Nie jesteś zalogowany.

KingSong KS 18XL vs Gotway MSX

2019/06/04 23:54
migacz213
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
KingSong KS 18XL vs Gotway MSX #6706
Może moją krótką, subiektywną opinią, uda się zażegnać spory wynikające z różnicy które koło jest lepsze. Ks18xl czy Msuper X.
Posiadam na stanie obydwa koła, na MSX zrobiłem w tym miesiącu 600 km, na 18xl zrobiłem 250. Mam już pewne zdanie na temat obydwu kół, niemniej jednak, będę z czasem dodawał jakieś uwagi, jeżeli się takie pojawią.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, ze obydwa koła są genialne. Świetnie wykonane, rewelacyjna moc i zasięg. Moim zdaniem, obydwa różni przeznaczenie i małe drobiazgi

1. Jazda po mieście – chodniki i drogi rowerowe.

Tu 18xl sprawdza się trochę lepiej. Ma bardziej ergonomiczną rączkę i wydaje się być trochę zwrotniejszy przy wolnych prędkościach. Liftswitch też jest dużym plusem.
2. Jazda po mieście po bruku i nierównych drogach.

Zdecydowanie na korzyść MSX. 3 calowa opona lepiej radzi sobie z wybieraniem nierówności. Można dzięki temu sobie pozwolić na ostrzejsze hamowanie, przyspieszanie i zakręty. Dzięki grubszej oponie, podjazdy pod krawężniki są łatwiejsze. Również ustawienie pedałów w ” V „ pozwala na łatwiejsze zakręty. Jadąc 18xl zdarzyło mi się zahaczyć pedałem tam, gdzie MSX’em tego nie robiłem.
3. Jazda w terenie: Obydwa koła radzą sobie bardzo dobrze, jednak tutaj również wygrywa MSX. Grubsza opona i większa moc. Tam gdzie 18xl nie dał rady podjechać, tam Gotway dał.
4. Pedały, grubość obudowy, pady boczne.

a) Pedały - Osobiście nie odczułem żadnych nieprzyjemności w MSX z innym ustawieniem pedałów, uważam je nawet za bardzo dobre. Daje to większą kontrolę nad kołem. Gotway ma jednak te pedały trochę za krótkie. Te w 18xl są zdecydowanie większe i daje to lepsze wyczucie przyspieszenia i hamowania.
Grip pedałów w MSX jest poprzedzielany gumą, sprawdza się to świetnie przy suchej pogodzie, ale jak złapie trochę wilgoci to noga się niestety ślizga. W tym przypadku rozważam, zmianę pedałów na te od Nikoli ze względu na grip i rozmiar.

b) Grubość obudowy w jednym i drugim kole jest zbliżona, nie odczułem większych różnic.

c) Pady boczne – Temat rzeka. Początkowo nie mogłem się przyzwyczaić do tych z MSX. Bardzo mocno trzymają nogę. Ciężko się wychylić. Z biegiem czasu zacząłem to doceniać. Dzięki temu kontrola nad kołem jest dużo większa i czuje się z nim niejako „zespolony”. Po pierwszych 60 km bolały mnie łydki, obecnie kompletnie nie odczuwam tego problemu. Żeby być jednak obiektywnym, mojej narzeczonej kompletnie to nie odpowiada. Ona preferuje pady od Kingsonga. Są dla niej wygodniejsze i ma większy luz na kole. Ta kwestia jest bardzo subiektywna.

5. Zasięg i moc. Nie ma się co rozwodzić, KS wydaje się mieć o 10-15 % lepszy zasięg przy tej samej pojemności baterii, za to MSX ma większą moc i prędkość. Obydwoma kołami zrobię dystans 80-90 km i dla mnie to jest wystarczająco.
Warto jednak zauważyć że, Kotu zrobił już wersję Msuper X 100v 2000Wh. Zasięg dużo w górę, a hamowanie i przyspieszanie dużo lepsze. W 18xl tego zrobić się nie da. Po tej przeróbce Gotway będzie zdecydowanie górował.

6. Ergonomia. Tutaj 18xl wygrywa. Rączka lepsza, błotnik jest, Liftswitch jest, głośniki są, wygląd bardziej nowoczesny. Należy jednak zadać sobie pytanie czy kupujemy koło dla wyglądu i lepszej rączki czy dla jazdy. Ja zadałem sobie to pytanie i uznałem, że przede wszystkim na kole jeżdżę, a rączka z MSX nie jest zła. Jest mniej wygodna, ale zdecydowanie daje radę. Głośnik ogarnąłem, a wygląd mi się podoba.

Obiektywnie KS jednak wygrywa.

Podsumowanie.

Jaki podjąłbym wybór dzisiaj? Kupiłbym kolejny raz dla siebie (18xl jest mojej narzeczonej) MSX. Ze względu na moc, szeroką oponę i możliwości modyfikacji. Muszę przyznać, że zakochałem się w tym kole i na 18xl przesiadałem się za każdym razem niechętnie. Koło od Kingsonga jest świetne. Idealne dla kogoś, kto chce je używać jako główny środek transportu po mieście. Gdybym miał szukać koła na „dojazdy” to wziąłbym 18xl. Jeżeli ktoś szuka jednak koła hybrydowego, tj. do dojazdów i dobrej zabawy podczas jazdy w zróżnicowanym terenie, to MSX będzie lepszy.

Oba koła w wersji 1600 wh 84v.
MSX kupiłem od : eucservice.com/pl/
Kingsonga od: kingsong.pl/

Z obydwóch dostawców jak i serwisu jestem bardzo zadowolony.
Post niesponsorowany :P

Na koniec chciałbym tylko dodać, niezależnie od tego jakie kto ma koło, liczy się aby przede wszystkim czerpał przyjemność z jazdy :)

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

PODZIĘKOWANIE GexN, Maly1927, Ryszarrd1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/06/05 00:38
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
KingSong KS 18XL vs Gotway MSX #6707
Migacz213 chyba najlepsza recenzja / porównanie czy jakkolwiek to nazwać. W końcu nikt nie mówi: "moje najlepsze". Super że miałeś czas i możliwości tak to ładnie wytłumaczyć.

Pozdrawiam
Marcin

2019/06/05 00:57
migacz213
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
KingSong KS 18XL vs Gotway MSX #6708
Odświeżałem stronę i zrypałem kategorię. Sory. Proszę o zmianę.

2019/06/05 05:45
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
KingSong KS 18XL vs Gotway MSX #6710
... ale do czego to włożyć ?

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/06/05 12:09
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
KingSong KS 18XL vs Gotway MSX #6715
Przeniosłem do ogólnej kategorii pt. "Monocykle elektryczne"
W razie czego zawsze to można przerzucić gdzie indziej, zgodnie z życzeniem autora tematu.

Pozdrawiam. Tomek

Czas generowania strony: 0.181 s.