Nie jesteś zalogowany.

Porównanie opon do monocykli

2018/12/07 08:29
ctx
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Porównanie opon do monocykli #3870
Fajnie, że jest poprawa. A u mnie dokładnie przeciwnie.
Dziś w czasie na szczęście wolniejszej jazdy po chodniku opona mi strzeliła, fotka w załączniku :/
Oczywiście skończyło się upadkiem ale dzięki wolnej jeździe bez obrażeń.
Także temat będę sobie wyjaśniał z EM, ale obecnie przestrzegam przed tą oponą. No i jest to też nauczka, że nigdy nie wolno na 100% ufać sprzętowi.

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/12/07 08:42
Seba
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 12
Więcej
Porównanie opon do monocykli #3871
Uuu, nieciekawie. Dobrze, że sobie nic nie zrobiłeś. A powiedz Piotrek, jakie tam miałeś ciśnienie? Bo to, że opona jakościowo jest kiepska to widać, ale też mogło jej pomóc to, że przez Twoją słuszną masę bok opony "zawijał" się na rancie obręczy i stąd w tym miejscu takie zmęczenie, które ostatecznie postuktowało strzałem na tak dużym odcinku. Większe ciśnienie troszkę by temu przeciwdziałało.

Schwalbe chwali się tym, że jego najgorsze opony mają gęstość osnowy wynoszącą 50 EPI, czyli 50 włókien na cal. Tanie opony mają zazwyczaj ponad dwa razy mniej, z tego co pamiętam CST ma 22. Być może w tym jest różnica, która powoduje że Schwalbe jest trwalszy. Z drugiej jednak strony Schwalbe Big Apple testowany przez kilku zagranicznych użytkowników dość szybko zaczął się rozwarstwiać właśnie w tym samym miejscu - przy rancie obręczy.

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2018/12/07 08:44 2018/12/07 08:46 przez matyz.
matyz
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 4
Więcej
Porównanie opon do monocykli #3872
Orzesz kurcze, ale hardcore. Naprawde miałeś dużo szczęścia, że nic ci nie stało!
Widać, że ta nośność opony to jednak ważny parametr a nie poprostu homologacja!

ile łącznie km zrobiłeś na tej oponce?

Pozdrawiam,
Matyz

2018/12/07 08:54 2018/12/12 12:51 przez ctx.
ctx
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Porównanie opon do monocykli #3873
Ciśnienie tak jak wczoraj pisałem 3,2 bara, bo na zimnie właśnie trochę spada.
Zdążyłem na niej przejechać może ze 300km.
[UPDATE]
Po awarii założyłem również u siebie tego Mad Mike i jakość jazdy bez zarzutu, a wizualnie jakościowo w ogóle bez porównania, także tą Kendę omijać szerokim łukiem...

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków

2019/02/09 14:34
Ryszarrd1
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Porównanie opon do monocykli #4778
Czy wie ktoś jak zdobyć oponę o wym. 20x2,5" do mojego KS-20 "Monster"? Obecnie jeżdżę na oponie od bmx'a 20x2,3". Nie jest źle, ale w zakrętach zachowuje się trochę jak Z-ka.

2019/02/09 14:40
IgorRz
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Porównanie opon do monocykli #4779
Myślisz ze 0.2' cos zmieni ?

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/317641035485979/

2019/02/09 15:18
Ryszarrd1
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Porównanie opon do monocykli #4780
Dzięki za odzew, samo zwiększenie szerokości zmieni niewiele, a może nawet pogorszyć sterowność.
Chodzi mi raczej o oponę przeznaczoną do monocykla o charakterystyce np. takiej jaka jest stosowana w KS 18 L , V10F . Problem w tym, że nie mogę znaleźć opony do monocykla o średnicy 20".

2019/02/12 10:39
Ryszarrd1
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Porównanie opon do monocykli #4817
Czy ktoś próbował zastosować oponę 18x3" do KS-18L lub np. Msuper V3? Chodzi o taką, która będzie miała charakterystykę podobną do tej stosowanej w MSX.

2019/02/12 10:54
Seba
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Porównanie opon do monocykli #4818

Ryszarrd1 napisał: Czy ktoś próbował zastosować oponę 18x3" do KS-18L lub np. Msuper V3? Chodzi o taką, która będzie miała charakterystykę podobną do tej stosowanej w MSX.

Do KS-18L nie wejdzie nic większego niż 2,5", która też wchodzi prawie na styk. Wnęka koła jest bardzo wąska i niewiele miejsca wolnego pozostaje przy fabrycznej oponie. Nie raz boję się, że coś zakleszczy mi się między oponą a wnęką. O ile w KS-16 można było podciąć obudowę aby weszła opona 2,5" w miejsce 2,125", o tyle taki manewr w KS-18L nie przejdzie.

Natomiast jak na razie bardzo chwalę sobie oponę Fiction Troop 18x2,3", którą wsadziłem do swojej L-ki. Byłem bardzo sceptyczny co do tej opony, ale ciekawość i chęć eksperymentowania przeważyła. Początkowo miałem ją nabitą do 3,5 atm i nie byłem zadowolony, ale po pierwszej jeździe obniżyłem ciśnienie do 2,5 atm i to okazało się idealnym ciśnieniem. Jeśli tylko okaże się wytrzymała na dłuższe użytkowanie, to będzie doskonałą oponą na lato i na zimę. Zaryzykuję twierdzenie, że Fiction Troop lepiej radzi sobie w śniegu niż Schwalbe Mad Mike (a na pewno nie gorzej), za to jest dużo cichsza i bardziej sterowna.

Po 500 km przejechanych na tej oponie zamierzam napisać u siebie na blogu recenzję z testów tej opony.

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2019/02/12 10:56
Seba
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Porównanie opon do monocykli #4819

Ryszarrd1 napisał: Czy wie ktoś jak zdobyć oponę o wym. 20x2,5" do mojego KS-20 "Monster"? Obecnie jeżdżę na oponie od bmx'a 20x2,3". Nie jest źle, ale w zakrętach zachowuje się trochę jak Z-ka.

Aha, oczywiście Fiction Troop jest dostępna w rozmiarze 2,3" - www.skatepro.com.pl/374-31306.htm - nawet masz wersje "camo" :)

Miłego dnia!
Sebastian

Czas generowania strony: 0.235 s.