Nie jesteś zalogowany.

Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy

2018/04/03 23:37
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #1725
Poszedł jak burza :)
Nie jeden tak jeszcze "wyskoczy". Tu trochę widać jak idzie w drzazgi obudowa kółka. Taki minus szybkiej jazdy...
Nie podobała mi się ta jazda. Niby w nocy, niby pusto ale... przez skrzyżowania, znaki "stop" i tak dalej.
Jak ktoś tak zapiernicza to MUSI mieć odpowiednie ubranko ponieważ inaczej może zrobić sobie krzywdę.
Ważne jest dobre wyczucie kółka bo wtedy wiemy ile można z niego wycisnąć bez odcięcia zasilania.

Pozdrawiam. Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/04/08 14:35
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 21
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #1750
Hey jadę intercity ląduje kolo obok siedzeniem nie ma żadnych problemow jak wyżej wspomniano

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2018/09/18 20:15
Sebastian
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 1
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2683
Może ktoś wie gdzie moge kupić ochraniacze na łokcie i kolana dużych rozmiarów. Próbowałem w sklepach to największe co mają nie przechodzą mi przez przedramię oraz łydkę. :) . Ćwiczę od wielu lat na siłowni i ogólnie trochę też ważę (144kG). Do tej pory miałem jedną wywrotkę i kolano nieźle pościerane.

2018/09/18 22:36 2018/09/18 22:40 przez Maly1927.
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2684
Radzę przede wszystkim pomyśleć o ochraniaczach na nadgarstki, chyba są najbardziej narażone na uszkodzenie na monocyklu. Jeśli chodzi o większe rozmiary to sprawdź decathlon (mogą mieć na zamówienie) a jak tam nie będzie to powinieneś znaleźć w jakimś specjalistycznym sklepie sportowym online. Ja szukając rękawiczek z ochroną nadgarstków znalazłem je dopiero w sklepie ze Szwecji ale ostatecznie dopiąłem swego i kupiłem, wcześniej w każdym sklepie w jakim pytałem twierdzili, że coś takiego nie istnieje.

Pozdrawiam
Marcin

2018/09/19 08:15
Szymek
Senior forum
Senior forum
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2688

Sebastian napisał: Może ktoś wie gdzie moge kupić ochraniacze na łokcie i kolana dużych rozmiarów. Próbowałem w sklepach to największe co mają nie przechodzą mi przez przedramię oraz łydkę. :) . Ćwiczę od wielu lat na siłowni i ogólnie trochę też ważę (144kG). Do tej pory miałem jedną wywrotkę i kolano nieźle pościerane.

Wniosek = nie szukaj ochraniaczy przekladanych.
Na kolana zobacz Triple8 wersja motylkowa, nie przekladasz przez stope tylko zapinasz na nodze/spodniach na rzepy + paski sciagajace, ja mam cos takiego:

Koniecznie nadgarstki kup, bo przy tej masie jak Cie zetnie, to silownia nie pomoze, jezdze na TSG neoprenowe z podwojnym usztywnieniem stawu, rozciagaja sie, ze nawet na kurtke je zalozysz seria Terrain, jak jest zimno, mi przechodza przez rekawice z kostkami kevlarowymi ale ich najwyzsze serie troche inaczej zapinane to Force IV i professional te sa zapinane na 3 motylki podobnie jak w tych na kolanach, takie cus:

www.ridetsg.com/shop/wristguard-professional/73005-30-102/

u nich tez kupisz zamiennie nakolanniki tylko zobacz, ktorych nie trzeba przekladac przez stope.

Ochraniacze na lokcie mam od 187Killers, trzeba je przekladac ale sa tez na neprenie wiec nawet na kurtke je na luzie zakladam, takie cus:

187killerpads.bigcartel.com/product/elbow-pad

No i koniecznie Pelny kask na glowe, dla CIebie idz prosto w rozwiazania motocyklowe, ja mam TSG do downhillu, duzo mocniejszy od zwyklych rowerowych ale slabszy od motocyklowych, jak wylapalem baniakiem przy 15kmh beton, to jednak deko dzwonilo w uszach:)

Kaskaderzy jezdza bez kaskow i oby nigdy dachowania nie wylapali...

Decathlona sobie odpusc, mam ich wersje XL straszny szit i do tego sa malutkie....

PS
Do kompletu, to mysle, zaleznie od stylu jazdy, ochraniacze na biodra czy zbroja na klate nie bylaby przesada, no chyba, ze ktos na prawde turystycznie jezdzi...

Godspeed

2018/09/19 09:25 2018/09/19 09:43 przez Maly1927.
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2689

Szymek napisał: No i koniecznie Pelny kask na glowe, dla CIebie idz prosto w rozwiazania motocyklowe, ja mam TSG do downhillu, duzo mocniejszy od zwyklych rowerowych ale slabszy od motocyklowych, jak wylapalem baniakiem przy 15kmh beton, to jednak deko dzwonilo w uszach:)

Kaskaderzy jezdza bez kaskow i oby nigdy dachowania nie wylapali...

