Nie jesteś zalogowany.

Gotway MSuper X 84V 1600Wh- techniczne możliwości upgrade baterii

2019/05/22 22:29
elGrey
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Autor
Gotway MSuper X 84V 1600Wh- techniczne możliwości upgrade baterii #6325
Witam, mam pytanie dotyczące możliwości technicznych rozbudowy baterii Gotway MSX 84v 1600Wh.

Szukam wszelkich sprawdzonych informacji w temacie - zatem KTOKOLWIEK WIDZIAŁ - KTOKOLWIEK WIE.

Startowo mamy tutaj 120 ogniw. czyli 20s 6p. Zakładam, że są to 2 pakiety po 60 ogniw po każdej stronie koła.
Nie mogę znaleźć informacji o wymiarach przestrzeni na baterie ani ile jaszcze można zmieścić ogniw bez powiększania obudowy.
Czy wejdzie dodatkowe 2x20 ogniw aby docelowo uzyskać 20s 8p?
Jeżeli dałoby radę fizycznie to upchnąć - to czy obsłuży to fabryczny BMS?
Może alternatywą jest dołożenie dodatkowego BMSa i osobny port ładowania?

Genezą pytania jest zakup MSXa 84V w seryjnym wyposażeniu 1600Wh i opcja EWENTUALNEJ ROZBUDOWY baterii gdyby "prądu brakowało".

Krótka odpowiedź, którą otrzymałem od "PanaKota" żeby kupić od razu 2000Wh u niego w serwisie, nie do końca mnie satysfakcjonuje finansowo w tym momencie.

Pozdrawiam licząc na konstruktywne wskazówki, elGrey

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/05/22 23:03
migacz213
Senior forum
Senior forum
Więcej
Gotway MSuper X 84V 1600Wh- techniczne możliwości upgrade baterii #6327
Kotu tutaj z forum zrobił wersje 100v, 2000 Wh, widziałem ostatnio. Jest w fazie testów. Moim zdaniem jak to będzie ogarnięte, to będzie to totalny kozak i jedyna sensowna opcja rozbudowy. Masz link do strony jakbyś potrzebował: eucservice.com/pl/

Moje koła: KS16, KS16S, MSX , KS 18xl

2019/05/22 23:35
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 21
Więcej
Gotway MSuper X 84V 1600Wh- techniczne możliwości upgrade baterii #6328
Nie zapominaj ze baterie sa drogie

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2019/05/23 07:18
elGrey
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Autor
Gotway MSuper X 84V 1600Wh- techniczne możliwości upgrade baterii #6335
Łukasz, rozmawialiśmy na ten temat na racetracku. Nie prowokuj
mnie żebym tu napisał więcej. Krótko - pakiet 20s 7p, czyli większy, zrobiony na NOWYCH ogniwach, w jednej z najdroższych firm kosztuje około 3tys. z vatem, gwarancją i ubezpieczeniem OC. Ponadto ma wbudowany watomierz.

2019/05/23 08:20
Szymek
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Gotway MSuper X 84V 1600Wh- techniczne możliwości upgrade baterii #6336

elGrey napisał: Witam, mam pytanie dotyczące możliwości technicznych rozbudowy baterii Gotway MSX 84v 1600Wh.

Szukam wszelkich sprawdzonych informacji w temacie - zatem KTOKOLWIEK WIDZIAŁ - KTOKOLWIEK WIE.

Startowo mamy tutaj 120 ogniw. czyli 20s 6p. Zakładam, że są to 2 pakiety po 60 ogniw po każdej stronie koła.
Nie mogę znaleźć informacji o wymiarach przestrzeni na baterie ani ile jaszcze można zmieścić ogniw bez powiększania obudowy.
Czy wejdzie dodatkowe 2x20 ogniw aby docelowo uzyskać 20s 8p?
Jeżeli dałoby radę fizycznie to upchnąć - to czy obsłuży to fabryczny BMS?
Może alternatywą jest dołożenie dodatkowego BMSa i osobny port ładowania?

