Nie jesteś zalogowany.

Ratujcie monocykle - wyślijcie list!!! To już ostatni dzień na konsultacje!!!

2019/09/08 17:32
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Autor
Ratujcie monocykle - wyślijcie list!!! To już ostatni dzień na konsultacje!!! #8150
Jutro mija termin wysyłania komentarzy do planowanej ustawy o UTO!!!
Jeżeli posiadasz monocykl 18' albo większy 16' (InMotion V10 lub KS16X) to masz obowiązek wysłać list do ministerstwa (> 20kg = nielegalne).

Gdzie wysłać: legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12323652/1...6/dokument413220.pdf
Planowana treść ustawy: legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12323652/1...5/dokument413222.pdf
Ściągawka: najednymkole.pl/list-do-ministra-infrast...ie-nowych-przepisow/

Pamiętajcie! W kupie siła! Im więcej osób wyśle komentarz tym większa szansa, że ktoś go przeczyta.
PODZIĘKOWANIE IgorRz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/09/09 14:03
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
Ratujcie monocykle - wyślijcie list!!! To już ostatni dzień na konsultacje!!! #8161
up

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/09/11 13:29
wodzuu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Ratujcie monocykle - wyślijcie list!!! To już ostatni dzień na konsultacje!!! #8165
Ja wysłałem, ale szczerze wątpię, że ktokolwiek cokolwiek weźmie pod uwagę, również moje wypociny z elementami mechaniki..

2019/09/11 16:36 2019/09/11 16:44 przez atdlzpae.
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Ratujcie monocykle - wyślijcie list!!! To już ostatni dzień na konsultacje!!! #8166
Spełniłeś swój obywatelski obowiązek więc nawet jak wprowadzą ten bubel prawny twoje sumienie będzie czyste. :)

A bubli prawnych są tysiące. Jeden z ciekawszych przykładów:
Art. 89. kw
Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, dopuszcza do przebywania małoletniego na drodze publicznej lub na torach pojazdu szynowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.
Obecnie ten zapis jest w trybunale konstytucyjnym bo w Polsce absolutnie, pod żadnym pozorem nie wolno dzieciom do lat 7 przebywać poza domem. :) Ktoś dostał za to 5 tyś. zł mandatu. :ohmy:
Tak, przewozić samochodem też nie wolno, w końcu droga.
Ps. Chodnik to też droga. ;) Nic tylko siedzieć w domu ze swoją pociechą.

2019/09/11 18:53
Hippvs
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Ratujcie monocykle - wyślijcie list!!! To już ostatni dzień na konsultacje!!! #8167
O matko, a skd to sie wzielo i jaka pokrecona dusza to znalazla i wykorzystała przeciwko jakiemus nieszczesnikowi? :(

9b1 E+ ~2000km

2019/09/11 21:15
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Ratujcie monocykle - wyślijcie list!!! To już ostatni dzień na konsultacje!!! #8170
Mandat dostała matka dziecka, które biegało bez opieki jakąś wiejską drogą, mandatu nie przyjęła i sprawa poszła do sądu. Ostatecznie mandatu chyba nie dostała z racji, że tam był mały ruch itp. W każdym razie przy okazji tej sprawy sad się zainteresował tym zapisem i zgłosił jako zapis przeczący konstytucji.

Pozdrawiam
Marcin

2019/09/11 22:33
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Ratujcie monocykle - wyślijcie list!!! To już ostatni dzień na konsultacje!!! #8172
Jako dzieciak też bawiłem się na ulicy. I bardzo mnie cieszy kiedy widzę dzieci które kopią piłkę zamiast wpatrywać się w komórki.

Bezpieczeństwo z roku na rok wzrasta, a państwo jest coraz bardziej opiekuńcze. :( Smutne i nieracjonalne.

Czas generowania strony: 0.358 s.