Nie jesteś zalogowany.

Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy

2018/09/19 21:35 2018/09/19 21:40 przez Buc.
Buc
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 10
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2695
Szymek dobrze prawi, odcięcie zasilania to właściwie przy każdej prędkości może być niebezpieczne. Tracisz kontrolę nad urządzeniem i nie jesteś na to przygotowany. Nawet przy małej prędkości możesz wpaść pod wyprzedzający samochód czy też wymijający rower.

Ostatnio zamówiłem papier ścierny (na stopki) do deskorolki - wystarczy wyciąć i przykleić:
wzory papieru
PODZIĘKOWANIE Szymek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/09/19 23:29 2018/09/27 08:32 przez Kalmar. Powód: Poprawki związane z obrazkami i usunięcie dopisków moderatora
plewan
Ekspert
Ekspert
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2698
Używam tego:
SZORTY OCHRONNE NA ROLKI CRASH PAD OXELO

Kask rowerowy Uvex+latarka czołowa energizer za punkty payback z BP(z tyłu kasku) latarka + lusterko Zefal Z Eye.

Nowy nabytek - jeszcze nie testowany z Aliexpress kask

Stare ochraniacze z rolek: Triple eight na kolana, Fila na łokcie i Oxelo nadgarstki.

Uchwyt na telefon: z Aliexpress uchwyt

Niestety ochraniacze na łokcie są naciągane co uniemożliwia założenie ich np. na kurtkę. Uchwyt na telefon sie sprawdza ponieważ używam go do kontrolowania prędkości (38km/h tuż przed tiltbackiem) oraz do klaksonu w aplikacji.

Czy możecie polecić inną "odzież" ochronną ?

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

PODZIĘKOWANIE Szymek

2018/09/20 08:27 2018/09/20 08:38 przez Szymek.
Szymek
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2699

Buc napisał: Szymek dobrze prawi, odcięcie zasilania to właściwie przy każdej prędkości może być niebezpieczne. Tracisz kontrolę nad urządzeniem i nie jesteś na to przygotowany. Nawet przy małej prędkości możesz wpaść pod wyprzedzający samochód czy też wymijający rower.

Ostatnio zamówiłem papier ścierny (na stopki) do deskorolki - wystarczy wyciąć i przykleić:
wzory papieru

Problem z kolem jest taki, ze cieszysz sie jazda, jestes odprezony, a tu niespodzianka, generalnie chodzi o to, ze nie jestes na to przygotowany, ryzyko oczywiscie jest znikome ale to tylko elektronika i zawsze moze sie cos wydarzyc, do tego dochodza jeszcze inni uzytkownicy, nie raz bylo tak, ze musialem awaryjnie hamowac, a to baba wbiegla na sciezke, a to dziecko slepe jak kret, a to kierowca na skrzyzowaniu patrzy w druga strone i ma w dupie, ze przejezdza pojazd sciezka przez przejscie, mozesz byc super bezpiecznym i rozsadnym, a i tak ktos inny Ci moze zalatwic kolizje czy upadek.

Co do kaskow, lepiej miec szczekowca niz otwarty, zawsze to bezpieczniej, tak wiem koszty rosna ale na zdrowiu sie nie oszczedza.

Mam duzo ziomkow co jezdza w downhillu i lamia takie kaski srednio 2-3x w sezonie, czesc z nich poszla w karbonowo-kevlarowe motocyklowe, troche ciezsze ale jednak sporo bezpieczniejsze.

Czasem mam wrazenie, ze Ci co dzwona nigdy nie mieli oczywiscie wiedza najlepiej:) Pamietajcie do pierwszej kraksy!:)

PS
Przyklad: Kiedys za mlodu jezdzilismy czoperami z kumplem, jechalismy 40km/h miastem, baba w ziomka wjechala, chlop na wozku jezdzi do tej pory, to samo na sciezce czy chodniku, nigdy do konca nie przewidzisz co moze sie wydarzyc.

PSS
@Plewan,

Moje 187 Killer pads wchodza nawet na kurtke, maja neoprenowy duzy pass, ktory bardzo sie rozciaga, na jesien mozna zawsze w kurtce motocyklowej jezdzic, przewaznie ma ochraniacze na lokcie, barki i plecy lvl2 czyli w momencie uderzenia pierwsza warstwa twardnieje jak kamien, a druga amortyzuje, gosciu z filmiku z kraksa wlasnie taka kurtke mial, tylko letnia wersje u mnie wyglada to tak:

Godspeed

This message has an attachment image.

2018/09/20 08:43
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2700

Szymek napisał: Czasem mam wrazenie, ze Ci co dzwona nigdy nie mieli oczywiscie wiedza najlepiej:)

Ja czasem mam wrażenie, że nie czytasz poprzednich postów tylko ostatni lub czytasz ale zapamiętujesz tylko to co jest Ci wygodne :)

Pozdrawiam
Marcin

2018/09/20 08:54
Szymek
Senior forum
Senior forum
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2701

Maly1927 napisał:

Szymek napisał: Czasem mam wrazenie, ze Ci co dzwona nigdy nie mieli oczywiscie wiedza najlepiej:)

Ja czasem mam wrażenie, że nie czytasz poprzednich postów tylko ostatni lub czytasz ale zapamiętujesz tylko to co jest Ci wygodne :)

Oczywiscie, ze czytam wszystko i tak jak mowilem wczesnej kazdy moze jezdzic jak chce, z zabezpieczeniami lub bez.
Tylko wiesz, jak slysze, ze poswiecenie 2min na zalozenie ochraniaczy powoduje, ze komus sie juz nie chce jezdzic to sory:)

No i pozostaje aspekt odstraszania ludzi, bo jezdze w kasku typu FF, bo to smiercionosna maszyna, ten nasz monocykl. Spojrzmy prawdzie w oczy boomu na nasze pojazdy nie bedzie, raz - trzeba sie uczyc jezdzic, dwa - drogie i nie kazdego stac, trzy - jeszcze troche i wprowadza przepisy, ze my to jestesmy niebezpieczni i nie mozemy, bo moc za duza i pedalow nie mamy do krecenia....