Mam wrażenie, że trochę przesadzasz, oczywiście jeśli wybierasz się w trasę przy większych prędkościach warto się zabezpieczyć ale czy aż tak bardzo? Myślę, że jeśli za każdym razem kiedy jeżdżę na kółku miałbym się tak zbroić to zwyczajnie zajmowałoby to za dużo czasu (dla tego szukałem rękawiczek z ochroną nadgarstków zamiast tradycyjnych ochraniaczy, które się długo zakłada) i wiele razy rezygnowałbym z jazdy właśnie przez te długie ubieranie się. Pełny kask jak najbardziej jeśli skaczesz na offroadach (coś jak tu:
) wtedy też warto zakupić zbroję ale przy zwykłej jeździe ochraniacze na nadgarstki powinny w większości wystarczyć, do tego podczas nauki warto założyć ochraniacze na kolana i łokcie (ewentualnie zwykły kask rowerowy, żeby było gdzie zamontować lusterko :). Oczywiście nie namawiam nikogo do tego aby nie używać zabezpieczeń (czyt. ochraniaczy) ale też nie straszmy ludzi takimi postami bo jeszcze pomyślą, że jazda na monocyklu jest niebezpieczna.

P.S. Od 3:20 zaczynają się upadki.

Pozdrawiam
Marcin

2018/09/19 10:38
Szymek
Senior forum
Senior forum
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2690
Lepiej przesadzac niz potem zalowac.
Kazdy moze jezdzic jak chce, znam takich co jezdza bez zabezpieczen oby nigdy nie upadli.
Tego im i sobie zycze.
Wiem jednak na pewno, ze FF uratowal mi ostatnio lepetyne, tak to byl moj blad ale doswiadczenie mi mowi, ze mozesz jezdzic super bezpiecznie, a ktoslub cos innego (pieszy, pies, rowerzysta, kamien, patyk, dziura w chodniku) moze spowodowac upadek.

Czy monocykl jest niebezpieczniejszy od innych pojazdow? Byc moze... jak jezdzilem hulajem, to trzymalem w reku kierownice i mialem jakakolwiek kontrole nad pojazdem, jak kolo Cie odetnie, bo cos sie stanie z elektronika, to po prostu lecisz, pol biedy jak jedziesz mala predkoscia i zdarzysz zbiec z kola, pomysl co sie stanie jak bedziesz jechal powiedzmy 30km/h albo wiecej...

Godspeed

2018/09/19 11:01
Sebastian
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 1
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2691
Dzięki za nakierowanie na produkty, właśnie zamówiłem:
Pro-Tec Street - ochraniacze na łokcie oraz 187 Killer Pads Pro Knee rozmiar xxl
Kask i ochraniacze na nadgarstki już miałem wcześniej.
Na kółku mam zaledwie 230km wyjeżdżone. Ostatnio jednak zacząłem już jeździć w zakresie 25-29km/h, więc trochę strach bez ochraniaczy.

2018/09/19 11:33
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2692

Szymek napisał: pomysl co sie stanie jak bedziesz jechal powiedzmy 30km/h albo wiecej...

Wiem dokładnie co dzieje się przy takiej prędkości, szczególnie kiedy zamiast patrzeć na drogę piszesz smsa i nagle wpadasz w sporą dziurę. Jeszcze długi czas będę miał na pamiątkę poskręcany śrubami obojczyk ale są to przypadki w których przyczyną takiego biegu sprawy jest głupota jadącego i w takiej sytuacji trzeba się liczyć z możliwością wypadku, z kolei mój brat zalicza wywrotki z taką prędkością średnio 2 razy w miesiącu i do tej pory najgorszy z nich skończył się jedynie zadrapaniami. Jeśli chodzi o pieszych to raczej trzeba zwalniać przejeżdżając koło nich zwłaszcza jeśli się jedzie po chodniku (jeśli nie dla bezpieczeństwa to przynajmniej z kultury osobistej), jeśli chodzi o samochody to może mnie również potrącić kiedy idę pieszo i również nie noszę wtedy kasku. Myślę, że jedną z największych zalet monocykli jest ich mobilność, to że można je wszędzie łatwo zabrać i w każdej chwili stanąć na nim i pojechać i niestety takie "zbrojenie się" automatycznie niszczy ten atut. Jeszcze raz powtórzę, że nie zniechęcam nikogo do używania ochraniaczy ale róbmy to z głową, tak aby to hobby nie kojarzyło się ludziom (szczególnie przechodniom, którzy pierwszy raz takie urządzenie widzą) z czymś złym i niebezpiecznym, co raczej będzie miało miejsce jeśli zobaczą człowieka w pełnym kasku.

Pozdrawiam
Marcin

2018/09/19 21:19 2018/09/20 09:02 przez Kalmar. Powód: dopisek
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Podróże/ Odzież ochronna/ Akcesoria przydatne do jazdy #2694
Znalazłem coś takiego (poniżej) Rider śmiga 45km/h tiltback i gleba :ohmy:
Doskonale widać co dziej się przy upadku i jakich obrażeń doznał po mimo ochraniaczy. Upadek ok 3:55.

[Kalmar] plewan, stare dzieje. Wykopałeś słynny test EUC Guy'a. Pojechał 45km/h? Pojechał :)
a ,że się ACM wyłączył to już inna sprawa.
Muszę tu przyznać, że ACM to nadal jeden z moich ulubionych typów, dzisiaj już w wersji 2 z silnikiem od Tesli.

Czas generowania strony: 0.231 s.