Nie jesteś zalogowany.

WheelLog - cd. PROPOZYCJE opcji

2019/04/25 09:48 2019/04/25 09:49 przez Seba.
Seba
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 13
Więcej
Autor
WheelLog - cd. PROPOZYCJE opcji #5838
Cześć!

Jak pewnie część z Was wie, od jakiegoś czasu kontynuuję rozwój androidowej aplikacji WheelLog po tym, jak Pawel (palachzzz) zaprzestał dalszych prac nad jej rozwojem. Dotąd aplikacja została rozwinięta o współpracę ze stworzonym przeze mnie serwisem https://euc.world/ , w którym można zapisywać ślady oraz parametry swoich podróży monocyklowych. Doszły komunikaty głosowe, alarmy o przekroczeniu prędkości itd. Obecnie pracuję nad wprowadzeniem obsługi dla pozostałych kół Ninebot, gdyż obecnie w tej marce obsługiwana jest tylko seria "Z". Prawdodpodobnie zmian wymagała będzie także komunikacja z King Songami serii KS-18L/XL, gdyż prawdopodobnie zmienił się protokół komunikacji w momencie wprowadzenia nowej aplikacji King Songa i związanej z tym aktualizacji firmware do wersji 1.12. Zamierzam także wprowadzić do obsługi inne koła, ale nie tylko. W planach mam także hulajnogi elektryczne i inne "jeździdełka".

Ponieważ WheelLog jest aplikacją otwartoźródłową, jest ona zupełnie bezpłatna i dostępna dla każdego. Praca nad nią wymaga jednak poświęcenia sporej ilości czasu, fachowej wiedzy i doświadczenia, ale także pieniędzy. Te ostatnie mogę poświęcić w bardzo ograniczonym zakresie. Rozwój WheelLoga można wesprzeć na dwa sposoby. Pierwszy, najprostszy - można dokonać darowizny, z której będę mógł finansować dalsze koszty rozwoju i testowania aplikacji. Wystarczy wejść na stronę https://euc.world/supportme . Drugi też nie jest skomplikowany. Od czasu do czasu potrzebne jest coś, co ktoś z Was ma, ja nie, a potrzebne jest to na krótki zwykle czas.

Czymś takim obecnie jest smartwatch Samsung Gear z serii S, wyposażony w system Tizen. Wygląda na to, że gdzieś po drodze wystąpił problem ze współpracą WheelLog-a z aplikacją na zegarki Samsung Gear. Nie mam takiego zegarka, a jego zakup nie wchodzi obecnie w rachubę. Jeżeli ktokolwiek z Was jest w stanie wypożyczyć mi go na kilka dni, pozwoli mi to sprawdzić "w czym rzecz" i problem rozwiązać. Dodatkowo, będę mógł spróbować rozwinąć apkę na zegarek tak, aby działała lepiej i była bardziej funkcjonalna.

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/04/25 16:18
ElektroTME
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
WheelLog - cd. PROPOZYCJE opcji #5843
Wiem, że pytasz o Samsunga Galaxy S, ale jak byś potrzebował sprawdzić apkę na nowszej wersji zegarka(posiadam Galaxy Watch z Tizen'em 4.0.0.1), to mogę pomóc.
Mam także zainstalowane kompletne środowisko programistyczne oraz umiem się w nim jako tako poruszać, więc w wolnej chwili mogę odpalić Ci apkę na moim zegarku (lub skompilować ze źródeł) i sprawdzić załączając logi z konsoli smartwatcha.

Jeśli mogę zapytać, jakie problemy wystąpiły w aplikacji na Tizena?
Oraz, czy chodzi o tą samą wersję apki co dla Tizena 4.0?

Pozdrawiam

"Zawsze chciałem się nauczyć jeździć na jednym kole."
Pozdrowienia ze Szczecina ;)

2019/04/25 20:13
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
WheelLog - cd. PROPOZYCJE opcji #5850

ElektroTME napisał: Wiem, że pytasz o Samsunga Galaxy S, ale jak byś potrzebował sprawdzić apkę na nowszej wersji zegarka(posiadam Galaxy Watch z Tizen'em 4.0.0.1), to mogę pomóc.
Mam także zainstalowane kompletne środowisko programistyczne oraz umiem się w nim jako tako poruszać, więc w wolnej chwili mogę odpalić Ci apkę na moim zegarku (lub skompilować ze źródeł) i sprawdzić załączając logi z konsoli smartwatcha.

No właśnie nie wiem dokładnie w czym problem. Jeden czy dwóch ludzi na forum.electricunicycles.org zwróciło mi uwagę, że na mojej wersji WheelLoga nie działa im apka na zegarku. Jednocześnie wersja z Google Play nie ma tego problemu. Moja wersja to fork ze źródeł Pavla (palachzzz) który jako ostatni wrzucał WheelLoga do Google Play. Raczej nie tknąłem niczego, co miałoby wpływ na obsługę zegarków. Teoretycznie więc nic nie powinno się zmienić. Z drugiej strony nie wiem, czy źródła z których robiłem forka działają. Nie mam jak tego sprawdzić, a może być tak, że wersja na Google Play była budowana z innych źródeł (nowszych?) niż to, co jest w repozytorium Pavla.

