Nie jesteś zalogowany.

Na jednym kole przez Polskę

2018/12/05 14:58
Ryszarrd1
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 6
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #3828
Czy ktoś wie ile zużył butów (podeszw)?
Tak czy inaczej niezły wyczyn. Gratulacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/12/05 15:17
ctx
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #3829

Ryszarrd1 napisał: Czy ktoś wie ile zużył butów (podeszw)?
Tak czy inaczej niezły wyczyn. Gratulacje.

Kojarzę jakiś wywiad z nim, albo z kimś co zrobił coś podobnego, to wspominał, że po wszystkim miał trochę niesymetryczne nogi ;)

Ale chyba odchodzimy od głównego wątku czyli tego co szykuje Seba ;)
Seba, widzę, ze będziesz przejeżdżał przez Kraków, w razie czego będzie się można "podpiąć" i przejechać z Tobą kawałek jak na Forreście Gumpie ?:lol:

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>2800km) -> Inmotion V10F(>1000km)

2018/12/05 17:05
Seba
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 13
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #3830
No kurcze, jasne! :) Będzie mi niezmiernie miło spotkać się z Tobą w Krakowie :) W ogóle każde spotkanie na trasie to miły i niezapomniany moment, więc jak ktoś ma ochotę chociaż na chwilkę dołączyć, to serdecznie zapraszam :)

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2018/12/05 19:31
Demon123
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #3833
Rozumiem ze bedziesz ładował w hotelu/kwaterze podczas nocy, ale jak wytrzymasz tyle godzin w trasie na kole? Mnie po 8km bola nogi jeszcze parę godzin po... Ile lat trzeba jezdzić na kole i ile przejechanych łącznie km by planować takie wyprawy?

2018/12/05 20:24
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #3834

Demon123 napisał: jak wytrzymasz tyle godzin w trasie na kole? Mnie po 8km bola nogi jeszcze parę godzin po...

Jak już opanujesz dobrze jazdę to nogi przestaną boleć. Druga sprawa to model pojazdu na jakim jeździsz, KS-18L, którym się porusza Seba jest 18" kołem co już wiele zmienia, do tego opanowanie jazdy na tyle aby bez problemu (wręcz odruchowo) móc przesuwać stopy podczas jazdy aby nie drętwiały i problemem nie byłoby przejechanie nawet kilkuset kilometrów dziennie, gdyby nie ograniczała Cię bateria.

Pozdrawiam
Marcin

2018/12/05 20:28
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #3835
W ciągu nocy ładowanie wolne i w ciągu dnia dwa doładowania szybkie w ramach dłuższego postoju na odpoczynek i jedzonko. Nawet z baterią 1600 Wh nie da się przejechać 120 km. Ja mam przejechane w sumie około 9 000 km, w tym kilka jednodniowych wycieczek po około 100 km. Na co dzień robię min. 20 km, a gdy dzień jest dłuższy, to dziennie robi się 40 - 60 km :) Na początku mnie też bolały stopy, ale z czasem to mija. To kwestia treningu, wypracowania odpowiedniej postawy i techniki jazdy na monocyklu, doboru odpowiedniego obuwia. Ty też przekonasz się, że w miarę jeżdżenia ból mija, a sam jesteś w stanie robić coraz więcej kilometrów bez przerwy. Gdy zaczynałem swoją przygodę, to bolały mnie takie mięśnie, o których nigdy wcześniej nie wiedziałem że mam :lol:

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2018/12/06 13:46
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #3852
Opis planu na pierwszy dzień trasy - szczegóły oraz wizualizacja:

najednymkole.pl/750-km-przez-polske-dzien-1-gdansk-tlen-103-km/

Miłego dnia!
Sebastian

2018/12/28 12:45
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #4253
Święta to był okres w którym pewnie mało kto zaglądał na Facebooka, ale akurat w ostatnich dniach publikowałem wzmiankę z opisem każdego dnia wyprawy :) Dokładnie za pół roku od dzisiaj, 28 czerwca 2019 roku będę dojeżdżał do mety wyprawy. O tej porze (a jest 12:35) będę pewnie wtaczał się pod górkę w kierunku Przełęczy Słopnickiej :)

Opis planu każdego z dni wyprawy znajdziecie tutaj - najednymkole.pl/na-jednym-kole-przez-polske . Dla każdego dnia znajdziecie opis, szczegółową mapę oraz filmową wizualizację przejazdu. Szczególnie warto zobaczyć wizualizację trasy ostatniego dnia, pokazujący piękne górskie krajobrazy w jakich przyjdzie mi dojechać do mety. Zobaczcie, może będę jechał niedaleko kogoś z Was? Będzie mi miło spotkać "kółkowców" na mojej trasie :) Ruszam 22 czerwca 2018 z Gdańska, by 28 czerwca dojechać do mety na granicy ze Słowacją.

