Nie jesteś zalogowany.

Msuper Sport czy narodziło się najlepsze universalne koło na świecie?

2020/03/22 01:03 2020/03/22 01:04 przez kotu.
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
Msuper Sport czy narodziło się najlepsze universalne koło na świecie? #9501
Ostatnio przyjechał z UK Damilola po zakup sprzętu dla swojej grupy eriders, zmodyfikowanego w mojej stajni :D
Testował w tym roku:
Msuper Sport - najszybszy model koła na świecie, zrywniejszy od Nikoli 100V, a to 19" !!!
No i jego szczęka opadła :) Po 70km przełączył z trybu sport na medium, nie był w stanie dalej cisnąć, zbyt dużo emocji O_o. Zrobiliśmy w sumie 150km.
Dalej spotkanie z Sebą EUCWorld i lot do domu. Gdańsk stał się kolebką światowego EUC, ja od zawsze z GW, a Seba zrobił super robotę z apką.
Sport jest tak zrywny, że sam tryb sport używamy na wyścigi (dosłownie), bo nie da się tym jeździć spokojnie, buzują emocje i kupa adrenaliny. Koło chce być non stop poganiane, ciśnięte.
Ostatnio w tym trybie na prostej 300m pojechałem 71km/h nie wiedząc kiedy, ale ostrzeżenie laserowe, (nowość z EUCservice) zabłysło na jezdni i zwolniłem.
Mój testowany Sport jest wyposażony na fullu. Dodałem sobie wszystkie ekstrasy, które obecnie oferuję dla MSS,MSX,MSP. Tak w tej kolejności MSP na końcu...
UK zrezygnowało z MSP, to niewypał jeśli ktoś chce koło lekkie zwinne i szybkie. MSP to raczej hummer mocny ciężki, ale brakuje zwinności lekkości i natychmiastowych odejść z miejsca. Tak jakby się zastanawiał czy już ?. Tego nie brakuje nowemu Msuper Sport, prawdziwy sportowiec reakcja w milisekundach, pełna moc wibruje na postoju w sporcie, bo chce iść zniecierpliwiony kiedy start?

Moja konfiguracja:
Msuper Sport a w nim Laserowe powiadomienie o prędkości, Dodatkowy akumulator 450Wh (sam sobie gratuluję sprytnego rozwiązania, sposób ładowania, dopasowania do wielu obecnych modeli MSS,NIKOLA, MONSTER,MSP i wstecznie MSX 100V. MSX.
Całkowita pojemność to 2250Wh 100V i około 150km zasięgu!!! Tak, 150km najwięcej na rynku w 19" i 22". Zrobiło z tego cruiser'a. Jedzie też dalej niż Monster 3000Wh.
Obecnie najlepsze koło na świecie info promocyjne wkrótce na naszej giełdzie.
PODZIĘKOWANIE plewan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2020/03/22 16:45 2020/03/22 17:24 przez tdm.
tdm
Senior forum
Senior forum
Więcej
Msuper Sport czy narodziło się najlepsze universalne koło na świecie? #9503
Gratuluję ukończenia modyfikacji, fajnie że mamy w kraju zdolnych inżynierów.
Czy można zapytać jak uzyskałeś w MSS na fabrycznej baterii od MSP +30% zasięgu?

Czy w planach jest dodatkowa bateria dla monocykli 84v ? Zważywszy na to, że obecnie bardzo mało kto posiada 100v a zdecydowana większość obecnie używanych monocykli to wersje 84v ta wersja dodatkowej baterii cieszyłaby się znacznie większą popularnością.

Na kanale Electric Unicycle jest test realnego zasięgu MSP:
- przy jeździe bez świateł, z prędkością +/- 30km/h wyszło mu 93km do alarmu o niskim poziomie baterii i 98km do tilbacka.
Chętnie obejrzałbym analogiczny test realnego zasięgu tego modelu po Twoich modyfikacjach - rider 80kg i szybkość 30-35km/h. Pogoda coraz lepsza - może nakręcicie coś takiego albo WrongWay z YT zrobiłby tego typu materiał?

Jeśli chodzi o zwiększenie przyspieszenia to bardzo dużo dają tutaj profilowane Speedady lub poduszki boczne. Prosty i tani sposób do poprawy osiągów każdego większego monocykla, jakby ktoś chciał się trochę pobawić można nawet samodzielnie wykonać.

2020/03/22 17:05
Kółkowiec
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 2
Więcej
Msuper Sport czy narodziło się najlepsze universalne koło na świecie? #9505

kotu napisał: Ostatnio w tym trybie na prostej 300m pojechałem 71km/h nie wiedząc kiedy, ale ostrzeżenie laserowe, (nowość z EUCservice) zabłysło na jezdni i zwolniłem.

Masz może jakąś fotkę tego, co wyświetla się na jezdni? Dobry pomysł!

