Nie jesteś zalogowany.

[InMotion V3 Pro] - czy warto go kupić? Co jest alternatywą za około 1400-1500zł

2018/04/27 12:18 2018/05/07 12:57 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 17
Więcej
bWheel U8 Experimental :) / KS-14D Black
Autor
[InMotion V3 Pro] - czy warto go kupić? Co jest alternatywą za około 1400-1500zł #1816
[Kalmar] W związku z ciekawą dyskusją na Shoutboxie - przytaczam ją w całości (z niezbędnymi niewielkimi skrótami) i jeśli mamy ochotę podyskutować o tym dwukołowcu zapraszam do wypowiadania się poniżej.

LiszoGt: Hejka,
Mam pytanie, jestem nad kupnem Inmotion-a, mam dokupienia V3 SCV za 1400zł

jaki zasięg na niej pokonam? przy wadze 90 kg?
Mogę liczyć na 20 km?

LiszoGt: opłaca się to w ogóle brać?
stan idealny, raz naładowana bateria i leży... Chce 1400, myślę nad v8 ale cena x2.
Na tą chwilę mnie nie stać, potem bym ją odsprzedał kumplowi za 1000.
Martwi mnie jedynie ta bateria, chciałbym żeby przejechała te 19-20km ... ktoś ma i może się wypowiedzieć? jak z ograniczeniami? przy 20% baterii można dalej jechać te 18km/h?

Lukas: Kolego LiszoGt w kfestji 2kola nie wypowiadam sie ja jak mialbym jezdzic pierwszy raz nie wziolbym 2kola inmotiona v3 uwazam ze jazda na 2 kolka nie bardzo w mojej ocenie,zdaje sobie sprawe z kosztow.. lecz wolalbym narawde co innego kupic ale to Twoja decyzja..mozna znalesc cos innego.. jesli chcesz wiedziec cos wiecej zapytak Kolega Mstolara.. ona go uzywal

LiszoGt: Co np? za kwotę 1400-2000? ...
Nie ma żadnej alternatywy. Jest V8 3360 minus faktura = 2850

LiszoGt: W sumie, jeździłbym tym cały ten sezon, potem przerzuciłbym się na v8... Tylko ten dystans mnie strasznie martwi... żeby się nie okazało ,że zrobię 14km...

Kalmar: Pooglądaj Inżynieriadę Marcina, odcinki 035, 043, 044, o V3 Pro i jego akumulatorze. Tam gdzieś chyba pada coś o zasięgu. W 050 przy końcu jest porównanie V3 i KS16.
A najlepiej poczekaj i kup na spokojnie V8 lub inny prawdziwy monocykl.

LiszoGt: Gdzie to znajdę?
V3 czym się różni od wersji pro?

Kalmar: 035 - «link»
043 - «link»
044 - «link»
050 - «link» (ok.30 minuta)
V3 Pro ma wyświetlacz dotykowy, współpracę z aplikacją przez Bluetooth i głośniki stereo. " Zwykły" V3C tego nie ma. Często ludzie mówią V3 a mają na myśli V3Pro.

Kalmar: pozwól, że zacytuję wpis Skyfii, który możesz jeszcze znaleźć wyżej.
<Skyfia: Przesiadłam się z małego, taniego Bweela na InmotionV8. I powiem wam - nigdy, ależ nigdy więcej nie zaryzykuję kupić tanie kółko. Dopiero po kilku latach jazdy (i po ratach za poprzednie kółko, które jeszcze nie spłaciłam) zdaję sobie sprawę ile straciłam kupując tanią chińszczyznę. >

Kalmar: Dlatego Ci, którzy przeszli drogę od taniej chińszczyzny chcą innym zaoszczędzić kłopotu i piszą żeby kupić lepsze kółko.
Problem w tym, że każdy chce sprawdzić na sobie jak to jest :)
Nie warto iść już teraz w akumulator 144Wh i prędkość 15 km/h. Są lepsze możliwości. Nawet MSuper V3S+ tanieje :P

LiszoGt: Kalmar, to jednak jest v3 pro, bo ma wyświetlacz.
No ogólnie inmotion jest bardzo spoko z tego co czytałem.. Potoczyć się cały ten sezon by chyba dało radę, oddałem swojego hoverboard i zwrocili mi kasę i nie przeżyję bez tego gadżetu a gotówki więcej nie mam... :D

Kalmar: ... ale żebyś później nie narzekał ;)
W sumie to i tak lepsze rozwiązanie niż hoverboard.

