Nie jesteś zalogowany.

Nowi Użytkownicy

2019/02/23 21:45
hal2000
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Nowi Użytkownicy #4877

IgorRz napisał:

Kółkowiec napisał:

krzysztofldw napisał: Cześć

tu Krzysiek z Wrocławia. Jestem na początku przygody z monocyklem (dopiero dobijam do 100km). Posiadam kółko v10f.
Pozdrawiam:)

Cześć, jestem Łukasz, też z Wrocławia. Mam V10 i zazdroszczę ci akumulatora ;). Przejechałem na nim ponad 200 km, więc też niewiele. Dzisiaj jeździłem po centrum.

... witacie sie jak na spotkaniach AA ;)

Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec kółek - że nasze życie stało się niekierowalne.
Uwierzyliśmy, że Siła większa od nas samych może przywrócić nam zdrowy rozsądek.
Podjęliśmy decyzję, aby powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece Boga Kół, tak jak Go rozumieliśmy.
Zrobiliśmy wnikliwą i odważną osobistą inwenturę moralną.
Wyznaliśmy Bogu Kół, sobie i drugiemu człowiekowi istotę naszych błędów.
Staliśmy się całkowicie gotowi, żeby Bóg Kół usunął wszystkie te wady charakteru.
Zwróciliśmy się do Niego w pokorze, aby usunął nasze braki.
Zrobiliśmy listę wszystkich osób, które skrzywdziliśmy, i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdy zraniłoby to ich lub innych.
Prowadziliśmy nadal osobistą inwenturę, z miejsca przyznając się do popełnianych błędów.
Staraliśmy się przez modlitwę i medytację poprawiać nasz świadomy kontakt z Bogiem Kół, tak jak Go rozumieliśmy, prosząc jedynie o poznanie Jego woli wobec nas oraz o siłę do jej spełnienia.
Przebudzeni duchowo w rezultacie tych kroków staraliśmy się nieść to posłanie innym kołoholikom i stosować te zasady we wszystkich naszych poczynaniach.

... a dla niewierzących:

Przyznajemy, że wszystkie nasze wysiłki, aby przestać jeździć na kółku, zawiodły.
Doszliśmy do przekonania, że musimy się zwrócić do kogoś o pomoc.
Poprosiliśmy o pomoc inne osoby, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, szczególnie te, które borykają się z tym samym problemem.
Sporządziliśmy listę sytuacji, w których jazda na kole jest najbardziej prawdopodobna.
Poprosiliśmy naszych przyjaciół, aby pomogli nam unikać takich sytuacji.
Jesteśmy gotowi przyjąć pomoc, którą nam ofiarują.
Szczerze wierzymy, że oni nam pomogą.
Sporządziliśmy listę wszystkich osób, wobec których zawiniliśmy i którym mamy zamiar zadośćuczynić.
Zrobimy wszystko, aby zadośćuczynić tym osobom w taki sposób, aby ich nie zranić.
Nadal będziemy sporządzać listy skrzywdzonych osób i uaktualniać je w miarę potrzeby.
Jesteśmy głęboko wdzięczni za to, co nasi przyjaciele zrobili i nadal dla nas robią.
My sami, z kolei, jesteśmy gotowi pomóc innym, którzy zwrócą się do nas, w taki sam sposób.

Z autopsji: ani jedna ani druga lista 12 kroków nie działa...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/03/11 13:13
kolosm
Świeżak
Świeżak
Więcej
Nowi Użytkownicy #4969
Witam Michał z Rybnika
Po sprzedaży motoru szukałem czegoś elektrycznego, chyba bardziej hulajnogi, którą mógłbym dojeżdżać do pracy (2x10km), spacery i ogólnie dla fun'u...no właśnie i tego ostatniego by mi na hulajnodze zabrakło, toteż zainteresował mnie temat monocykli. Nie sądziłem, iż te sprzęty tak wiele potrafią, praktycznie jak rower przy zachowaniu zdecydowanie lepszego komfortu jego przenoszenia i magazynowania + zapewne niezły FUN:)
I tak oto rozpocząłem drogę poszukiwania, czytania, oglądania, kolegów podpytywania od czego zacząć:)
Wybór na sezon 2019 padł na Gotway ACM S+ używka, tutaj od kolegi z forum. Mam nadzieję, iż sprawi mi to wiele bezpiecznej radości i pozwoli wciągnąć się w zapewne niezłe hobby!
BTW chętnie spotkałbym gdzieś na Śląsku aby wspólnie pojeździć (zakładając już tą umiejętność za mną:)
Pozdrawiam wszystkich!
PODZIĘKOWANIE Kalmar

2019/03/17 14:04
Borsuk
Świeżak
Świeżak
Oklaski: 1
Więcej
Nowi Użytkownicy #5049
Czołem wszystkim!

