Nie jesteś zalogowany.

Aplikacja EUC World

2019/10/24 08:02 2019/10/24 08:05 przez Seba.
Seba
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 13
Więcej
Autor
Aplikacja EUC World #8326

elGrey napisał: Szkoda Seba, że nie bedę mógł korzystać.

Wg PLAY store mój telefon/system jest niekompatybilny.
Poprzednia wersja (2.0.31) działa u mnie z Androidem 4.4.2 i Peeble Classic bezproblemowo.
Zauważyłem, że Google PLAY store odrzuca ostatnio jako niekompatybilne telefony z Androidem poniżej wersji 5.0.

Nie wiem jakie ficzery wstawiłeś do softu, czy może nowa wersja kompilatora narzuca najnowsze wersje Androida?

Przyczyna jest błaha - Android 4.4.2 pochodzi z 2013 roku, przez co nie jest od dawna aktualizowany przez Google. W tak zwanym międzyczasie wykryto szereg dziur i podatności na złamanie zabezpieczeń, które są obecne w Androidach starszych niż 5 i nie zostały załatane aktualizacjami. EUC World jest aplikacją, która z czasem będzie coraz ściślej integrowana z serwisem euc.world, a ten znowu nie obsługuje protokołów starszych niż TLS 1.2. TLS 1.2 nie jest znowu obecny w Androidzie starszym niż 5.

elGrey napisał: Życzę Tobie powodzenia, może ktoś inny pociągnie po Tobie dalszą aktualizację wersji 2.0.31 ?

Dziękuję :) Kod wersji 2.0.34 jest dostępny na GitHub-ie, więc droga stoi otworem dla każdego kto wie co z tym zrobić. Znając jednak historię WheelLog-a i to, jak często bywał on porzucany po krótkim okresie rozwoju, nie wróżę mu powodzenia. Sam najlepiej wiem ile pracy i czasu trzeba włożyć w nawet proste rzeczy, jako że sam kod to obecnie jeden wielki śmietnik. Pisało go wielu ludzi, kompletnie bez koordynacji, o bardzo różnym poziomie wiedzy i doświadczenia programistycznego. To jeden wielki zlepek, "patchwork". Ja mogę sobie pozwolić na rozwój bazującej na tym kodzie aplikacji, ale i tak zmuszony byłem do solidnego przebudowania kodu co obecnie czyniłoby niemożliwym scalenie obu gałęzi. Był moment, w którym bardzo poważnie rozważałem porzucenie dalszej pracy nad tym projektem. Na szczęście ten moment już za mną, ale konsekwencją było oderwanie go od pierwowzoru i większości związanych z nim ograniczeń.

elGrey napisał: PS. Czuję się tak jakby ktoś (Google) zmuszał mnie do kupienia najnowszego Samsunga z Androidem wer.9 (10) i telefonu z Tizenem za przysłowiowe "pierdylion szelestów", tylko po to żeby uruchomić najnowszy, hiper-duper, kolorowy kalkulator z efektem WOW :(.
Może jeszcze trzeba będzie zmienić kółko na takie z baterią od Samsunga i co najmniej 2100 Wh, no i nie starsze niż 3 miesiące ?

To nie kwestia Googla. To konsekwencja tempa rozwoju technologicznego. Android 9 jest obecnie wsadzany do każdego smartfona, nawet najtańszego "chińczyka" za trzysta złotych. Nie musisz kupować najnowszego Samsunga za milion piniondzów :) Fantastycznym telefonem jest Motorola G7 Power, która kosztując poniżej 700 zł (nowa!) ma olbrzymi akumulator, świetny ekran i parametry modelu o klasę wyższego. Kółka też ludzie zmieniają mimo, że dotychczasowe jeździ. Tylko co z tego, skoro nowe jeździ szybciej, wygodniej, dalej na jednym ładowaniu?

PS. Nie wykluczam, że jeśli uda mi się znaleźć relatywnie proste, skuteczne i bezawaryjne rozwiązanie na zastąpienie starych bibliotek SSL/TLS w Androidach starszych niż 5, to i aplikacja obejmie wsparciem także Twoje urządzenie. Na chwilę obecną na 150 użytkowników aplikacji pobranej z Google Playsetka używa Androida 9 a po jednym używa 5.0 i 5.1. Ja jestem jeden a użytkowników mam wielu. Muszę efektywnie wykorzystywać czas, który tak naprawdę zabieram swoim dzieciom, żonie czy przyjaciołom.

