Nie jesteś zalogowany.

Kingsong S18 - kolejne koło z amortyzacją

2020/07/07 18:52
Demon123
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Kingsong S18 - kolejne koło z amortyzacją #10299
Mnie interesuje czy pedaly nie beda za wysoko by jezdzić z ciezszym plecakiem-20-30kg i jaki wpływ na jazdę bedzie miało to ze w jedną stronę pojedę bez plecaka a w drugą z 30kg.Czy bede musiał cos wtedy regulowac w terenie w skoku tego amortyzatora. Wszedzie pokazuja tylko zjazdy po schodach ,a podcjechać po przeciętnych schodach da się w tym kole czy nie?
No i raczka do prowadzenia.Chciałbym by takie rzeczy były jak najbarziej dopracowane by koło można było pchać za raczke w trudnym terenie a wiele modeli ma ja taką ze nie spełnia swojej funkcji lub spełnia ja zle.Myslenie producentow ze jak koło jest szybkie to sie sprzeda i reszta jest niewazna ....Mnie akurat interesuja detale i ergonomia w codziennym urzytkowaniu,chce miec pewnosc ze cos sie nie urwie i jest perfekcjnie zaprojektowane a nie tak byle było.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2020/07/08 22:37
johnyz89
Świeżak
Świeżak
Więcej
Kingsong S18 - kolejne koło z amortyzacją #10309
20-30kg plecak ? I ile czasu chcesz to na plecach nosić ? Nie popadajmy w skrajności, to waga już najcięższych kół, dobrego dużego akumulatora do samochodu...

2020/07/09 00:41
Hippvs
Senior forum
Senior forum
Więcej
Kingsong S18 - kolejne koło z amortyzacją #10311
Całkiem nie dawno jeden nasz kolega przejechał 2000km z plecakiem około 20kg, na KS18XL
da sie jak widac.

2020/07/09 05:17
johnyz89
Świeżak
Świeżak
Więcej
Kingsong S18 - kolejne koło z amortyzacją #10312
No tak, ale to wyjątkowy przypadek. Waga 20 kg plecaka to już niezła wyprawa. Z resztą dywagacje jak to sie będzie zachowywało są bez sensu o ile zachowa sie sumaryczna dopuszczalna mase koła - natomiast trzeba przy takiej różnicy na pewno ustawić inaczej cisnienia w zawieszeniu - to logiczne.

2020/07/14 23:21 2020/07/14 23:24 przez Iżu.
Iżu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Kingsong S18 - kolejne koło z amortyzacją #10351
Cześć, wczoraj miałem możliwość przejechać się nowym King Song KS-S18 (wersja przedprodukcyjna) i od pierwszych chwil bardzo mi spasowało to koło, sprzęt nie tylko świetnie wygląda ale też bardzo przyjemnie się nim jeździ, to taki Cadillac wśród kół jak stwierdził wczoraj Łukasz ;)
Amortyzacja to przyszłość w monocyklach, wprawdzie to nieco komplikuje konstrukcję powodując konieczność częstszego serwisowania, ale to zdecydowanie poprawia nie tylko komfort ale także bezpieczeństwo użytkownika, bo już się nie boimy dziur czy niewidocznych wybojów w asfalcie.
KS-S18 ma też świetne przednie światła, całkiem wygodne są również pedały i jak dla mnie ten monocykl jest o niebo wygodniejszy od Gotway MSP, którym miałem możliwość niedawno jeździć.
Na KS-S18 czułem się bardzo pewnie, wprawdzie to nie jest sprzęt długodystansowy ze względu na relatywnie mały pakiet baterii (1100 Wh) ale bardziej do codziennej jazdy, tym niemniej tak jak wczoraj sprawdzaliśmy w obudowie dałoby się upchać jeszcze trochę akumulatorów ;)
Ciekawie wygląda rączka, jest ona w środku urządzenia więc łatwo się go prowadzi, trzeba się jednak przyzwyczaić do specyficznego działania, gdyż ma ona 3 pozycje - wysunięta do prowadzenia, nieco wysunięta do noszenia i schowana do jazdy, szkoda że sam uchwyt nie jest bardziej wyprofilowany, by móc łatwiej tam włożyć palce.
Ogólnie jest to sprzęt którego zakup mocno rozważam :)

