Nie jesteś zalogowany.

Gotway MSX mody

2020/02/03 20:47
fdmalchemist
Świeżak
Świeżak
Więcej
Gotway MSX mody #9105

IgorRz napisał: Miałem taki sam, tylko bez tych dziur...
wytrzymal rowno dwa tygodnie i pękł

Zawsze można wydrukować drugi mocniejszy lub użyć półelastycznego materiału np. flexfill 98A - twardość gumy w twardych kółkach w rolkach. Zacznę kombinować jeżeli ten zawiedzie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2020/02/03 20:57 2020/02/03 21:01 przez IgorRz.
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
Autor
Gotway MSX mody #9106

fdmalchemist napisał:

IgorRz napisał: Miałem taki sam, tylko bez tych dziur...
wytrzymal rowno dwa tygodnie i pękł

Zawsze można wydrukować drugi mocniejszy lub użyć półelastycznego materiału np. flexfill 98A - twardość gumy w twardych kółkach w rolkach. Zacznę kombinować jeżeli ten zawiedzie :)

Pękniecie zrobiło sie w tym miejscu, moze warto pomyśleć nad polepszeniem projektu.

Grupa na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA
www.facebook.com/groups/MonocykleElektrycznePOLSKA/
Czat na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA:
m.me/join/AbbBttt4pO_asGIt
Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

2020/02/03 22:45
atdlzpae
Ekspert
Ekspert
Więcej
Gotway MSX mody #9109
Tak - wydrukowałem go z PLA, a to nie jest najlepszy materiał do naprężeń. ;-) ABS byłby dużo lepszy, ale nie miałem w nim doświadczenia.
W sumie ciągle nie mam. :-D

Nie wydaje mi się żeby FlexiFill był dobrym materiałem bo jest zbyt elastyczny.
1. Nóżka nie będzie działać.
2. Najgorsze jeżeli podczas jazdy się "zwinie" pod koło - faceplant murowany.

2020/02/04 00:11
fdmalchemist
Świeżak
Świeżak
Więcej
Gotway MSX mody #9112
Z tej nóżki i tak zamierzam zrezygnować, do parkowania w pracy i domu zrobiłem stojaki:

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

a do parkowania na mieście mam wrażenie że trochę za mało stabilna, za łatwo przypadkowo przewrócić.
Ten 98A nie jest typowym flexem, chociaż na stopkę rzeczywiście mógłby być za miękki.

2020/02/06 21:05 2020/02/06 21:31 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Gotway MSX mody #9139
czy ktoś z Was testował błotnik przedni/tylny do Msx od kol. lukaszwiecek, które pojawiły się ostatnio w sklepie Hulaj Market i na allegro ? (swoją drogą świetna inicjatywa ten sklepik z dodatkami do e-pojazdów, wielkie ułatwienie dla osób bez dostępu do drukarek 3D)

w opisie podano "wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa PETG" - wyglądają bardzo ciekawie, ale nie znam się na tworzywach z których wykonuje się takie wydruki. czy to PETG też będzie pękać jak podobne błotniki z thingiverse ?

Wydaje się że przydałoby się uzupełnić jeszcze ofertę sklepu o plastikowe wkładki oddzialające rączkę od elektroniki, dopasowane do kształtu wnętrza tak jak pokazywał to LukLuk w swoim filmie. Prosty i praktyczny pomysł, taka cześć przydałaby się praktycznie każdemu użytkownikowi.

Przy okazji - skoro Łukasz ma dostęp do drukarki to może podpowiedzielibyście jeszcze jakieś inne ciekawe mody do MSX/MSP które warto by było wprowadzić do sprzedaży?
Ja proponuję pomyśleć np. nad projektem plastikowej części wysuwanej rączki

-z tego co widziałem często spotykanym problemem jest dolna część uchwytu przy śrubie, która po jakimś czasie ukruszyła się. Może dałoby się to jakoś solidniej zaprojektować, tak żeby głębiej wchodziło do wnętrza aluminiowej rurki żeby było wytrzynalsze?

2020/02/06 22:56
Rapi
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Gotway MSX mody #9142
Ja skożystałem z oferty :). Mam tylny błotnik i puki co jestem z niego zadowolony. Testuje go z 2 tygodnie. Narazie nic nie pękło choć zdażyło się że np. znajomy przy próbie wejścia na pady kopnął go dość mocno i wyskoczył z dolnych zaczepów ale wsadzenie spowrotem sprowadziło się do ściśnięcia ścianek i dosunięcia. Odstawiam na niego kółko i nic się puki co nie dzieje. Rzeczywiście PETG jest bardziej elastyczny niż PLA, w którym sam czasem coś drukuje. Jak narazie jestem zadowolony z zakupu. Na początku chciałem sam modelować błotnik i go drukować ale z braku czasu wiem ze by to chwile zajęło poza tym musiał bym dokupić PETG i kosztowo by wyszło może o 30 zł taniej jeśli tylko jeden bym druknął dlatego kupiłem w sklepie. Poza tym troche mi sie śpieszyło pogoda jest ostatnio kapryśna :).

2020/02/06 23:09
fdmalchemist
Świeżak
Świeżak
Więcej
Gotway MSX mody #9144

tdm napisał: w opisie podano "wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa PETG" - wyglądają bardzo ciekawie, ale nie znam się na tworzywach z których wykonuje się takie wydruki. czy to PETG też będzie pękać jak podobne błotniki z thingiverse ?

