Nie jesteś zalogowany.

Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy

2019/04/25 21:01
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #5853
Dzięki za info :) Ja swoją kupiłem na moto targu (taki bazar raz do roku w Warszawie, gdzie wystawiają się sklepy z akcesoriami moto) od sklepu Przed Rajdem.

Swoją drogą - dzisiaj bluza ochroniła mój łokieć od uderzenia kierownicą przez rowerzystkę, która nie wyrobiła się na zakręcie na kładce na polach mokotowskich. Zdążyłem się zatrzymać, gdyż z daleka widziałem co się dzieje, a mimo to i tak mnie przyhaczyła. Poczułem uderzenie, ale rozeszło się po ochraniaczu, gdyby nie on to pewnie byłby spory siniak.

PS. Warto nosić sprzęt ochronny, gdyż nawet jeżeli dobrze jeździcie, to inni niekoniecznie i na drogach jest sporo rowerzystów, czy osób na hulajnogach nie panujących nad pojazdami (o kwiatach w stylu przeglądanie telefonu podczas jazdy nawet nie wspomnę).

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7350km+) -> 03.2019 InMotion V10F (4800km+)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/04/28 19:12
wodzuu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #5917
Igor, jakie masz ochraniacze, bo na telefonie nie mogę dojrzeć..?

2019/04/28 19:28
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #5920

wodzuu napisał: Igor, jakie masz ochraniacze, bo na telefonie nie mogę dojrzeć..?

Sa naprawdę bardzo dobre pod kazdym względem
s.click.aliexpress.com/e/b6ZPMwtK

Czat na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA:
m.me/join/AbbBttt4pO_asGIt

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/04/28 22:15
wodzuu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #5923
Dzięki!
A nie kleją się za bardzo do skóry przy wyższych temperaturach?

Przepraszam za offtop.

2019/04/29 10:22
Szymek
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #5930
Jezdze w Fox V1 do Enduro, ma to swoje minusy i plusy. Polecacie tu Foxa Rampage, owszem dobry kask ale przy uderzeniu 30-40kmh glowa w beton rozsypuje sie na kawalki, wiem, bo ziomki uzywaja go do DH i kupuja takie 3-4szt co sezon. Jesli kupowac do DH, to sa duzo tansze alternatywy i rownie jak nie bardziej solidne np TSG.
Zeszly sezon jezdzilem na DH TSG, ktory uratowal mi szczeke, uderzylem glowa przy 20kmh w beton, przy wiekszej predkosci mogloby byc slabo i tak ze 2 dni dzwonilo mi we lbie, a z tydzien bolalo, na szczescie na skanie glacy wszystko ok.

To, ze jedziesz z rozwaga nie oznacza, ze nic Ci sie nie stanie, 2 gleby mialem z nie swojej winy, a raczej przypadkow losowych + gratis zakret z zapierd... rowerzysta, niewazne....

Odradzam kaski typowo rowerowe, jak Met Paraschute czy slabsze Alpiny, to sa kaski totalnie nie przystosowane do predkosci na kole, one maja za zadanie do 20kmh przyjac dzwona i sie rozsypac, zwroccie uwage, ze motocyklista, rowerzysta upada z pojazdu przewaznie inaczej, ty z kola jak Cie zetnie, to lecisz na glowe, moze ew zdarzysz rece wystawic, tak wiem asy zbiegaja, to probuj zbiec przy 30kmh....

Jezdzac w Foxie enduro na pewno wada jest widocznosc, ktora w porownaniu do DH jest mniejsza na boki, tu z pomoca przychodzi wiadome lustereczko montowane do kasku. Przewiewnosc nawet w letnie dni jest ok, a jak staniesz, to w kazdym kasku sie spocisz w upale.

Wiecie dlaczego kaski DH maja tyle otworow i tak duzych wentylacji? ano prozaicznie jezdzac w DH wydalacie z siebie bardzo duzo ciepla.

Sam jestem zwolennikiem posiadania przynajmniej 2och kaskow, dla bezpieczenstwa czegos konkretnego, a na upaly jakiegos przewiewnego DH do suniecia po bulwarze.

PS
Ochraniacze tylko konkret, zadne wydmuszki, duza powierzchnia przyjmie uderzenie i nie pogruchota stawu...

Godspeed

2019/04/29 10:35
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #5932
Szymek...
w tym foxie to w lecie nie pojeździsz... ja w swoim foxie proframe teraz jak były cieplejsze dni chłodno nie miałem a co dopiero w twoim

2019/04/29 10:45
Szymek
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #5933
Dziekuje, ze moge jak zwykle na Ciebie liczyc i, ze wiesz co dla mnie dobre:) wszak twoje slowa to wyrocznia!

PS
Tez jezdzilem w 'te' cieple dni i kask sprawdza sie doskonale, rozumiem, ze tez probowales V1 stad ta opinia?:)

PSS
czyli jak zwykle....:)

Godspeed

2019/04/29 10:49
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #5934

Szymek napisał: Dziekuje, ze moge jak zwykle na Ciebie liczyc i, ze wiesz co dla mnie dobre:) wszak twoje slowa to wyrocznia!

PS
Tez jezdzilem w 'te' cieple dni i kask sprawdza sie doskonale, rozumiem, ze tez probowales V1 stad ta opinia?:)

PSS
czyli jak zwykle....:)

Jasne, zawsze chętnie mogę coś doradzić ;)
... a tak poważnie, to ja tylko stwierdziłem co czułem w swoim proframe a przypuszczam co możesz ty czuć w swoim jak będą temperatury dochodziły do np tych 25-30 stopni

2019/04/29 11:11
Paweł R.
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #5935
A co myślicie o takim kasku:

www.domenasportowa.pl/product-pol-184142...l-Super-DH-Mips.html

Wydaje się być dość solidny, w miarę lekki i ma pozytywne opinie w necie.

2019/04/29 11:35
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #5936

Paweł R. napisał: A co myślicie o takim kasku:

www.domenasportowa.pl/product-pol-184142...l-Super-DH-Mips.html

Wydaje się być dość solidny, w miarę lekki i ma pozytywne opinie w necie.

Dokładnie ten model Bella też brałem pod uwagę ale dobra cena wskoczyła na Foxa Proframe i wybór dokonał sie sam

Czas generowania strony: 0.208 s.