Nie jesteś zalogowany.

Gdzie i co kupić, adresy, sprzedawcy - lista.

2018/11/26 09:15 2018/11/26 09:21 przez IgorRz.
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
Gdzie i co kupić, adresy, sprzedawcy - lista. #3687
Jeżeli ktoś się nie boi zamówić kółka bezpośrednio z chin to zamieszczam aktualne ceny:

NINEBOT Z10

Aktualna cena: $1499.00

https://www.gearbest.com/scooters-wheels/pp_009143023119.html?wid=1433363&lkid=17969833

NINEBOT Z6
Aktualna cena: $819.99

https://www.gearbest.com/scooters-wheels/pp_009708031022.html?wid=1433363&lkid=17969893

INMOTION V8
Aktualna cena: $799.00

https://www.gearbest.com/scooters-wheels/pp_009257312977.html?wid=1433363&lkid=17970006

INMOTION V10
Aktualna cena: $1099.00

https://www.gearbest.com/scooters-wheels/pp_009277429264.html?wid=1433363&lkid=17970011

... i teraz pewnie pojawi się fala hejtu że to z chin, że gwarancja, że opłaty, itd itp ... ale każdy może zamawiać gdzie mu pasuje.

Grupa na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA
www.facebook.com/groups/MonocykleElektrycznePOLSKA/
Telegram:
t.me/EUCPOLSKA
Czat na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA:
m.me/join/AbbBttt4pO_asGIt
Grupa na Fb Ninebota Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/11/26 11:15
Demon123
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Gdzie i co kupić, adresy, sprzedawcy - lista. #3690
Raczej jakie ktoś miał doświadczenia przy zamawianiu.
Ja dużo kupuje na Ali ale ostatnio policzyli mi cło i tu pytanie ile naprawdę bedzie nas to kosztowac- chińczk też lubi wpisać inną cenę niż na aukcji- a urząd celny też może żądać linku do aukcji i wtedy doliczy od ceny z aukcji opłate. Wiec do końca nie wiadomo ile zapłacimy.
Przy okazji ktoś wie jak idzie budowa w Polsce tego centrum dystrybucji -bo jak to ruszy to ominą nasze opłaty.
Ktoś próbował wysyłać z Chin na prośbę do Czech z przepakowaniem tam? Podobno ludzie radzą sobie w ten sposób i opłata za ta opcje jest niewielka a zysk moze być duży .

2018/11/26 14:14
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Autor
Gdzie i co kupić, adresy, sprzedawcy - lista. #3693
Cło nie jest wysokie (nie wiem ile dokładnie zazwyczaj coś z przedziału 1-5%) , ale jeżeli już zweryfikują to pewnie naliczą też VAT 23% i wtedy łącznie mamy około 1/4 ceny do doliczenia i sumaryczny koszt będzie mniej więcej taki sam jak ceny w polskich sklepach.

Z tego co słyszałem, nie wszystkie paczki sprawdzają, ale wydaje mi się, że duża ciężka paczka może zainteresować urzędników. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie, jak to jest z tą kontrolą.

Z drugiej strony wydaje mi się, że może być ciężej z gwarancją, czasem trzeba pokryć koszt wysyłki samemu i na pewno czas wysyłki będzie duuuużo dłuższy niż z polskiego sklepu. Tutaj może też ktoś bardziej doświadczony coś doda.

Całość znowu mi wygląda na zabawę w kalkulację ryzyka :) W pozytywnym scenariuszu urzędnicy mogą nie oclić paczki, a z kółkiem nie będzie problemów i będziemy jeździć kółkiem 25% tańszym. A w scenariuszu negatywnym mogą naliczyć cło i VAT, a potem wystąpić problemy z gwarancją (nie uznają, albo wysyłka do chin na własny koszt + długi czas realizacji) i skończymy zasuwając na minusie w porównaniu z polskim sklepem.

