Nie jesteś zalogowany.

Gotway MSX - napięcie 5V dostępne podczas ładowania koła

2020/01/08 10:46
lukaszwiecek
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Autor
Gotway MSX - napięcie 5V dostępne podczas ładowania koła #8832
Cześć,
kojarzycie, czy gdziekolwiek w MSX jest napięcie 5V lub 12V (lub jakieś inne w miarę niskie) dostępne podczas ładowania koła?

Do koła chcę wsadzić powerbank, z którego będzie zasilany alarm, GPS oraz taśma LED. Problem w tym, że gniazdo USB w kole jest włączane tylko po włączeniu koła, a ja chciałbym doładowywać powerbank również podczas ładowania koła.

W ostateczności dorzucę przetwornicę STEP-DOWN i podepnę się bezpośrednio pod gniazdo ładowania, ale traktuję to jako wyjście awaryjne...

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!
Łukasz

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2020/01/08 12:16
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Gotway MSX - napięcie 5V dostępne podczas ładowania koła #8833
Niestety, ciężko będzie. Na płytce na 100% jest jakaś przetwornica (STM32 wymaga 3.3V), ale chyba nie chcesz tracić gwarancji.

Po co ci PowerBank? Podłącz step-down trójnikiem XT60 bezpośrednio do baterii. GPS zjada praktycznie zero prądu.

2020/01/08 13:00
lukaszwiecek
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Autor
Gotway MSX - napięcie 5V dostępne podczas ładowania koła #8834
Taki miałem plan od początku, żeby wpiąć się bezpośrednio w baterię (tak samo zrobiłem w honghao s12), ale w kole wszyscy mi to odradzali ;)

2020/01/08 13:10 2020/01/08 13:13 przez atdlzpae.
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 1
Więcej
Gotway MSX - napięcie 5V dostępne podczas ładowania koła #8835
Dlaczego? Tam leci max z 20A (może 40A, ale chwilowo) - jeżeli użyjesz grubych kabli nie będzie problemów. :-)
Ja już bardziej bym się bał przy płycie grzebać.

2020/01/09 00:57
lukaszwiecek
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Autor
Gotway MSX - napięcie 5V dostępne podczas ładowania koła #8836
Przetwornica już zamówiona ;)

Ale zamiast dodatkowego trójnika zrobię to tak, jak robiłem w hulajce - do istniejącej wtyczki XT60 (od strony silnika) dolutuję się cieńszymi przewodami z XT30, a dalej bezpiecznik i reszta mojej elektroniki.
Na główny obwód prądowy nie chciałbym dokładać żadnych zbędnych wtyczek. Zawsze to jakieś potencjalne miejsce, w którym jakieś złącza mogą się utleniać czy wypalać ;)

2020/01/09 01:01
zeus78
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 11
Więcej
Gotway MSX - napięcie 5V dostępne podczas ładowania koła #8837
Nie robi się takich rzeczy z prostego powodu: konstruktorzy płyty tam gdzie potrzebują 12 czy 5 czy 3v3 obliczają wydajność układu zasilania pod tą potrzebę. Jak gdziekolwiek znajdziesz takie zasilanie i dodatkowo je obciążysz możesz uszkodzić układ i spalić całą płytę lub coś jeszcze przy okazji.

2020/01/09 14:10
Rapi
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Gotway MSX - napięcie 5V dostępne podczas ładowania koła #8838
Najlepiej sprawdzić miernikiem gdzie jakie napięcie jest na przewodach.
Co do wpięcia to tak jak już było pisane przetwornica do baterii raczej przy gotowej elektronice lepiej nie grzebać jeśli nie ma się pełnego rozeznania co autor płytki miał na myśli :).

2020/01/10 09:41
Rapi
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Gotway MSX - napięcie 5V dostępne podczas ładowania koła #8839
Jest jeszcze jedna opcja z dwoma wariantami. Pominąć zasilanie powerbanku z baterii koła. Przy małym poborze prądu ładowanie będzie w dłuższych odstępach czasu. Wariant drugi zamontowanie szczelnego gniazda w obudowie wtedy nie trzeba będzie rozkręcać za każdym razem żeby podładować. Ale tu już trzeba się bawić w przeróbki w korpusie.

2020/01/10 10:10
lukaszwiecek
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Autor
Gotway MSX - napięcie 5V dostępne podczas ładowania koła #8840

Rapi napisał: Jest jeszcze jedna opcja z dwoma wariantami. Pominąć zasilanie powerbanku z baterii koła. Przy małym poborze prądu ładowanie będzie w dłuższych odstępach czasu. Wariant drugi zamontowanie szczelnego gniazda w obudowie wtedy nie trzeba będzie rozkręcać za każdym razem żeby podładować. Ale tu już trzeba się bawić w przeróbki w korpusie.

Przeróbki w korpusie i tak będą. I stanowczo chcę uniknąć potrzeby ładowania kolejnego osobnego urządzenia, więc na pewno będę się gdzieś wpinał w zasilanie koła.

Tylko teraz pytanie - bateria daje gdzieś napięcie na zewnątrz przez cały czas? W swoim Inmotion V8 miałem tak, że napięcie z baterii na płytę główną pojawiało się dopiero po włączeniu koła lub podpięciu ładowarki, a przy wyłączonym kole i bez ładowania BMS nie wypuszczał tego głównego napięcia poza pakiet.
PODZIĘKOWANIE Seba

2020/01/10 11:53
Rapi
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Gotway MSX - napięcie 5V dostępne podczas ładowania koła #8841
Ze zdjęcia nie widzę wszystkich kabli jak biegną. Przydał by się schemat obwodu płyty głównej i BMS'a baterii, łatwiej analizować co jest ustawione. Jak przyjdzie w końcu moje kółko to będę mógł więcej powiedzieć, ale to jeszcze chwile potrwa :(.

Czas generowania strony: 0.160 s.