Nie jesteś zalogowany.

[MSX] Gotway Msuper X

2020/06/15 23:05
RafałS
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #10136

Kółkowiec napisał: Dopompowałeś oponę? Jeśli tak, to do jakiego ciśnienia i czy poczułeś dużą różnicę w komforcie jazdy?

Jeszcze nie, starałem jechać się w miarę stałą prędkością, bez nagłych przyspieszeń i hamowań i wynik całkiem niezły mimo dość dużych wzniesień i
jazdy pod wiatr. Jutro postaram się dopompować i dam znać jaki wynik uda mi się zrobić tym razem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2020/06/15 23:29
RafałS
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #10137

Kalmar napisał:
RafałS nie wiem co o tym myśleć. Ważny jest spadek napięcia na ogniwach przy większym pobieranym prądzie przy obciążeniu. Jeżeli napięcie spadnie za nisko to bms odłączy zasilanie lub sterownik odłączy silnik po ostrzeżeniu pikaniem uznając, że nie ma wystarczającej ilości energii do utrzymania właściwej pracy silnika (jednoczesne poziomowanie i jazda do przodu). BMS odłącza bez pikania, po prostu lecisz :)

Widziałem MSuper z 50% baterią przy takim starcie, że napisałbym nie ma siły żeby przy sprawnej baterii odłączył.
Chyba, że przy kilkunastu procentach baterii pociśniesz tak, że przechylenie ciała będzie 40 stopni do przodu.

Czyli mogę cisnąć do końca :)
Pytałem ponieważ przy poziomie baterii ok 30 - 20 czy 15% na powrocie też fajnie przycisnąć ale gdzieś w głowie miałem obawy, że zaraz może mi odciąć prąd i polecę.

2020/06/21 20:00
Lukasz
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #10185
Dodatki do MSXa - pady boczne, pedały, skuteczny błotnik:

Ninebot ONE E+ 2000+ km ==> Ninebot ONE E+ z baterią 388wh 2000+ km ==> Kingsong KS16 2000+km ==> KS16S 6000+ km, ==> Z10 z modyfikacjami 5000+km, ==> Gotway MSX84V, MSX100V 3000+km, doświadczenie z Inmotion V8, Gotway 16" Gotway 18". Mody, światła itp. Jeżdżę również w złą...

2020/11/18 20:40 2020/11/19 16:32 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
[MSX] Gotway Msuper X #10877
Czy na przełomie 2020/2021r. zakup używanego Msx to dobry wybór...?

Być może komuś kto nie mial z tym modelem do czynienia w wyborze podpowie Adam z kanału WrongWay, który po przetstowaniu chyba wszystkiego co jest na rynku stał się aktualnie posiadaczem tego właśnie modelu. Po nieudanej próbie rozebrania InMotion v11 i mając dość czekania na części do naprawy, a dodatkowo chyba będąc trochę rozczarowany "słoniowatością" niedawno nabytego Shermana wymienił swoją v11-tkę na używanego Msx-a 84v/1600 z przebiegiem kilku tys. km.
i teraz porównując go do v11 czy innych testowanych na tym kanale monocykli ...........nie może się go nachwalić :)

cytat z podsumowania filmu: "jeden z najlepszych jakie Gotway kiedykolwiek wyprodukował"
PODZIĘKOWANIE IgorRz

2020/11/18 22:28
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #10878
Ja swojego Msx84 bardzo dobrze wspominam, Msx100 również, u mnie się sprawdziły pod każdym względem.

Grupa na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA
www.facebook.com/groups/MonocykleElektrycznePOLSKA/
Czat na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA:
m.me/join/AbbBttt4pO_asGIt
Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2020/11/21 09:50 2020/11/21 09:51 przez qba.
qba
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #10881
Ja ostatnio wyczerpałem baterie, koło uniosło pedały. Na ogniwach po 3.3v (66v) - wiec jeszcze daleko do rozładowania, więc przejechałem jeszcze 7km jadąc raz przodem (powoli unosi pedały), następnie tyłem (powoli podnosi pedały). Ważne, żeby jechać dość szybko, 20 km/h, bo pedały podnoszą się ze stałą prędkością. A z tego co wiem (ale może się mylę), gotway msx nie odcina, on niedomaga, jak się go przeciąży. Mi przez 3000 km NIC nie odcięło, a wywrotki tylko offroad. Chciałem kupować nowe, ale chyba nie w tym roku. Jestem w stanie zajeździć to kółko, bo jest super, jak nazwa wskazuje.

2020/12/03 11:16 2021/01/18 11:36 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
[MSX] Gotway Msuper X #10894
najnowsza recenzja Msx-a 84/1600 w wykonaniu WrongWay'a.
z perspektywy doświadczonego ridera ocenia podstawowy Msx bardzo pochlebnie, apelując do producenta o wznowienie produkcji tego typu koła bez zmian konstrukcyjnych, a tylko z delikatnym liftingiem - prostego, bez super mocnego silnika i gadżetów podnoszących cenę i wagę, w miarę przenośnego (msx ważył ~23kg).
W komentarzach monocykliści którzy mają po kilka modeli piszą, że nawet po zakupie innych kół np. sherman czy v11 wciąż lubią przesiadać się na Msx-a, gdy chcą pojeździć na czymś zwinniejszym i lżejszym.

