Nie jesteś zalogowany.

Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy

2019/07/07 12:11
Paweł R.
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7494
TDM, a czy kupiłeś/zamówiłeś już jakieś koło?

Nie obraź się proszę , ale tak szczegółowe rozważania na etapie przedzakupowym mają średni sens bo wiele będzie zależało od tego co ostatecznie kupisz, jakie będą możliwości mocowania, jak się ostatecznie sprawdzą światła wbudowane w pojazd itd.

Mam wymienioną przez Ciebie lampkę w rowerze ale efekt jest taki, że nikt nie chce za mną jechać, bo jest zbyt jasna i wszystkich oślepia. Więc zbyt duża liczba lumenów też nie zawsze jest wskazana :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/07/07 12:29 2019/07/07 12:33 przez Kris.
Kris
Świeżak
Świeżak
Oklaski: 1
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7495
W 18L/XL można zastosować uchwyt rowerowy.Lampka którą zamontowałem ma 200 ml więc nie jest zbyt mocna ale ma bardzo dobre świecenie na boki.W poprzednich postach dodałem link testów latarki

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

2019/07/08 13:21
Seba
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 13
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7539
Lampki montowane na kole będą miały dwie zasadnicze wady, które ograniczają ich funkcjonalność. Pierwsza jest taka, że są nisko umieszczone co ogranicza ich funkcjonalność jako elementu ostrzegającego innych kierowców. Druga dotyczy przedniego światła i wynika z zasady działania monocykla - szczegóły znajdziecie tutaj: najednymkole.pl/swiatla-w-monocyklu/

Z mojej praktyki mogę polecić następujące rozwiązanie. Lampki montowane na plecaku, pasku lub odzieży ustawione w tryb błyskowy - z przodu białe, z tyłu czerwone. Ja używam lampek z Decathlona - www.decathlon.pl/lampka-cl-900-przod-ty-id_8487105.html - są bardzo mocne, a akumulator wystarcza na około 7 godzin pracy w trybie strobo. Dwie takie lampki z przodu i dwie z tyłu mam zawsze na sobie, gdy jadę w trasę. Widoczność dla innych jest doskonała. Po jednej mam gdy jeżdżę po mieście w warunkach deszczowych, gdy jest mgła, zmierzch albo ograniczona widoczność. Przy czym zwracam uwagę, że w tym samym Decathlonie są także słabsze warianty takich lampek, które są dużo tańsze ale i znacznie słabiej świecą.

Lampki mocowane na plecaku czy na odzieży mają ważną cechę - są na wysokości wzroku kierowców i pieszych. Dodatkowo ich błyskowy charakter bardzo istotnie zwiększa widoczność szczególnie w dni deszczowe. Ludzki mózg ma naturalną skłonność do zwracania uwagi na światła błyskowe, czego nie można powiedzieć o świetle o stałej intensywności. W dodatku krople deszczu na szybie samochodowej to tysiące mikrosoczewek, które w widzeniu peryferyjnym tworzą całe masy światełek. Kolejne ciągłe nie zwróci uwagi, czego nie można powiedzieć o jednym migającym...

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2019/07/09 19:02
MajaMi
Świeżak
Świeżak
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7595
Stosunkowo rzadko jeżdżę jak się ściemni, ale jeśli już, to włączam oczywiście lampkę przednią monocykla (pochyliłam koło nieco do przodu względem ustawienia fabrycznego, nie świeci pewnie jakoś super daleko) i oświetlenie boczne. Dodatkowo przyczepiam czerwone światełko z tyłu plecaka i zwykłą latarkę trzymam w ręce. Światło jest wyżej niż to na kole, więc jest dobrze widoczne z daleka. Jak ktoś jedzie z naprzeciwka można skierować światło bardziej na ścieżkę i nie oślepiać. No i można swobodnie świecić w razie czego we wszystkich kierunkach, bez konieczności skręcania tułowia, pochylania się itp. Misio-odblask przy plecaku wieńczy dzieło :cheer:

2019/07/09 19:26 2019/07/09 19:29 przez IgorRz.
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7596
MajaMi...
Mozna tez tak:

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/08/26 12:42 2019/08/26 17:05 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #8063
Ostatnio znajomy spotkał rowerzystę, który po skończonej jeździe zdjął kask, następnie spłaszczył go rękami i włożył do plecaka :woohoo:
No i haczyk został połknięty :)
Jest to kask Morpher i prawdopodobnie zostanie przez niego zakupiony, wtedy postaram się dodać jakąś recenzję.

8 kolorów, w tym czarny matowy. Cena w okolicach 530-580zł w zależności od promocji i kursu waluty. Dostępny też na Amazonie.

źródło: https://www.morpherhelmet.com

Pozdrawiam. Tomek

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

2019/08/26 21:40
Hippvs
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #8072
No tylko ciekawe jakie ma właściwości ochronne...?
Czekamy na recenzję z niecierpliwością.

9b1 E+ ~2000+km
KS-18L ~500Km

2019/08/26 22:33 2019/08/27 18:52 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #8073
To jest brytyjski wynalazek i jest certyfikowany, spełnia wymogi normy dla kasków. Pomysłodawca zauważył, że ludzie korzystający w Londynie z roweru miejskiego nie zakładają kasków bo przy spontanicznej decyzji o skorzystaniu z roweru nikt nie miał kasku przy sobie. Postanowił to zmienić, zwłaszcza że kiedyś miał wypadek i kask prawdopodobnie uratował mu życie więc wiedział że to ważna rzecz. Tyle historia producenta, nie wiem czy uda się go zamówić do Polski żeby to miało ręce i nogi, zobaczymy.

Pozdrawiam. Tomek

2019/09/08 19:08
Bivike
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #8151
Zbliżają się chłodniejsze dni, dlatego chciałem zapytać w jakiej odzieży jeździcie monocyklem jesienią i zimą. Zastanawiam się czy warto kupić jakieś lżejsze spodnie motocyklowe, może ktoś w takich jeździ?

2019/09/09 09:59
Seba
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 13
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #8156

Bivike napisał: Zbliżają się chłodniejsze dni, dlatego chciałem zapytać w jakiej odzieży jeździcie monocyklem jesienią i zimą. Zastanawiam się czy warto kupić jakieś lżejsze spodnie motocyklowe, może ktoś w takich jeździ?

Tu masz cały artykuł na temat jazdy jesienią i zimą - najednymkole.pl/nie-daj-sie-pogodzie-i-jezdzij-caly-rok/

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole
PODZIĘKOWANIE Bivike

Czas generowania strony: 0.232 s.