Nie jesteś zalogowany.

GOTWAY MSuper X VS KINGSONG KS-18L/XL - co lepsze?

2019/05/24 08:02 2019/05/24 08:06 przez Paweł R..
Paweł R.
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Autor
GOTWAY MSuper X VS KINGSONG KS-18L/XL - co lepsze? #6371
Proszę o wyrażenie opinii osoby, które miały okazję jeździć jednym i drugim sprzętem z ww.

Nie chodzi mi o porównanie specyfikacji, prędkości, zasięgu itd - chodzi tylko i wyłącznie o subiektywne wrażenia z jazdy.

Z góry wielkie dzięki za wszystkie sensowne wpisy w tym wątku,

Pozdrowienia
Paweł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/05/24 10:00
kotu
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 1
Więcej
GOTWAY MSuper X VS KINGSONG KS-18L/XL - co lepsze? #6376
Podziel się najpierw swoją opinią, jeździłeś na jednym i drugim.

2019/05/24 10:02
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 21
Więcej
GOTWAY MSuper X VS KINGSONG KS-18L/XL - co lepsze? #6377
Co do jazdy na msuper x to jazda jest komfortowa ,stabilna i bezpieczna,kolo jest bardzo zwinne jak 16cali spokojnie mozna wymijać w tłumie i jest zwinne,co do king so g tez kolo sa fajne ale przyjemność jest inna każde kolo jest inne ja jestem przyzwyczajony do gotway i tam mi sie jeździ najlepiej każde kolo jest inne

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2019/05/24 16:23 2019/05/24 16:24 przez Paweł R..
Paweł R.
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
GOTWAY MSuper X VS KINGSONG KS-18L/XL - co lepsze? #6394

kotu napisał: Podziel się najpierw swoją opinią, jeździłeś na jednym i drugim.

Kotu, zapewniam Cię że gdybym po tych krótkich jazdach testowych miał wyrobione zdanie na temat tych kół to nie pytał bym na forum.

Po prostu szukam argumentów na rzecz wyboru jednej lub drugiej opcji i każda sensowna opinia jest dla mnie cenna.

2019/05/24 19:58
Szymek
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
GOTWAY MSuper X VS KINGSONG KS-18L/XL - co lepsze? #6397
Kuba Klawiatur dostal do testow Kski, to chyba mowi wszystko, gotaway saks:)

To sa dwa rozne kola, MSX, to czysty performance, KSka, to taki bardziej krazownik, oba zapewne cie nie zawioda

Godspeed

2019/05/24 20:02
Paweł R.
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
GOTWAY MSuper X VS KINGSONG KS-18L/XL - co lepsze? #6398
Coraz bardziej przekonuję się do koncepcji, że muszę kupić oba koła aby się przekonać, które z nich bardziej mi odpowiada.

Później jedno z nich będzie do kupienia w stanie "Jak nowe" :-)

2019/05/24 20:25
plewan
Ekspert
Ekspert
Więcej
GOTWAY MSuper X VS KINGSONG KS-18L/XL - co lepsze? #6402
Miałem krótką okazję pojeździć na Lce. To koło nie zrobiło na mnie wrażenia. Nie było wielkiego WOW. Normalne koło.

2019/05/24 21:16
Kółkowiec
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 2
Więcej
GOTWAY MSuper X VS KINGSONG KS-18L/XL - co lepsze? #6408

plewan napisał: Miałem krótką okazję pojeździć na Lce. To koło nie zrobiło na mnie wrażenia. Nie było wielkiego WOW. Normalne koło.

Też przejechałem się L-ką i mam podobne wrażenia. Ale to wrażenie może być bardzo fajne, jeśli okaże się w porównaniu, że MSX siniaczy łydki, deformuje stopy i wkurza innymi błędami ergonomii. Wówczas ta normalność KS może być mocnym atutem. Zwłaszcza, że do KS można zamontować duże, wygodne podnóżki.
Przy okazji zapytam - ma ktoś we Wrocławiu MSX i dałby się chwilę przejechać?

2019/05/24 22:04
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 21
Więcej
GOTWAY MSuper X VS KINGSONG KS-18L/XL - co lepsze? #6409

Kółkowiec napisał:

plewan napisał: Miałem krótką okazję pojeździć na Lce. To koło nie zrobiło na mnie wrażenia. Nie było wielkiego WOW. Normalne koło.

