Nie jesteś zalogowany.

InMotion v8f/v8s

2021/10/21 20:46 2021/10/22 13:06 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
InMotion v8f/v8s #11641

qba napisał: Nie ma co zaklinać rzeczywistości, v8f kosztują jak duże, a są małe. Na amażonie za tysiaka więcej jest v10f, który jest już pełnoprawnym kołem

Przy takiej różnicy nie ma się w ogóle nad czym zastanawiać, choćby tylko z uwagi na dwukrotnie większą baterię+silnik w 10F i szerszą oponę. Pozatym v8F przechodzi do historii, jakieś pół roku temu został zastąpiony nowszą wersją.

Aktualnie v8F zastąpił model v8-S

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Powiększono baterię i delikatnie moc ładowania, zmiany drobne ale na pewno na plus. 480-518wh w porównaniu do innych współczesnych modeli to już naprawdę był przeżytek, serię v8 zaprojektowano 5 lat temu i przetrwała taki kawał czasu bez większych zmian.
Cena v8S - 6300zł. www.olx.pl/d/oferta/inmotion-v8s-728wh-8...md7f.html#94e13d220b
Moim zdaniem producent wycenił go za wysoko, tyle samo kosztuje obecnie wyższy model v10F.
relacja z rozkręcania v8s-ki: ecodrift.ru/2021/09/09/inmotion-v8s-vnes...ktivnye-osobennosti/

Tym niemniej konkurencja nie spała przez te 5 lat i ich koła bardziej się rozwinęły.
Tańszy od v8S jest ks16s, rónież stary model ale ma lepsze parametry (1200w/840wh).
Zaś w podobnej cenie co v8S oprócz v10F są dostępne mocniejsze koła z silnikami 2000w - Begode Tesla T3 (1500wh), kingsong 18L (1036wh), Tesla v2 (1020wh) i KS 16xs (777wh).

Msx ~5kkm, Monster3 ~7kkm, Kaabo Mantis ~1kkm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2021/10/22 11:40
ctx
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
InMotion v8f/v8s #11645

tdm napisał: serię v8 zaprojektowano 5 lat temu i przetrwała taki kawał czasu bez większych zmian

Właśnie o tym pisałem :) To naprawdę był i nadal jest udany model. Trzeba tylko się liczyć z jego możliwościami. LIftingi je poprawiły ale oczywiście kosztem ceny.
Piszesz, że w podobnej cenie jest Tesla, trochę to naciągane bo z tego co widzę najtańsza na Ali to prawie 8tys, natomiast są inne istotne różnice:
- cięższa 10kg
- brak kategorii IP, no i wykonanie Begode pozostawia jak zwykle wiele do życzenia, także w deszczu bym się trochę bał używać
Plusy oczywiste, większa moc i bateria tylko kolejny raz wracam do tego, że kluczowe jest zastosowanie koła.
Jeśli mówimy o kole miejskim typowo użytkowym czyli nie do jeżdzenia godzinami dla przyjemności ale na dojazdy do pracy, na uczelnię, noszenia po piętrach w urzędzie, wchodzenia np do gabinetu lekarskiego itp nie potrzebuję nawet 50km zasięgu i szybkości 40km/h.
Tu koło musi być lekkie, małe (ale nie za małe jakie wg mnie jest np mten3, gdzie 10 cali to już trochę się robi uciążliwe na kostce itp, poza tym na nim to się juz wygląda jak słoń na piłce ;) ), na pewno z krytą oponą.
Tak jak pisałem w innym wątku takich kół niestety brakuje, obecnie poza V8 i wersjami liftingowanymi F/S z lekkich 16tek jeszcze zostało chyba tylko KS16S, ale nie jest tak wygodne jak V8 tym bardziej liftingowane z większymi podgumowanmi pedałami i miękkimi padami.
Tutaj zresztą przykładowa recenzja

wg której odczucia na mocniejszej V8F są wg autorów zbliżone do V10 i dziewczyna właśnie zwraca uwagę, że gdyby wcześniej miała możliwość wyboru to wolałaby lżejszą i mobilniejszą V8F niż V10.
Także jeszcze raz podkreślam, wszysto zależy od zastosowań i nie zawsze kierunek szybciej, mocniej, dalej jest jedynym słusznym ;)