Genezą pytania jest zakup MSXa 84V w seryjnym wyposażeniu 1600Wh i opcja EWENTUALNEJ ROZBUDOWY baterii gdyby "prądu brakowało".

Krótka odpowiedź, którą otrzymałem od "PanaKota" żeby kupić od razu 2000Wh u niego w serwisie, nie do końca mnie satysfakcjonuje finansowo w tym momencie.

Rozumiem, ze nie wiesz, kola nie masz, a dzielisz skore na niedzwiedziu.
Moja rada, najprosciej Ci bedzie kupic najtansza opcje MSX z bateria 820 np u Kota (o ile ma jeszcze taka oferte), pozniej kolo sobie rozbierzesz, pomierzysz, zamowisz sobie baterie w rzeczonej firmie i zobaczysz czy wyjdzie Cie taniej. Pakiet oryginalny 820Wh sprzedasz bez problemu, pasuje do starszego MSupera czy ACMki.

Z tego co mi wiadomo, a podobno duzo mi wiadomo:) wszystko sie da, niestety nie mam autoryzacji do rozdawania informacji technicznych ale wiem, ze Kotu jest w stanie zrobic wieksze batki do MSX i Monstera.

Godspeed

2019/05/23 09:43
elGrey
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
Autor
Gotway MSuper X 84V 1600Wh- techniczne możliwości upgrade baterii #6337
Widzisz Szymek, to w jaki sposób mi odpowiadasz jako Senior forum, potwierdza moje obawy o sens pytania/pisania/dzielenia się swoimi doświadczeniami na tym forum.
Sztucznie dzielicie środowisko na Gotway vs reszta świata, a potem się dziwicie że ludzie nie chcą pisać.
Czy nie sądzisz, że obawa o interesy "PanaKota" ogranicza Ciebie w podzieleniu się z nami Twoim dużym doświadczeniem i wiedzą?
Cytując klasyka, "Panie Szymku, PAN się nie boi, reszta forum za Panem stoi".
Pzdr. słonecznie elGrey
(no ofence).

2019/05/23 11:03
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 21
Więcej
Gotway MSuper X 84V 1600Wh- techniczne możliwości upgrade baterii #6345

elGrey napisał: Widzisz Szymek, to w jaki sposób mi odpowiadasz jako Senior forum, potwierdza moje obawy o sens pytania/pisania/dzielenia się swoimi doświadczeniami na tym forum.
Sztucznie dzielicie środowisko na Gotway vs reszta świata, a potem się dziwicie że ludzie nie chcą pisać.
Czy nie sądzisz, że obawa o interesy "PanaKota" ogranicza Ciebie w podzieleniu się z nami Twoim dużym doświadczeniem i wiedzą?
Pzdr. słonecznie elGrey
(no ofence).

Tak jest oficjalna app gotway a w wheelong tez mozna ha używam darknesboot to jak wheelong Tomasz pamietam nasza rozmowę w Szczecinie gdy jeździliśmy tylko zaznaczyłem ale resztę wiemy odnośnie kwestji baterji jak do tego podchodziłes ,musisz pamiętać ze ludzie na forach światowych zastanawiają sie kalkulują jak mozna to zrobic ,robią pod siebie różne pakietu i rozszerzają .Tomaszu trzeba pamiętać ze opatentowaty projekt jest ciekawa informacja dla wszystkich ,takze trzeba zrozumieć ze nie wiele chce sie mówić na ten temat,chetnie jesli chcesz znajde dla Ciebie informacje w internecie jak mozna to rozbudować i co trzeba zrobic jesli chcesz?

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2019/05/23 11:54 2019/05/23 12:18 przez kotu.
kotu
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 1
Więcej
Gotway MSuper X 84V 1600Wh- techniczne możliwości upgrade baterii #6346

elGrey napisał: Widzisz Szymek, to w jaki sposób mi odpowiadasz jako Senior forum, potwierdza moje obawy o sens pytania/pisania/dzielenia się swoimi doświadczeniami na tym forum.
Pzdr. słonecznie elGrey
(no ofence).

