Nie jesteś zalogowany.

Na jednym kole przez Polskę

2018/12/30 01:33
Hippvs
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #4268
Jak dla mnie to super wyprawa. Plan jakis trzeba mieć to jasne :)
Trzymam kciuki! Oby sprzet nie wywynoł jakiegoś psikusa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/01/01 20:32
Demon123
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #4282
Gratuluję pomysłu ale pewnych rzeczy nie rozumiem.
Zabrałem koło na sylwestra celem małej wycieczki.
Chciałem przejechać krajówką ok 2km , przejechałem moze 200m. Uciekłem przed pierwszym tirem i nawet jazda po chodniku obok drogi nie jest zbyt pewna gdy taki tir przejechał obok(gorzej niz na rowerze). Gdy znowu wszedłem na drogę kolejny samochód mnie tak obtrabił ze zrezygnowałem z celu wycieczki bo chodnik nie biegł dalej obok drogi. A nawet jakby biegł to co 20-30m jest wjazd do posesji (obnizenie i podwyzszenie) co utrudnia jazdę i wymusza mniejsza predkość.(jechałem tak ok 1km i mi wystarczy).
Generalnie uznałem przejechanie odcinka 2km taką droga bez chodnika bez pobocza,za zbyt niebezpieczne bo nie chciałem być rozjechany .

Gdzie i jak można przejechac podobnymi drogami chociażby dystans 10km?? Może w nocy,albo w Niedzielę rano jechałeś- pomijam już to ze kołem nie można poruszać się po drogach .
Chodzi mi też o to czy jedziesz pod prąd poboczem,tak jak porusza się pieszy czy normalnie w tą samą stronę co samochody i korzystasz z lusterka?.
Film na yt jakie widziałem z takich wyciezczek na kołach to cięzko było tam samochód na drodze spotkać, wiec były krecone w dniach i godzinach gdzie drogi były niemal puste.

Co jak nie ma pobocza,tylko dość wąska droga i akurat bedą się mijać dwa tiry? Wyskoczysz z koła w pole? Zatrzymasz się wczesniej i zejdziesz z drogi w trawę czy do rowu? A co przy normalnym ruchu rano czy po południu jak auta jada co 30m jedno za drugim bo tak wygląda droga np z Wolbromia na Kraków jaka zaznaczyłeś w swojej trasie. Małopolska to dom przy domu i spory ruch samochodów może inaczej jest w twoich stronach.

2019/01/02 08:45
Seba
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 13
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #4288
Opcji na pokonanie odcinka krajówki jest kilka. Poboczem, jeśli nadaje się do jazdy. Chodnikiem, drogą techniczną lub inną drogą równoległą jeśli się nadaje do jazdy. W każdym wypadku odcinki nieprzejezdne można po prostu przejść, prowadząc kółko. Trasa przejazdu, którą prezentuję na mapach i na filmie to plan, który może być i na pewno będzie modyfikowany. Po to m. in. jest dość ostrożnościowe planowanie ładowania i odpowiedni zapas prądu, aby móc doraźnie wybierać inne drogi w razie jakichkolwiek problemów. Z doświadczenia wiem, że tam gdzie jestem w stanie przejechać rowerem, jestem także w stanie przejechać kółkiem.

Patrzysz na to z perspektywy swoich doświadczeń i umiejętności, co jest zrozumiałe. Gdy wyruszałem w swoją pierwszą trasę z Gdańska na Kaszuby, mającą ok. 100 km, miałem masę obaw. Wiele niewiadomych. Większość trasy to była droga wojewódzka. Żółta, bez pobocza, z koleinami i w wielu miejscach zarwanymi krawędziami. Za to z relatywnie dużym ruchem. Po przejechaniu około 60 km z Gdańska do Kościerzyny już wiedziałem, że niepotrzebnie bałem się tego ruchu. Kolejne takie wyprawy w różnych porach, warunkach i miejscach tylko mnie upewniły w tym, że samochody nie są problemem o ile zachować rozsądek, być widocznym i jechać stabilnie i blisko krawędzi. Z perspektywy kierowcy nie różnisz się wówczas od rowerzysty czy motorowerzysty, których codziennie masa na drogach. Oczywiście, gdzie to tylko możliwe, warto skorzystać z chodnika czy alternatywnej, mniej ruchliwej drogi.

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2019/05/21 22:22
hal2000
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #6291
A odliczania na stronie nadal brak : (

2019/05/21 22:49
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #6296

hal2000 napisał: A odliczania na stronie nadal brak : (

Jutro będzie, obiecuję! W końcu jutro będzie okrągły miesiąc do rozpoczęcia wyprawy! :) Kurcze, jak ja się nie mogę doczekać...

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2019/05/21 23:01
migacz213
Senior forum
Senior forum
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #6297
Jedziesz sam, czy można się do Ciebie dołączyć na trasie? :)

Seba napisał:

Jutro będzie, obiecuję! W końcu jutro będzie okrągły miesiąc do rozpoczęcia wyprawy! :) Kurcze, jak ja się nie mogę doczekać...

2019/05/22 06:23
kolosm
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #6301

migacz213 napisał: Jedziesz sam, czy można się do Ciebie dołączyć na trasie? :)

Seba napisał:

Z tego co wiem to można, a nawet powinno się:) Sam to planuję zrobić w 5 dniu w okolicach Olkusza i Ojcowa!

2019/05/22 15:54 2019/05/22 15:55 przez Seba.
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #6316

migacz213 napisał: Jedziesz sam, czy można się do Ciebie dołączyć na trasie? :)

Jasne że będzie można dołączyć :) Trasa jest ogólnie znana, a w czasie jazdy będzie można śledzić jej postępy na żywo na mapie. Tak więc jak ktoś będzie chciał, to będzie wiedział gdzie aktualnie jestem aby do mnie dołączyć.

Już jest! :)

Miłego dnia!
Sebastian

2019/05/23 21:46
hal2000
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #6358
Jest i "odlicznik" :) Pięknie!

Wczoraj 08:30
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #7119
Już tylko cztery dni do rozpoczęcia wyprawy :) W tę sobotę, 22 czerwca o godzinie 9:00 ruszę spod fontanny Neptuna w pierwszy etap. Natomiast dzisiaj (we wtorek, 18 czerwca) po godzinie 18:00, na antenie Radio Gdańsk S.A. będziecie mogli posłuchać audycji "Kawałek świata i herbata", w której Włodek Raszkiewicz i ja rozmawiamy o elektrycznych monocyklach i wyprawie na drugi koniec Polski. Serdecznie zapraszam!

Osoby spoza Gdańska zapraszam do słuchania online - radiogdansk.pl/sluchaj-rg-kanaly . Po emisji na antenie będzie można odsłuchać audycji na stronie audycji - radiogdansk.pl/audycje-rg/kawalek-swiata-i-herbata

Miłego dnia!
Sebastian

PODZIĘKOWANIE Kalmar, Dallo, ml

Czas generowania strony: 0.832 s.