Ciekawe jest, co piszesz o MSS i MSP. Wszyscy testujący MSP piszą o lepszym momencie obrotowym MSP, który czyni różnicę zwłaszcza przy niższych prędkościach. Powinno to dać lepsze przyspieszenie. Dziwne, że piszesz o braku lekkości i zwinności MSP, skoro różnica w wadze wobec zwykłego MSX nie jest duża. Czy w MSS modyfikowałeś płytę sterującą lub firmware?

2020/03/23 22:21 2020/03/23 22:27 przez kotu.
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
Msuper Sport czy narodziło się najlepsze universalne koło na świecie? #9509

tdm napisał: Gratuluję ukończenia modyfikacji, fajnie że mamy w kraju zdolnych inżynierów.
Czy można zapytać jak uzyskałeś w MSS na fabrycznej baterii od MSP +30% zasięgu?

Czy w planach jest dodatkowa bateria dla monocykli 84v ? Zważywszy na to, że obecnie bardzo mało kto posiada 100v a zdecydowana większość obecnie używanych monocykli to wersje 84v ta wersja dodatkowej baterii cieszyłaby się znacznie większą popularnością.

Na kanale Electric Unicycle jest test realnego zasięgu MSP:

- przy jeździe bez świateł, z prędkością +/- 30km/h wyszło mu 93km do alarmu o niskim poziomie baterii i 98km do tilbacka.
Chętnie obejrzałbym analogiczny test realnego zasięgu tego modelu po Twoich modyfikacjach - rider 80kg i szybkość 30-35km/h. Pogoda coraz lepsza - może nakręcicie coś takiego albo WrongWay z YT zrobiłby tego typu materiał?

Jeśli chodzi o zwiększenie przyspieszenia to bardzo dużo dają tutaj profilowane Speedady lub poduszki boczne. Prosty i tani sposób do poprawy osiągów każdego większego monocykla, jakby ktoś chciał się trochę pobawić można nawet samodzielnie wykonać.

Dzięki Tadeusz, ale ja działem hobbistycznie, ale z coraz większym zaangażowaniem ostatnio. Będzie niedługo fajna niespodzianka.
Nie powiem co robię :) chińczycy to od razu skopiują i będzie na ali jak MSX Plus TAOBAO chiński sklep,

gdzie Chińczycy robią zakupy w 2 tyg zrobił podróbkę akku, sęk w tym, że do teraz nie ma wersji z 4 BMS jak moja, a UK po wyjściu MSP jest bardzo zainteresowane rozszerzaniem starych MSX na MSX PLUS, MSP jest bardzo fajny do jazdy pod górkę, ale start ma kiepski, jest ciężki i nie jest lubiany przez szybkich jezdzcow.

Zasięg MSS jest większy i do tego nowy akumulator 450Wh 100V można dostawiać do tych modeli:
Msuper X 100V 1230Wh
Msuper Sport 100V 1800Wh
Msuper Pro 100V 1800Wh
Nikola 100V 1800Wh
Nikola 100V 1845Wh
Monster 100V 1845Wh

Akku jest pomysłowo wykonane, automatycznie się załącza i odłącza. Z tego jestem najbardziej zadowolony, pasuje do wielu modeli. Można zostawiać sobie go przy zmianie sprzętu na inny GW. Jest to jednokrotna inwestycja, może być potem używana w innych modelach. Co do wersji 84V, to jest taki starter na wszystkie rozszerzenia. Można zrobić akumulator, ale wersja 84V nie jest fjna ze względu na wiele ograniczeń wynikających z niskiego napięcia. Jednym z nich jest brak prędkości przy 20% akku, co wersja 100V ma od tak, 45km/h, jak dołożysz ten pakiet, to robi się fajny sprzęcik. Spadek napięcia jest mały i można zrobić sporo km nawet przy niskim stanie baterii. Jeden belg wyjeżdżał do 0% O_o i twierdził, że na 0 zrobił jeszcze 5km. Akku się nic nie działo, był zapas na 0%. Tego nie zrobisz 84V. To był właśnie ten fun w plusie. Więc jak sam widzisz, sensowne jest rozszerzenie napięcia i przy okazji baterii. Czyli 84V 1600Wh >> 100V 1845Wh i tu zasięg wzrasta do około 110km szybkiej jazdy.

Chętnie zrobię test zasięgu. Jeździłem przy 6 stopniach C i zrobił skubany 120km. Ciekawe jest to, że afeez wazy około 70kg i jak wsadziłem mu jedną baterię 900Wh i dołożyłem swoją 450Wh, koło ważyło 35kg (tego oczekiwał, juz nie chodzi o power, ale rozłożenie masy czyli balans oraz waga sprzętu do szybkich zmian kierunków ) i jak jeździł nim, to schodziło 1% na 1km. Dla mnie szok. MSS jest mega oszczędny, dla tego bije w zasięgu Monstera 3000Wh ten ma 130km wg kolegi z Bostonu, który go teraz testuje.