System mocowania jest bardzo zbliżony do błotników z thingeverse, więc i wytrzymałość będzie podobna. To czy będzie pękać zależeć będzie głównie od drukującego.
PETG jest 30-50% wytrzymalszy od PLA i się nie degraduje, a sprawa z drukowaniem jest nieco bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. jego ostateczna wytrzymałość będzie zależeć od: (kolejność nieprzypadkowa)
- dopasowania do msx-a,
- grubości modelu,
- ilości linii obrysu i zastosowanego rodzaju i ilości wypełnienia
- orientacji w jakiej model jest drukowany
- technicznego stanu drukarki i profilu drukowania
- temperatury druku
- marki i jakości filamentu

Jeżeli mój obecny pęknie, a wytrzymał już jedną kraksę - odpadł ale nie pękł - zrobię go dwumateriałowo - ramka do zamocowania do msx-a i gumowe wybrzuszenie taki model powinien wytrzymać niejedną glebę.

2020/02/07 05:38
atdlzpae
Ekspert
Ekspert
Więcej
Gotway MSX mody #9145

fdmalchemist napisał: PETG jest 30-50% wytrzymalszy od PLA i się nie degraduje

Odwrotnie. PET jest mniej wytrzymały od PLA. Spróbuj wydrukować coś z dwóch materiałów i złamać w palcach - PLA będzie dużo trudniejsze do złamania. :-)
Natomiast PET i ABS są bardziej elastyczne (PLA ma większą tendencję do łamania się), dlatego dla monocykli są lepszym wyborem. ;)

Ps. Obydwa się nie degradują. :-) Ludzie robili eksperymenty gdzie trzymali PLA latami w wodzie.

2020/02/07 08:38
lukaszwiecek
Senior forum
Senior forum
Więcej
Gotway MSX mody #9146

tdm napisał: czy ktoś z Was testował błotnik przedni/tylny do Msx od kol. lukaszwiecek, które pojawiły się ostatnio w sklepie Hulaj Market i na allegro ? (swoją drogą świetna inicjatywa ten sklepik z dodatkami do e-pojazdów, wielkie ułatwienie dla osób bez dostępu do drukarek 3D)

w opisie podano "wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa PETG" - wyglądają bardzo ciekawie, ale nie znam się na tworzywach z których wykonuje się takie wydruki. czy to PETG też będzie pękać jak podobne błotniki z thingiverse ?

Czołem! Dziękuję za dobre słowo :)

Cały błotnik (razem z zaczepami) został wymodelowany od zera. Zaczepy są grubsze i szersze. Sam błotnik też jest grubszy.

No i oczywiście na błotniki (i inne akcesoria) daję gwarancję, więc gdyby coś się działo, to wysyłam nowy :)

tdm napisał: Wydaje się że przydałoby się uzupełnić jeszcze ofertę sklepu o plastikowe wkładki oddzialające rączkę od elektroniki, dopasowane do kształtu wnętrza tak jak pokazywał to LukLuk w swoim filmie. Prosty i praktyczny pomysł, taka cześć przydałaby się praktycznie każdemu użytkownikowi.

W planach mam zrobienie całego zestawu dedykowanych uszczelek do MSX. Tylko na razie ciągle nie mam kiedy się za to zabrać ;)

tdm napisał: Przy okazji - skoro Łukasz ma dostęp do drukarki to może podpowiedzielibyście jeszcze jakieś inne ciekawe mody do MSX/MSP które warto by było wprowadzić do sprzedaży?
Ja proponuję pomyśleć np. nad projektem plastikowej części wysuwanej rączki

-z tego co widziałem często spotykanym problemem jest dolna część uchwytu przy śrubie, która po jakimś czasie ukruszyła się. Może dałoby się to jakoś solidniej zaprojektować, tak żeby głębiej wchodziło do wnętrza aluminiowej rurki żeby było wytrzynalsze?

Przyjrzę się tej rączce.

2020/02/07 08:42
lukaszwiecek
Senior forum
Senior forum
Więcej
Gotway MSX mody #9147

atdlzpae napisał:

fdmalchemist napisał: PETG jest 30-50% wytrzymalszy od PLA i się nie degraduje

Odwrotnie. PET jest mniej wytrzymały od PLA. Spróbuj wydrukować coś z dwóch materiałów i złamać w palcach - PLA będzie dużo trudniejsze do złamania. :-)
Natomiast PET i ABS są bardziej elastyczne (PLA ma większą tendencję do łamania się), dlatego dla monocykli są lepszym wyborem. ;)

Ps. Obydwa się nie degradują. :-) Ludzie robili eksperymenty gdzie trzymali PLA latami w wodzie.

PETG jest wytrzymalszy od czystego PLA. Po prostu PLA można wydrukować na jakichkolwiek ustawieniach i wyjdzie ok, a z PETG trzeba się trochę pobawić żeby uzyskać dobre parametry dla danego materiału.

I PLA jak najbardziej się degraduje od wilgoci. Mam na drzwiach od furtki wydrukowany "daszek" do dzwonka z PLA. Po trzech latach zrobił się już bardzo kruchy.

Czas generowania strony: 0.191 s.