Nie jesteś zalogowany.

[PRAWO] Monocykl na drogach publicznych i chodnikach

2021/04/15 16:24
devnull
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 2
Więcej
[PRAWO] Monocykl na drogach publicznych i chodnikach #11229
podpisane przez długopisa wejdzie za 30 dni :( szkoda lepiej się pływało w mętnej wodzie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2021/04/18 14:40
Demon123
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
[PRAWO] Monocykl na drogach publicznych i chodnikach #11246
elektrycznyranking.pl/prawo-drogowe-a-hu...-mandaty-zakazy-169/

Chyba czas zainteresoać się pojazdami UTO spalinowymi , byłem kiedys z deskorolki b zadowolony.

2021/04/18 18:04 2021/04/19 10:12 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
[PRAWO] Monocykl na drogach publicznych i chodnikach #11249
Przepisy przepisami, ale zdrowy rozsądek przede wszystkim. Policjant też człowiek i ma wiele poważniejszych zajęć niż polowanie na hulajnogi czy aby ktoś nie przekracza limitu o szalone 7km/h.
Wprowadzenie jakichś ograniczeń (np. wieku) może pozytywnie wpłynąć na postrzeganie użytkowników elektryków. Wiedząc, że nie wszystko wolno i można zaliczyć mandat - część użytkowników może się 2x zastanowi i zanim zacznie szaleć (przypomnę popisy z YT typu 80km/h na hulajnodze po ścieżce pieszo-rowerowej...). W efekcie powinno być mniej narzekań przechodniów że hulajnogiści ścigają się po chodnikach i zamiast przepuścić pieszych to jeszcze na nich trąbią albo porzucają wynajęty sprzęt na środku chodnika.

Ja bym dodał jeszcze coś w rodzaju wymogu karty rowerowej dla nastolatka na UTO, analogicznie do zasad dla rowerzystów. Znajomość najbardziej podstawowych zasad ruchu drogowego każdemu się przyda, zwłaszcza dzieciom, które coraz częściej jeżdżą różnymi UTO.

2021/04/19 13:20
ctx
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
[PRAWO] Monocykl na drogach publicznych i chodnikach #11251

tdm napisał: Przepisy przepisami, ale zdrowy rozsądek przede wszystkim. Policjant też człowiek i ma wiele poważniejszych zajęć niż polowanie na hulajnogi czy aby ktoś nie przekracza limitu o szalone 7km/h.[...].

Dokładnie, też już to podkreślałem. Trzeba jeździć z głową, nie straszyć pieszych szybkim omijaniem a nikt się nie będzie czepiał ani z radarem nie będzie chodził.
Ja uważam, że dobrze że weszły nawet w takiej formie te przepisy bo jak z Policją nigdy nie miałem problemów tak najczęściej z niektórymi "burakami" rowerzystami, którzy nagle stawali się strasznie przepisowi i przeszkadzało im, że jadę kółkiem po ścieżce rowerowej.

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>3000km) -> Inmotion V10F(>3700km)

2021/04/20 18:32
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
[PRAWO] Monocykl na drogach publicznych i chodnikach #11253
To w końcu jak i gdzie mogę jeździć. Irytuje mnie ten bełkot prawniczy i interpretację. To jak to w końcu jest?

2021/04/20 19:44
devnull
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 2
Więcej
[PRAWO] Monocykl na drogach publicznych i chodnikach #11255
ścieżką rowerową, nie ma to chodnik z prędkością pieszego lub drogą jeśli jest na niej ograniczenie do 30km/h, nie ma to bierzesz pod pachę i idziesz bo z prowadzeniem to tez może być teraz problem np zakaz ruchu.

2021/04/25 14:05
Demon123
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
[PRAWO] Monocykl na drogach publicznych i chodnikach #11261
A ktoś wie czy można dalej przejezdrzać przez pasy na monocyklu ? I jaka jest definicja tego bagażu czy można jezdzić z plecakiem na hulajnodze czy monocyklu?.

2021/04/28 07:56
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
[PRAWO] Monocykl na drogach publicznych i chodnikach #11270
Trzeba chyba poczekać na rozporządzenia i interpretacje. Po pewnym czasie wszystko się wyjaśni. Z miejskim plecakiem 25-30l moim zdaniem nie powinno być problemu bo mamy go na plecach a nie na hulajnodze na przykład. W zasadzie po jakieś drobniejsze zakupy można będzie hulajnogą pojechać.
Niemcy mają trochę gorzej i nie chciałbym żebyśmy mieli coś takiego u siebie:

Zapraszamy na dynamometr, czyli jak niemiecka policja kontroluje e-hulajnogi i UTO

Pozdrawiam. Tomek

2021/05/04 22:53
Hippvs
Senior forum
Senior forum
Więcej
[PRAWO] Monocykl na drogach publicznych i chodnikach #11285

2021/05/06 00:03
wodzuu
Senior forum
Senior forum
Więcej
[PRAWO] Monocykl na drogach publicznych i chodnikach #11287

Kalmar napisał: Zapraszamy na dynamometr, czyli jak niemiecka policja kontroluje e-hulajnogi i UTO

Taaa, już ja widzę jak nasi ormowcy będą wyposażeni w takie urządzenia i jak wchodzą na monocykle, żeby je przeegzaminować ;)

Czas generowania strony: 0.201 s.