Nie jesteś zalogowany.

InMotion V8F

2020/03/06 18:39
lukaszwiecek
Senior forum
Senior forum
Więcej
InMotion V8F #9439

tdm napisał: na YT jest parę testów zasięgu v8:
- "V8 Range Test" , właściciel od 100% do 0% zrobił 18 mil tj. 28,8km - warunki idealne, płaski asfalt, słaby wiatr, lato.
- "InMotion V8 480wh Review Speedy Feet" - wynik: 14 mil, tj 22,4km. - bardziej zróżnicowany teren, temp. 18C. Do domu tester wracał pieszo bo koło nie dało rady dalej jechać....

Ja raz robiłem test zasięgu V8. W trasie przy średniej prędkości ~20-22 km/h udało mi się przejechać 24 km (od 100% baterii do momentu zrzucenia mnie z koła).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2020/09/17 15:57 2020/09/23 22:02 przez Marcin Mateusz.
Marcin Mateusz
Świeżak
Świeżak
Więcej
InMotion V8F #10742
Witam

Dalsze info za wyjątkiem starszych + i -
- 35km V8F = lepsze wrażenia niż 25km V5F
- trasa prosta 55km | trudna 46km (górki, piaski, kamienie) ostatnie wypady oczywiście światełka i głos OFF
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro telefon nie nadaje się do aplikacji cały czas są problemy z połączeniem (zrywa)

Pytanko czy pokrowiec z V8 pasuje do V8F? (zakupie chętnie)
jakieś akcesoria typu błotnik oraz inne dostępne są?

Polecam to kółko tylko do miasta.

2020/09/17 20:21
Gother
Świeżak
Świeżak
Więcej
InMotion V8F #10743
65km z baterii 580Wh?

2020/09/18 17:52
Paweł R.
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
InMotion V8F #10744

Gother napisał: 65km z baterii 580Wh?

Nie ma takiej opcji - ja przy 67kg robię ok. 40 więc 50 to absolutny max w idealnych warunkach. Chyba że mówimy o wersji 720Wh bo podobno takie też istnieją.

2021/09/20 01:57
KrisK
Świeżak
Świeżak
Więcej
InMotion V8F #11584
Witam,
jestem nowy na forum i w temacie EUC i byłby wdzięczny jeśli moglibyście mi odpowiedzieć na kilka pytań:
1. Zamówiłem (ale jeszcze nie opłaciłem) na Amazonie V8F za niecałe 4200PLN, jako że patrząc na ceny w polskich sklepach widzę cenę 5300-5400PLN i na dodatek są niedostępne. Widzę jednak tutaj w wątku wpis z początku zeszłego roku, że w cleverboards V8F miał być dostępny za 4300. Czy rzeczywiście tak było? Jeśli tak, to czy ceny od tamtej pory podrożały i teraz te 5300 jest normą, czy wynika ona z obecnego braku dostępności? Planowałem poczekać z zakupem do wiosny, ale jak zobaczyłem cenę o 1000PLN niższą stwierdziłem, że lepiej kupić teraz. Jeśli 4200PLN nie jest żadną okazją to wolałbym poczekać do wiosny no i jednak gwarancja w polskim sklepie wydaje się być lepszą opcją aniżeli w Amazonie.
2. Czy ogółem ceny monocykli spadają końcem roku/zimą i lepiej poczekać z zakupem?
3. Mam 1,88m wzrostu i wagę 93kg. Jakiego mogę się spodziewać zasięgu na V8F i jaka będzie prędkość maksymalna z która będę się mógł komfortowo poruszać (nie bojąc się o odcięcie)?

2021/09/20 20:34
ctx
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
InMotion V8F #11585
Co do cen i dostępności się nie wypowiadam, bo teraz czasy nie są normalne to trudno cokolwiek przewidzieć.

Natomiast co do osiągów, to mam zbliżone do Ciebie "parametry" czyli 1,95m i 97kg a przejechałem ponad 3tys na V8, które jak wiadomo jest podobne tylko nieco słabsze.
Odcięcia nigdy nie miałem i w Inmotion raczej sie to nie zdarza, ono ma bardzo ładnie dopracowany tiltback, który pozwala jechać z maksymalną bezpieczną prędkością.
Także jeździ się ze zbliżoną max dla kółka, czyli tutaj jakieś 32-33km/h powinieneś móc spokojnie jechać (na V8 było to ok 27-28km/h).
Zasięg miałem ok 30km czyli na V8F pewnie będziesz miał ok 35km.

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>3500km) , Inmotion V10F(>5000km)

2021/09/20 23:37
KrisK
Świeżak
Świeżak
Więcej
InMotion V8F #11586
Dzięki za info. Jestem pozytywnie zaskoczony, bo po tym co dotychczas czytałem spodziewałem się przy mojej wadze raczej zasięgu rzędu 25-30km.
Jak ktoś tu jeszcze zagląda to chętnie posłucham więcej opinii, szczególnie co do ceny.

