Nie jesteś zalogowany.

KS-20 Monster

2018/09/20 13:13
EUniCycles.eu
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 25
Więcej
Autor
KS-20 Monster #2704
Widzieliście takie cudo?

Pan który to skonstruował nazwał go KS-20 Monster. Poprosiłem żeby się tu zarejestrował i opowiedział coś więcej.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/09/20 13:24
piomay
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
KS-20 Monster #2705
o kurde!! Szok :) jak rozumiem "góra" jest od jakiegoś Kingsonga a koło wplecione samodzielnie? Coś jeszcze? Jestem ciekawy co to poprawia i jakie są różnice w porównaniu do oryginału.

2018/09/20 13:26
EUniCycles.eu
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 25
Więcej
Autor
KS-20 Monster #2706
Bazą jest KS16C, co oznacza niestety słabe parametry: 800W, 680Wh. Ale jest punkt wyjścia bo podobno konstrukcja świetnie jeździ i nie możemy doczekać się obiecanego wideo z jazdy.

2018/09/21 12:15
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
KS-20 Monster #2710
No i fajnie. Jeżeli ktoś potrafi to czemu nie. Trzeba mieć trochę czasu, bazę wyjściową i heja :)
Duże koło przy niekoniecznie dużej mocy może mieć sens. Będzie jeździło, i to rzeczywiście może lepiej, stabilniej niż małe kółeczko.

Pozdrawiam. Tomek

2018/09/21 21:02
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Więcej
KS-20 Monster #2714
Mam nadzieję że ta kreatywna osoba się zarejestruje na forum i co więcej spotkamy ją na tym jedynym w swoim rodzaju kole na najbliższym spotkaniu (może jakieś zakończenie sezonu).

Pozdrawiam
Marcin

2018/09/21 21:30
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
KS-20 Monster #2719

Maly1927 napisał: ....(może jakieś zakończenie sezonu).

Zapraszam do Kołobrzegu :) Turystów zero, puste deptaki, drogi, ścieżki, chodniki

---- --- -- - jest gdzie poszaleć :D

1% podatku Sprzedam V10F Inmotion

2018/09/21 21:45
Maly1927
Senior forum
Senior forum
Więcej
KS-20 Monster #2721
W Białymstoku też jest gdzie pojeździć, mamy chyba jedną z najlepiej rozwiniętych infrastruktur ścieżek rowerowych w Polsce, niestety każdy ma do nas daleko :( W przyszłym sezonie na pewno będziemy organizowali jakieś spotkanie w Białymstoku (mam nadzieję, że uda się zebrać przynajmniej dwucyfrową liczbę uczestników ;P). Jeśli chodzi o spotkanie w Kołobrzegu to myślę, że jest ono jak najbardziej realne, tylko musisz szybko zadziałać i utworzyć post w odpowiedniej kategorii. Jeśli poważnie myślisz nad tym spotkaniem to przeanalizuj trasę przejazdu, gdzie się zatrzymać na ładowanie i jakiś posiłek (przy piwku) i na pewno się znajdzie sporo chętnych, którzy odwiedzą Twoje miasto.

Pozdrawiam
Marcin

2018/09/22 08:47
Ryszarrd1
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 6
Więcej
KS-20 Monster #2738
Witam. Jestem autorem KS20M. Mieszkam w ok. Jeleniej Góry. Zainteresowanych proszę o pytania lub sugestie.

2018/09/22 10:31
piomay
Senior forum
Senior forum
Więcej
KS-20 Monster #2742

Ryszarrd1 napisał: Witam. Jestem autorem KS20M. Mieszkam w ok. Jeleniej Góry. Zainteresowanych proszę o pytania lub sugestie.

Witaj na forum :)
Mnie zastanawia co Cię skłoniło do takiej przeróbki, no i przede wszystkim różnice w stosunku do oryginału.

2018/09/22 11:29
Ryszarrd1
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 6
Więcej
KS-20 Monster #2746
Powodem była chęć poprawienia jakości jazdy po nierównościach i ew. zwiększenia prędkości.
Próbowałem zmienić oponę na szerszą i nawet udało się dopasować oponę od skutera 12 x 3.00, ale nawet po ścięciu - spłyceniu bieżnika monocykl jeździł dosyć dobrze, z tym że gorzej zachowywał się w zakrętach przy większej prędkości. Przy małej prędkości skręcał lepiej niż 14. Powodem był niewłaściwy profil opony (bieżnik powinien być bardziej płaski). Dlatego postanowiłem przerobić kolo na 20".
Teraz jest lepiej na nierównościach ale nadal (choć nie w takim stopniu) podczas jazdy po łuku trzeba odchylać koło na zewnątrz, podobnie jak w Z10. Myślę, że gdybym zmienił oponę na 20x2,1 jazda byłaby stabilniejsza (teraz jest 20x2,3).
Pozdrawiam.

Czas generowania strony: 0.393 s.