Nie jesteś zalogowany.

Gotway MSX mody

2019/12/30 13:58
Rapi
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Gotway MSX mody #8735
Głównie koduje projektowanie to takie mini hobby. Nie używam jakiś super wypasionych narzędzi. Aktualnie kożystam z darmowego programu online Tinkercad z Autodeska. Nie jest super rozbudowany ale przez co dla amatora może być wystarczający. Robiłem w tym obudowy do płyty głównej w mojej Anecie A8 kilka innych drobnostek oraz mini oczyszczacz powietrza bez wodotrysków tylko obudowa sekcje na filtry i sekcja do złaczenia z turbiną. Ale robie projekty w wolnej chwili a z czasem wiadomo zawsze za mało :). Bawie się czasem też elektroniką w zakresie bardzo prostych rzeczy głównie w połaczeniu z arduino albo raspbery pi. Zależy co mnie natchnie ale bardziej żęby się czegoś nowego dowiedzieć lub poznać technologie :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/12/30 20:16
lukaszwiecek
Senior forum
Senior forum
Więcej
Gotway MSX mody #8744
Spoko. Tak pytam, bo jakieś ciekawe projekty zrobione w SOLIDWORKS mógłbym nawet odkupić :)

2019/12/30 22:39
Rapi
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Gotway MSX mody #8764
W tym akurat nie robiłem ale z ciekawości rozpoznam temat :).

2019/12/30 23:31
Rapi
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Gotway MSX mody #8770
Na pierwszy rzut oka zdecydowanie bardziej rozbudowany. Ma potencjał z minusów to licencja :). Podejżewam, że min 1000 zł na mieś za użytkowanie tego cuda.
Może jak bym był studentem to było by za free do testów i można by było coś wyczarować. Narzędzie wygląda na ciekawe. Na pewno się w tym wygodnie projektuje.
Pozostane jednak przy hobby na darmowym narzędziu :).

Ps. Mam znajomego co w CAD'ach mocniej siedzi, może on ma kogoś kto ma coś na zbyciu. Zapytam go może on będzie zainteresowany.

2019/12/31 00:02
lukaszwiecek
Senior forum
Senior forum
Więcej
Gotway MSX mody #8771
Mogę Ci dać licencję na wersję EDU.

Tylko tak jeszcze doprecyzuję - to nie jest tak, że biorę wszystkie modele jak leci ;) Ale jak wpadnie mi w oko coś fajnego i zaprojektowanego z głową (pod kątem druku), to jak najbardziej :)

2019/12/31 12:04
Rapi
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Gotway MSX mody #8772
Licencją nie pogardzę :).
Co do fajnych projektów to bardzo ogólnikowy opis można zmieścić w nim jakąś małą designerską zaślepkę i projekt np auta wyścigowego.
Rozumiem, że szukasz koncepcji, którą można przerobić w produkcję i na tym zarobić. Rozumiem to i jak najbardziej popieram :).
Do takich rzeczy moim zdaniem najpierw trzeba target określić, potem znaleźć kogoś z branży kto zna specyfike produktów na rynku ustalić co chce się robić przemyśleć czy to się sprzeda i rozpisać za ile i ile z tego można po odliczeniu materiałów, roboty podatków etc. mieć dla siebie. Druga droga to wesprzeć jakiś startup z potencjałem :). Oczywiście jest trzecia opcja iść na żywioł ale to już jak się ma zaplecze finansowe i osobny budżet na nieudane eksperymenty :).

2020/01/10 12:49
fdmalchemist
Świeżak
Świeżak
Więcej
Gotway MSX mody #8847
Widziałem na YT jak ktoś zmieniał wiatraczek w msx z STF 40105vh na noctue NF-A4x10 5V
4500obr/min czyli trochę mniej niż oryginał ale za to tylko 18dB (niesłyszalny).
W zestawie z noctuą jest dołączony adaptor pasujący do gniazda w msx ale + i - są odwrotnie więc trzeba piny we wtyczce zamienić miejscami.
Jak już mój msx dojdzie to pewnie po błotniku będzie pierwszy mod :)

2020/01/10 22:47
Rapi
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Gotway MSX mody #8854
Jak chcesz przyoszczędzić trochę a dostać podobny jakościowy produkt to polecam wentylator firmy AAB silent force. Swojego czasu też szukałem cichego wentylatora w moim przypadku do urządzenia pracującego w domu wieczorami. I potwierdza jest dość cichy :). Jak by co tu masz linka . Parametrami jest zbliżony do Noctua NF-A4x10 FLX. Jednak AAB według opisów jest cichszy tańszy jedynie przepływ powietrza ma na minimalnie niższym poziomie bo 7,35 m3/ h a Noctua ma 8.2 . Także jest też dobrym kandydatem na podmiankę.

2020/01/11 14:42
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
Gotway MSX mody #8859
Wybaczcie ale latem zapragniecie dodatkowego wentylatora a nie cichego i minimalnie mniej wydajniejszego.

2020/01/11 15:42
atdlzpae
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 1
Więcej
Gotway MSX mody #8860
Nie wybaczamy - latem będziemy jeździli w klimatyzowanych samochodach. ;-)

Czas generowania strony: 0.181 s.