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

2020/07/15 21:28
Demon123
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Kingsong S18 - kolejne koło z amortyzacją #10363
Mnie interesuje czy da się wsiasc z plecakiem 20-35kg (z takim chodze po gorach na wspinanie ,czasem dotarcie po sciane to 6-8 godzin marszu)- i jak wtedy zachowuje się koło czy da sie jechać czy wymaga to mega wysiłku przy samym wejsciu na koło i iles tam prób. Chodzi o wysokosc pedałow jak się wtedy zachowują.
Kogos moze dziwić plecak tej wagi ale np transport wody do obozu moze się odbwać pieszo a gdyby tam wykorzystać monocykl było by łatwiej, tylko kurs jeden na pusto a drugi z woda robi spora roznice w masie urzytkownika. Jak na razie im nizej pady tym latwiej jechac w terenie z ciezkim plecakiem mimo ze mozna o cos zachaczyć to jest stabilniej.

I jaka jest raczka-bo w wielu kołach to bardziej atrapa którą mozna złamac reką bez problemu a chciałbym za raczke koło wciagac na linie,przepychac przez zwalone drzewa i chciałbym by ta czesc była pancerna nie do zniszczenia,czesto kogos spotykam na rożnych monocyklach to raczka urwana, lub połamana ,posklajana tasmą...masakra jakaś.

2020/07/20 09:45
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Kingsong S18 - kolejne koło z amortyzacją #10417

GexN napisał: Jest recka S18 od eVX.
(...)Zmieni się też amortyzator na 38RC (wcześniej 36RC) - może ktoś kto zna się na temacie amorków stwierdzi, czy to lepiej, czy gorzej. (...)

Okazuje się, że jednak wersja produkcyjna będzie z 36RC z możliwością manualnego ustawienia ciśnienia w komorze negatywnej, a nie 38RC (automatyczna komora negatywna).
Źródło:
forum.electricunicycle.org/topic/17867-k...mment&comment=317856

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7450km+) -> 03.2019 InMotion V10F (7050km+)

2020/07/20 14:01
Iżu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Kingsong S18 - kolejne koło z amortyzacją #10420
Kolega Łukasz nagrał filmik w którym omówił szczegóły techniczne monocykla KS-S18 (wersja przedprodukcyjna), warto obejrzeć:

PODZIĘKOWANIE GexN

2020/07/28 09:53
GexN
Ekspert
Ekspert
Więcej
Kingsong S18 - kolejne koło z amortyzacją #10488
Skok amortyzatora w V11 to 85mm, a nie 70mm. Oba koła mają komorę pozytywną, negatywną, KS ma dodatkowo pierścień umożliwiający regulację szybkości odbijania amortyzatora i blokadę amortyzatora. W jeździe po mieście i lekkim terenie podobno specjalnie nie czuć różnicy, a V11 ma kilka innych plusów (większa bateria, światło itp), ale jeżeli ktoś lubi ciężki teren to S18 lepiej się sprawdzi.

Tutaj całkiem ciekawy filmik z offroadowego przejazdu S18:

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7450km+) -> 03.2019 InMotion V10F (7050km+)

2020/08/04 16:17 2020/08/04 16:17 przez GexN.
GexN
Ekspert
Ekspert
Więcej
Kingsong S18 - kolejne koło z amortyzacją #10522
KingSong zaczyna prezentować poprawki w produkcyjnej wersji:
1. Koło już nie leci bezwładnie w momencie wyciągania rączki (przy okazji pierwszych wrażeń pisałem, że potrafiło to zaskoczyć), gdy jest ona w pozycji do noszenia, a nadal stabilizuje delikatnie:

2. Możliwość dostosowania wysokości pedałów, tak aby kostki prawidłowo wsuwały się w zagłębienia przewidziane na nie. Zagłębienia mają na celu lepsze trzymanie koła i łatwiejsze skakanie (Kuji wspominał o tym w swojej recenzji). Podczas testów wersji przedprodukcyjnej okazało się, że przydałaby się regulacja, aby każdy mógł je dostosować pod siebie, niezależnie od rozmiaru stopy.

Czas generowania strony: 0.161 s.