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7500km+) -> 03.2019 InMotion V10F (7100km+)

2018/11/26 15:15 2018/11/26 15:25 przez EUniCycles.eu.
EUniCycles.eu
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 25
Więcej
Gdzie i co kupić, adresy, sprzedawcy - lista. #3695

... i teraz pewnie pojawi się fala hejtu że to z chin, że gwarancja, że opłaty, itd itp ... ale każdy może zamawiać gdzie mu pasuje.

Tutaj miałeś rację.
Zdaje się że polskie społeczeństwo nie dojrzało jeszcze na tyle aby to zmienić. Nie dość że dla Polaka wszystko co nie polskie jest lepsze, to wolimy zamówić u Chińczyka, żeby było parę złociszy taniej z ryzykiem, że dostaniemy cegłę lub uszkodzone, wadliwe kółku = też cegła, niż wesprzeć lokalnego dystrybutora i dać mu zarobić.
Polski dystrybutor nigdy nie będzie w stanie konkurować z Chińczykiem, który na lewo wysyła kółka z pominięciem wszelkich podatków, gdyż w EU taki dystrybutor musi zapłacić 6% cła + 23% VATu zarówno za towar jak i za transport, dać obowiązkowo 2 lata gwarancji, a ze swojego zysku oddać również 23% VAT oraz 19% dochodówki.
Niemiec czy Francuz rzadko wpada na taki pomysł i może dlatego tam biznes EUC się dużo lepiej rozwija.
Miejmy nadzieje że za jakiś czas ludzie w Polsce na tyle będą dobrze "przędli", że nie będzie im w głowie ryzykowanie i kombinowanie z nieznanym nikomu Chińczykiem żeby mieć potem na kilka piw więcej.
Z naszego doświadczenia wynika że ponad połowa monocykli wraca prędzej czy później, w przeciągu tych 2 lat, na serwis gwarancyjny z jakimś tam może nawet drobnym szczegółem, ale trzeba zamówić kuriera w obie strony, zawsze trzeba rozebrać koło i dokonać naprawy. To zajmuje czas i pieniądze.
Gdybyśmy kalkulowali opłacalność tego biznesu to pewnie dawno dalibyśmy sobie z tym spokój, tak jak prawdopodobnie robi to w tej chwili nasza konkurencja.
Żeby to się naprawdę opłacało powinniśmy mieć takie ceny jak mają we Francji. Mamy dużo niższe, a i tak marudzicie że za drogo... ech...

2018/11/27 12:42
ctx
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Gdzie i co kupić, adresy, sprzedawcy - lista. #3706

kingsong napisał: Niemiec czy Francuz rzadko wpada na taki pomysł i może dlatego tam biznes EUC się dużo lepiej rozwija.
Miejmy nadzieje że za jakiś czas ludzie w Polsce na tyle będą dobrze "przędli", że nie będzie im w głowie ryzykowanie i kombinowanie z nieznanym nikomu Chińczykiem żeby mieć potem na kilka piw więcej.

Myślę, że nie do końca o to chodzi. Wiadomo, że tanie to nie jest ale właśnie dlatego wydaje mi się, ze jednak dużo osób o ile nie większość skoro już wydaje tyle kasy to woli trochę dołożyć a mieć coś z pewniejszą gwarancją i supportem na miejscu (np ja ;) ). Ja ciągle forsuję tezę, że główną przyczyną, że ten rynek się słabo rozwija jest brak jakiegokolwiek szerzej widocznego marketingu. Zakładając nawet, że blokują inne wysokie progi wejścia, o jakich już była mowa w wątku (głównie cena i nauka) :
forum.ecojazda.pl/index.php/start/monocy...czy-chwilowy-zachwyt
to gdyby ludzie wiedzieli w ogóle o istnieniu takiego urządzenia sytuacja byłaby zdecydowanie inna.
No ale nie wiedzą, czego każdy z nas osobiście doświadcza widząc reakcje...
Wiadomo, że koszty reklamy są spore, ale chyba warto tu trochę zainwestować. No chyba, że to robicie ale właśnie z racji kosztów nie przebija się to szerzej, ale jeśli nie to tą drogą bym poszedł.