Też przejechałem się L-ką i mam podobne wrażenia. Ale to wrażenie może być bardzo fajne, jeśli okaże się w porównaniu, że MSX siniaczy łydki, deformuje stopy i wkurza innymi błędami ergonomii. Wówczas ta normalność KS może być mocnym atutem. Zwłaszcza, że do KS można zamontować duże, wygodne podnóżki.
Przy okazji zapytam - ma ktoś we Wrocławiu MSX i dałby się chwilę przejechać?

wszystko to co wymieniłeś w msuper to błędne stwierdzenia to co wymieniasz to tak nie jest nie na żadnego problemu z Twoich wymienionych Wade koło działa i nie posiada tych cech o których mówisz

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2019/05/24 22:07 2019/05/24 22:12 przez hal2000.
hal2000
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
GOTWAY MSuper X VS KINGSONG KS-18L/XL - co lepsze? #6410
Jak ze wszystkim, zależy co potrzebujesz, co cię kręci i ile masz na to kasy.

Efekt WOW, o którym pisze plewan to ma dla mnie flyboard, a nie kółko.

Monocykl mnie urzekł ze względów praktycznych i to się nie zmieniło. To taki mini efekt wow (niezależny od marki), na który składa się szereg drobiazgów. Jasne, że fajnie się spotkać i od czasu do czasu pojeździć dla samego pojeżdżenia, ale magia EUC jest dla mnie w jego codzienności.

MSX bezsprzecznie jest szybszy i natychmiast pozwala Ci na więcej. Jeśli to jest dla Ciebie priorytetem to pewnie nie ma innej opcji.

Dla mnie prędkość (do której, jaka by nie była, człowiek bardzo szybko się przyzwyczaja i zaraz chce jeszcze trochę więcej i szybciej) jest drugorzędna i na co dzień niepraktyczna.

Średnio na rok wypada mi przebieg 5000 - 6000 km. Ponieważ nie są to dojazdy typu dom - praca, praca - dom, ale trasy wieloodcinkowe i wymagające dość często podniesienia/wniesienia/podprowadzenia EUC tu i tam, MSX odpada w przedbiegach.

Dzięki swojej "jajowatości" i wymiarom (szczególnie szerokości) XL wygodniej się niesie. Do tego jest odcięcie silnika (wolałbym przycisk tak jak w inmotion, ale do tensometru da się przyzwyczaić). No i do tego rączka - działa perfekcyjnie i jest odpowiednio wysoka. Doceniam za każdym razem, a tych "razów" codziennie jest kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt.

Nie przepadam za modami i lubię mieć to na czym mi zależy prosto z pudełka, więc nie chcę doklejać ledów, drukować chlapaczy i wciskać głośnika usb pod rączkę w MSX. XL ma to wszytko w standardzie:

Podoba mi się opcja 2000Wh w MSX, ale koszt tych dodatkowych 400Wh wydaje mi się nieuzasadnony (no i te dodatkowe kilogramy...). W XL nie da się tego upchać bo nie jest prostokątnym klockiem. Na szczęście, o ile w Lce zdarzało mi się wracać na rezerwie i musiałem pilnować regularnego ładowania, o tyle w XL nie zaprzątam sobie tym głowy.

Właściwości jezdne - moim zdaniem komfort, wybieranie nierówności, zwrotność są na bardzo zbliżobym poziomie. Fajnie, że MSX jest cichszy, ale w praktyce wśród pieszych i rowerzystów doceniam że XLka jest słyszalna.

Na konieć - ja nie jestem i nie chcę być majsterkowiczem, więc lokalny serwis, na którym można polegać, jest dla mnie obowiązkowy. Nie będą mi Chińczycy przysyłać części, które miałbym potem sam montować. Nie mam do tego chęci, zdolności manualnych ani cierpliwości. Ponieważ jestem z Wro, to zamyka temat dzięki eunicycles.eu i dla mnie na dzień dzisiejszy nie ma innej opcji niż KS18XL. Gdybym był z północy Polski rozważałbym kupno XL i serwisowania w EUCserwis (chcąc uniknąć wysyłania wte i wewte) , Zakładam, że skoro Kotu umie naprawić MSX, to poradziłby sobie też z KSem.
PODZIĘKOWANIE Skyfia, migacz213, ml

Czas generowania strony: 0.235 s.