LiszoGt: Pewnie będę, ale innej alternatywy nie mam...
Alternatywą będzie v8. Jak myślisz, po tym sezonie, da radę v3pro sprzedać za 1000/1200 ? i dołożyć i kupić v8? :)

Kalmar: Nie wiem, nie handluję :)
Pewnie się da. Jak używany bWheel U8 czasem bywa za 1600zł to tym bardziej Inmotion V3 Pro da się sprzedać.

LiszoGt: Super, dzięki za pomoc.
W takim razie decyduję się na ten sprzęt i tym samym, będę kolejnym czynnym użytkownikiem na forum :)
pozdrowienia!!

Artur: @LiszoGt Również doradzam poczekać :D (dozbierać kaski), pojeździsz kilka miesięcy i zapragniesz czegoś więcej. Zasięgu, mocy, czy w końcu prędkości. I będziesz miał problem bo Kowalski nie kupi używanego chińczyka drożej jak może kupić nowego taniej. Próbowałem sprzedać bwheela przez dłuższy czas i odzewu brak. Może nie trafiłem w sezon. Ale nie wróży to nic dobrego. Sam mam chrapkę na coś pokroju ks16 czy nawet acm16 used. Zaufaj nam :D

LiszoGt: Hmm, wiem to - ale głową muru nie przebijesz... Tylko na ten moment mam do dyspozycji 1500 zł. myślę ze w przyszłym sezonie wystawiłbym za 1000 zł to jestem stratny 400 zł, do przękłniecia. Na prawdę mnie to tak jara, że nie dam rady wytrzymać bez tego gadżetu więcej niż jeszcze tydzień.. :D szczególnie ,że majówka zapasem... Najwyżej kupię v8 a to zostawię swojej kobiecie. Jakieś rozwiązanie jest... :D
nie jest to bwheel, gdzie każdy odradza tylko inmotion. Szczególnie ,że wyczytałem ,że to bardzo dobry sprzęt jakościowo, no jest petarda tylko ta prędkość i bateria.. ale na tym chinskim skymasterze nie dało się więcej zrobić jak 16km i 16km/h :) tu chyba będzie jakiś progress :D

Kalmar: Mnie w V3 Pro zadziwia jakość dźwięku. Bardzo dobrze rozwiązany basowy tunel i niesamowita głośność. Marcin jak odpalił w Warszawie swoją muzyczkę to KS może mu skoczyć, za przeproszeniem :P Śmiem twierdzić, że dzisiaj nie ma kółka, które zbliżyłoby się do V3 Pro jeśli chodzi o dźwięk.

Lukas: LiszoGt poraz kolejny posłuchaj osub które piszą w tym wątku Artur piszą bardzo mądrze ale inni też!! Posłuchaj mnie i reszty,jesteśmy osoba z doświadczeniem i wiemy co mówimy dobrze! Odradzam Ci takie kalkulacje przeliczniki i tak dalej..definitywnie odradzam kupno V3 prośba taka zbieraj fundusze chyba nie chcesz na własnej skórze potwierdzić tego co było wspomniane dobrze,kupno sprzedaż tak owszem które nkretnego kulka to zawsze sprzedać średniego konkretnego też,ale tego co owszem i może tak ale to sobie poczekasz na osobę która kupilem ciężki temat nawet zadko wcale prawie nie widzę tej marki by ktoś chciał sprzedawać,tak więc odpuść temat może pożyczka na allegro tam są raty mam kilka pomysłowa i tak dalej rad odezwij się do mnie na priv to zadzwonie

Kalmar: V3 to mały akumulator, mała prędkość i słaby zasięg. Ja na 260 Wh mam tak znośnie 16km a do wyczerpania baterii jakieś 20km zasięgu. Na 144Wh możesz mieć 15 km do zera. Marcin nie był aż tak bardzo zadowolony z zasięgu tego kółka.

