Nie jesteś zalogowany.

Hello / Witajcie

2020/05/25 07:13
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
Hello / Witajcie #9946

johnyz89 napisał: Będziesz Pan zadowolony. W listopadzie miałem dokładnie taki sam start. Obwiń dobrze koło pianką to się nic nie porysuje. Moje wyglądja jak nowe wbrew temu co wszyscy piszą. Zakup na start dużego koła uznaję za dobry wybór i wszystkim polecam. Teraz już ponad 1k ujechane ale jednak rozglądam sie za Monsterem v3, więc jak widać 18XL też nie jest wcale kołem docelowym.

Czego dokładnie Ci brakuje że jednak Monster na oku...
Ogólnie jazda na monsterze to poezja i na asfalcie jak i np po lesie.

Grupa na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA
www.facebook.com/groups/MonocykleElektrycznePOLSKA/
Czat na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA:
m.me/join/AbbBttt4pO_asGIt
Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2020/05/25 09:26
johnyz89
Świeżak
Świeżak
Więcej
Hello / Witajcie #9947

IgorRz napisał:

johnyz89 napisał: Będziesz Pan zadowolony. W listopadzie miałem dokładnie taki sam start. Obwiń dobrze koło pianką to się nic nie porysuje. Moje wyglądja jak nowe wbrew temu co wszyscy piszą. Zakup na start dużego koła uznaję za dobry wybór i wszystkim polecam. Teraz już ponad 1k ujechane ale jednak rozglądam sie za Monsterem v3, więc jak widać 18XL też nie jest wcale kołem docelowym.

Czego dokładnie Ci brakuje że jednak Monster na oku...
Ogólnie jazda na monsterze to poezja i na asfalcie jak i np po lesie.

Prędkości i komfortu na trasach typowo asfaltowych na dystansach powyżej 50km. Wielkość koła, szerokosć opony monstera to mega stabilność, no i te 50kmh chciałbym w przelotach po długich prostych odcinkach utrzymywać.

2020/06/18 21:13 2020/06/19 15:23 przez Iżu.
Iżu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Hello / Witajcie #10152
Cześć wszystkim, mam na imię Rafał i mieszkam w Krakowie, poza urządzeniami UTO interesuję się także sportem, lotnictwem i motocyklami, prowadzę kanał na YT o tej tematyce ;)
Mój pierwszy monocykl kupiłem u Ryśka w "kingsong.pl", jest to King Song KS-16 S 840 Wh.

Po kilkunastu dniach cyklicznych prób utrzymania równowagi na tym ustrojstwie i przejechaniu po moim 5 metrowym przedpokoju.. 1,5 km. w końcu nadeszła ta wiekopomna chwila i zacząłem naprawdę jeździć, moje zmagania i naukę jazdy możecie zobaczyć na tym filmie:

Obecnie mam już za sobą jakiś miesiąc jazdy, 250 km. przebiegu i pierwszą wywrotkę, ale to już temat na inny wątek ;)

Pozdrówko - Iżu ;)
PODZIĘKOWANIE Szaman

2020/06/18 22:07 2020/06/18 22:09 przez Szaman.
Szaman
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Hello / Witajcie #10154
Dobry film. :) Ile czasu zajęło Ci od pierwszej próby do 20km/h na boisku?
Ja się męczę z nauką nie licząc przerw jakiś tydzień z hakiem po 1-2 godziny. Jadę do przodu machając rękami i to jest jakby pewien etap, który osiągnąłem. Ostatnio znalazłem ciekawe miejsce czyli podjazd dla wózków inwalidzkich. I na tym podjeździe mi szło już całkiem nieźle. Przy okazji mogłem wypróbować jeżdżenie pod górkę i w dół. Jakoś mam tak, że jak jest barierka czy płot pod ręką to idzie lepiej. ;). Jak tylko w przestrzeń jadę na boisku to gorzej. Teraz nie miałem czasu na dalszą naukę ale jutro idę znowu.

2020/06/19 10:10 2020/06/19 10:28 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Hello / Witajcie #10157
współczuję, aż tak długiego czasu nauki, mi to zajęło ze 20 min. Może byłoby szybciej, ale bardzo się starałem ani razu nie przewrócić koła koledze, który mi je udostępnił. Później próby trudnieszych manewrów jeszcze z godzinę. Na swoim własnym kole - innym niż to na którym się uczyłem - praktycznie od razu jechałem, jedynie wsiadanie wymagało trochę praktyki.
Polecam naukę na dużej przestrzeni, nie w małym pomieszczeniu, ubrać wszelkie ochraniacze (wzmacniają pewność siebie) i wybrać długą trasę na wprost z dobrą nawierzchnią. Najpierw nauczyć się czuć równowagę w czasie takiej jazdy a dopiero potem ruszanie i ciasne manewry.

