Nie jesteś zalogowany.

[ KS16S ] Kingsong KS16S

2017/09/04 19:34
zygfryd
Świeżak
Świeżak
Więcej
[ KS16S ] Kingsong KS16S #1389
Co sądzicie o tym filmie? Co prawda nie wiem, czy to KS 16S, czy zwykły.

Analiza filmu według mnie pokazuje, że nie wygląda to mi na odcięcie, bo przy odcięciu byłby koziołek mono do przodu. Tu zaś najpierw zachodzi prawa noga. Mam teorię, ale zobaczymy, czy też tak myślicie jak ja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2017/09/04 23:07 2017/09/06 14:14 przez zeus78.
zeus78
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 12
Więcej
[ KS16S ] Kingsong KS16S #1392
To jest zwykła KS16-tka. Koleś zrywa przyczepność z nawierzchnią i leci do przodu. Nie jest w stanie tego opanować i zeskakuje. Widać że koło działa dalej, także nie ma mowy o jakimś tam odcięciu. Niedopasowanie przyspieszenia do panujących warunków. Klasyczny błąd początkujących riderów. Na śniegu fiknął by po jednym metrze. Tu widać że polowali na odcięcie. Pewnie żeby znowu pojechać po KSie. Aż żal patrzeć jak traktują to biedne kółko.
Trzeba powiedzieć gościom z KS żeby zrobili charytatywną zbiórkę, wykupili to biedne koło z rąk oprawców i przekazali jakiejś spokojnej starszej osobie żeby tam dokończyło żywota ;)

2017/09/05 21:08 2017/09/05 23:26 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
[ KS16S ] Kingsong KS16S #1398
Tak to ja mogę zrobić na każdym kółku :)
Chciałbym nieśmiało przypomnieć, że najbardziej spektakularne "loty na mordkę" wykonywali użytkownicy IPS i właśnie ulubionego kółka autorów filmu - Gotway'a.
Ten film nie jest skomentowany pod spodem a pokazuje to, co czasami zdarzyć się może przy użytkowaniu kółka. I tylko to.
Przykład, że tak się zdarza. Taki dla pokazania początkującemu co go czeka bez narażania go i pokazywania tego w realu.
I nie można go traktować jako nagrania pokazującego słabość KS16. Nic nie wiemy o stanie akumulatorów, nie znamy stanu naładowania i tak dalej. Najlepsze koło z uszkodzonym akumulatorem wywali się tak samo.

Nie starałbym się rozpętać za wszelką cenę wojny z kotu i jednokołowcem.pl pokazując ich własne filmy. Dość już było na obydwu forach konfrontacji. Szkoda prądu. Szkoda czasu na wojny.

Wszyscy mogą sobie prześledzić jak było i jak jest z użytkownikiem naszego forum o podanym wyżej nicku. Życie idzie do przodu i kiedyś ekipa z tej firmy zrozumie, że takie zagrania nie pomagają. Każdy kij ma dwa końce. Po pewnym czasie może dowiemy się jak im się wiedzie.

Pozdrawiam. Tomek

2017/09/06 14:02
devnull
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 2
Więcej
[ KS16S ] Kingsong KS16S #1401
gdy mi się coś takiego przydarzyło z zaskoczenia w garażu podziemnym to kurde nie zdążyłem zeskoczyć , myślę ze z większego wychylenia startowałem:)
bateria na 30% droga pomalowana farbą, nie odcięło.
do tej pory czuje skutki, ochraniacze oczywiście miałem zdjęte i do tego ręce zajęte, zorientowałem się ze jest coś nie tak jak z pozycji drogi obserwowałem sunący przez garaż smarfon :)
wydaje mi się ze rider na filmie był na to przygotowany ;) właściwie to zeus78 wszystko napisał
PODZIĘKOWANIE Buc

2018/04/24 10:44
mstolars
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 8
Więcej
[ KS16S ] Kingsong KS16S #1795
Hej Wam, jak tam zużycie waszych akumulatorów w KS16S? Ostatnio z zasięgiem ledwo dobijam do 30 km i zacząłem to sprawdzać.

Mam KS16S z baterią 840 Wh
W nowym kółku podczas ładowania akumulatora od kilku % (pustego) do 100% ładowarka pobierała z sieci 859 Wh (mierzone na kablu 230V podłączonym do ładowarki). Zakładając sprawność ładowarki 90% i sprawność ładowania 90% to 20% z tego zamienia się w ciepło to wykorzystywana pojemność baterii wynosiła około 680 Wh. Wystarczało na jakieś 47 km zasięgu.