Lukas: Kalmar masz rację

Kalmar: My sobie możemy Lukas pogadać. LiszoGT jest napalony na V3 i ciężko to zmienić. To przykład na to jak to jest przy kółkach. Dobre kółka są drogie a więc szuka się usilnie taniej alternatywy ale to nie da rady w taki sposób.

Kalmar: I potem zmieniamy te kółka za pół roku, no może rok.

Lukas: Kalmar masz rację nie przemowimy koledze :(

Artur: Koniec końców "tańsze" monocykle nie są takie złe. Ja wciąż jestem zadowolony z zakupu bwheela, chociaż kupiłem go za niecały tysiąc więc moje odczucie może być mylne. Pewnie gdybym wydał na nowy 2.7k mógłbym czuć niesmak co do osiągów. Ale mam na uwadze inne pojazdy elektryczne których cena jest jeszcze wyższa a osiągi (mam tutaj na myśli głównie zasięg, lub możliwość wjazdu w teren) są dużo za niskie w porównaniu do bwheela. Dobry przykład to onewheel, wiecie to deska z kołem od gokarta po środku fajna sprawa ale cena 1400 zielonych za wersję o zasięgu 5-8 mil. Więc może kupno "na siłę" nie będzie takie złe. Chociaż jedno mnie zastanawia, ale to musiałby się wypowiedzieć Mstolar, czy dwukołowy v3 można w ogóle porównać do MONOcykla z prawdziwego zdarzenia z jednym kołem-jak trzeba? Żeby konstrukcja v3 względem v8 nie była zawodem:P Trochę popłynąłem wybaczcie:)

Kalmar: Artur ale my rozmawialiśmy z Marcinem na spotkaniu w Warszawie o tym dwukołowcu. Jeździ się inaczej, jest bardziej stabilny ale dwa koła to inne zupełnie odczucie podczas jazdy w zakrętach czy na nierównościach chodnika gdzie jedno koło trafia na wypustek albo w dziurę a drugie na przykład nie.
Na żywo wygląda fajnie. Ten wyświetlacz to niezły bajer, komunikaty głosowe też są głośne i wyraźne. Tylko osiągi ma takie sobie średnie.

Kalmar: [26.04.2018]

Lukas: Odradzam póki będzie za późno

LiszoGt: Za 1400 nie kupię niestety nic innego jak inmotion-a albo hoverboarda za 1000.. oddali mi 1500zł
A muszę coś mieć ... :) Gdzieś tam widziałem na angielskiej stronie, że da się tą prędkość zwiększyć, prawda to? :P
Hoveboard jechał 15/16km/h i było ok :) aż nie chce myśleć jak będzie jeździć v8 dwa razy więcej.. :D W przyszłym sezonie już może podejdę pod v10 zamiast v8 :O czas pokaże... tutaj na plus jest to ładowanie, wystarczy 40/60 minut żeby dalej jechać, zawsze można szczelić jakieś piwko.. :)

... i po pewnym, niedługim czasie:

LiszoGt: Panowie... mam ją .. :P
dzisiaj testuję, napisze jak to u mnie... :P dużo ładnej pogody przed nami :)

Pozdrawiam. Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/05/03 10:10
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 16
Więcej
MsuperX
[InMotion V3 Pro] - czy warto go kupić? Co jest alternatywą za około 1400-1500zł #1853
LiszoGT V3 2150zl v5 14cali 2200zl jak co

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2018/05/07 12:54
Kalmar
Moderator
Moderator
Więcej
Autor
[InMotion V3 Pro] - czy warto go kupić? Co jest alternatywą za około 1400-1500zł #1879
LiszoGT i jak V3, czy po tych kilku dniach od zakupu jesteś zadowolony?