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>3500km) , Inmotion V10F(>5000km)

2018/11/27 13:19
EUniCycles.eu
Senior forum
Senior forum
Więcej
Gdzie i co kupić, adresy, sprzedawcy - lista. #3709
Współpracujemy z kilkoma firmami zajmującymi się marketingiem i lokowaniem produktów. Jak dotąd, każda z tych firm odradza nam kosztowną reklamę w mediach publicznych. Wg. nich będzie to miało nikły skutek przy niewspółmiernych nakładach finansowych. Ludzie zobaczą coś w TV co z założenia jest wyimaginowane i stworzone na potrzeby reklamy. Potraktują to jako ciekawostkę. Pomyślą: przecież nikt tym nie jeździ praktycznie, trzeba chyba być cyrkowcem. To pewnie kolejny wymysł, który zaraz zniknie.
W dzisiejszych czasach, gdy reklamę pchają drzwiami i oknami, klienci mniej chętnie chcą kupować produkty podtykane im pod nos. Metodę jeżdżenia na kółkach i rozdawania wizytówek już dawno zarzuciliśmy, gdyż miało to wręcz negatywny skutek. Ktoś pyta co to jest, a tu wizytówka. To przecież ten na tym kółku nie jeździ po to że chce i potrzebuje, tylko jest tu żeby wcisnąć mi produkt.
"Marketing szeptany" jest obecnie najlepiej rozwijającym się kierunkiem, który ma najwyższy współczynnik skuteczności do ceny.
Najlepszą reklamą są sami użytkownicy, którzy praktycznie wykorzystują te pojazdy. Jak inni ludzie widzą EUC w akcji stojąc np. w korkach to już jest "zajawka". Jak widzą drugi raz, to myślą że jednak ktoś na tym jeździ... może coś w tym jest. Jak widzą kolejny raz to zaczynają googlować i się wkręcać.
To wymaga chwili czasu, ale rośnie geometrycznie.

Pewnie gdybyśmy zarabiali miliony na kółkach to moglibyśmy od czasu do czasu wrzucić reklamę w TV lub partię kół do Biedronki.

Także jak ktoś pyta gdzie to kupić: SUPERPIESZY.PL :)

2018/11/27 13:29
Seba
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 13
Więcej
Gdzie i co kupić, adresy, sprzedawcy - lista. #3710
Myślę, że największym problemem jest brak wiedzy o monocyklach i ich nadal znikoma widoczność na ulicach. To pewnie jednak kwestia czasu, bo na przestrzeni ostatnich miesięcy widuję w Trójmieście coraz więcej osób na kółkach. Owszem, to nadal rzadki widok, ale wzrost jest widoczny. Podejrzewam, że może i ja mam w tym udział robiąc codziennie kilkadziesiąt kilometrów po Trójmieście. Sam zresztą tak zacząłem, bo zainspirował mnie gość śmigający obok mnie stojącego w korku.

Im więcej widać kółkowiczów na drogach i chodnikach, tym więcej kolejnych osób decyduje się na zakup i w efekcie wzrost ma charakter wykładniczy. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że ludzie boją się nowości, szczególnie jeśli nie wiedzą jak to działa itd. Kółko to także niemały wydatek. Boją się, że sobie nie poradzą na czymś tak egzotycznym i wydana kasa pójdzie w błoto.

- Panie, ale fajne urządzenie! Ale jak to tak, na jednym kółku? To musi być strasznie trudne, ja na pewno nie dałbym rady - często się z czymś takim spotykam. W Internecie też nadal brakuje polskojęzycznych, bogatych i zrozumiałych dla nowicjuszy informacji. Z tego też powodu postanowiłem chociaż w części wypełnić tę lukę swoim blogiem i mam nadzieję, że coś wniesie w popularyzację kółek w Polsce. Dużo zależy jednak od krajowych sprzedawców, a tu jest nadal kiepsko z bogactwem oferty. Sytuacji nie poprawiają problemy jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich sprzedawców.