2020/06/19 15:20 2020/06/19 15:20 przez Iżu.
Iżu
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Hello / Witajcie #10161
Cześć, tak jak pisałem w poście wyżej, zanim wziąłem kółko na sztuczną trawę i tartan zrobiłem nim jakieś 1,5 km. do przodu i do tyłu po moim przedpokoju mierzącym kilka metrów, a jako że jest on wąski, to mogłem się obijać od ścian jak mucha ;)
Dałem sobie trochę czasu na naukę zgodnie z zaleceniem Ryśka i Łukasza, czyli po kilkanaście minut zabawy co dwa dni.
Jak już zacząłem łapać o co w tym chodzi udałem się nocą na szkolne boisko, by spróbować pierwszych metrów jazdy, chodziło też o to by nie robić sobie obciachu.
Jednak te próby spełzły na niczym, dopiero później zrozumiałem dlaczego..
Przyczyna była bardzo prozaiczna.. po prostu od samego początku nabiłem zbyt dużo powietrza w koło, bo aż 3,5 Bara !
Przy tak dużym ciśnieniu kółko jest bardzo niestabilne i nie zachowuje kierunku, dlatego zawsze na początku lepiej dać tego ciśnienia mniej, to zdecydowanie ułatwia naukę.
Przy mojej wadze ok. 100 kg. netto doświadczalnie ustaliłem że najlepiej mi się jeździ przy ciśnieniu - 2,6 - 2,8 Bara, najwięcej daję 3,0 ale wtedy jest bardzo twardo.
Ważne jest także dobre ułożenie nogi na pedale, o potem odpowiednie dostawienie drugiej, wszelkie ruchy rękoma w tym wymachiwanie tylko przeszkadzają.
Naukę jazdy warto zacząć w spokojnym miejscu (bez gapiów), z dużym placem, by można było swobodnie jechać w każdym kierunku, tego typu boisko co widać na moim filmie ma jeszcze tą zaletę iż jego powierzchnia jest miększa niż asfalt czy kostka, więc przy przewrotkach nie porysujemy od razu monocykla, mimo to ja swojego dosyć mocno obkleiłem listwami gumowymi z taśmą dwustronnie klejącą, dzięki temu mimo kilku przewrotek i jednej gleby nie ma na nim żadnej ryski.
Pamiętam że zacząłem naukę jazdy w sobotę o 6:50, a o 10:30 już pierwszy raz odważyłem się objechać teren przy którym mieszkam, to zniwelowało pewną barierę psychiczną.
Nie wiem jak innym, ale mnie bardzo pomogła przy wsiadaniu linka, jej długość była na tyle mała by nie wpadła pod koło, natomiast średnica na tyle duża, by nie wkręciła się pod błotnik i trochę sterczała do góry.
Chwilę z nią potem jeździłem, na początku nie potrafiłem wyhamować do zera z nogą na monocyklu tylko z niego zeskakiwałem i chwytałem go za rączkę, obecnie nie mam już z tym żadnego problemu.
Mówią że zaczynasz jako tako jeździć jak zrobisz 100 km, a dopiero po 1000 km. można stwierdzić że się umie jeździć :)
Przede mną jeszcze nauka jazdy kółkiem do tyłu ;) Serwus

2020/07/17 00:07
Wojtex
Świeżak
Świeżak
Więcej
Hello / Witajcie #10386
Cześć, jestem Wojtek. Nie mam żadnego doświadczenia z EUC, jednak chciałbym zdobyć.
Przeglądam to forum już dobre kilka dni, a zarejestrowałem się, aby znaleźć swoje pierwsze koło i oczywiście poszerzać wiedzę w tym temacie. Poszukiwać będę G. MSuper X/Nikoli, więcej o tym napiszę w wątku na giełdzie.
PODZIĘKOWANIE Kalmar

2020/07/17 14:55
Hippvs
Senior forum
Senior forum
Więcej
Hello / Witajcie #10396
Witamy!

Czas generowania strony: 0.220 s.