Nie jesteś zalogowany.

Na jednym kole przez Polskę

2018/12/03 20:55
Seba
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 13
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #3816
Niektórzy z Was już wiedzą, ale teraz jest to już oficjalna informacja z garścią konkretów. Na przełomie czerwca i lipca 2019 roku wybieram się w taką oto wyprawę - w ciągu siedmiu dni przejadę ponad 750 km aby pokazać, że kółko to nie zabawka i można na nim robić całkiem poważne trasy. Co ważne, ta wyprawa to także prośba o wsparcie dla Agaty Lewandowskiej, córki jednego z naszych forumowych kolegów. W ten sposób uda się zrobić dwie dobre rzeczy - pokazać szerzej rodakom czym są elektryczne monocykle oraz skłonić ludzi dobrego serca do pomocy w walce ze skutkami tej ciężkiej choroby.

W tym miejscu bardzo Was proszę o rozpowszechnianie tej informacji poprzez udostępnienie poniższej strony na FB oraz w innych mediach społecznościowych. Jeśli znacie kogoś, kto chciałby tą wyprawę nagłośnić na łamach jakichkolwiek mediów, dajcie znać. Jeśli znacie np. restauracje czy zajazdy na trasie wyprawy, gdzie będę mógł smacznie zjeść a przy okazji naładować kółko, dajcie znać. Planowanie takiej wyprawy to spore wyzwanie, a im lepsze przygotowanie, tym większa szansa na sukces. Pamiętajcie o charytatywnym wymiarze tej wyprawy. Jeśli wspólnie możemy wesprzeć chore dziecko w codziennej walce, każda forma pomocy będzie ważna. Chociażby przez podanie informacji dalej.

Będę informował o postępach, stay tuned :)

najednymkole.pl/na-jednym-kole-przez-polske

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole
PODZIĘKOWANIE Skyfia, plewan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/12/04 08:15 2018/12/04 08:17 przez Demon123. Powód: brak literki
Demon123
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #3818
Podobną trasę tyle że z Zakopanego do Sopotu przejechał Tomasz Banach na hulajnodze firmy micro nieco zmodyfikowanej.. po 80km dziennie.Być może mogłbyś wykorzystać trasę jaką pokonywał bo też nie jest to pojazd na drogi wiec wybierał te o mniejszym natężeniu ruchu. Jest troche informacji i zdjęć w internecie z tej wyprawy może coś ci się przyda.

natemat.pl/183941,hulajnoga-przez-polske...o-ma-radosne-zdjecie

menway.interia.pl/aktywnosc/sporty/news-...lajnodze,nId,2212812

2018/12/04 10:05
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #3819
Nie wiedziałem o wyprawie Tomka - dzięki za informację, szacun dla niego! :) Trasę mam już dokładnie zaplanowaną, w tym mam już zarezerwowane noclegi. Generalnie jazdą po drogach się nie martwię, mam za sobą kilkaset kilometrów przejechanych na kółku po takich drogach. Kółko ma ten plus, że jest szybkie i stateczne, poza tym dużo lepiej niż hulajnoga radzi sobie z nierównościami nawierzchni. Poza tym jedzie dość szybko (25 - 35 km/h), zajmuje mało miejsca i zachowuje równy tor jazdy. Pod tym względem bardzo przypomina motorower.

Co ciekawe, nigdy nie zdarzyło mi się mieć powód do narzekania na kierowców, gdy ja jechałem poboczem, a tam gdzie go nie było ok. 50 cm od krawędzi jezdni. Zawsze zachowywali odpowiedni dystans przy wyprzedzaniu, nigdy nie usłyszałem żadnego klaksonu ani nawet objawów zniecierpliwienia. Może widok gościa ubranego jak żółty kurczak i jadącego na jednym kole powodował, że zamiast zniecierpliwienia pojawiało się zaciekawienie i uśmiech? Kto wie... :)

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2018/12/04 10:27 2018/12/04 10:27 przez GexN.
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #3820
Jak najbardziej kibicuję wyprawie :)

Dwa szybkie pytania - jakie kółko bierzesz na wyprawę (ponad 100km dziennie to dużo) i czy w jakiś specjalny sposób kalkulowałeś zmniejszenie zasięgu w górach?
Ciekawi mnie też co zabierasz na wyprawę, czy masz jakieś podejście do planów awaryjnych (np. złapanie flaka i konieczność spędzenia połowy dnia na wymianę opony) ale to pewnie będzie materiał na cały artykuł :)

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7200km+) -> 03.2019 InMotion V10F (1800km+)

2018/12/04 10:43
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #3821
W tym roku spędziłem troszkę czasu w Bieszczadach, gdzie testowałem KS-18L na górskich drogach. Górskie trasy wpływają na zmniejszenie zasięgu kółka, ale nie jest to jakaś dramatyczna zmiana. Samo kółko dawało sobie świetnie radę, nie zanotowałem przegrzania na dość długich podjazdach, mimo dość wysokiej temperatury powietrza. Natomiast na tę wyprawę planuję wyposażyć się w KS-18XL.

