Nie jesteś zalogowany.

Wypadki z udziałem monocykli

2019/10/09 10:16
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #8295
Dorzucam świeżutkie odcięcia na MSXach 100V:

i drugi, akcja od 6:20:

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7350km+) -> 03.2019 InMotion V10F (6250km+)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/10/09 18:09
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #8297

GexN napisał: Dorzucam świeżutkie odcięcia na MSXach 100V:

i drugi, akcja od 6:20:

Odpowiedź którą uzyskałem na ten drugi film...

Grupa na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA
www.facebook.com/groups/MonocykleElektrycznePOLSKA/
Czat na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA:
m.me/join/AbbBttt4pO_asGIt
Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

2019/10/09 18:57
Bartosz z Podlasia
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #8298
Nie słyszał bipczenia... Jeździj w kasku podczas wietrznej pogody z muzyką na głośniku i bądź zdziwiony, że na prostej drodze miało się wypadek. Rozsądku, to on nie wziął ze sobą.

2019/12/03 09:58 2019/12/03 09:58 przez GexN.
GexN
Ekspert
Ekspert
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #8510
A dzisiaj odcięcie na GotWay Mten3. Kolejny raz pikanie zawiodło (może z sekunda na reakcję, a w kasku i na wietrze nie łatwo usłyszeć), więc może warto włączyć tiltback ;) :

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7350km+) -> 03.2019 InMotion V10F (6250km+)

2019/12/03 10:24 2019/12/03 10:30 przez atdlzpae.
atdlzpae
Ekspert
Ekspert
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #8511
A to ja też się pochwalę. ;-) Na monocyklu spokojnie da się jeździć z wybitym ramieniem, a i nastawić też można samodzielnie. :-D
Oczywiście NIE POLECAM samodzielnego nastawiania! Miałem szczęście, że nic nie złamałem. Ale da się czasem bez wizyty w SORze.

forum.electricunicycle.org/topic/16073-h...dislocated-shoulder/
PODZIĘKOWANIE GexN

2019/12/03 15:15
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #8512
I tutaj widać jak ważne są porządne ochraniacze na kolana. Małe ochraniacze chronią nas tylko przed złamaniem itp ale nie przed otarciami.

2019/12/11 00:36
palkor
Świeżak
Świeżak
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #8569
Cześć,

Pierwszy dzwon zaliczony :). No, może 'dzwonek'. Ok 5km/h, w miarę ciemno, przejeżdżałem przez drogę i rozglądałem się na boki, nie zauważyłem dziurska na środku jezdni. Kółko przesunęło się jakieś pół metra do przodu, ja wylądowałem ok 2-3m od dziury. Źle nie było, otrzepałem się i pojechałem dalej :) Zostało mi tylko trochę otarć.

Aleeee.... jechałem bez ochraniaczy. Zbieram się do kupienia od dawna, ale ciągle nie było czasu a i może nie miałem ciśnienia. Dzięki wywrotce dostałem dodatkowego kopa do przyśpieszenia zakupu :)
Zastanawiam się tylko jakie kupić. Nigdy nie jeździłem na rolkach i nie bardzo ogarniam temat ochraniaczy. @atdlzpae - kiedyś wrzuciłeś linka do ochraniaczy decathlonowych (fit500 oxelo). Nie opisywałeś tam więcej, dają radę? Może ktoś ma inną sugestię?
Jak je nosicie? Dzisiaj akurat jechałem bez rękawiczek, bo miałem krótki dystans. Ale normalnie mam na rękach rękawice, góra - wiadomo - ciepła kurtka, dół - spodnie (na zewnątrz Marmoty polecane przez Sebę - super dają radę). Na to wszystko wkładacie dodatkowo ochraniacze?

2019/12/11 00:55 2019/12/11 00:56 przez atdlzpae.
atdlzpae
Ekspert
Ekspert
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #8570
Najtańsze z Decathlonu - zestaw nadgarstki+kolana+łokcie za 60zł dają radę. Moje nadgarstki są całe, a zaliczyłem ponad 10 gleb. :-)
Pod ochraniaczami noszę najtańsze rękawiczki (takiie czarne za 5zł) z wyciętym palcem wskazującym aby mieć czym sms'ować w czasie jazdy. ;-D ;-B 8-P
Ciekawe czy ten zestaw da radę przy -10°C... Pewnie nie i będę szukał czegoś mocniejszego.

2019/12/11 13:13
GexN
Ekspert
Ekspert
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #8574
Ja zamiast osobnych ochraniaczy stosuje kurtki i bluzy motocyklowe:
1. Bardziej praktyczne, bo nie wymaga dodatkowego czasu na wciśnięcie ochraniaczy, a kurtkę/bluzę i tak trzeba założyć
2. Lepsza ochrona - standardem jest ochraniacz łokci, barków i pleców (ten ostatni czasem trzeba dokupić osobno, ale jest przygotowana kieszeń)
3. W razie szorowania po asfalcie/kostce zapewni ochronę ciała (materiał nie przetrze się)
4. Zimowe modele świetnie zatrzymują wiatr i utrzymują ciepło (przewidziane żeby zapewnić ciepło przy prędkościach znacznie większych niż te osiągane przez kółka)
5. Minusem jest niestety koszt - tego typu akcesoria zazwyczaj zaczynają się od 300zł.

Latem używam Adrenaline Meshtec 2 - kurtka wykonana w znacznym stopniu ze specjalnej siatki, aby przepuszczać dużo powietrza, z minusów ma bardzo wkurzający jest rzep pod szyją do którego często przykleja się pasek od kasku. Na zimę ostatnio kupiłem sobie Rev'it! Watson - zimowy płaszcz z ochraniaczami, mega ciepły, wygodny i przede wszystkim wygląda jak normalny płaszcz, więc można po prostu wyjść w nim "na miasto" i nie wygląda się dziwnie.

Niektórzy kupują całe kombinezony np:

2019/12/12 00:05
palkor
Świeżak
Świeżak
Więcej
Wypadki z udziałem monocykli #8576
Na początek spróbuję się przymierzyć do decathlonowych ochraniaczy. Zobaczymy jak to leży na pełnym ubraniu. Akcesoria motocyklowe wydają się być super, ale cena trochę powala.
Zaliczyłeś już knockdown w tej kurtce? :) Zastanawiam się, czy kurtka chroni przed stłuczeniem czy bardziej jednak przed otarciem.
Kobinezon Adama jest jest cool, ale monocykl wykorzystuję głównie do jazdy do/z pracy, więc szukam bardziej 'stonowanych' rzeczy :)

Czas generowania strony: 0.231 s.