Nie jesteś zalogowany.

wypadki monocyklowe - uczmy się na cudzych błędach

2021/12/23 22:55
Hippvs
Senior forum
Senior forum
Więcej
wypadki monocyklowe - uczmy się na cudzych błędach #11825

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2021/12/24 13:14
ctx
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
wypadki monocyklowe - uczmy się na cudzych błędach #11826
Cóż, szkoda człowieka, ale złamał wszystkie możliwe zasady prawa i zdrowego rozsądku..
-nielegalnie w ogóle się tam znalazł
-nawet przy braku zakazu pakowanie się EUC na autostradę chyba nie wymaga komentarza...
-jeśli zabłądził i znalazł się tam przypadkiem, nie miał możliwości od razu zejść gdzieś z trasy powinien jechać pomalutku obrzeżem pasa, a z tego co piszą gość stracił panowanie nad kołem, więc musiał jednak jechać szybko i po prostu się wywrócił pod koła pędzących samochodów
Także oczywiście przykra sytuacja ale niestety wina 100% po stronie ofiary...
Nie wiem po co nakręcasz dodatkowo jakiś dramatyzm o kierowcach uderzających po kolei, z opisu kobiety wynika , ze po prostu ze 2 -3 auta tam przejechały zanim sama się w ogóle zorientowała , że to człowiek. W USA auta to są krążowniki i kto by się tam spodziewał na środku autostrady gościa bez samochodu, przeważnie jak coś leży na jezdni to coś co odpadło z innego pojazdu.
Natomiast owszem warto wyciągnąć z tego lekcję dla siebie, właśnie po wejściu tych szybkich kół coraz więcej się widzi riderów jadących wśród samochodów, niestety również wśród znanych youtuberów, oby zatem nie było więcej takich przypadków...

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>3500km) , Inmotion V10F(>6000km)

2021/12/28 02:39 2021/12/28 02:41 przez qba.
qba
Senior forum
Senior forum
Więcej
wypadki monocyklowe - uczmy się na cudzych błędach #11836
Kobieta w 1:40 mówi, ze policja stwierdziła, że ona nie pierwsza uderzyła w ciało, tylko druga lub trzecia. Poprzedni kierowcy się nie zatrzymali, a ona tak.

Ale fakt, jazda autstradą monocyklem to samobójstwo.

2022/01/30 17:03 2022/01/30 17:09 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
wypadki monocyklowe - uczmy się na cudzych błędach #11914

beztroska jazda nocą pomiędzy autami a'la Wrongway (akcja od 5 minuty)

a tutaj czym grozi jazda bez ochraniaczy (uwaga drastyczne): ---- LINK ----

2022/01/30 22:51
cooler
Senior forum
Senior forum
Więcej
wypadki monocyklowe - uczmy się na cudzych błędach #11915
Heh, te ostatnie zdjęcie jest brutalne. Sam się nieraz przekonałem że jak tylko raz nie założysz jakiegoś ochraniacza to dokładnie w te miejsce dostaniesz, np: Nie chciało mi się zakładać ochraniaczy na kolana i piszczele bo dość marudne to jest, 3x2 paski przewlec przez otwór i zapiąć, no i miałem po prostu przejażdżkę do Maca z synem zrobić. Więc kręcąc powolutku kółka czekając na światłach zniosło mnie na trawnik, niby nic ale był to narożnik trawnika i pod trawą tego nie było widać, ale poziom trawy był jakieś 10cm poniżej chodnika. Koło stanęło w miejscu a ja tak jak stałem tak padłem na kolana i ręce. Ręce w ochraniaczach nadgarstków więc nawet nic nie poczułem, choć to one z większym impaktem uderzyły, ale kolana bez ochraniaczy boleśnie odczuły szybkie spotkanie z betonowym, pokrytym kamykami podłożem.
Teraz uważam że czas ubierania się nie jest zmarnowany, a wręcz że to równie ważny element jazdy jak naładowanie koła. Jeszcze tylko lepszy kask z MIPS oraz jakaś zbroja na plecy, barki, łokcie i klatkę (teraz jeżdżę w kamizelce ochronnej jeszcze z czasów jazdy konnej) i będzie komplet. Najbardziej się boję szlifu po asfalcie przy 50-60km/h, bo wtedy te ochraniacze mogą się zdążyć poprzecierać.

2022/01/31 10:32 2022/01/31 20:47 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
wypadki monocyklowe - uczmy się na cudzych błędach #11917
u mnie odwrotnie, zawsze zakładam komplet i ale ani razu się jeszcze nie przydały, a łącznie z wcześnijszym hobby rolkarskim jeżdżę już kilkanaście lat. No ale lepiej losu nie kusić.