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>3500km) , Inmotion V10F(>6000km)

2021/10/22 12:38 2022/02/16 11:29 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
InMotion v8f/v8s #11646
Aliexpress z jakiegoś powodu ostatnio jest droższy od krajowych dystrybutorów. Ja porównywałem polskie i europejskie ceny zbliżonych kółek:
tesla2 - 5 tys: www.olx.pl/d/oferta/monocykl-elektryczny...3bhq.html#da4b8255e2
ks16s - 5,4 tys : eunicycles.eu/pl/16-cali/42-king-song-ks...arny-guma-840wh.html
v10F - 6 tys. - allegro.pl/oferta/deskorolka-elektryczna...6b-9aca-fa50fe75c683
v8S - 6,5 tys. - www.olx.pl/d/oferta/inmotion-v8s-728wh-8...md7f.html#a9e0b2ff24
18L - ok. 6,5 tys, w Ecodrift trochę tańsza od Tesli t3
tesla3 - 6,7 tys. : www.olx.pl/d/oferta/monocykl-elektryczny...g%7Colx_shop_premium
16xs - 6,9 tys: www.olx.pl/d/oferta/king-song-ks-16xs-77...g%7Colx_shop_premium

Nie uważam że v8S nie ma sensu, jakaś nisza rynkowa dla tego produktu pewnie jest, na pewno takie 16" jest lepsze od 14". Obudowa jest spora i bardzo ładna, pedały duże, tylko parametry techniczne wciąż bardzo skromne. Teraz po liftingu v8S ma w końcu nieco sensowniejszą baterię, choć konkurencja ma lepsze. Nie wykluczam, że ktoś woli poświęcić parametry techniczne silnika, baterii, opony, i jeszcze za to dopłacić, byle tylko zaoszczędzić te 4-5kg wagi do v10F lub Tesla v2. To może być np. koło dobre dla dzieci lub drobniejszych dziewczyn, dla których waga 19-20kg jest barierą ponad siły, tak jak pokazywała powyższa reklama.

2021/10/22 13:05
ctx
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
InMotion v8f/v8s #11647

tdm napisał: To może być np. koło dobre dla drobniejszych dziewczyn/nastolatków, dla których waga 20kg jest barierą ponad siły.

No zdecydowanie nie tylko o to chodzi ;) Nie jestem drobną nastolatką, ale często potrzebuję właśnie V8, np do rzeczonego gabinetu stomatologicznego czy lekarskiego gdzie nie wjadę V10, a V8 wniosę spokojnie w torbie. Czasem też załatwia się coś gdzie jest więcej łażenia po piętrach to też te 7kg robi już różnicę. Zresztą gość na tym filmie co wkleiłem też o tym mówi, że np jak jedzie na siłownię to większe koło nie mieści mu się w szafce ;).
No i generalnie jak ktoś używa na krótkie zasięgi to po co przepłacać, nową V8F można kupić do 5tys, a używane w dobrym stanie 3-4tys.

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>3500km) , Inmotion V10F(>6000km)

2021/10/23 14:40
KrisK
Świeżak
Świeżak
Więcej
InMotion v8f/v8s #11649

tdm napisał: a co powiecie o tym (2 min 35 sek. filmu):
...
z tego co mówi właściciel - "jeżdździłem na v8 przez ostatni rok, i jestem przygotowany że to może się zdarzyć". Czyli to nie pierwszy raz kiedy koło sprawiło mu taką niespodziankę.

i kolejny przypadek v8F kontra niewielka górka (15 min fimu)
...

W zasadzie ctx już Ci wszystko wyjaśnił. Ja tylko dopiszę, że znowu ktoś pokazuje jakiś filmik/anegdotkę gdzie jest pokazany V8 a nie V8F. Naprawdę tak ciężko zrozumieć, że 25% mocniejszy silnik to spora różnica? No i tak jak już pisał ctx, pokazywanie jakichś wyścigów i dziwienie się, że jest odcięcie.
Drugi filmik skomentowałem dwa posty wcześniej, więc nie wiem czy w ogóle czytasz co piszemy czy po prostu na siłę próbujesz przepchnąć tezę, że V8F to złe koło. Nie wiem czemu zależy Ci tak bardzo na oczernieniu V8F. Ewidentnie nie masz argumentów i łapiesz się wszystkiego jak tonący brzytwy. Miałem nawet odnieść się do Twojego zestawienia cen w stosunku do V8S, ale nie ma to sensu, bo ewidentnie znasz się na kołach, a po prostu przedstawiasz wybiórcze fakty które pasują do Twojej narracji.

