Nie jesteś zalogowany.

Szczelność nieszczelność Inmotion - zaskoczenie!

2019/04/02 19:59
WaldekB
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 5
Więcej
Autor
Szczelność nieszczelność Inmotion - zaskoczenie! #5392
Witajcie,
podobno na forum pojawiają się informacje o tym, że Inmotion jest nieszczelny.
Nie wiem jak u innych użytkowników - ja rozpoczynam trzeci sezon z moim v8. Rozpoczynam to za dużo powiedziane - u mnie sezon trwa cały rok. Jednak ostatnio pękła mi guma i wymieniałem dzisiaj dętkę - po raz 6 w historii. Wymiana dętki wiąże się z odpięciem silnika a więc i pokrywy z elektroniką. To co zobaczyłem przerosło moje oczekiwania. Zobaczcie na zdjęciach jak brudne było kółko - co pokazuje, że nie patyczkuje się z monocyklem - oraz jak brudna byłą elektronika - na zdjęciach poniżej.

koło:

elektronika:

Mówcie co chcecie, ale pomimo tego, że elektronikę odsłaniam po raz 6 a zima była bardzo błotna, elektronika jest w stanie nienaruszonym.
Jednak uważać trzeba na powtórne jej zamykanie - łatwo bardzo zrobić to nieszczelnie i wtedy może być problem. Jeżeli więc serwisuje to ktoś kto ma minimalne pojęcie o takich urządzeniach to nie ma mowy o nieszczelności.

PS. To jest moja osobista opinia: Inmotion to kawał solidnego urządzenia z bardzo dobrym designem - polecam wszystkim.
PS2. Nie znam dobrego dystrybutora Inmotion w Polsce - dlatego polecam zakup za granicą.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/04/02 20:39 2019/04/02 21:59 przez admin.
ctx
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Szczelność nieszczelność Inmotion - zaskoczenie! #5393
Polecam metodę wymiany gum zaprezentowaną przez EM
Trochę więcej zabawy z odklejaniem diodek, ale właśnie nie ryzykuje się rozszczelnienia elektroniki oraz osłabienia złączy.
A co do V8 również mogę się wypowiedzieć w samych superlatywach. Jak komuś wystarcza ten zasięg, to kółeczko jest fantastyczne.
Lekkie, poręczne a ma moc i jak dla mnie optymalną szybkość.

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>2800km) -> Inmotion V10F

2019/04/02 21:52
WaldekB
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 5
Więcej
Autor
Szczelność nieszczelność Inmotion - zaskoczenie! #5395

ctx napisał: Polecam metodę wymiany gum zaprezentowaną przez EM.

No właśnie ta metoda jest bardzo ingerująca w konstrukcję i sztywność - odkręcasz masę niepotrzebnych śrubek, odklejasz taśmy itp. Poza tym metodą z odłączaniem silnika to metoda zalecana przez Inmotion - oficjalnie.

2019/04/02 22:24
ctx
Senior forum
Senior forum
Więcej
Szczelność nieszczelność Inmotion - zaskoczenie! #5396
Nie wiem o jakiej ingerencji w konstrukcję i sztywność piszesz, po prostu rozkręcasz i skręcasz ;) Jak nie zostawisz luźnych śrubek to nic się nie zmieni w sztywności.
A w Twoim wariancie sam piszesz, że bardzo łatwo o nieszczelność. Nawet jak prawidłowo założysz uszczelkę, to uszczelki mają to do siebie, że po długim okresie pracy w pewnym ułożeniu, po demontażu przeważnie ciut inaczej się ułoży i już pogarsza się szczelność. Także mimo, że tak jak słusznie piszesz Inmotion oficjalnie pokazuje taką metodę, ja wolę tę drugą. Także po prostu jak komu pasuje, każda ma plusy i minusy.

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>2800km) -> Inmotion V10F

2019/04/02 23:18
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Szczelność nieszczelność Inmotion - zaskoczenie! #5397

WaldekB napisał: PS2. Nie znam dobrego dystrybutora Inmotion w Polsce - dlatego polecam zakup za granicą.