Mamy wolna wole, podobno...

Godspeed

2018/09/20 09:12 2018/09/20 09:21 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2702
Spokojnie, nie bijcie się :)

Ja jeżdżę bez kasku i ochraniaczy w mieście, poza miasto wyjeżdżam rzadziej ale wtedy zakładam kask i ochraniacze.
Możliwość przywalenia we mnie staram się minimalizować bardzo ostrożną jazdą ale macie rację z tym wyłączeniem bo KS nie jest tu wyjątkiem i są opisy ile to szwów było po upadku na 14D. Czasami tak myślę co będzie jak mi się kiedyś wyłączy :unsure:

Niestety kółko nie jest super bezpiecznym środkiem transportu, mimo kilku pakietów akumulatorów awaria elektroniki spowoduje wyłączenie.
Każdy ma swój poziom ryzyka, który akceptuje i najczęściej go zmienia (zmniejsza) po jakimś przykrym zdarzeniu.
Na jakiś czas, a potem znowu go podwyższa, i tak w kółko. Znam to z autopsji i ciężko to zmienić :whistle:

Kiedyś sobie powiedziałem, że jak kupię Msuper'a to wtedy będę jeździł uzbrojony po zęby w kask, ochraniacze, kurtki z zółwikiem i tak dalej ale to chyba nie nastąpi tak szybko, jeśli wogóle :|

Pozdrawiam. Tomek
PODZIĘKOWANIE Maly1927

2018/09/20 10:30
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2703
Zgadzam się z Kalmarem, ale też sporo zależy od prędkości maksymalnej kółka. Ja od 2 lat śmigam na kółeczku, które też rozpędza się do 25km/h i też nie zakładam ochraniaczy. Nie jest do zdecydowanie bezpieczna prędkość, ale jeżeli coś by się zadziało, jeszcze można zeskoczyć i pobiec. Przy 40km/h nie ma szans utrzymać się na nogach (chyba, że jesteś Usian'em Bolt'em, którego najszybsza zmierzona prędkość to 44,72km/h ;) ) i w przypadku każdej awaryjnej sytuacji związanej z zeskoczeniem z kółka, nie ma wyboru i trzeba turlać się lub po prostu szorować po asfalcie.
Większa prędkość to też dłuższa dłuższa droga hamowania (np. gdy ktoś wymusi pierwszeństwo), mniej czasu na reakcję w przypadku późnego zauważenia przeszkody itp. Ogólnie - im szybsze kółko tym lepszy sprzęt do ochrony lepiej mieć.

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7300km+) -> 03.2019 InMotion V10F (3500km+)

2018/09/26 18:45 2018/09/27 08:29 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2831
Pianka ochronna, którą oklejamy kółka jest tak oczywistym dodatkiem, że ...nie ma jej opisu w żadnym wątku :)
Często otrzymujemy ją w komplecie podczas zakupu monocykla ale jest to najczęściej kolor czarny i chcąc urozmaicić wizualnie nasze koło trzeba zakupić taśmy w innym kolorze.

zdjęcie: sklepk4.pl

zdjęcie: zu-zu.pl

Jak czasami pokazuje życie, znalezienie pianki w odpowiednim dla nas kolorze to nie lada wyzwanie.
Wpisując "pianka ochronna" lub "taśma piankowa" nie dostaniemy takich wyników wyszukiwania jakich byśmy się spodziewali.
Najlepiej użyć słów "taśma piankowa zabezpieczająca" lub "taśma zabezpieczająca do narożników", część wyników znajdziemy pod słowem "piambo" bo taśmy produkowane przez tą firmę uważane są za "oryginalne" i z tego powodu chętnie kupowane przez rodziców do zabezpieczania ostrych krawędzi mebli żeby dzieci nie zrobiły sobie krzywdy.

Najczęściej korzystamy z taśm szerokich a są jeszcze taśmy wąskie stosowane np. do krawędzi stołów i krzeseł.

zdjęcie: piambo.pl

Taśma dołączana do pianki klei nieźle ale później bezproblemowe zerwanie takiej taśmy nie jest wcale takie łatwe. Szczególnie, że nie zawsze dysponujemy zmywaczem do kleju gdy najdzie nas ochota na zmianę pianki. W związku z tym warto skorzystać z dwustronnej taśmy wzmocnionej, która zrywa się bardzo wygodnie i nic nie trzeba skrobać tak jak w przypadku wąskiej taśmy papierowej 3M. Spotkać ją można w sklepach pod nazwą "taśma wzmocniona" lub "taśma do wykładzin"

zdjęcie: neopak.pl

Pozdrawiam. Tomek

This message has attachments images.

2018/09/26 22:02
plewan
Ekspert
Ekspert
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2832
Do pozbycia się kleju polecam odplamiacz w sprayu: Clinex Anti-Spot
Sprawdzone i używam go bardzo często przede wszystkim do pozbywania się kleju z naklejek itp.
powinien znajdować się w każdym domu. koszt ok 15zł

PODZIĘKOWANIE BartX, Daryo

2018/10/06 21:05
plewan
Ekspert
Ekspert
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2937
Znalazłem coś takiego (2szt.za ok 6zł) ....

Ułatwi pompowanie naszych kół ??? :unsure:

link: Adapter zaworu do pompowania dętki.

PODZIĘKOWANIE Daryo

Czas generowania strony: 0.433 s.