Nie jesteś zalogowany.

[ KS-16S ] Światło oślepia pieszych i rowerzystów

2018/05/03 09:52
lavmax
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
[ KS-16S ] Światło oślepia pieszych i rowerzystów #1851
W telegraficzym skrócie - światło jest do bani. Musiałem go zakleić, zmieniając w gabaryt, dla własnego dobra, zanim mnie ktoś nie linczował na ścieżce czy w parku. Czy ktoś ma dobre rozwiązanie jak zmusić swiatło świecić na drogę a nie po oczach?

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/05/03 11:27
WaldekB
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 4
Więcej
InMotion V8
[ KS-16S ] Światło oślepia pieszych i rowerzystów #1857
Cześć,
ja widzę takie możliwości:

Czy masz możliwość regulacji kątem nachylenia pedałów?
Jeżeli tak, to możesz spróbować nachylić je bardziej do przodu - wtedy światło będzie świecić trochę niżej - bo przekręca się wtedy cały monocykl.. ale to oczywiście wpłynie na komfort jazdy.

Druga opcja to nakleić jakiś "daszek" z odbłyśnikiem, który kierował by część wiązki w dół.

2018/05/03 12:28 2018/05/03 20:14 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 22
Więcej
bWheel U8 Experimental :) / KS-14D Black
[ KS-16S ] Światło oślepia pieszych i rowerzystów #1858
Waldemar, kolega na drugim forum napisał, że robił tą regulację i to nie daje efektów. Ja nie wgłębiałem się w konstrukcję tej lampki ale powiem, że u mnie świeci w dół bo jak jadę to monocykl pochyla się do dołu. Na postoju też nie oślepia choć świeci bardziej na wprost. Nie wiem czy da się zmienić kolimator na węższy na przykład, czy to jest jedna część z tym całym plastikiem. Może coś jest na rzeczy, że różnica w ustawieniu lampy między KS14D a KS16S powoduje oślepianie - inne obudowy, 14D jest mniejszy, trochę niżej ma tą lampę itd.
Trzeba by też sprawdzić czy czasem nie masz źle ustawionego poziomu monocykla. Przydałoby się skalibrować go całkowicie na 0 (czyli bez jakichkolwiek korekcji pochylenia) z poziomicą i wtedy sprawdzić jeszcze raz. Ewentualnie tylko sprawdzić dokładnie czy trzyma poziom na postoju i jeśli trzyma to nie kalibrować.

Można też spróbować podkleić kawałek jakieś gumowej taśmy pod górną część plastiku lampki tak żeby ją pochylić w dól ale czy to wystarczy i czy jest możliwe podklejenie tam czegokolwiek?

Pozdrawiam. Tomek

2018/05/06 15:51
kingsong
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 19
Więcej
KS-16
[ KS-16S ] Światło oślepia pieszych i rowerzystów #1874
Nigdy nikt nam nie zgłaszał że coś jest nie tak ze światłem. Zresztą jadąc wieczorem można łatwo stwierdzić w którym kierunku świeci światło. Powinno oświetlać przestrzeń przed monocyklem od około 1m do około 8m. Jeżeli jest inaczej proszę zgłosić się do serwisu. Może ma Pan zamontowaną lampę odwrotnie.

2018/05/06 18:00
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 17
Więcej
MsuperX
[ KS-16S ] Światło oślepia pieszych i rowerzystów #1875
Używałem ks16s świetne koło abstrachując od jego możliwości a także poprzednią wersję i nigdy nie spotkałem się z problemem jaki wyżej został poruszony,może ktoś przestawił kalibrację,lub grzebał w nim niewiem tygodnie tu szanowne grono czytające te posty,miałem od dystrybutora w Pl i nie miałem tego problemu czy był zakup od oficjalnego sprzedawcy w Pl?jeśli nie to może ktoś Ci poprzestawiał przy przeróbce?? Nie wiem ??ale trzeba to jakoś naprawić,lub być może to nie jest problem tylko kwestia ustawienia

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2018/05/06 20:02 2018/05/07 00:14 przez Kalmar.
lavmax
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
[ KS-16S ] Światło oślepia pieszych i rowerzystów #1876
Gdzie się zgłosić do serwisu?

2018/05/06 20:06
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 17
Więcej
MsuperX
[ KS-16S ] Światło oślepia pieszych i rowerzystów #1877
Kingsong.pl
Więcej szczegółów tam

Pozdrawiam Lukas Szczecin

Czas generowania strony: 0.174 s.