A ja znam. U ryśka :) eunicycles.eu/pl/16-calowe-kola/97-inmotion-v10f-960wh.html

PODZIĘKOWANIE Skyfia, Maly1927

2019/04/03 11:03
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Szczelność nieszczelność Inmotion - zaskoczenie! #5400
Myślę, że te posty o nieszczelności nawiązują do początkowych serii V10/V10F, które trzeba uczciwie przyznać, miały poważny problem z wodoszczelnością potrafiący doprowadzić do zapalenia się koła. Problem z tego co mi wiadomo został rozwiązany akcją serwisową dla kołek z początku produkcji i dodatkowym uszczelnieniem w kółkach z późniejszych partii i obecnie nie występuje.

Tutaj przykład spalonej V10 z tego forum:
forum.ecojazda.pl/index.php/start/inmoti...f-2018?start=60#2554

PS. Często coś te flaki łapiesz - może warto zmienić model/producenta opony (o ile zawsze taką samo zakładasz). Ja w swoim V5F+ złapałem tylko raz przy około 1700-1800 km przebiegu (seryjna opona) zmieniłem na jakąś Kendę i teraz na liczniku jest już ponad 7200km najechane (czyli jakieś 5500km bez flaka).

PS2. W V5F+ też zero problemów z wodoszczelnością po prawie 3 latach codziennych dojazdów, często w deszczu i śniegu.

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7200km+) -> 03.2019 InMotion V10F (3000km+)

2019/04/04 10:17
Szymek
Senior forum
Senior forum
Więcej
Szczelność nieszczelność Inmotion - zaskoczenie! #5406

GexN napisał: Myślę, że te posty o nieszczelności nawiązują do początkowych serii V10/V10F, które trzeba uczciwie przyznać, miały poważny problem z wodoszczelnością potrafiący doprowadzić do zapalenia się koła. Problem z tego co mi wiadomo został rozwiązany akcją serwisową dla kołek z początku produkcji i dodatkowym uszczelnieniem w kółkach z późniejszych partii i obecnie nie występuje.

Tutaj przykład spalonej V10 z tego forum:
forum.ecojazda.pl/index.php/start/inmoti...f-2018?start=60#2554

PS. Często coś te flaki łapiesz - może warto zmienić model/producenta opony (o ile zawsze taką samo zakładasz). Ja w swoim V5F+ złapałem tylko raz przy około 1700-1800 km przebiegu (seryjna opona) zmieniłem na jakąś Kendę i teraz na liczniku jest już ponad 7200km najechane (czyli jakieś 5500km bez flaka).

PS2. W V5F+ też zero problemów z wodoszczelnością po prawie 3 latach codziennych dojazdów, często w deszczu i śniegu.

Terefere rozwiazany, poszukaj sobie fotek z unboxingu V10tek zobaczysz jak w srodku wygladaja:)

Godspeed

2019/04/04 11:20
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Szczelność nieszczelność Inmotion - zaskoczenie! #5408
Podasz link? Widziałem tylko rozbiórkę prototypu przedprodukcyjnego.

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7200km+) -> 03.2019 InMotion V10F (3000km+)

2019/08/11 18:04
kurt_hectic
Świeżak
Świeżak
Więcej
Szczelność nieszczelność Inmotion - zaskoczenie! #7855
Bardzo interesuje mnie ten temat gdyż za 2 tygodnie przeprowadzam się do Krakowa i już kupiłem v10f na codzienne dojazdy do pracy- także w deszczu i zimie. Fajnie, że kilka osób napisało, że to możliwe, ale przypadkowo napotkałem też komentarz na YT gościa, którego urządzenie popsuło się podczas deszczu ;/ certyfikat IP55 mówi jasno, że tak być nie powinno, a jednak.

Nie mniej, może istnieje jakiś tutorial jak rozebrać kółko i okleić taśmą jakieś newralgiczne miejsca? Myślę, że byłbym spokojniejszy po takiej operacji. No i oczywiście szkoda, że w ogóle muszę o tym myśleć...myślałem, że nie będzie z tym problemów.

2019/08/12 04:06
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Szczelność nieszczelność Inmotion - zaskoczenie! #7860
Bo nie ma. Wszystkie newralgiczne miejsca zostały już zakryte przez producenta. :-)
Nie przejmuj się i podczas deszczu jedź wolniej - woda zmniejsza przyczepność opony.

Czas generowania strony: 0.388 s.