Szczeglnie warta podkreślenia jest wyróżniająca się trwałość tej konstrukcji.
Na kanale --LINK-- właściciel przejechał na swoim Msx już ponad 15.000km - i ...nic, koło jeździ i za nic nie chce się popsuć nawet w deszczowym, zimnym klimacie Szwecji. Zero problemów, nawet opony nie zmieniał, trochę się wytarła ale jeszcze nie ma potrzeby wymiany. W tym samym czasie zajeździł na śmierć ks16x i uszkodził Nikolę, przy czym tamte koła nie przejechały nawet 1/3 tego dystansu.
Tutaj druga podobna opinia użytkownika po 10.000km na msx - brak problemów z urządzeniem czy oponą, przez cały ten czas nie było potrzeby nawet zaglądać do środka --LINK--

Ciekawe czy GW faktycznie pomyśli o czymś wagi średniej a'la Msx w 2021r.?
Póki co obserwujemy, że wszystkie koła GW mocno przytyły 22kg to teraz waży...... Tesla3, która jest jednak kołem sporo mniejszym, Nikola Plus ma już 26kg a RS 27kg.

2021/01/17 18:23 2021/01/18 16:34 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
[MSX] Gotway Msuper X #10965
test wytrzymałości msx-a na słynnym "Wzgórzu do przegrzewania monocykli"

4 lata temu prawie nie było kół które dałyby sobie radę z tym wzgórzem, ale stopniowo moc monocykli rosła. "Overheat Hill" stał się z czasem swego rodzaju standardowym testem wzorowym dla oceny wytrzymałości elektroniki kół. Jak dotąd (bez dłuższych przerw na ostygnięcie, przegrzania lub spalenia elektroniki), zdało go tylko 9 monocykli, dziś można porównać ich wyniki.
Najchłodniejszy okazał się s18 z otwartą, ażurową obudową ale chyba jedyny testowany w środku zimy, a spośród modeli w tradycyjnych obudowach testowanych w czasie sezonu najmniej grzał się Msx.
Poniżej porównanie temperatur po dojechaniu na szczyt:
s18 - 38'C
Msx - 50'C
mcm5 - 51'C
16x/tesla - 52'C
MsP - 62'C
Sherman: 59-64'C
EX - 64'C
18xl - 77'C

2021/01/27 10:23
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #10987
Gdyby ktoś się zastanawiał, tak jak ja, skąd się wziął na AliExpress MSX na 2021 z podwójnymi światłami, oponą o szerokości 2,5" i silnikiem C30 o mocy 2500W (może dobrze, że starszym z normalną osią a nie typu hollow):

oryginalny temat na forum międzynarodowym:
MSX with 2500w motor?

Tłumacz Google:
MSX z silnikiem 2500w?

Pozdrawiam. Tomek

2021/01/27 19:31 2021/01/29 11:34 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
[MSX] Gotway Msuper X #10988
Obserwuje ten temat od jakiegoś czasu, z początku myślałem, że to tylko wyprzedaż zapasów magazynowych ale to koło już długo jest w ofercie i coraz więcej sklepów je oferuje, nie tylko chickway, rośnie też ilość kupujących.
To chyba jakaś nieoficjalna wersja dla sprzedawców z Aliex. bazująca na oryginalnej obudowie i baterii 18650, albo próba wznowienia modelu (?). Podwójny reflektor z przodu - trudno powiedzieć jakiej mocy, ale z kolei brak LED-ów bocznych, nie działają. Opona tylko 2,5", a nie 3" jak w oryginale. W opisie jest coś o problemach z płytą główną, że dlatego wyłączyli boczne led-y, coś tam chyba było przerabiane.

Co najciekawsze - ten zmodyfikowany Msx w/g statystyk Aliexpress sprzedaje się tak samo dobrze jak najnowszy RS i..... 10x lepiej niż EX, EXN czy MonsterPro. Seria Msuper X/RS to wciąż koń pociągowy sprzedaży marki Begode/Gotway, podobnie jak rok temu, trochę za nimi jest Tesla a reszta modeli daleko w tyle.

Wychodzi na to, że wciąż jest duży popyt na tego typu lżejszą konstrukcję z dużym kołem i gruba oponą. Być może producent zauważy, że klienci wciąż chcą takich kół i znów wypuści coś podobnego, tym bardziej wobec problemów technicznych z pustymi silnikami.
Na Yotube i Facebooku marki Begode ukazał się niedawno kolejny apel użytkowników do producenta - o wznowienie produkcji monocykla w stylu Msx (z dobrymi osiągami ale w umiarkowanej wadze).

Czas generowania strony: 0.212 s.