Moje repo jest tutaj - github.com/slastowski/WheelLogAndroid - jest tam także odnośnik do repo z apką na Tizena. Gdybyś mógł się tym wszystkim pobawić i zobaczyć co i jak, będę wdzięczny. Niestety, bez zegarka z Tizenem nie jestem w stanie raczej nic zrobić, a emulator Tizena nie obsługuje BT.

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2019/04/25 21:56 2019/04/25 22:06 przez Maly1927.
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
WheelLog - cd. PROPOZYCJE opcji #5854
Jeśli chodzi o moją wypowiedź to miałem na myśli wersję na Android Wear, dodam że z tego co się orientuję to na tej platformie nigdy nie działał wheellog, miałem po prostu nadzieję, że się na tym znasz i jesteś w stanie w jakiś w miarę nieskomplikowany sposób napisać taką apkę. Jeśli byś potrzebował smartwatch'a z Android Wear do testów to chętnie pożyczę swój zegarek na jakiś tydzień czy ile trzeba.

Edit: sorry, dopiero zwróciłem uwagę, że chodzi o inne forum.

Pozdrawiam
Marcin

2019/04/25 22:10
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
WheelLog - cd. PROPOZYCJE opcji #5855

Maly1927 napisał: Jeśli chodzi o moją wypowiedź to miałem na myśli wersję na Android Wear, dodam że z tego co się orientuję to na tej platformie nigdy nie działał wheellog, miałem po prostu nadzieję, że się na tym znasz i jesteś w stanie w jakiś w miarę nieskomplikowany sposób napisać taką apkę. Jeśli byś potrzebował smartwatch'a z Android Wear do testów to chętnie pożyczę swój zegarek na jakiś tydzień czy ile trzeba.

Marcin, tu akurat nie chodzi o Ciebie :) Ja wiem, że na Wear nie było jeszcze nic robione, ale chętnie się tematowi przyjrzę. Szczególnie, że Wear jest bardziej rozpowszechniony niż Tizen. Tu pewnie jednak nie będę Ci zawracał gitary pożyczaniem od Ciebie sprzętu, gdyż będę chciał zrobić to na spokojnie i bez spinki. Poza tym pewnie przyda mi się zegarek z Wear OS na dłużej, więc tu akurat rozważałbym kupno takowego ze swoich uciułanych dudków ;-) Natomiast obecnie chciałbym tylko doprowadzić do sytuacji, w której rozwijana przeze mnie wersja nie będzie pod żadnym względem gorsza od tej z Google Play. A tu jedynym problemem jest zgłoszony problem z Tizenem. Pebble mam potwierdzone od ludzi, że działa bez problemów.

Miłego dnia!
Sebastian

2019/04/25 22:11
ElektroTME
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
WheelLog - cd. PROPOZYCJE opcji #5856

Seba napisał:

ElektroTME napisał: Wiem, że pytasz o Samsunga Galaxy S, ale jak byś potrzebował sprawdzić apkę na nowszej wersji zegarka(posiadam Galaxy Watch z Tizen'em 4.0.0.1), to mogę pomóc.

No właśnie nie wiem dokładnie w czym problem. Jeden czy dwóch ludzi na forum.electricunicycles.org zwróciło mi uwagę, że na mojej wersji WheelLoga nie działa im apka na zegarku. Jednocześnie wersja z Google Play nie ma tego problemu. Moja wersja to fork ze źródeł Pavla (palachzzz) który jako ostatni wrzucał WheelLoga do Google Play. Raczej nie tknąłem niczego, co miałoby wpływ na obsługę zegarków. Teoretycznie więc nic nie powinno się zmienić. Z drugiej strony nie wiem, czy źródła z których robiłem forka działają. Nie mam jak tego sprawdzić, a może być tak, że wersja na Google Play była budowana z innych źródeł (nowszych?) niż to, co jest w repozytorium Pavla.

Moje repo jest tutaj - github.com/slastowski/WheelLogAndroid - jest tam także odnośnik do repo z apką na Tizena. Gdybyś mógł się tym wszystkim pobawić i zobaczyć co i jak, będę wdzięczny. Niestety, bez zegarka z Tizenem nie jestem w stanie raczej nic zrobić, a emulator Tizena nie obsługuje BT.

Ja przez chwilę miałem wersję z officialnego sklepu tizena, ale denerwował mnie brak kompletnie czarnego tła, więc znalazłem sobie jakąś wersję, nie pamiętam teraz ktora(sprawdzę jak wrócę z majówki) i przerobiłem sobie lekko pod swoje potrzeby. Obecna wersja ma niedociągnięcia, pod dłuższej nieaktywnosci wyświetlacza (gdy połączony z apka na tel) wyświetla wszystkie zaległe odebrane ramki, więc aktualne dane można odczytać dopiero po kilkunastu sekundach.
Po majówce spróbuję spojrzeć na inne wersje tej apki w tym z Twojego repo. Lecz downgradowac softu w watchu nie mam zamiaru więc mogę sprawdzać tylko w najnowszej wersji.
Nie ma sposobu aby podpiąć BT do emulatora? W sumie nigdy nie było mi to potrzebne, w wolnym czasie poszukam, może ktoś już to spiął.