Zadajesz pytania czyste techniczne i oczekujesz odpowiedzi (FB). Ja prowadzę serwis i nie zamierzam dzielić się wiedzą. Trzeba utrzymać za coś firmę. Daje na produkt gwarancję i wybór jest jego gdzie kupi i czy sam zrobi. Nikt nie wie jak to jest zrobione "szymek". Zawsze znajdzie się cwaniak teoretyk, co wie więcej, a nawet do sprzętu nie zajrzał, a co dopiero to zmieścić, zaplanować zadbać o bezpieczeństwo...
Potem druciarstwo się szerzy. Zdjecia pajęczyn kabli...

Jak jesteś mocny, to kup i zrób, a nie pytasz jak. Pokaż, że też potrafisz.
Ja mam oferte dla tych, których stać jest kupić. Mieć przeglądy gwarancje i serwis. Jest support fabryki w Autoryzowanym Serwisie. I rozszerzenie jest skonsultowane i bezpieczne. Fabryka Gotway na zamówienie robi specjalną wersja dla mnie.

Kombinatorzy, niech radzą sobie sami, jak im żal wydać parę stówek na gwarancje więcej. I tak sprzęt robi koło i wraca potem do serwisu. Samonaprawa nie daje gwarancji na części. W Z10 co chwila wtopy. Część kupiona wsadzona i dym, 250$ w plecy.... Nerke też by sami przeszczepili żeby zaoszczędzić.

Nie dziw się, że klienci są zadowoleni i mnie polecają.

"Czy nie sądzisz, że obawa o interesy "PanaKota" ogranicza Ciebie w podzieleniu się z nami Twoim dużym doświadczeniem i wiedzą?"

Próba na siłę wyciągnięcia informacji nic nie da i świadczy o twojej bezsilności i braku wiedzy.

Każdy by chciał mieć wszystko za grosze, dla tego nie ma w Polsce rozwiniętej gospodarki, a chińska kwitnie. Ja obsługuje tych, co chcą mieć spokój, sprzęt swieży, pewny, a nie zlepy, co nie przeszły QC i otwierają paczki z ALI ze strachem...

2019/05/23 11:58 2019/05/23 12:25 przez kotu.
kotu
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 1
Więcej
Gotway MSuper X 84V 1600Wh- techniczne możliwości upgrade baterii #6347
Temat można chyba już zamknąć.

2019/05/23 16:37
Lukasz
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Gotway MSuper X 84V 1600Wh- techniczne możliwości upgrade baterii #6348

elGrey napisał: Witam, mam pytanie dotyczące możliwości technicznych rozbudowy baterii Gotway MSX 84v 1600Wh.
...

Standardowa bateria 1600Wh to 45-50+ km przy ostrej jeździe i 70-85+ przy spokojniejszej - do zastanowienia czy naprawdę więcej potrzebujesz? Przejeżdżasz takie dystanse za 1 razem? Życzę wszystkim nóg ze stali ale po przekroczeniu pewnego progu zmęczenia rośnie prawdopodobieństwo wywrotki. Może lepiej zamiast wsadzać większa baterie kupić nowoczesną ładowarkę 9A - są takie - bardzo lekkie - lżejsze niż oryginalna ładowarka GW dzięki czemu dostajesz około 30km zasięgu za godzinę ładowania - i ominąć problem rozbudowy (który w praktyce jest trudny w realizacji jak ma to być bezpieczne)

Ninebot ONE E+ 2000+ km ==> Ninebot ONE E+ z baterią 388wh 2000+ km ==> Kingsong KS16 2000+km ==> KS16S 5600+ km, ==> Z10 z modyfikacjami 1700km w pierwsze 3 miesiące, doświadczenie z Inmotion V8, Gotway 16" Gotway 18". Mody, światła itp. Jeżdżę również w złą pogodę i w zimie.
PODZIĘKOWANIE Lukas, ml

Czas generowania strony: 0.248 s.