Co do przyspieszenia, to jest przepaść, Karol jeździł plusem w gdn na torze i ostatnio się przejechał moim, i powiedział (nie mógłbym takiego mieć) chodzi o to, że koło chce non stop, aby je cisnąć, coś jak jazda BMW. Żeby jeździć spokojnie, trzymam go na ustawieniu medium, ale kusi mnie przełączenie na sport. No i nie da się normalnie jeździć, wtedy koło cię zamęczy. Ciężko to pojąć, wiem, ale kiedyś po wielu kilometrach na MSX, jak wsiądziesz na to, zrozumiesz, o co chodzi. A przesiadka z 84V na MSS to jest kosmos, jak byś dostał wielkie turbo i tyle mocy, że czujesz, że sprzęt nie ma ograniczeń, jest tak zrywny szyki i mocny, że może wszystko dosłownie.
Jeszcze nie opisałem sprzętu na grupie na FB, zapraszam, tam można pisać w jez Polskim. Link jest na dole strony adres w awatarze.

Faktycznie power pady działają świetnie, można wyciskać moc z koła, ale w MSS trzeba odwrotnie uważać na moc i się ograniczać.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

2020/03/23 22:51
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
Msuper Sport czy narodziło się najlepsze universalne koło na świecie? #9510

Kółkowiec napisał:

kotu napisał: Ostatnio w tym trybie na prostej 300m pojechałem 71km/h nie wiedząc kiedy, ale ostrzeżenie laserowe, (nowość z EUCservice) zabłysło na jezdni i zwolniłem.

Masz może jakąś fotkę tego, co wyświetla się na jezdni? Dobry pomysł!

Ciekawe jest, co piszesz o MSS i MSP. Wszyscy testujący MSP piszą o lepszym momencie obrotowym MSP, który czyni różnicę zwłaszcza przy niższych prędkościach. Powinno to dać lepsze przyspieszenie. Dziwne, że piszesz o braku lekkości i zwinności MSP, skoro różnica w wadze wobec zwykłego MSX nie jest duża. Czy w MSS modyfikowałeś płytę sterującą lub firmware?

To wersja pierwsza, działa w nocy i na wieczór, nie w pełnym słońcu.

Jak by nie działało, wejdź w modyfikacje i kliknij Watach Video
Wersja 2 będzie w dzień, jest robiona. No i jeszcze będzie jedna fajna, jak się uda wstawić i miejsce będzie. Niespodzianka :)

Fajnie to działa, masz dwa zmysły, które nawet jak nie patrzysz to, moc lasera jest spora i widać go kątem oka zsynchronizowany z beeperem daje info do mózgu i tak jak przejedziesz 100m i zapytam, ile miałeś dźwięków prędkości?, Nie powiesz, a z tym laserem powiesz, bo informacja trafia do dwóch ośrodków naraz, ciężko to wytłumaczyć, ale to świetnie działa i wystarcza. Oczywiście są tacy, co narzekają i piszą, czemu nie wyświetla prędkości na drodze? Nawet gdyby, to się nie zmieści w obudowie, a jeśli, to musiałby brać z płyty lub z gps informacje. No i wychodzi spory projekt, da sie ogarnąć to inaczej mam pomysł, może wypali.

Jeśli chodzi o różnicę w kole 2kg, to jest potężna!!! Masz klocka, którego przekładasz między nogami, nie zrobisz szybkiego przełożenia masy z lewej na prawą nogę, bo koło zareaguje leniwie. Inaczej jest, jak masz u góry te 2kg mniej. Ja lubię ciężkie koła, czuje się pewniej i mi to nie przeszkadza. Nie zmieniam szybko kierunku jazdy, jak ci w UK. Uciekają przed policją, czy śmigają pomiędzy taksówkami a autobusami. Koło nie jest, jak to mówi kolega z chin, High Tech, jest to zwykły sprzęt dla elektronika prosty jak rozumie wszystkie zasady i cos tam kiedyś programował, podejrzewam, że niektórzy studęci nawet mieli takie prace dyplomowe. Obecnie współpracuję z trzema elektronikami, to szybciej idzie więcej radości, bo każdy z nas jest maniakiem dosłownie. Rozmawiamy godzinami o sprzęcie i ulepszeniach. Teraz sami działamy, zaraz wyjdzie Monster fajnie zrobiony. Ten 3108Wh 100V to wtopa, kolega ma i nie ładuje się do końca, a po upadku w NY 3 akku się "połamały" blachy puściły i na szczęście nie zwarło tej bomby. Mam też filmy z pożaru w NY wieżowiec 15 mieszkań w wyniku zapłonu akku zostało uszkodzonych. Mam fotki po pożarze, ale nic nie mogę udostępniać to prywatna kolekcja. Mogę pokazać u siebie za to.

2020/03/28 12:37 2020/03/28 12:38 przez kotu.
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
Msuper Sport czy narodziło się najlepsze universalne koło na świecie? #9522
Niezależna opinia:

www.facebook.com/groups/MonocykleElektry...nk/2513672608733731/

Zapraszam do testowania

Można pisać po polsku na grupie:

wiele informacji o bezpieczeństwie nowościach i MSS

www.facebook.com/groups/EUCservice/

Czas generowania strony: 0.165 s.