Nie jesteś zalogowany.

Hello / Witajcie

2020/08/30 14:25
Iżu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Hello / Witajcie #10674
Fajnie że powiększa się ilość nowych użytkowników elektrycznych monocykli, mnie niektórzy koledzy nazwali "kosmitą" :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2020/09/26 13:59
milanoa
Świeżak
Świeżak
Więcej
Hello / Witajcie #10759
Witam serdecznie, mam na imię Arkadiusz. Pierwsze kroki na monocyklu rozpocząłem nie dawno bo od maja tego roku, wybór padł na Inmotion V5F.
Szybko udało mi się opanować jazdę bo już po 2 dniach w miarę dobrze poruszałem się na kole, aktualnie mam przejechane ponad 2000 km.
Tydzień temu kupiłem drugie kółko tym razem padło na Ninebot Z10, aktualnie kompletuje sprzęt do jazdy, kupiłem nowy kask Uvex Jakkyl Hde 2.0.
W przyszły miesiącu planuję jeszcze kupno zbroi Sixsixone Evo Compression. Pozdrawiam :).
PODZIĘKOWANIE Kalmar

2020/09/26 14:43 2020/09/26 14:44 przez IgorRz.
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
Hello / Witajcie #10761

milanoa napisał: Witam serdecznie, mam na imię Arkadiusz. Pierwsze kroki na monocyklu rozpocząłem nie dawno bo od maja tego roku, wybór padł na Inmotion V5F.
Szybko udało mi się opanować jazdę bo już po 2 dniach w miarę dobrze poruszałem się na kole, aktualnie mam przejechane ponad 2000 km.
Tydzień temu kupiłem drugie kółko tym razem padło na Ninebot Z10, aktualnie kompletuje sprzęt do jazdy, kupiłem nowy kask Uvex Jakkyl Hde 2.0.
W przyszły miesiącu planuję jeszcze kupno zbroi Sixsixone Evo Compression. Pozdrawiam :).

Witamy! Zetka to dobre kółko sporo na nim przejeździłem, oby bez awarii.

Grupa na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA
www.facebook.com/groups/MonocykleElektrycznePOLSKA/
Telegram:
t.me/EUCPOLSKA
Czat na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA:
m.me/join/AbbBttt4pO_asGIt
Grupa na Fb Ninebota Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2020/10/04 00:40
easy96rider
Świeżak
Świeżak
Więcej
Hello / Witajcie #10779
Witam Was. Chciałem spróbować i kupiłem sobie Ninebot One S2, bo było w pewnym sklepie i mi się podobało. Zacząłem jeździć w przedpokoju, łapiąc się mebli i ścian. Raz przywaliłem maszyną w drzwi, nic się nie stało zarówno drzwiom jak i kółku. Wczoraj pojechałem do sklepu sportowego po ochraniacze, jak na rolki. Kupiłem jeszcze kawałek maty, jak do wyłożenia sali gimnastycznej, z której zrobiłem nakładki na kółko (pads), bo ninebot S2 ich nie ma. Kupiłem też uszczelki do okien, którymi okleiłem miejsca, w których kółko ma kontakt z ziemią, jak poleci. Dzisiaj zabrałem kółko na chodnik, wzdłuż którego jest płotek, więc przy płotku i z pomocą drugiej osoby rozpędzałem się do ok. 7 km/h. Nie leżałem, ale było ciężko, utrata równowagi co kilka metrów
PODZIĘKOWANIE Kalmar

2020/10/04 08:16 2020/10/04 08:17 przez IgorRz. Powód: dodatkowa treść
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
Hello / Witajcie #10782
Każdy okres nauki przechodzi inaczej, dotyczy to również początkowych upadków, z jazdy na jazdę będzie coraz lepiej, ochraniacze to podstawa dobrze że coś nabyłeś, jeszcze kask i będzie komplet.

Telegram:
t.me/EUCPOLSKA
Grupa na Fb Ninebota Z :

2020/10/21 20:38 2020/10/21 20:42 przez hiehie68.
hiehie68
Świeżak
Świeżak
Więcej
Hello / Witajcie #10816
Cześć
Mam na imię Janusz, wiek już ponad 50 lat. Tu na forum jestem od paru dni. Nim zakupiłem kółko przez dwa miesiące czytałem artykuły, fora, oglądałem filmy na youtube. W podjęciu decyzji pomógł mi film:

