Nie jesteś zalogowany.

Wybór kółka na sezon 2019

2019/03/12 23:28
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #4987

Sebastian napisał: Moce około 10000W mogą wyjść przez krótką chwilę. Tak wysoki amperaż pojawia się na krótko przy nagłym przyśpieszeniu i hamowaniu kółka. Pomiar amperomierzem który próbkuje często co np. sekundę czy dwie czasem może być złudny. Sam się kiedyś zdziwiłem jak głośnik ze wzmacniaczem który miał maksymalną moc znamionową 300W pobierał przy włączaniu i ładowaniu kondensatora 6000W. (co przy podłączeniu pod UPS 1500VA przeciążało go i wyłączało). Dopiero po sprawdzeniu oscyloskopem a nie amperomierzem wyszło iż przez około 40ms jest tak wysoki pobór prądu. Tu sądzę iż może być podobnie. Zresztą 184A MSX vs 110A Z10 mówi też coś.

Pomijamy ten ułamek sekundy, jeśli występuje nie ma wpływu. Zobacz na grubość kabli od MSX kupiłem ostatnio 10M do serwisu model 16AWG identyczne jak jest w oryginale.

www.powerstream.com/Wire_Size.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/03/13 00:13
Sebastian
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 1
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #4988
czyli 3.7A ciągłego natężeina. Wszystko ok. Ale oczywiście też taki kabel wytrzyma i te 180A przy klikudziesięciu mili sekundach bez szwanku. Mam MSX'a i sądzę że to kółko prędzej się spali chyba niż zawiedzie użytkownika.;). KS16 czasem potrafiło mi się wyłączyć.

2019/03/13 00:25 2019/03/13 20:41 przez kotu.
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #4989
Dalej mówimy o ms, chodzi o to, że nie jedziemy na takich prądach tylko pojawiają się one jako szpilki przy przyśpieszaniu, hamowaniu.
Napisz to dużymi literami. Prędzej się spali niż zawiedzie. To wyróżnia sprzęt profesjonalny od nie profesjonalnego. Tyle w temacie...

2020/03/24 09:35
tdm
Senior forum
Senior forum
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #9513
gdański EUCservice rozszerzył parę dni temu ofertę monocykli.
Wcześniej były tam dostępne tylko 3 topowe modele od Gotway'a a obecnie można zamówić także tańsze modele tego samego producenta - Mten (10"), MCM5 (14") i Tesla (16") w cenach 900-1300usd.
eucservice.com/pl/20-oferta

...ciekawe czy jest szansa aby kiedyś w sprzedaży i serwisie pojawiły się tam także inne marki? Z perspektywy użytkowników byłoby fajnie.

2020/03/28 12:25 2020/03/28 12:29 przez kotu.
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #9521
Dlaczego tylko GW? Od zawsze broniłem marki i rozpowszechniałem ten dobry sprzęt. Stare posty o ACM, może gdzieś tu są na forum.
KS. Mnie nie podszedł przez dużą awaryjność. Wyznaję zasadę, nie polecam sprzętu, co się psuje, pomimo że mógłbym na serwisie mieć profity z tego tytułu.
Również to nie jest moje źródło utrzymania, lecz pasja w połączeniu z hobby elektronika + EUC.
Nie chciałem wchodzić w konkurencję z KS. Dopóki serwis nie był konkurencją, było ok, ale jak sprzedaż KS spadła to pomimo umowy, mój pomysł biznesowy został obecnie skopiowany.
Postanowiłem, za tym rozszerzyć ofertę i proponować coś innego, aby nadal się wyróżniać od wszystkich dealerów w Europie.
Powstaną przy okazji fajne gadżety.

Więc kod EKOJAZA daje 100$ zniżki i dodatkowe 100$ zniżki na modyfikacje, po realizacji zamówienia.
Doyczy: NIKOLA, MSS, MSP, MONSTER.

Na stronie pojawią się tylko marki sprawdzone przez serwis, na których jeżdżę, testuję i mogę sam polecić ze szczerego serca.
Muszą one spełniać wymagania sprzętu wyczynowego:

- minimum 100V ze względu na to, że jadą do końca i nie zwalniają przy 30% akku (nie ograniczają)
- mocne MOSFETY w obudownie TO-247
- pasywne i aktywne chłodzenie (ważne, aby było bezawaryjne i wydajne)
- dobrze zaprojektowana płyta sterująca silnikiem
- minimum dwa niezależne źródła zasilania płyty
- mocna, niełamliwa oś
itd.

ww. dane nie odnoszą się do sprzętu rekreacyjnego, półprofesjonalnego: mten3, mcm5, tesla.

