Nie jesteś zalogowany.

Wypadki z udziałem monocykli

2020/06/20 20:51
Iżu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #10177
Nawet najbardziej doświadczonym mono-cyklistom zdarzają się gleby, Adam właśnie pokazał swoją, dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2020/06/20 21:42 2020/06/20 21:49 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #10178
jeździ szybko i ryzykownie, trudno się dziwić że ma wypadki. To nie pierwszy w tym roku i najprawdopodobniej nie ostatni...

Tym, razem szczęście dopisało.
Ale wątpię czy cieniutka koszulka, spodnie dresowe i tenisówki to "odpowiednie zabezpieczenie" do upadku na asfalt przy 60km/h. Ochraniacze rolkowe nie są przeznaczone dla takich prędkości - ten który miał na łokciu odpadł od razu i dalej leciał z łokciem bez osłony. Monocykl uderzył go w plecy mógł mu uszkodzić (niczym nie chroniony) kręgosłup....

Co ciekawe na forach sporo jest młodych użytkowników EUC, którzy narzekają że producenci nie chcą im dać dostępu do prędkości ponad 60km/h w jednokołowcach....

2020/06/21 01:12
Hippvs
Senior forum
Senior forum
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #10179
Prześlizgał się z 5 - 10 metrów na pewno, Nie sadze by to były zwykłe spodnie dresowe, juz po 1 metrze nic by z nich nie zostało.

2020/07/12 15:28
Iżu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #10327
Zapraszam na filmik, w którym poza pięknymi widokami naszego Krakowa możecie zobaczyć moje obtarte kolano i łokieć, oraz.. podbite oko ;)
Od czasu gleby (06.06.2020) zmieniłem nieco podejście do jazdy monocyklem, teraz nigdy nie wsiadam na kółko bez kompletu ochraniaczy i nowego kasku full-face - Fox Proframe, nie pcham się także w rejony gdzie są tłumy rowerzystów, biegaczy, rolkarzy, ludzi z psami itd., tak jak to było w tamtą sobotę gdzie chcąc uniknąć zderzenia z rowerzystą zrobiłem gwałtowny zwrot w prawo w wyniku którego wybiło mnie z kółka i upadłem na asfalt.
Lepiej nie uczyć się na swoich błędach..

2020/10/17 12:49 2020/10/18 17:41 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #10807
audycja poświęcona wypadkom na monocyklach, przyczynom, itp.

Na pewno opanowanie i znajomość możliwości konkretnego urządzenia to podstawa, tak jak wynika z filmu.
Ale też same monocykle bardzo różnią się między sobą, to co na jednym jest łatwe na drugim będzie balansowaniem na granicy możliwości.

Czas generowania strony: 0.245 s.