Nie jesteś zalogowany.

GotWay Monster 22" 84V/100V

2018/12/27 14:49
kotu
Niezależny Sprzedawca
Niezależny Sprzedawca
Oklaski: 1
Więcej
GotWay Monster 22" 84V/100V #4209
Igor ja nie opisuję sytuacji, jak masz gwarancje w chinach czy gdzieś tam, to wtedy jest to kwestią tego, jak załatwi to ten gwarant. Ja piszę z pozycji serwisu w Polsce i bezpośredniej dystrybucji z Fabryki. Myślisz, że za odesłanie koła, lub jego części ponosi koszty fabryka ? To kwestia dealera, tego ile daje gwarancji i jak to naprawi, bo on ponosi wszystkie koszty przesyłek w obie strony. Serwis fabryczny może przesłać część na podstawie nr fabrycznego i załączonego filmu z usterką. Sami to klasyfikują na odległość i podejmują decyzję. Nie przyślą całego nowego koła, tylko uszkodzone elementy na twój koszt. Dealer w Polsce musi mieć dodatkowy sprzęty na wymianę, jak sprzedał sprzęt z wadą fabryczną, to go wymienia na nowy i klient jest zadowolony, a roszczenie gwarancyjne załatwia się później. Jak masz gwaranta w chinach, to nie ponosi on takich kosztów na odesłanie sprzętu do fabryki, jak dealer w Polsce, bo ma bliżej. Daje ci też rok gwarancji fabrycznej bez dodatkowego roku (ze swojej kieszeni), co jest wymagane prawem unijnym. Kupując tam, ponosisz koszta odsyłki sprzętu. Nie wiesz, czy jeszcze wróci. Nie wiesz, od kogo kupujesz i co przyjdzie. Nie opłaca ci się tam pojechać po sprzęt, nie masz możliwości obejrzenia go. Dalej uważasz, że sprzęt w Polsce jest za drogi? Napisałem ci o części ryzyka i możliwości związanych z nim kosztów od strony dealera. Ja znam przypadek z Francji, gdzie sprzęt nie został odesłany z serwisu do klienta. Mam nadzieje, że w tym przypadku skończy się pozytywnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/12/27 15:02 2018/12/27 15:07 przez IgorRz.
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
GotWay Monster 22" 84V/100V #4210

kotu napisał: Igor ja nie opisuję sytuacji, jak masz gwarancje w chinach czy gdzieś tam, to wtedy jest to kwestią tego, jak załatwi to ten gwarant. Ja piszę z pozycji serwisu w Polsce i bezpośredniej dystrybucji z Fabryki. Myślisz, że za odesłanie koła, lub jego części ponosi koszty fabryka ? To kwestia dealera, tego ile daje gwarancji i jak to naprawi, bo on ponosi wszystkie koszty przesyłek w obie strony. Serwis fabryczny może przesłać część na podstawie nr fabrycznego i załączonego filmu z usterką. Sami to klasyfikują na odległość i podejmują decyzję. Nie przyślą całego nowego koła, tylko uszkodzone elementy na twój koszt. Dealer w Polsce musi mieć dodatkowy sprzęty na wymianę, jak sprzedał sprzęt z wadą fabryczną, to go wymienia na nowy i klient jest zadowolony, a roszczenie gwarancyjne załatwia się później. Jak masz gwaranta w chinach, to nie ponosi on takich kosztów na odesłanie sprzętu do fabryki, jak dealer w Polsce, bo ma bliżej. Daje ci też rok gwarancji fabrycznej bez dodatkowego roku (ze swojej kieszeni), co jest wymagane prawem unijnym. Kupując tam, ponosisz koszta odsyłki sprzętu. Nie wiesz, czy jeszcze wróci. Nie wiesz, od kogo kupujesz i co przyjdzie. Nie opłaca ci się tam pojechać po sprzęt, nie masz możliwości obejrzenia go. Dalej uważasz, że sprzęt w Polsce jest za drogi? Napisałem ci o części ryzyka i możliwości związanych z nim kosztów od strony dealera. Ja znam przypadek z Francji, gdzie sprzęt nie został odesłany z serwisu do klienta. Mam nadzieje, że w tym przypadku skończy się pozytywnie.

Zgadzam sie z Toba kotu jezeli patrząc od strony serwisu w Polsce, niestety od strony potencjalnego klienta sprawa wyglada calkiem inaczej, trzymam za Ciebie kciuki naprawdę !

.. z mojej strony to tak naprawde zalezy mi aby kolka byly coraz bardziej popularne i aby bylo z kim pojezdzic a gdzie to kupi i za ile i na jakich warunkach to powinno zależeć powinno od kupujacego...

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2018/12/27 15:12 2018/12/27 15:14 przez GexN.
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
GotWay Monster 22" 84V/100V #4211
Paradoksalnie to hobby niekoniecznie musi kosztować - kółko odpowiednio długo użytkowane może zacząć "na siebie zarabiać" - swojego InMotion'a V5F+ mam już jakieś 2,5 roku i od kiedy się na niego przesiadłem zrezygnowałem z karty miejskiej, czyli przez ten czas zaoszczędziłem jakieś 2800zł (koszt 280zł raz na 3 miesiące przez 30 miesięcy). Kolejna ładna sumka by się zebrała w kasie oszczędzonej na koszty wysyłki, czy dowozy jedzenia (więcej rzeczy zacząłem odbierać osobiście gdyż dystans przestał być problemem) i sporadyczne kursy taksówką lub koszty paliwa w momencie, gdy autobus/tramwaj nie jadą w okolice interesującego nas miejsca.

