Nie jesteś zalogowany.

Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy

2019/06/16 17:50 2019/06/16 17:50 przez hal2000.
hal2000
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7068
Heheh : )

Ja się nauczyłem trzymać "gębę na kłódkę" w czasie jazdy i problemu nie ma. Widziałem ten patent z siatką na gardzie, ale w FOXie, przy właściwym umiejscowieniu kasku na głowie garda jest na tyle nisko, że mesh chyba niewiele by dał. Poza tym pewnie też jest ryzyko, że złapiesz owada "w sieć" i wtedy jak się osa wku#$i... ; )

Bardziej boję się o oczy. Nie znalazłem dobrych letnich kasków z gardą i blendą, więc zostają okulary/gogle za którymi nie przepadam
: (

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/06/16 18:13 2019/06/16 18:24 przez wodzuu.
wodzuu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7069
Z osami wolę nie zadzierać - rok temu otwierałem blaszane drzwi, w których było trochę dziurek i jakieś gniazdo w kilka godzin powstało. Kilka os stwierdziło, że należy mnie obezwładnić, a ja chciałem im oddać: jak mnie kąsały w lewą rękę, to ja im odpłacałem prawą. Niestety zapomniałem z prawej wyrzucić klucze i więcej dziurek nimi zrobiłem niż osy :P
Ale żeby nie robić offtopa: prawdopodobieństwo tego, że groźny owad (np szerszeń azjatycki - rzekomo zmierza wielkimi "krokami" do Polski) wpadnie za siatkę niż się na niej zatrzyma.
Poza tym na upartego można by jakąś siatkę ameliniową wstawić w FOXa - poczekam do zimy, to może kupię w takiej super cenie :)

Co do oczu, to jakoś ciężko mi sobie wyobrazić gogle w takie upały, więc ja zakładam okulary rowerowe jakie kupiłem ok. 2 lata temu w Decathlonie - super lekkie. Niestety już ich nie znalazłem, a chciałem kupić zapasowe dwie pary - za 50 zł lepszych nie widziałem.

2019/06/17 18:01
hal2000
Ekspert
Ekspert
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7104
No i wykrakałeś. Dwa starcia z owadami dzisiaj. Oba przeżyłem, ale wrażenie jest kiepskie bo w obu przypadkach owady się "zaklinowały" po wlocie do kasku. Siatka na gardzie by nic nie zmieniła. No cóż, to chyba problem nierozwiązywalny...

2019/06/17 18:45
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7108
Ja bardzo czesto lapie rozne owady i wpadaja w okolice uszów, fox jest bardzo dziurawy ;)

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/06/18 08:31
hal2000
Ekspert
Ekspert
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7120
Wentylacja jest przednia - takiego kasku na lato szukałem, ale dłuższej obecności np. szerszenia w okolicach uszu wolałbym uniknąć.

2019/06/18 20:17
Antares
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 1
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7130
Ja mam Alpine King Carapax. Wentylacja też jest swietna, ale w drodze z pracy przejeżdżam przez park i prawie codziennie łapię jakąś muchę. Oby na tym się skończyło, ale obawiam się, że to tylko kwestia czasu, jak przejadę się z jakąś osą...

2019/06/27 21:38
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 21
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7247
Sprzedam nowe siadelko do jazdy msuperX jesli ktos chce prosze dac znac

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2019/07/05 14:55
mirkowy
Świeżak
Świeżak
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7377
Wracając do tematu dzwonków - osobiście nie lubię tych małych dzwonków rowerowych, ich dźwięk jest zbyt gwałtowny, może trochę przestraszyć przechodnia.

Natomiast wyprzedzał mnie ostatnio w Krakowie ktoś chyba na Ninebot Z? i wydaje mi się, że miał jakiś 'buzzer', coś co wydawało dość dyskretny, przerywany dźwięk, pozwoliło zorientować się, że coś się zbliża z tyłu. Dźwięk znikł gdy gość mnie wyprzedził, więc raczej nie był to dźwięk samego kółka.

Chodzę po googlach i szukam czegoś takiego, ale nie mogę namierzyć. Nawet myślałem, żeby kupić jakiegoś 'szumisia', rozbebeszyć i zaadoptować. Ew. samemu skonstruować z mini głośnika i baterii.

Ktoś ma jakiś lepszy pomysł?

Inmotion V8, Kraków

2019/07/05 17:04 2019/07/05 17:12 przez plewan.
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7392
Potrzebujesz mały głośnik bt, aplikacje na androida np. Air Horn, uchwyt na tel do biegania na nadgarstek.
A wygląda to tak...

forum.ecojazda.pl/index.php/start/monocy...-jazdy?start=20#2698

2019/07/07 11:40 2019/07/07 11:51 przez tdm.
tdm
Senior forum
Senior forum
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #7492
czy ktoś z Was podczas jazdy kołem po ulicy używa dodatkowej lampki rowerowej, jako przedniego/tylnego oświetlenia?

Oglądając kilka kół zauważyłem, że mają one słabe - porównując do lamp rowerowych dobrej klasy - oświetlenie tylne. W słoneczny dzień ledwie to widać, a z dużej odległości pewnie nie widać wcale. Jeśli ktoś jeździ także czasami po ulicy przydałoby się mieć lampkę rowerową dużej mocy, przeznaczoną do jazdy za dnia i widoczną z dużej odległości (kierowcy znaczie bardziej uważają na tak oświetlony pojazd, nie ma problemów z omijaniem). Od siebie mógłbym polecić np. Mactronic Wall'e o mocy 1W, widoczną z kilometra:

Czy są jakieś uchwyty pozwalające na montaż takiego sprzętu do koła (w szczególności MSX lub podobnego)? Może ktoś wpadł na jakiś dobry patent jak to umocować.
Wiem że można zawiesić to na plecaku lub ubraniu, ale podczas jazdy człowiek się rusza, kręci a to aby świecić z maksymalną mocą powinno być ustawione raczej w jednej pozycji i równolegle do podłoża.

Czas generowania strony: 0.182 s.