:)

Pozdrawiam. Tomek

2018/05/10 12:07
LiszoGt
Świeżak
Świeżak
Oklaski: 1
Więcej
Hoverboard 10
[InMotion V3 Pro] - czy warto go kupić? Co jest alternatywą za około 1400-1500zł #1883
Hejka,

No już 100 km za mną. Co mogę powiedzieć... niedosyt.. tak jak powiedzieliście koledzy :dry:
Zasięg realny około 17km. Prędkość około 19/20km/h, jak za tą cenę co kupiłem 1500 zł to dobry zakup, można troszkę po świrować.. Gdybym zapłacił około te 2tyś + to byłbym mega nie zadowolony. Ale ogólnie stosunek jakości do ceny, jest ok.
Trochę ją dojechałem ostro, parę skoków na krawężnik itd... i wyskoczył mi wczoraj kluczyk, czyli czeka mnie serwis... :side: niestety... i coś trzeszczy jak jadę.. :D
Spróbuję, zrobić tak żeby wymienili mi baterię, bo 20 pazdziernika była naładowana raz, potem już leżała nie włączana, więc spróbuję wytargować nową baterię.

Next time biorę z10, albo v10 :dry:

PZDR!

2018/05/10 18:27
emenems
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 2
Więcej
[InMotion V3 Pro] - czy warto go kupić? Co jest alternatywą za około 1400-1500zł #1884
V10 jest kontrowersyjne... z jednej strony moc jest na plus, ale ta rączka do prowadzenia (a w zasadzie jej namiastka) jak w V5...
Dla mnie to jakaś pomyłka. Skoro potrafili ładnie wbudować rączkę już prawie dwa lata temu, to po co wracają do pomysłu z V5?

2018/05/10 18:33
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 16
Więcej
MsuperX
[InMotion V3 Pro] - czy warto go kupić? Co jest alternatywą za około 1400-1500zł #1885
Nie jest źle mi nie przeszkadza wizualnie i ma też plusy,moim zdaniem nie ma co się przyczepiać ewentualnie głośniki:/ czemu takie słabe,;(((

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2018/05/10 20:39 2018/05/10 20:43 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Więcej
Autor
[InMotion V3 Pro] - czy warto go kupić? Co jest alternatywą za około 1400-1500zł #1886

LiszoGT napisał: Next time biorę z10, albo v10 :dry:

Właściwie to by wystarczył KS16S :)
Szkoda, że coś z baterią nie tak bo jeszcze to nie jest takie złe kółko. Ciekawe czy była rozładowana do zera czy nie, bo jeśli nie, to ogniwa powinny być ok. Kilka razy można do połowy wyjechać i naładować do pełna tak żeby ją wyrównać i wtedy sprawdzić jak trzyma.

Pozdrawiam. Tomek

2018/05/11 09:07
LiszoGt
Świeżak
Świeżak
Oklaski: 1
Więcej
Hoverboard 10
[InMotion V3 Pro] - czy warto go kupić? Co jest alternatywą za około 1400-1500zł #1889
Była dojechana na zero.
Kupiłem, miała przebieg 19km, gość raz ją naładował wyjechał do 0 i leżała 4msc.
Mam nadzieję,że nie będzie problemu z wymianą na gwarancji jak pomiary wyjdą złe...

2018/05/14 12:27
mstolars
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 7
Więcej
KingSong KS16S
[InMotion V3 Pro] - czy warto go kupić? Co jest alternatywą za około 1400-1500zł #1905
19 km w inmotion v3 pro z oryginalna bateria to bardzo dobry wynik. Ja przy mojej przerobionej powiekszonej baterii do 270 Wh i wadze 110 kg taki mialem zasieg.

Czas generowania strony: 0.188 s.