Tak jak napisałeś, planowanie takiej trasy oraz różne sytuacje to materiał na bardzo dużo artykułów. Będą one sukcesywnie pojawiały się na blogu. Natomiast jeśli chodzi o "kapcia", to na tę okoliczność zabieram zapasową dętkę oraz preparat uszczelniająco-napełniający - www.decathlon.pl/spray-do-naprawy-dtek-id_1278315.html - jest tani, lekki i zajmuje niewiele miejsca. Już raz uratował mnie w sytuacji, w której jeżdżąc na zbyt niskim ciśnieniu przyszczypnąłem dętkę na jakiejś dziurze. To będzie mój pierwszy środek ratunkowy na wypadek kapcia. Na wypadek gdyby zawiódł będę miał zapasową dętkę i będę szukał najbliższego zakładu wulkanizacyjnego :) Celowo wybrałem zresztą przełom czerwca i lipca, gdyż wówczas dzień jest najdłuższy i w razie jakiejś nieprzewidzianej komplikacji jest szansa, że mimo straty kilku godzin na nocleg zajadę za dnia.

Miłego dnia!
Sebastian

2018/12/04 15:21
Buc
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 10
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #3823
100 km dziennie? Myślę, że trzeba będzie się doładowywać po drodze pomiędzy punktami docelowymi.

2018/12/04 17:09
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #3824
Każdego dnia przewiduję dwie przerwy na doładowanie, za wyjątkiem najkrótszego odcinka 90 km, gdzie wystarczy jedna. Pierwsze ładowanie po ok. 50 km jazdy, następnie przerwa 2 h, kolejne 40 km jazdy i kolejna przerwa, dostosowana długością do pozostałego do przejechania dystansu. Przy ładowarce 6 A godzina ładowania przekłada się na 20 km jazdy. Przy takim reżimie mam zapewnioną bezpieczną rezerwę prądu na wypadek różnych, nieprzewidzianych okoliczności.

Miłego dnia!
Sebastian

PODZIĘKOWANIE GexN

2018/12/04 23:54 2018/12/05 00:30 przez plewan.
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #3825
Kilka słów o celu charytatywnym dla Agaty Lewandowskiej. (Specjalne podziękowania dla Sebastiana Łastowskiego "Seba")
Agata ma 3 lata i choruje na rzadką chorobę genetyczną - Zespół Retta. Walka z "Rett-em" jest trudna, ale nie poddajemy się. W ciągu roku Agacie przyplątały się różne choroby: 2x zapalenie płuc, 2 x zatrzymało się serce (przyczyną zatrzymania akcji pracy serca były podane leki przez lekarza niedozwolone przy tej chorobie. Co za s@#%$xY!), mononukleoze, plamica Schönleina-Henocha, a dziś ropne zapalenie spojówek. Z tych chorób niemal wyzdrowiała, ale z Retta nie wyzdrowieje - genu nie wydłubiesz.

Gdy Agata się urodziła musieliśmy zmienić mieszkanie na większe. Przecież nie pomieścimy się w kawalerce z trójką dzieci (Ania 5 lat i bliźniaczki Agata i Alicja 3 lata). Szybko kupiliśmy piękne duże mieszkanie 3 pokojowe, 2 - poziomowe na 1 piętrze. Nie wiedzieliśmy że Agata choruje, ale coś podejrzewaliśmy i od 4 miesiąca życia zaczęliśmy ją rehabilitować. Po 21 miesiącach zapadł wyrok - Zespół Retta. Agata nasz "milczący anioł" nie chodzi i waży 18kg musimy ją nosić codziennie po schodach. Ale to nie jest jeszcze takie trudne, dajemy sobie radę, tylko że ... schody mamy "kacze". Architekta powinno się za to *#5X@#%!!. Jak Agatka osiągnie wagę około 30kg to już samemu będzie ciężko ją dźwignąć i będziemy musieli zmienić mieszkanie na "parterowe" lub wstawić windę - trudno powiedzieć co zrobimy.

Agata nie chodzi, raczkuje, nie mówi, nie zgłasza swoich potrzeb, ma ogólne stany napadowe, ale wszystko rozumie. Zbieramy pieniądze z "1%" na rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny, komunikator "eyetracker", suplementy (np olej konopny CBD, CDG) i na usunięcie barier architektonicznych - walczymy o to, aby zaczęła chodzić.. Tylko, albo AŻ chodzić.

1% podatku Sprzedam V10F Inmotion
PODZIĘKOWANIE GexN

2018/12/05 08:42
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Na jednym kole przez Polskę #3826

Demon123 napisał: Podobną trasę tyle że z Zakopanego do Sopotu przejechał Tomasz Banach na hulajnodze firmy micro nieco zmodyfikowanej.. po 80km dziennie.

Mało tego to nie była hulajnoga elektryczna tylko tradycyjna :)

Pozdrawiam
Marcin

2018/12/05 14:13
Seba
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
Na jednym kole przez Polskę #3827

Maly1927 napisał: Mało tego to nie była hulajnoga elektryczna tylko tradycyjna :)

Dokładnie. Także wielki szacun raz jeszcze dla Tomka, bo wysiłek był olbrzymi, a i ryzyko spore. Jak widać na jego przykładzie, człowiek potrafi stawiać czoła naprawdę wielkim wyzwaniom i zwyciężać.

Miłego dnia!
Sebastian

Czas generowania strony: 0.201 s.