Nie jesteś zalogowany.

Uważajcie przy maksymalnych prędkościach (nawet na V10f)

2020/03/28 23:02 2020/03/28 23:05 przez rstan2.
rstan2
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
Uważajcie przy maksymalnych prędkościach (nawet na V10f) #9529
Dzisiaj odbyłem przejażdżkę swoim kółkiem (Inmotion V10f) i miałem niemiłą przygodę. Przy prędkości w okolicach max (40 km/h) kółko się wyłączyło (bez żadnych ostrzeżeń, sygnałów itp.)… Skończyło się na szczęście na zdartych dłoniach łokciach i trochę kolanach (nie mówię o ciuchach :-) ), ale było groźnie. Zwracam uwagę, że wcześniej nigdy mi się nie zdarzyło nic takiego, a przejechałem tym kółkiem 1500 km. Do tej pory kilka razy włączyłem tiltbacka, ale to zupełnie bezpieczna sprawa. Co ciekawe wcześniej jeździłem z limitem 36-37 km/h, natomiast dzisiaj mnie poniosło i podniosłem speed-limit do 39. Dlatego prośba do Was, szczególnie jak ważycie jak ja powyżej 90 kg. to pozostawiajcie sobie jakiś margines na limicie prędkości bo przy prędkościach maksymalnych bezpiecznie nie jest… Pozdrawiam, Rafał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2020/03/29 01:09 2020/03/29 01:10 przez Kółkowiec.
Kółkowiec
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 2
Więcej
Uważajcie przy maksymalnych prędkościach (nawet na V10f) #9530
Witaj na forum!
Dobrze, że jesteś cały i nic nie połamałeś. Jaki był stan naładowania akumulatora w chwili wypadku? Czy koło mocno ucierpiało?

2020/03/29 09:33
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Uważajcie przy maksymalnych prędkościach (nawet na V10f) #9531
Nie powinno to się zdarzyć w Inmotion.. Sugeruję serwis.
Używałeś innej aplikacji niż oryginalna?

2020/03/29 10:42
rstan2
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
Uważajcie przy maksymalnych prędkościach (nawet na V10f) #9532
Kółko było naładowane w ok. 60% (teraz ma 36 km. a kilkanaście kilometrów musiałem jeszcze dojechać do domu). Troszkę się porysowało, choć nie tak bardzo jak ja :-).
A aplikacja jest orginalna, tryb komfort...
Muszę przyjrzeć się baterii, bo zasięg na pełnym naładowaniu generalnie się nie zmniejszył, ale kółko ma ostatnio tendencję do samorozładowywania się (to ponoć normalne, ale wydaje mi się, że bardziej niż na początku).

2020/03/29 11:12
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Uważajcie przy maksymalnych prędkościach (nawet na V10f) #9533
jazda na maksymalnym obciążeniu nie jest dobrym pomysłem. Dowolnym pojazdem, a już monocyklem szczególnie.
Przy takiej wadze kierowcy i przy tych prędkościach zdecydowanie rozważyłbym zmianę na mocniejszy model, tak żeby przy używanych porzez Ciebie prędkościach miał jeszcze z 30% mocy w zapasie.

2020/03/29 12:52
Kółkowiec
Senior forum
Senior forum
Więcej
Uważajcie przy maksymalnych prędkościach (nawet na V10f) #9535

rstan2 napisał: Muszę przyjrzeć się baterii, bo zasięg na pełnym naładowaniu generalnie się nie zmniejszył, ale kółko ma ostatnio tendencję do samorozładowywania się (to ponoć normalne, ale wydaje mi się, że bardziej niż na początku).

Nie jestem ekspertem, ale zauważalna zmiana w samorozładowaniu nie jest normalna w akumulatorach li-io. Te akumulatory mają b. niski stopień samorozładowania, a ich starzenie się skutkuje obniżeniem pojemności i wzrostem oporu wewnętrznego, a nie wyższym samorozładowaniem.

2020/03/29 13:15
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
Uważajcie przy maksymalnych prędkościach (nawet na V10f) #9536

Kółkowiec napisał:

rstan2 napisał: Muszę przyjrzeć się baterii, bo zasięg na pełnym naładowaniu generalnie się nie zmniejszył, ale kółko ma ostatnio tendencję do samorozładowywania się (to ponoć normalne, ale wydaje mi się, że bardziej niż na początku).

Nie jestem ekspertem, ale zauważalna zmiana w samorozładowaniu nie jest normalna w akumulatorach li-io. Te akumulatory mają b. niski stopień samorozładowania, a ich starzenie się skutkuje obniżeniem pojemności i wzrostem oporu wewnętrznego, a nie wyższym samorozładowaniem.

Jedynym kołem w którym następuje widoczne naturalnie samorozladowywanie to Zetka z racji aktywnego bmsa (średnio ucieka do 1% dziennie)

Najprościej odłączyć aku, sprawdzic miernikiem napięcie, zostawić tak rozpięte aku od kola na kilka dni i kolejny raz sprawdzić napięcie miernikiem ile jest V.

Grupa na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA
www.facebook.com/groups/MonocykleElektrycznePOLSKA/
Czat na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA:
m.me/join/AbbBttt4pO_asGIt
Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2020/03/29 15:28
Marek
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Uważajcie przy maksymalnych prędkościach (nawet na V10f) #9539
Trochę mnie przerażacie! Przejechałem na V10F 5100 KM (!) i nie wydarzyło się nic, co by mnie do tego koła zniechęciło. Prędkość max. mam ustawioną na 45km/h. Do wyższych prędkości dochodzę łagodnie. Pow. 37 km/h wzwyż nie przyspieszam gwałtownie. Po takich doniesieniach chyba zacznę jeździć trochę wolniej.

2020/03/29 17:51
Kółkowiec
Senior forum
Senior forum
Więcej
Uważajcie przy maksymalnych prędkościach (nawet na V10f) #9542

Marek napisał: Trochę mnie przerażacie! Przejechałem na V10F 5100 KM (!) i nie wydarzyło się nic, co by mnie do tego koła zniechęciło. Prędkość max. mam ustawioną na 45km/h. Do wyższych prędkości dochodzę łagodnie. Pow. 37 km/h wzwyż nie przyspieszam gwałtownie. Po takich doniesieniach chyba zacznę jeździć trochę wolniej.

Miałem V10 i maksymalna prędkość, jaką dało się ustawić i uzyskać to było 40 km/h. Jakim cudem teraz można ustawić więcej? I czy faktycznie można pojechać 45 km/h? Czy to zasługa nowego firmware?

2020/03/29 18:42
rstan2
Świeżak
Świeżak
Więcej
Autor
Uważajcie przy maksymalnych prędkościach (nawet na V10f) #9544
Dzięki za informacje. Rzeczywiście macie racje, że akumulatory są Li-ion i nie powinny mieć znaczącego upływu.
To jeszcze o jedno zapytam. W każdym momencie mogę dostać się do kółka przez bluetootha (nawet jak koło jest wyłączone). Po połączeniu pokazuje mi na standby zużycie na poziomie 16W. Myślę, że moja upływność może być tu ukryta (miałem ustawione standby-time na 90 min), a jak wierzyć aplikacji to godzina na standby to prawie 2% baterii. Co ciekawe zmieniłem standby na 10 min. i podłączyłem się telefonem po 30 min. i pokazuje, że ciągle jest na standby( 35 min.)... Można tryb standby w ogóle wyłączyć?

Czas generowania strony: 0.232 s.