Osobiście mam nadzieję, że wraz z nadejściem wiosny zobaczymy w Polsce kolejnych nowych kółkowiczów. Im więcej jeździmy, im częściej nas widać, tym więcej osób jesteśmy w stanie zainteresować. Ja na czerwiec 2019 roku mam zaplanowaną tygodniową wyprawę z Gdańska aż pod granice polsko-słowacką nieopodal Czorsztyna. Nieco ponad 700 km samotnie na jednym kole. Nie jest to dużo, w chwili obecnej pewien Francuz jest w trakcie wyprawy która ma się zakończyć po przejechaniu... 6000 km! W trasie jest od ponad trzech tygodni. Ja niestety nie mam tyle czasu, ale chcę chociaż w ten sposób pokazać, że elektryczny monocykl to nie zabawka do pojeżdżenia przed domem, lecz bardzo ciekawy i uniwersalny środek transportu osobistego o dużym potencjale. Mam nadzieję, że tą wyprawą uda się zainteresować szerzej media w kraju, dzięki którym kolejne osoby zwrócą swoją uwagę na monocykle elektryczne.

No i tak kroczek po kroczku, na skutek wielu rozproszonych działań każdego z nas, pojawi się więcej monocyklistów, pojawi się większy popyt na kółka co w naturalny sposób wytworzy podaż... Takie zmiany nie dzieją się z dnia na dzień, ale kropla drąży skałę.

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2018/11/27 13:33
matyz
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 4
Więcej
Gdzie i co kupić, adresy, sprzedawcy - lista. #3711
Mi sie podoba co robi jak sie nie myle "jednokolowiec.pl". Widziałem ich osobiście przejazdem jak uczestniczą w duzych imprezach firmowych i jako atrakcje pokazują oraz dają się przejechać uczestnikom imprezy swoje kółka. Napewno część klientów tym sposobem zyskują.
Ponadto warto się zainteresowac jak to wrzucic do sieciówek typu media-markt czy saturn. Przed rokiem widziałem w saturnie produkty firmy ninebot, ale jakoś obecnie znikneły.

Pozdrawiam,
Matyz

2018/11/27 13:44 2018/11/27 13:44 przez Seba.
Seba
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 13
Więcej
Gdzie i co kupić, adresy, sprzedawcy - lista. #3712

matyz napisał: Mi sie podoba co robi jak sie nie myle "jednokolowiec.pl". Widziałem ich osobiście przejazdem jak uczestniczą w duzych imprezach firmowych i jako atrakcje pokazują oraz dają się przejechać uczestnikom imprezy swoje kółka. Napewno część klientów tym sposobem zyskują.

Ich strona jak i profil na FB zatrzymały się na roku 2017, a strona sklepu jest w remoncie... Wiem, że nadal działają i prowadzą szkolenia oraz sprzedaż, ale najwyraźniej korzystają z innych kanałów dotarcia do klienta. To dość dobitnie obrazuje polski rynek jednokołowców.

matyz napisał: Ponadto warto się zainteresowac jak to wrzucic do sieciówek typu media-markt czy saturn. Przed rokiem widziałem w saturnie produkty firmy ninebot, ale jakoś obecnie znikneły.

Bo to nadal cholernie niszowy produkt. Czym innym są komunijne hoverboardy za kilkaset złotych, a czym innym monocykle. Póki co zostają specjalizowane sklepy internetowe.

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2018/11/27 13:45 2018/11/27 13:50 przez EUniCycles.eu.
EUniCycles.eu
Senior forum
Senior forum
Więcej
Gdzie i co kupić, adresy, sprzedawcy - lista. #3713
No szkoda że nas nie widziałeś. W tym roku zaliczyliśmy kilkanaście imprez różnego typu: firmówki, Allegro Tech Days, targi rowerowe, targi ekologiczne, itp. Oraz wspólne spotkania w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu.

Rozdaliśmy masę wizytówek z kodami rabatowymi. I... jedna osoba się do nas zgłosiła po koło z kodem rabatowym otrzymanym na evencie. Zdecydowaliśmy się zarzucić projekt eventów.

W Media Markt leżały Nineboty i się kurzyły. Spółka MediaMarktSaturn Polska nie chce już tego więcej widzieć.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Czas generowania strony: 0.205 s.