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole
PODZIĘKOWANIE Maly1927, plewan, Hippvs

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/10/25 00:28
Hippvs
Senior forum
Senior forum
Więcej
Aplikacja EUC World #8330
Seba,
Nabyłem KS i zainstalowałem sobie wczoraj ta nowa apkę. Jest super.
Z moim 9b1E+ niestety nie dało sie Weeloga używać.
Znam sie co nieco na programowaniu, wiec wiem ile cie musialo kosztowac czasu dodanie tych wszystkich ficzerów.
Dzięki wielkie za ta robote!

Myślalem zeby sobie sforkowac tą poprzednia twoją wersje i spróbowac dodac obsługe 9b1... ale czas minął, nie znalazłem czasu :/
A tu prosze jeszcze nowsza lepsza wersja od ciebie. Słabo sie zabierałem za robote :(

2019/11/04 22:00
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Aplikacja EUC World #8345
Dzięki :) W tym miesiącu wyjdzie kolejna aktualizacja, jednocześnie pierwsza oficjalna i publiczna w Google Play. Nie będę póki co zdradzał szczegółów, ale zmian oraz nowych funkcji będzie bardzo dużo. W każdym razie przy listopadowej aktualizacji WheelLog będzie wyglądał bardzo biednie. Jedną z nowości które już zapowiadałem będzie aplikacja na zegarki z Wear OS. Możliwe też, że dojdzie obsługa Ninebota E+, jeśli tylko byłbyś skłonny pobawić się w beta testera. Jeśli jesteś zainteresowany, napisz mi na PW swój adres email konta jakie masz na telefonie na którym korzystasz z aplikacji.

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2019/11/05 12:15
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Aplikacja EUC World #8350

Seba napisał: Jedną z nowości które już zapowiadałem będzie aplikacja na zegarki z Wear OS.

No to podgrzałeś atmosferę, jesteś "geniuszem zła" nie podając dokładnej daty :evil:

A tak całkiem serio to nie mogę się doczekać.

Wiem, że się powtarzam ale jak tylko będzie dostępna jakaś wersja beta do testów to zgłaszam się jako pierwszy :P

Pozdrawiam
Marcin

2019/11/06 13:29
elGrey
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Aplikacja EUC World #8356
@Seba
Czy można liczyć, że zwiększysz lub zmienisz czcionkę/czytelność na wyświetlaczu Peeble (zwłaszcza na drugiej stronie)?
Ewentualnie proszę podpowiedz czy można to samemu prosto zmodyfikować?

Pzdr. elGrey

2019/11/06 13:43
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Aplikacja EUC World #8357
Nie jestem autorem aplikacji na zegarek Pebble, więc nie mam możliwości wpływania na jej działanie czy wygląd. Czy można to samemu zmodyfikować? Źródła aplikacji Pebble zostały przez jej autora udostępnione pod adresem github.com/JumpMaster/WheelLogPebble . Pod adresem developer.rebble.io/developer.pebble.com/index.html zachowana jest kopia serwisu developerskiego Pebble. Jeśli więc masz przygotowanie programistyczne albo chęć do tego, aby samodzielnie zgłębić tajniki programowania, możesz spróbować zmodyfikować kod aplikacji i zbudować nową, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Miłego dnia!
Sebastian

2019/11/06 20:47
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Więcej
Aplikacja EUC World #8366
Seba nie pamiętam swojego hasła do euc.world, po kliknięciu resetuj hasło na przycisku przez chwilę kręci się kółko oznaczające wczytywanie i zaraz pojawia się znów przycisk. Nie przychodzi email do resetu hasła ani nie otrzymuję nawet żadnej informacji, że taki email został wysłany, jest to znany problem czy raczej coś po stronie mojego telefonu?

Pozdrawiam
Marcin

2019/11/06 21:54
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Aplikacja EUC World #8367
Spróbuj ponownie. To był problem po stronie serwera, teraz już powinno być OK.

Miłego dnia!
Sebastian

2019/11/06 21:58
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Więcej
Aplikacja EUC World #8368
Działa, dzięki za szybką pomoc.

Pozdrawiam
Marcin

2020/01/17 16:30
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Aplikacja EUC World #8911
Dostępna jest już kolejna wersja EUC World, która wśród wielu nowych funkcji i ulepszeń wprowadza pełną obsługę monocykli King Song, włączając w to ustawienie limitów prędkości, kalibrację czy aktualizację firmware.

Więcej szczegółów na stronie - euc.world/getapplication

Miłego dnia!
Sebastian

PODZIĘKOWANIE Kalmar, GexN, Maly1927, Hippvs, atdlzpae, simple

Czas generowania strony: 0.222 s.