Pamiętajcie także, że ta wyprawa to także jazda po wsparcie dla córki naszego forumowego kolegi @plewan. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie najednymkole.pl/pomagamy-agacie/

Udostępniając link do bloga Na jednym kole i polubiając i udostępniając fanpage na Facebooku pomożecie mi zwrócić uwagę większej grupy ludzi na wyprawę oraz na elektryczne monocykle w ogóle. W ten sposób będzie nas więcej, a Agatka i jej rodzice będą mieli większe wsparcie. Szczególnie teraz, gdy niedługo zacznie się rozliczanie PIT-ów i 1% podatku.

www.facebook.com/NaJednymKole
najednymkole.pl/

Miłego dnia!
Sebastian

PODZIĘKOWANIE eucriderpl

2018/12/28 21:41 2018/12/28 21:44 przez Demon123.
Demon123
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #4258
Nie wiem czy piszesz na serio z tymi etapami dziennymi...Ale realnie rzecz biorąc to na takiej wycieczce zdarzy się tyle sytuacji, rożnych przygód ze nie ma szans by urzeczywistnić te plany. Awarie,pogoda,sytuacje,przypadkowe spotkania itp. Z doswiadczenia wiem ze takie plan sa fajne dla zabicia czasu w domu i pschologiczne działają ze się czegoś trzymamy i mamy jakiś cel. Ale jak nie robiłes takich wycieczek to sam się bedziesz potem śmiał z planów.

Jeszcze za czasów jak nie było internetu jezdzilismy na wspinanie w tatry. Bywało ze nawet pod scianę nie doszlismy i siedzielismy kilka dni w namiotach jedząc żarcie ,przy widoczności praktycznie zerowej-takie mgły. I jak juz wiekszosc żarcia zjedliśmy to się wracało do domu.

Z podobnych rzeczy to byłem subaru Libero V1 na mazurach(takie zabytkowe autko) pierwsza awaria po ok 200km( potem jeszcze kilka)
Jezdzilismy korzystajac z zdjec lotniczych- czyli tam gdzie puszczało i auto się nie zapadało po osie....jak wieczorem szukaliśmy noclegu (stojac na dachu z lornetką)w oddali zobaczylismy dach...pojechałem wokoło stawu i ide bo słyszę głosy z małej altanki. Człowiek musiał wyjsc przed działkę bo nie mogł uwierzyć ze dojechalismy tam samochodem :) Pytam o mozliwosc rozbicia sie namiotem a on na to: Mozecie tu biwakowac, pływać, łowić ryby to wszystko jest moje i pokazał ręką wokoło- i juz tym zmienił znacznie nasze plany :silly:
Do tego na rano zamowił nam stację benzynową -bo tam się nie kupuje polskiego paliwa-tylko rosyjskie bo lepsze,tańsze i z dostawą do domu.
I tobie też zyczę by cię ta podróż zaskoczyła i byś miał masę przygód. Bo gdybyś zrobił to zgodnie z planami to było by to strzasznie nudne xD

2018/12/28 22:11 2018/12/28 22:11 przez Seba.
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #4259

Demon123 napisał: Nie wiem czy piszesz na serio z tymi etapami dziennymi...Ale realnie rzecz biorąc to na takiej wycieczce zdarzy się tyle sytuacji, rożnych przygód ze nie ma szans by urzeczywistnić te plany. Awarie,pogoda,sytuacje,przypadkowe spotkania itp. Z doswiadczenia wiem ze takie plan sa fajne dla zabicia czasu w domu i pschologiczne działają ze się czegoś trzymamy i mamy jakiś cel. Ale jak nie robiłes takich wycieczek to sam się bedziesz potem śmiał z planów.

Wiesz, że straszny z Ciebie DEFEKTYSTA? :P Poza tym nie wiem dlaczego uważasz, że nie robiłem takich wycieczek? W tym roku zrobiłem kilka tras po sto kilometrów na raz. Ograniczeniem była tylko bateria i czas na jej ładowanie. Jeździłem w praktycznie każdym terenie, w słońcu i ulewnym deszczu. W ciągu niecałego pół roku zrobiłem ponad 5000 km na KS-18L, z czego prawie połowa to własnie krótsze lub dłuższe trasy, w tym w miejsca wcześniej nieodwiedzane i drogami wcześniej nieuczęszczanymi. Nie tylko na kółku, w ogóle.

Oczywiście, że może zdarzyć się awaria. Jest kilka rzeczy, na które nie mam wpływu. Nie wszystko da się zaplanować, ale jeśli nie zaczynasz od planu, na niczym nie skończysz. Dlatego po to się planuje, aby zminimalizować te ryzyka, na które ma się wpływ. Przygotowanie trasy o odpowiedniej nawierzchni i ruchu, wybór miejsc noclegu które są rękojmią udanego wypoczynku, rozłożenie jazdy na punkty ładowania z zachowaniem rezerwy na wypadek, gdyby trzeba było jednak pojechać dalej itd. Na to wszystko mam wpływ.

Miłego dnia!
Sebastian

Czas generowania strony: 0.231 s.