Z tej strony Bartek z Wiązowny (taka tycia wioska pod Wa-wą). Jako że po zmianie miejsca zatrudnienia dojazdy stały się dla mnie kłopotliwe (dużo przesiadek - auta nie mam i mieć nie chcę) postanowiłem rozważyć alternatywne sposoby poruszania się po mieście. Byłem już prawie zdecydowany na hulajnogę, gdy natrafiłem w odmentach internetu na informację o monocyklach. Długo musiałem przecierać oczy ze zdumienia widząc jakie zasięgi oraz prędkość te niepozorne "kółeczka" oferują. Pomysł zakupu hulajnogi zniknął natychmiast. Dodatkowo (poza poruszaniem się w mieście) bardzo spodobała mi się wizja zwiedzania okolic swojej wioski - mieszkam tu od niedawna. Na chwilę obecną jestem na etapie wyboru pierwszego kółka (najbardziej skłaniam się ku v10f). To chyba na tyle :-)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
PODZIĘKOWANIE Kalmar

2019/04/08 21:44
ml
Świeżak
Świeżak
Więcej
Nowi Użytkownicy #5503
Cześć, witam wszystkich czytywanych forumowiczów i widywanych na ulicach Warszawy w ostatnich dniach. To mój pierwszy sezon, zamieniłem rower na V10F podczas codziennych dojazdów do pracy na trasie Włochy-Centrum. Elektryczne kółko sprawia, że aż chce się wstać wcześnie rano i ruszać. Moje skromne osiągnięcia – na szczęście na razie w miarę bezpieczne:
- spora ilość startów w losowym kierunku – ruszanie na wprost ciągle sprawia mi kłopot
- jedna uliczna wywrotka
- załatana już dziura w ścianie, bo kółko w mieszkaniu wpadło w poślizg i zwariowało
- przeziębienie złapane podczas jazdy zimą
- urwana zatyczka portu zasilania
- jedna przestraszona piesza
- przejechane już 500 km
Bartek we wcześniejszym poście wspomniał o hulajnodze – to temat na osobny wątek, więc tylko wspomnę – hulajnoga w mieście wydaje mi się jednak bardziej efektywna ze względu na rozsądne prędkości, a elektryczne kółko (zwłaszcza V10) to urządzenie o sporej bezwładności. Ale i bardziej uniwersalne. Bardzo fajne jest to że jesteśmy u progu dynamicznego rozwoju takich elektrycznych urządzeń.
PODZIĘKOWANIE Kalmar, plewan, eucriderpl

2019/04/09 15:11 2019/04/09 15:12 przez wodzuu. Powód: Takie takie małe zmiany
wodzuu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Nowi Użytkownicy #5505
Witam wszystkich serdecznie.
Jestem Tomek. Jakiś czas temu kupiłem V5F, nauczyłem się na tym jako tako jeździć i... mi mało :P
Tak, przyznaję, że już jestem kołoholikiem..
PODZIĘKOWANIE Kalmar

2019/04/09 16:01 2019/04/09 16:03 przez IgorRz.
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
Nowi Użytkownicy #5506

wodzuu napisał: Witam wszystkich serdecznie.
Jestem Tomek. Jakiś czas temu kupiłem V5F, nauczyłem się na tym jako tako jeździć i... mi mało :P
Tak, przyznaję, że już jestem kołoholikiem..

Bo to male kolo ktore starcza na chwile.... wnet będziesz rozglądać sie za czymś większym i to powinno byc >= 18'

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/04/09 18:23
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Nowi Użytkownicy #5507
19" nie 18" :)

1% podatku Sprzedam V10F Inmotion

2019/04/09 18:25
wodzuu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Nowi Użytkownicy #5508
W sumie perspektywa jedzenia starego chleba z tanim smalcem i jazda na wypasionym kółku wydaje się atrakcyjna ;P
V5F starcza mi na dwa dojazdy do pracy i powroty (aż człowiek się cieszy, że do pracy jedzie ;P ), do tego w teren te 14 cali naprawdę daje radę, ale 25 km/h to już dla mnie mało :)

2019/04/09 18:47
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
Nowi Użytkownicy #5509

plewan napisał: 19" nie 18" :)

Nie 19 tylko 18 lub wiecej ;)

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/04/09 19:01 2019/04/09 19:17 przez plewan.
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Nowi Użytkownicy #5510

wodzuu napisał: W sumie perspektywa jedzenia starego chleba z tanim smalcem i jazda na wypasionym kółku wydaje się atrakcyjna ;P
V5F starcza mi na dwa dojazdy do pracy i powroty (aż człowiek się cieszy, że do pracy jedzie ;P ), do tego w teren te 14 cali naprawdę daje radę, ale 25 km/h to już dla mnie mało :)

Wodzuu jakiego koła poszukujesz jako następne? W jakiej cenie, prędkością max, jakie bedziesz robił przebiegi? po jakiej trasie (chodniki, asfalt, krawężniki, dukty leśne, kostka brukowa itp) ale to już w innym dziale. tylko w tym --> forum.ecojazda.pl/index.php/start/monocy...-kolka-na-sezon-2019

PS. Wodzuu skąd jesteś?

1% podatku Sprzedam V10F Inmotion

Czas generowania strony: 0.272 s.