2021/09/21 01:09
Kółkowiec
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 2
Więcej
InMotion V8F #11587

KrisK napisał: Witam,
jestem nowy na forum i w temacie EUC i byłby wdzięczny jeśli moglibyście mi odpowiedzieć na kilka pytań:
1. Zamówiłem (ale jeszcze nie opłaciłem) na Amazonie V8F za niecałe 4200PLN, jako że patrząc na ceny w polskich sklepach widzę cenę 5300-5400PLN i na dodatek są niedostępne. Widzę jednak tutaj w wątku wpis z początku zeszłego roku, że w cleverboards V8F miał być dostępny za 4300. Czy rzeczywiście tak było? Jeśli tak, to czy ceny od tamtej pory podrożały i teraz te 5300 jest normą, czy wynika ona z obecnego braku dostępności? Planowałem poczekać z zakupem do wiosny, ale jak zobaczyłem cenę o 1000PLN niższą stwierdziłem, że lepiej kupić teraz. Jeśli 4200PLN nie jest żadną okazją to wolałbym poczekać do wiosny no i jednak gwarancja w polskim sklepie wydaje się być lepszą opcją aniżeli w Amazonie.
2. Czy ogółem ceny monocykli spadają końcem roku/zimą i lepiej poczekać z zakupem?
3. Mam 1,88m wzrostu i wagę 93kg. Jakiego mogę się spodziewać zasięgu na V8F i jaka będzie prędkość maksymalna z która będę się mógł komfortowo poruszać (nie bojąc się o odcięcie)?

Przy twojej wadze i wzroście powinieneś celować w mocniejsze i większe koło. Liczy się nie tylko prędkość maksymalna, ale także moc potrzebna do przyspieszania, a także opona o odpowiedniej nośności i amortyzacji. Na V8F będziesz mógł jeździć, ale ostrożnie. To koło ma słaby akumulator (tylko 40 ogniw łączonych po 2 równolegle), słaby silnik i wąską oponę (2.125 cala). Prawdopodobnie szybko przestanie ci wystarczać. Lepsze ze stajni Inmotion byłoby V10 (80 ogniw po 4 równolegle, mocny silnik, opona 2.5 cala), a jeszcze lepsze jakieś koło z oponą o szerokości 3 cali, która dałaby lepszą amortyzację i pozwalałaby pokonywać nierówności bez obawy o uszkodzenie felgi.

2021/10/17 09:01 2021/10/17 09:05 przez qba.
qba
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
InMotion V8F #11618
Przy 90+Kg odradzam wszystko, co nie ma 2 kW i nie odcina w nieoczekiwany sposób.
Akurat to koło ma sporo udokumentowanych nieoczekiwanych odcięć i awarii.
Z tego powodu odradziłem to koło siostrze, ma teraz mten3 i jest zadowolona. To kółeczko przynajmniej nie prowokuje do szybszej jazdy.

Wczoraj 23:54 Wczoraj 23:54 przez KrisK.
KrisK
Świeżak
Świeżak
Więcej
InMotion V8F #11628

Kółkowiec napisał: Przy twojej wadze i wzroście powinieneś celować w mocniejsze i większe koło. Liczy się nie tylko prędkość maksymalna, ale także moc potrzebna do przyspieszania, a także opona o odpowiedniej nośności i amortyzacji. Na V8F będziesz mógł jeździć, ale ostrożnie. To koło ma słaby akumulator (tylko 40 ogniw łączonych po 2 równolegle), słaby silnik i wąską oponę (2.125 cala). Prawdopodobnie szybko przestanie ci wystarczać. Lepsze ze stajni Inmotion byłoby V10 (80 ogniw po 4 równolegle, mocny silnik, opona 2.5 cala), a jeszcze lepsze jakieś koło z oponą o szerokości 3 cali, która dałaby lepszą amortyzację i pozwalałaby pokonywać nierówności bez obawy o uszkodzenie felgi.

Późno odpisuje, bo kółko doszło i wolne chwile spędzałem na nim a o tym forum zupełnie zapomniałem. :P Ogólnie jestem bardzo zadowolony z V8F i mogę je polecić każdemu przyszłemu czytelnikowi. Z tego co wyczytałem robiąc research, spodziewałem się przy mojej wadze max prędkości 28-30km/h, a tutaj z pełną baterią bez problemu jechałem 34 i koło dalej nie beepało, tylko był lekki tiltback, Zasięgu nie testowałem, bo nie potrzebowałem, a zjeżdżanie z baterią poniżej 20% tylko po to aby sprawdzić zasięg uważam za bez sensu. Aczkolwiek spodziewałem się że będzie gdzieś w okolicach 25km, a po dwóch przejażdżkach po 12 km nadal miałem 32%, także 30km spokojnie bym przejechał i to przy temperaturach ok. 15 stopni. Gdyby nie to, że trafił mi się zakup V10 w bardzo dobrej cenie to nawet bym nie rozważał zakupu czegoś lepszego, a tak to V8F po ok. 3 tygodniach idzie na sprzedaż. :P

qba napisał: Przy 90+Kg odradzam wszystko, co nie ma 2 kW i nie odcina w nieoczekiwany sposób.
Akurat to koło ma sporo udokumentowanych nieoczekiwanych odcięć i awarii.
Z tego powodu odradziłem to koło siostrze, ma teraz mten3 i jest zadowolona. To kółeczko przynajmniej nie prowokuje do szybszej jazdy.

Jestem totalnie początkującym, więc mogę jedynie pisąć bazując na swoich krótkich doświadczeniach i na obszernym researchu który zrobiłem na różnych polskich i zagranicznych grupach FB, forach i YT i pozwolę się niezgodzić. Z tego co mi wiadomo, to akurat koła inmotion mają najlepszą opinię jeśli chodzi o jakość wykonania i bezpieczeństwo. Sam wielkrotnie jechałem już ponad 30km/h z baterią 50+%, czy koło 30km/h mając <50% baterii i zupełnie nic się działo. Nie udało mi się doprowadzić do beepania (oprócz dwóch pierwszych dni gdzie miałem jeszcze ustawiony limit 25km/h). Nie rozpędzam się jeszcze jakoś agresywnie, ale stabilnym rozpędzaniem w normalnym tempie koło nie wykazuje żadnych oznak tego, że miałoby mu brakować mocy.

Czas generowania strony: 0.189 s.