Podczas upadku przy 60km/h ochraniacze mają sporą szansę się pourywać, przesunąć albo okręcić wokół kończyny i wtedy przestają chronić. Taki przypadek było widać podczas wypadku Wrongwaya z czerwca 2020 - jeden uchraniacz w zetknięciu z asfaltem natychmiast odpadł i ochrona tej części ciała zerowa.
Najprościej tego uniknąć ....nie jeżdżąc takimi prędkościami. Poniżej 40km/h jest milej i bezpieczniej, przy okazji redukuje się ryzyko przeciążenia koła i nie trzeba się ubierać jak kaskader.

Kalmar napisał: Koła są dla twardych a nie dla "miętkich" :) Trzeba mieć podstawy a nie wskakujemy na kółko i heja bez przygotowania.

no właśnie, o tym ludzie często zapominają. Sprzęt to tylko sprzęt, jest ważny ale to nie wszystko. Równie ważna jest wytrzymałość własnego ciała - odpowiednia waga, mocne kości, mięśnie, ścięgna, powięzi itp. To jest najbardziej podstawowy "sprzęt" jaki mamy do dyspozycji i nie da się go niczym zastąpić.
We wcześniejszych postach było zdjęcie rentgenowskie pokazujące jak bardzo regularny wysiłek wpływa na budowę i wytrzymałość ciała człowieka. Triathlonista nawet w podeszłym wieku miał 3x grubsze kości i mięśnie nóg niż o połowę od niego młodszy "kanapowiec". Trudno się potem dziwić że jeden jeździ, czasem nawet upadnie i nic, a drugi od byle czego łapie jakieś bóle i kontuzje.

2022/02/01 02:49
qba
Senior forum
Senior forum
Więcej
wypadki monocyklowe - uczmy się na cudzych błędach #11920
Ja się raz nauczyłem zakładać nakolanniki. Pojechałem do sklepu, przejeżdżałem przez mała zaspę, zahaczyłem pedałem i się wywróciłem… na kolano ( 2 km/h). Pioruńsko bolało, ale punktowo. Zmiażdżyłem zakończenie nerwowe (nic groźnego), ale bolało przy klękaniu jeszcze po 8 miesiącach, teraz już nie boli ( było to w lutym 2021).

2022/02/15 21:20 2022/02/15 21:28 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
wypadki monocyklowe - uczmy się na cudzych błędach #11974

www.youtube.com/shorts/3v-e6aNBe0Y

zobaczcie co musi znosić Gotway jednego z rosyjskich riderów, dziesiątki skoków, poważnych upadków i ...nadal działa

2022/02/15 23:51
Kółkowiec
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 2
Więcej
wypadki monocyklowe - uczmy się na cudzych błędach #11975
Jeżdżenie po lodzie na jednym kole jest bez sensu. Ani to przyjemne, ani bezpieczne.
To, co robi Fantomas to niepotrzebne katowanie siebie i sprzętu, który nie nadaje się do ewolucji, które on za wszelką cenę chce wykonać. Z podobnym skutkiem mógłby próbować na odkurzaczu albo każdej innej rzeczy, która ma kółka. To, ze mu wyjdzie raz na sto razy nie jest IMO warte włożonego wysiłku.

2022/02/17 10:47
cooler
Senior forum
Senior forum
Więcej
wypadki monocyklowe - uczmy się na cudzych błędach #11978
Co do katowania sprzętu to się zgodzę. Ale powiedzcie mi co to za model to chyba sobie kupię, jeżeli toto działa po tych wszystkich wypadkach to znaczy że to jest mój święty graal. Moje V12 wytrzymało 1 miesiąc i 220km spokojnej jazdy :( Dobrze że mam jeszcze V10, bo bym musiał jeździć hulajką M365Pro2.
Co do jazdy po lodzie to się nie zgodzę: pojeździłem po lodzie i śniegu sporo tego sezonu i uważam że jeździ się lepiej niż rowerem lub z buta. Zwłaszcza na trochę niższym ciśnieniu i delikatnych manewrach jeździ się zadziwiająco pewnie. Oczywiście lepiej to nie znaczy zupełnie bezpiecznie - wszystkie manewry trzeba bardzo delikatnie, najlepiej po idealnie równej nawierzchni (mały 5cm krawężnik może być przeszkodą nie do pokonania), ale nie to że się nie da, a nawet jest to dla mnie i syna i córki pewien fun.

Czas generowania strony: 0.208 s.