Może być też tak, że na przestrzeni czasu poprawili jakieś funkcje w bibliotekach androida/tizena a stary tizen nie zawiera tej aktualki i krzaczy.

Ciągle też myślę o apce standalone w natywnym C dla tizena. Potrzebowałbym tylko opisu protokołów komunikacji z kołami. Masz może gdzieś to opisane? Czy będę musiał dekodowac ze źródeł whelloga?

"Zawsze chciałem się nauczyć jeździć na jednym kole."
Pozdrowienia ze Szczecina ;)

2019/04/26 00:56 2019/04/26 01:02 przez Kółkowiec.
Kółkowiec
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
WheelLog - cd. PROPOZYCJE opcji #5859
Przy okazji zapytam - czy Wheellog obsługuje koło Inmotion V10? Próbowałem wielokrotnie połączyć się z kołem przez tę aplikację i nigdy się nie udało. Dodam, że łączyłem się przez tablet Chuwi 9 Air (Android 8.0) i Samsunga Galaxy S4 (Android 5.0).

2019/04/26 08:40
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
WheelLog - cd. PROPOZYCJE opcji #5865

ElektroTME napisał: Ja przez chwilę miałem wersję z officialnego sklepu tizena, ale denerwował mnie brak kompletnie czarnego tła, więc znalazłem sobie jakąś wersję, nie pamiętam teraz ktora(sprawdzę jak wrócę z majówki) i przerobiłem sobie lekko pod swoje potrzeby. Obecna wersja ma niedociągnięcia, pod dłuższej nieaktywnosci wyświetlacza (gdy połączony z apka na tel) wyświetla wszystkie zaległe odebrane ramki, więc aktualne dane można odczytać dopiero po kilkunastu sekundach.
Po majówce spróbuję spojrzeć na inne wersje tej apki w tym z Twojego repo. Lecz downgradowac softu w watchu nie mam zamiaru więc mogę sprawdzać tylko w najnowszej wersji.
Nie ma sposobu aby podpiąć BT do emulatora? W sumie nigdy nie było mi to potrzebne, w wolnym czasie poszukam, może ktoś już to spiął.

Może być też tak, że na przestrzeni czasu poprawili jakieś funkcje w bibliotekach androida/tizena a stary tizen nie zawiera tej aktualki i krzaczy.

Ciągle też myślę o apce standalone w natywnym C dla tizena. Potrzebowałbym tylko opisu protokołów komunikacji z kołami. Masz może gdzieś to opisane? Czy będę musiał dekodowac ze źródeł whelloga?

Nie udało mi się znaleźć żadnego patentu na zapięcie BT do emulatora Tizena. A jak pokazuje Google, nie my jedni wpadliśmy na ten pomysł ;) Generalnie protokoły będziesz musiał dekodować ze źródeł WheelLog-a, bo dotąd nie grzebałem w nich. Natomiast czeka mnie to na dniach, więc będę miał tu dużo więcej wiedzy. W każdym razie to nie są skomplikowane tematy i na pewno dasz radę. Na przykład jeśli chodzi o King Songa to sprawa jest dość prosta; z tego co już podglądałem to zapisujesz charakterystykę jednej usługi żądaniem odczytu danych. Wówczas kółko zaczyna cyklicznie odsyłać pięć ramek (tryb NOTIFY), w których znajdują się bieżące parametry takie jak numer seryjny, napięcie, prąd, przebieg i cała reszta. W przypadku Ninebotów innych niż "zetka" wygląda to dość podobnie, tyle że tam trzeba cyklicznie odpytywać kółko. Na jedno zapytanie przypada jedna odpowiedź (tryb READ). Będziesz potrzebował pomocy to dasz znać, ile będę wiedział tyle Ci pomogę :)

Miłego dnia!
Sebastian

2019/04/26 08:52
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
WheelLog - cd. PROPOZYCJE opcji #5866

Kółkowiec napisał: Przy okazji zapytam - czy Wheellog obsługuje koło Inmotion V10? Próbowałem wielokrotnie połączyć się z kołem przez tę aplikację i nigdy się nie udało. Dodam, że łączyłem się przez tablet Chuwi 9 Air (Android 8.0) i Samsunga Galaxy S4 (Android 5.0).

Obsługuje, o ile posiadasz jedną z najnowszych wersji. Z tego co wiem, Pavel dodał obsługę V10 w wersji 2.0.11, więc zarówno wersja ze sklepu Google Play jak i z mojej strony powinna obsługiwać te koła. Inna sprawa, że problem może leżeć w wielu rzeczach, w tym np. w wersji firmware koła która może nie być obsługiwana.

Miłego dnia!
Sebastian

2019/04/27 21:12
Buc
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 10
Więcej
WheelLog - cd. PROPOZYCJE opcji #5888
Jak WheelLog mierzy prędkość? Bierze dane z systemu danego monocykla (płyty)?

Czas generowania strony: 1.088 s.