Nie jesteś zalogowany.

KS-20 Monster

2018/09/22 11:31
Ryszarrd1
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 6
Więcej
KS-20 Monster #2747
Dodam jeszcze, że myślę o zbudowaniu wersji resorowanej. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/09/22 11:46
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
KS-20 Monster #2748
A nie obawiasz się, że resory będą w jakimś stopniu przeszkadzać w stabilizacji koła? Kiedyś zastanawiałem się dlaczego nie robią ich w kołach i doszedłem do wniosku, że by przeszkadzały w przyspieszaniu i zwalnianiu, chyba że jakoś niewłaściwie wyobrażam sobie plan montażu takich resorów :)

Pozdrawiam
Marcin

2018/09/22 15:21 2018/09/22 15:40 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
KS-20 Monster #2756
Test przerobionego starszego Gotway'a ze sprężynami:

wersja bardzo uproszczona dla KS :)

Pozdrawiam. Tomek

2018/09/22 15:46
Ryszarrd1
Senior forum
Senior forum
Więcej
KS-20 Monster #2759
Ciekawa konstrukcja, ale wydaje mi się, że nie zapewnia ona stabilizacji między lewą a prawą stroną a poza tym cały monocykl pozostaje nieresorowany, resorowane są tylko pedały. Ja miałem na myśli taką konstrukcję, w której koło z silnikiem będzie połączone z korpusem poprzez wahacze, co zapewni resorowanie korpusu wraz z bateriami, a to zmniejszy masę nieresorowaną.

2018/09/22 19:18
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
KS-20 Monster #2763
Zdecydowanie kibicuję pomysłowi dodania jakiejś formy amortyzacji do kółka, bardzo mi tego brakuje. Gdyby udało się to dobrze zrobić to byłaby niemała rewolucja.

Technicznie pewnie nie jest tak łatwo, jedna rzecz to jak zareaguje elektronika i czy nie będzie szaleć na dołkach i górkach. W kółku sterowanie gaz/hamulec regulowane jest przy pomocy stóp, a tutaj mielibyśmy coś co mogłoby zakłócić przekazywanie tych informacji. Druga rzecz to nauczenie się ciut innego zachowania podczas ostrzejszych manewrów np. podczas wykonywania slalomów, gdy przerzucamy środek ciężkości z jednej strony na drugą, cały proces odbywałoby się trochę wolniej. Nie to żeby to "spowolnienie" było do końca złe - samochody z normalnym zawieszeniem też wykonują slalomy wolniej niż te z utwardzonym, a mało kto jeździ tymi drugimi ze względu na niski komfort - trzeba gdzieś w tym wszystkim znaleźć złoty środek.

PS. Gratuluję pomysłu i zdolności w przeróbkach :)

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7300km+) -> 03.2019 InMotion V10F (3500km+)

2018/10/11 09:03
Ryszarrd1
Senior forum
Senior forum
Więcej
KS-20 Monster #2960
Witam zainteresowanych, choć wydawało mi się, że będzie większe zainteresowanie w kierunku udoskonalania swoich kół.
Co do wersji resorowanej to jeszcze nie zdecydowałem na bazie jakiego Koła będę to robił. Nie chciałbym tego robić na bazie mojego KS20M z powodu rozmiarów.
Wydaje mi się, że odpowiedni byłby V8, ale jest trochę za wolny, V10 zaciężki itd.
Pozdrawiam.

2018/10/11 11:27
ctx
Senior forum
Senior forum
Więcej
KS-20 Monster #2961
Cześć!
W kwestii niewielkiego zainteresowania zwróć uwagę jak mały jest to jeszcze rynek. Na tym forum jest zarejestrowanych trochę ponad 200 osób na całą Polskę, ja jeżdżę po centrum Krakowa i do tej pory widziałem ze 3 osoby na kółku a 99% mijanych osób patrzy na mnie jak na kosmitę ;)
A tu na forum sporo osób tak jak ja od niedawna w ogóle weszło w temat, także póki co jeszcze nie myśli się za bardzo o przeróbkach.
Także Ty mocno wychodzisz tu przed szereg wprowadzając tego typu ulepszenia, o których nawet nie przebąkują producenci i chwała Ci za to , tacy ludzie pchają świat do przodu :) Ja zatem i podejrzewam więcej jest takich osób, chociaż jeszcze nie w głowie mi przeróbki (no i trzeba też oczywiście mieć zaplecze techniczne i umiejętności) to trzymam kciuki za Twoje usprawnienia i czekam na nie zainteresowaniem.

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>2800km) -> Inmotion V10F

2018/10/11 12:38
Ryszarrd1
Senior forum
Senior forum
Więcej
KS-20 Monster #2962
Cześć, dzięki za krzepiącą odpowiedź, zgadzam się w pełni z tym co napisałeś. Ja na swoim terenie (Janowice Wlk. koło Jeleniej Góry) nie spotkalem jeszcze nikogo na takim pojeździe i też robię za kosmitę.
A co do przeróbek, to sądziłem, że będą chętni do wypróbowania mojego koła i ew. do zrobienia sobie czegoś podobnego. Tak czy inaczej, przeróbka jest zawsze obarczona pewnym ryzykiem, dlatego nie ma się co dziwić, że nie ma chętnych.
Może jak uda się zrobić wersję resorowaną będzie jakiś postęp.
Pozdrawiam.

2018/10/11 13:34
ctx
Senior forum
Senior forum
Więcej
KS-20 Monster #2963
Ba, sam chętnie bym przetestował, tylko jeszcze trzeba znaleźć czas i środki przemieścić się w rejon Jeleniej Góry;)
Jak zauważyłeś na wyprawę w Karkonosze też póki co mały odzew, ludzie rozsiani po Polsce, także z tych 240 pewnie niewielu ma w miarę blisko...
No ale jak będzie wersja resorowana to na pewno będzie większa motywacja :) Tak jak GexN słusznie zauważył, byłaby to niemała rewolucja.
Tylko testuj w kasku, szkoda takiej głowy :)

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>2800km) -> Inmotion V10F

2018/10/11 14:17
piomay
Senior forum
Senior forum
Więcej
KS-20 Monster #2964
Trochę daleko mam z Poznania, a chętnie bym potestował. Całkowicie zgadzam się z @CTXem Kółeczka to jeszcze mały rynek. W Poznaniu widuje trzy osoby. jednego poznałem osobiście :) i tak... jestem kosmitą :) nadal :-)

Czas generowania strony: 0.238 s.