Jak zobaczyłem co gość robi na na tym kółeczku to sprawa wydała mi się prosta - ja chciałem tylko jeździć normalnie na dwóch nogach i to do przodu. W końcu dojrzałem do decyzji i zakupiłem rok temu 2 października - KS-16X. Przez dwa dni padał deszcz więc moja nauka odbywała się na przedpokoju długości 5,5m i szerokości takiej że od ściany do ściany mogłem rękoma się przytrzymywać - na wyczucie kółka idealnie. Na trzeci dzień przestało padać więc mogłem wyjść na dwór. Do nauki wybrałem ścieżkę zdrowia (taki dość spory plac) ze względu na grunt - ściółka leśna w miarę dobrze amortyzuje upadki :) a i drzew sporo aby było się czego przytrzymać. Do nauki teren troszkę nierówny więc łatwo nie było. Przez dwa dni zaliczyłem chyba 4 gleby, ale takie na luzie bo zeskakiwałem i łapałem kółko i czasami po prostu się nie udawało utrzymać równowagi. Jak już tam robiłem po 30-50m to na trzeci dzień polazłem na asfalt. No i okazało się że na asfalcie jazda już całkiem spoko więc przeniosłem się na taki pusty parking długości około 200m. Tam już nauka trwała kolejnych 3 dni. Jak zacząłem robić odległości kilometrowe to przeniosłem się na ścieżkę rowerową do mojej pracy - bo głównie w tym celu kupiłem kółko. W między czasie napisałem pismo o pozwolenie wprowadzenia mojego pojazdu na teren zakładu. I tak czas zleciał do 24 października 2019 roku - od tego momentu zacząłem regularnie dojeżdżać kółkiem do pracy i tak do dnia dzisiejszego. Problemem największym wbrew pozorom nie była nauka jazdy a samo ruszanie z miejsca bez przytrzymywania się. Stwierdziłem że wszędzie znajdzie się jakieś drzewo, znak, ławka, kosz na śmieci itp więc sobie odpuściłem naukę ruszania z miejsca. Wyszedłem z założenia że jak już opanuję jazdę na tyle dobrze to ruszanie samo przyjdzie - i tak było. Po zrobieniu około 200km postanowiłem spróbować - za pierwszym razem niezbyt wyszło, ale już za drugim ruszyłem z lekkim bujaniem się na boki potem trzeci i czwarty i po prostu samo przyszło :). Do dnia dzisiejszego licząc, czyli już prawie rok, w pracy byłem w sumie może 15 razy autem - ze względu na pogodę - ulewny deszcz albo zbyt mocny wiatr. Uważam że kółko to transport przyszłości - ludzie niepotrzebnie się boją - przeważnie strach przed upadkiem ich przeraża - tak wywnioskowałem z pytań jakimi mnie zaczepiają. Prawda jest taka że na rowerze też trzeba było parę razy glebę zaliczyć nim się nauczyło jeździć. Z moim kingiem byłem już nad naszym morzem w Krynicy Morskiej i w Chorwacji - Baśka Voda - w upale idealny ratunek aby zrobić zakupy. I to by było na tyle - do zobaczenia gdzieś w trasie :)
PODZIĘKOWANIE Kalmar

2020/10/21 20:40 2020/10/21 20:41 przez IgorRz.
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
Hello / Witajcie #10817
Witamy! :)
Napisz skąd jesteś.

Telegram:
t.me/EUCPOLSKA
Grupa na Fb Ninebota Z :

2020/10/21 20:45
hiehie68
Świeżak
Świeżak
Więcej
Hello / Witajcie #10818
Polkowice - dolnośląskie

2020/10/21 21:02
lukaszwiecek
Senior forum
Senior forum
Więcej
Hello / Witajcie #10819

hiehie68 napisał: Polkowice - dolnośląskie

O, Zielona Góra pozdrawia! Musimy się któregoś dnia spiknąć na jakieś wspólne latanie :)

2020/11/01 15:07
Jp6
Świeżak
Świeżak
Więcej
Hello / Witajcie #10858
Chciałem się przywitać i opisać moje przygody z kółkiem.

W zeszłym roku w Sierpniu kupiłem używanego Ninebota one E+ nauka jazdy zajęła mi więcej czasu niż w waszym przypadku, bo około tygodnia. Zacząłem zabawę na trawniku, bo w razie upadku mniejsze uszkodzenia koła i moje po czterech dniach przeniosłem się na parkingi podziemne w galeriach handlowych w zamknięte niedziele. Było fajnie pusto tylko po godzinie przychodził cieć i meldował, że tu nie wolno jeździć. Po przejechaniu ponad 100 km myślałem, że już wszystko umiem i wtedy doszło do pierwszego poważniejszego wypadku. Jadąc z góry po osiedlowej asfaltowej drodze rozpędziłem się i koło zaczęło zwalniać podnosząc pedały i przyspieszać rozbujało mnie to i wyrzuciło z kółka. Po upadku uszkodzony bark operacja, rehabilitacja dodam, że mam 55 lat. W tym roku w sierpniu wróciłem do kółka mimo usilnych starań rodziny, że to nie dla mnie. O dziwo z nauką jazdy na kółku jest tak jak z rowerem jak się raz nauczysz to nie zapominasz. Zmieniłem oponę w Ninebocie na terenową i jeździłem po lesie przejechawszy tak ponad 300 km stwierdziłem, że zasięg tego koła około 16 km to porażka. W połowie października kupiłem używanego w stanie idealnym KingSonga 16s. Przełożyłem oponę na terenową i dalej jeżdżę po lesie. Od razu dodam, że prędkość maksymalna 35 km/h jest dla mnie wystarczająca i tak jeżdżę przeważnie do 20 km/h. Za to zasięg jest rewelacyjny wczoraj przejechałem 36 km i czułem już w nogach te kilometry a zostało mi jeszcze 53% baterii (ważę 86 kg). Do pracy od 7 lat przez cały rok jeżdżę rowerem i chyba na wiosnę zacznę jeździć na kole. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę bez urazowej jazdy. Zdrowie jest najważniejsze wiem coś o tym.

Jarek
PODZIĘKOWANIE Kalmar

Czas generowania strony: 0.273 s.