Teraz przejechałem prawie 2000 km. Zakładając że pewnie średnio lądowałem je co 30 km to wychodzi mi że mam za sobą jakieś 67 ładowań.
Ładowarka podczas napełniania pustego akumulatora pobrała z sieci 590 Wh co przekłada się na pojemność baterii 472 Wh czyli utratę pojemności na poziomie 30%. co by potwierdzało zasięg do 30 km (do tego pewnie jeżdżę trochę bardziej agresywnie) .

Szybko zużywa się ta bateria pomimo nie wykorzystywania pełnej jej pojemności przez producenta. A jak u was?

2018/04/24 16:43 2018/04/24 16:44 przez Buc.
Buc
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 10
Więcej
[ KS16S ] Kingsong KS16S #1798
Może trochę przytyłeś?
a tak bardziej serio to niestety akumulatory umierają i widać to na przykładzie mojego kółka. (MCM4 HS). Diody baterii jakby szybciej znikają zwłaszcza pod górkę czy wiatr. Co prawda do 4k km nie zauważyłem różnicy ale teraz dobijam do 5k i spadek jest dość odczuwalny ale i tak podejrzewam że 30 km to spokojnie na nim przejadę (680 Wh- 20km/h). Niestety koszt baterii to 80-90 % ceny nowego kółka.

2018/04/24 17:00
mstolars
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
[ KS16S ] Kingsong KS16S #1800
Dzisiaj zadzwonił do mnie Ryszard z KingSong.pl i powiedział, że podeśle w maju inteligentną ładowarkę aby dokładnie zbadać stan baterii :)

2018/07/01 23:21
mstolars
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
[ KS16S ] Kingsong KS16S #2171
Od kilku tygodni używam szybkiej inteligentnej ładowarki od KingSong.pl i wszelkie problemy z baterią zniknęły. Kółko ładuje się 2x szybciej, tak więc polecam. Jak znajdę wolniejszą (ostatnio z nimi krucho) chwilę to nakręcę wideo o tej ładowarce.

https://eunicycles.eu/pl/ladowarki/81-inteligentna-ladowarka.html

2018/07/02 11:12
Paweł R.
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
[ KS16S ] Kingsong KS16S #2172
Chętnie przeczytam o tym jak owa inteligentna ładowarka może poprawić stan baterii :-)

Balansowanie wykonuje wewnętrzny układ BMS zabudowany w aku, a ładowarka może tylko używać różnej od oryginalnej krzywej ładowania (relacja napięcie/prąd ładowania). Ładowarka nie może zatem balansować poszczególnych ogniw, co byłoby niewątpliwie użyteczne i pożądane.

Generalnie ładowanie wyższym prądem nie może być dla aku bardziej korzystne niż użycie niższego prądu ładowania, co najwyżej wcześniejsze zakończenie procesu ładowania skutkuje zmniejszeniem obciążenia ogniw a tym samym powoduje, że nieco wydłuża się trwałość baterii.

Na czym zatem miałoby polegać owo magiczne i genialne zadziałanie "inteligentnej" ładowarki na baterię, która już wykazuje symptomy zużycia?

pozdrowienia,
Paweł

2018/07/02 13:46
EUniCycles.eu
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 25
Więcej
[ KS16S ] Kingsong KS16S #2173
Rzeczywiście ładowarka nie jest w stanie zrobić nic magicznego natomiast z pewnością dzięki niej:

1. Można zakończyć proces ładowania wcześniej, przed drugą fazą ładowania, wydłużając w ten sposób żywotność AKU

2. Ładowanie jest znacznie szybsze, jednak dla AKU 840Wh ładowanie 300W to około 0.3C, natomiast producenci ogniw podają jako standardowy prąd ładowania 0.5C (w tym wypadku ładowarka mogłaby dysponować mocą 420W). Jest to optymalne ładowanie biorąc pod uwagę czas ładowania do żywotności baterii.

3. Pozwala odczytać energię przekazaną do AKU, prąd, napięcie, co daje obraz stanu baterii, jej zużycia, czy tego, że proces ładowania przebiega poprawnie. Można np. wyliczyć ile Wh zużywa się na 1km jazdy. Wg. naszych testów, jadąc dynamicznie i szybko (średnia prędkość 30km/h), przy wadzę ridera 100kg, KS16S zużywa około 20Wh / km.

Czas generowania strony: 0.253 s.