, to jest to wbrew wszelkiemu rozsądkowi, dlatego nie zatrzymują za jazdę po ścieżkach rowerowych, bo jest to bardziej odpowiednie miejsce dla UTO. Oczywiście trzeba jechać z głową, bo jak ktoś szarżuje i stwarza zagrożenie dla innych, to zatrzymają go niezależnie od tego którędy jedzie.

Tak więc - byle odpowiedzialnie i z głową!
PODZIĘKOWANIE Ryszarrd1

2020/01/31 22:40
atdlzpae
Ekspert
Ekspert
Więcej
reakcje funkcjonariuszy na jazdę monocyklem #9061
7 miesięcy i 4000km. Na razie funkcjonariusze tylko się na mnie patrzyli. :-)

2020/02/01 00:41
Kółkowiec
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 2
Więcej
reakcje funkcjonariuszy na jazdę monocyklem #9065

IgorRz napisał: Tu fajne zdjęcie które udało mi sie zrobić juz jakiś czas temu

Napisałbyś choć jedno zdanie, czy policjant chciał coś od ciebie.

Miałem do czynienia z Policją 2 razy. Za pierwszym razem, gdy jechałem mało uczęszczaną ulicą, zatrzymali się i policjant powiedział, że nie wolno jeździć po ulicy i że mnie poucza, ale nie wysiadł z samochodu. Za drugim razem też jechałem mało uczęszczaną drogą blisko pobocza i policyjny bus wyprzedził mnie powoli, ale nie zatrzymał się.
Gdy wejdą w życie ograniczenia, będziemy mieli przerąbane, bo łatwo rzucamy się w oczy.

2020/02/01 01:10
Circumpendeo
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
reakcje funkcjonariuszy na jazdę monocyklem #9066

Kółkowiec napisał: Gdy wejdą w życie ograniczenia, będziemy mieli przerąbane, bo łatwo rzucamy się w oczy.

niestety :(
obawiam się wręcz, ze będziemy łatwym mięsem armatnim dla straży miejskiej która wszędzie szuka kasy.

2020/02/01 08:22 2020/02/01 09:10 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
reakcje funkcjonariuszy na jazdę monocyklem #9070
To zależy gdzie i kto. U mnie strażnicy są w porządku. Wiele razy rozmawialiśmy, oni jechali rowerami, ja kołem i zatrzymali się, żeby zamienić parę słów co i jak, za ile i tak dalej. Nie mam złych doświadczeń. Z Policją też nie. Zawsze wszyscy są ciekawi co to, jak to działa, czy trudno się jeździ i ile tym można przejechać. Takie normalne pytania do monocyklisty :)

Pozdrawiam. Tomek

2020/02/01 09:21 2020/02/01 09:22 przez IgorRz.
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
reakcje funkcjonariuszy na jazdę monocyklem #9072

Kalmar napisał: To zależy gdzie i kto. U mnie strażnicy są w porządku. Wiele razy rozmawialiśmy, oni jechali rowerami, ja kołem i zatrzymali się, żeby zamienić parę słów co i jak, za ile i tak dalej. Nie mam złych doświadczeń. Z Policją też nie. Zawsze wszyscy są ciekawi co to, jak to działa, czy trudno się jeździ i ile tym można przejechać. Takie normalne pytania do monocyklisty :)

Jakbyś jeździł kołem które wazy ponad 20 kg wydaje mi się że byś myślał inaczej .

Grupa na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA
www.facebook.com/groups/MonocykleElektrycznePOLSKA/
Czat na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA:
m.me/join/AbbBttt4pO_asGIt
Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2020/02/01 09:41 2020/02/01 09:46 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
reakcje funkcjonariuszy na jazdę monocyklem #9073
Nie.

:)

Pozdrawiam. Tomek
PODZIĘKOWANIE IgorRz

Czas generowania strony: 0.193 s.