2022/01/07 01:45
cooler
Senior forum
Senior forum
Więcej
InMotion v8f/v8s #11853
Szkoda że V8F/S są tak drogie, gdyby kosztowały proporcjonalnie do baterii/ mocy silnika to kosztowały by ok 2tys PLN. I wtedy bez zbędnej zwłoki bym kupił z powodu świetnej mobilności koła - wagi i wielkości. Przy takiej cenie zamiast jednego V12 kupiłbym koła dla całej rodziny na przejażdżki gdzieś na wycieczce samochodem. 4 kola V8 wejdą do mego bagażnika, ciężko to powiedzieć o innych kołach.
Jak dla mnie jest dalej potrzeba na takiego commutera bez zacięcia na prędkość ani moment czy zasięg. Czy ktoś z nas przechodzi codziennie np 20km? Nie, podskoczy na EUC na przystanek, podjedzie pociągiem, autobusem czy metrem i ostatnie parę km podjedzie na takim V8.
Jechać na kole spoza Warszawy do centrum np do urzędu? Masakra.

2022/01/10 13:53
qba
Senior forum
Senior forum
Więcej
InMotion v8f/v8s #11863
Nie widzę problemu w jeździe do Wwy z Lmn 15-20 km :) Sama przyjemność, żadna masakra :) Gotway MSX. Ale jeździłem do centrum na S2 i to było... nudne.
Maks na raz pokonałem an MSX 85 km i trochę plecy bolały, jak się ubiły na wybojach :) A nogi - kwestia odpowiedniego ułożenia stóp i problemu nie ma.

Natomiast jest potrzeba na kółko do 35 km/h i zasięg jakieś 30 km, czyli V8F czy V10, czy jakiś średni kingsong z baterią 840Wh, MCM5, takich kółek jest sporo, do wyboru do koloru :)

InMotiony cechuje wysoka kultura pracy, to jest zaleta, widać, że firmware nie jest na kolanie pisane.

2022/02/13 23:11 2022/02/13 23:18 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
InMotion v8f/v8s #11967
test realnego zasięgu v8S

przy bezwietrznej pogodzie i temp. ponad 20C, przy spokojnej jeździe, dla kierowcy 80kg maksymalnie dało się wycisnąć 40km do chwili włączenia się alarmu.
Dodatkowe 9km z pikającym alarmem. Poniżej 60% baterii koło zaczęło ograniczać prędkość max. Tiltback uniemozliwiający jazdę przy przy 17% baterii.
Warto pamiętać że to są wyniki dla nówki sztuki i w idealnych warunkach. Przy chłodniejszej i wietrznej pogodzie oraz w miarę używania zasięg spadnie.

2022/02/14 09:46
cooler
Senior forum
Senior forum
Więcej
InMotion v8f/v8s #11968
Kurcze, zna ktoś statystyki sprzedaży? Te V8-ki muszą schodzić jak głupie skoro cenią się jak duże i szybkie koła. Sam bym chętnie kupił ze względu na rozmiary, ale finansowo to się kupy nie trzyma, zgadzam się z @tdm.

2022/02/15 10:25 2022/02/15 10:56 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
InMotion v8f/v8s #11971

cooler napisał: bym kupił ze względu na rozmiary, ale finansowo to się kupy nie trzyma

w podobnej cenie co v8s można już znaleźć np. Msx o 250% lepszych parametrach (silnik 2000w, bateria 1600wh, opona 3", 22.8kg): pl.aliexpress.com/item/1005002548580610....%3Bsearch-mainSearch

no ale co kto woli. Dla jednego najważniejsza jest waga urządzenia, a inny wybierze zasięg, moc, komfort itp.

Czas generowania strony: 0.252 s.