Marka kojarzona jest z bezpieczeństwem, więc sprzęt musi być niezawodny.
Zajmuje się sprzętem profesjonalnym i takiego sprzętu szukam na rynku.
Na każde koło na rynku mam odpowiedź w lepszej cenie i parametrach, proponując GW.
Robię, co lubię, a nie co muszę lubić dla pieniędzy. Zabrałoby to pasję hobby.

2020/03/28 15:26
Kółkowiec
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 2
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #9525

kotu napisał: Muszą one spełniać wymagania sprzętu wyczynowego:

- minimum 100V ze względu na to, że jadą do końca i nie zwalniają przy 30% akku (nie ograniczają)
- mocna, niełamliwa oś
itd.

ww. dane nie odnoszą się do sprzętu rekreacyjnego, półprofesjonalnego: mten3, mcm5, tesla.

Cenię to co robisz, ale posługiwanie się słowem "profesjonalny" i "wyczynowy" w stosunku do EUC to lekka przesada. W świecie EUC nie ma profesjonalistów, czyli ludzi, którzy żyją z jazdy na tym sprzęcie. Nie ma sportu wyczynowego, zawodów sportowych, związków sportowych, ligi itp.
Niektórzy nieliczni rozwożą na tym sprzęcie jedzenie, ale o dziwo nie używają "profesjonalnych" kół, tylko monocykli w rodzaju V8, bo tak im wygodniej.
Zastosowanie EUC to głównie hobby i rekreacja. Ale fajnie, że jesteś jednym z tych, którzy pchają tę dyscyplinę naprzód.

2020/03/29 14:25
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #9537

Kółkowiec napisał:

kotu napisał: Muszą one spełniać wymagania sprzętu wyczynowego:

- mocna, niełamliwa oś
itd.

Cenię to co robisz, ale posługiwanie się słowem "profesjonalny" i "wyczynowy" w stosunku do EUC to lekka przesada. W świecie EUC nie ma profesjonalistów, czyli ludzi, którzy żyją z jazdy na tym sprzęcie. Nie ma sportu wyczynowego, zawodów sportowych, związków sportowych, ligi itp.
Niektórzy nieliczni rozwożą na tym sprzęcie jedzenie, ale o dziwo nie używają "profesjonalnych" kół, tylko monocykli w rodzaju V8, bo tak im wygodniej.
Zastosowanie EUC to głównie hobby i rekreacja. Ale fajnie, że jesteś jednym z tych, którzy pchają tę dyscyplinę naprzód.

Masz rację, ciężko znaleźć określenie dla tego sprzętu, jak by to produkowało BMW, to można by to określić mianem profesjonalny w każdym tego słowa znaczeniu.
Tu określiłem w ten sposób profesjonalny, jako niezrównany. Nie ma nić wyżej w obecnej klasie wśród innych producentów.

Są związki sportowe zbudowane z grup rywalizujących, trenujących wspólnie, budujących własne tory, w Belgii, Francji, Hiszpania ma swój styl, one obecnie zainteresowane są tylko i wyłącznie sportem. Electric Games, to zawody sportowe odbywające się we Francji. Na te zawody Afeez chce MSS, chciał je wygrać i zaprezentować sprzęt. (chytry plan).

Kolega ze Szwecji rozwozi jedzenie Nikolą, robie mu wersje 3000Wh 100V na zamówienie, ponieważ potrzebuje zasięgu.
Jeśli mowa o V8, to pewnie z powodu nieoświadczenia, braku finansów. Na dobry sprzęt trzeba położyć duże pieniądze.
Próbuję walczyć z cenami sprzętu, stąd rewelacyjne promocje.
Wszystkiego dowiedziałbyś się na mojej grupie, jak byś tam był.
Nie tylko ja tam publikuje newsy. Robie co mogę, aby świat EUC się rozwijał, nie patrzę, czy ktoś kładzie kłody pod nogi.
Jest pewna wytrzymałość, również nerwowa uczę się tego, że jak jestem zbyt dobry, ludzie to wykorzystują.
Jak robie swoje, to kopiują rozwiązania. Jeśli nie będę wspierany przez EUC, nie będzie serwisu, bo to jest hobby, więc oczekuję odskoczni i przyjemności.

2020/03/29 16:37
Marek
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #9541
Kotu, a miałbyś jakiś pomysł dla V10F? Świetnie mi się na nim jeździ, ale zasię mnie irytuje.

2020/03/30 14:15
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #9548

Marek napisał: Kotu, a miałbyś jakiś pomysł dla V10F? Świetnie mi się na nim jeździ, ale zasię mnie irytuje.

Pomysł na V10F to jest Nikola 100V z mniejszą batką 1230Wh, będzie taniej, bo chyba chodzi o koszta?

Będzie to przejście w górę i będziesz zadowolony, a jakość jazdy ta sama.

Czas generowania strony: 0.183 s.