Oczywiście oprócz zakupu samego kółka są jeszcze koszty użytkowania - wydałem jeszcze około 100-200zł na osprzęt (lampki, maska, odblaski, stojak), około 100zł na nową dętkę i oponę oraz zdarzyło mi się rozwalić rękawiczki i stłuc szybkę w telefonie podczas wywrotki. Jest jeszcze i zużycie prądu - przejechane 6500km po jakieś 1,5zł za 100km (podobno nawet taniej, ale zakładam czarny scenariusz) daje koszt... niecałych 100zł :D

Mimo dodatkowych kosztów, myślę że niedługo kółko zwróci się całości, albo już się zwróciło, a obliczeniach nie wziąłem pod uwagę swojego zaoszczędzonego czasu - dojeżdżając na kółku do pracy w skali tygodnia oszczędzam ponad 3 godziny w porównaniu z komunikacją miejską (około 20 min różnicy w jedną stronę), co przez 250 dni pracujących w roku i razy 2,5 roku daje ponad 400 godzin oszczędności. Czasu zaoszczędzonego na kursy po codzienne zakupy do Biedry/Lidla nawet nie próbuję liczyć.

W przypadku Monstera kalkulację trzeba by przeprowadzić trochę inaczej, gdyż to sprzęt o trochę innym przeznaczeniu - zasięg jest taki że mógłby zastąpić komuś dojazdy samochodem z terenów podmiejskich i gdyby ktoś go tak użytkował przez jakieś 2-3 lata to myślę, że inwestycja też mogłaby się zwrócić. Jeżeli założymy że ktoś dojeżdża samochodem 20km w jedną stronę i samochód spala mu 8l/100 i założymy cenę paliwa na poziomie 5zł to przez rok na samo paliwo wydaje 4000zł (40km*0,08l/km*5zł*250dni pracujących). A do tego trzeba dodać koszty amortyzacji samochodu, napraw, koszty parkingu pod pracą itp.

Zanim pojawią się posty w stylu "a u mnie wczoraj paliwo po 4.90 było", albo "a w 2017 były 248 dni pracujące" - wszystkie kalkulacje powyżej są zgrubne, a ich celem jest zademonstrowanie skali kosztów/zysków w długoterminowym użytkowaniu :)

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7200km+) -> 03.2019 InMotion V10F (1800km+)

2018/12/27 23:15
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 22
Więcej
Autor
GotWay Monster 22" 84V/100V #4218
Ja uważam że mająca nie bawem 100v 3000wh będzie bardzo fajnie, duża opona 22 więcej Baterji będzie może ciutkę inaczej ale widzę moster i jest nawet zwinny się okażę Seba dobrze napisał Kto tu mówi o kosztach dużych;d nie nie to nie tak tyle co chciałbym powiedzieć powiedział to Samo Sebastian

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2019/01/12 14:33
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
GotWay Monster 22" 84V/100V #4399

Lukas napisał: ..... będziemy z Kotu (...) jako jedyni w PL??? będziemy mieli Monstery 22 100v o dużych bateriach! to będzie coś niesamowitego ....

Przykro mi to czytać, ale nie jedyni. Powinno być tak... -> będziemy mieć w trójkę :lol: 100V/1850W.:P

1% podatku Sprzedam V10F Inmotion

2019/01/14 20:57
Seba
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 13
Więcej
GotWay Monster 22" 84V/100V #4405
Paweł, czyżbyś zaraził się "kółkownictwem długodystansowym" ? :)

Miłego dnia!
Sebastian

Wszystko o elektrycznych monocyklach - najednymkole.pl - www.facebook.com/NaJednymKole

2019/01/14 22:31 2019/01/14 22:36 przez plewan.
plewan
Ekspert
Ekspert
Więcej
GotWay Monster 22" 84V/100V #4407

Seba napisał: Paweł, czyżbyś zaraził się "kółkownictwem długodystansowym" ? :)

Prędzej czy później ,kto już raz zasmakował to dopadnie go choroba kółkomaniaka.
Długie dystanse jak najbardziej, ale liczy się moc, przyśpieszenie i sprawne hamowanie. Za mocą w parze idzie lepsze hamowanie. Już planuje wycieczki po okolicznych miejscowościach no i latem po beskidach np. Skrzyczne, Magórka, Matyska i schroniska oraz wzniesienia w powiecie Żywieckim. Gdzie diabeł nie może to monstera pośle :)
Ps. Już nie wspomnę o towarzyszeniu w 2 Etapie "na jednym kole przez Polskę" " do Torunia :)

2019/01/14 22:47
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 22
Więcej
Autor
GotWay Monster 22" 84V/100V #4408
Tak to dobrze dołączę się do Ciebie myślę że 100v 1850 będzie nie najgorsza ja stawiam na moc wyjściową, mniejsze ryzyko Większe V i mniejsze wycięć podczas jazdy, szybsze ruszanie większa opona nowe doświadczenie na czymś innym a także co ważne duża prędkość przelotowa prędkoś to 55 bez pierwszych sygnałów od 60kmH Pierwsze 2 na których możemy jechać

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2019/01/17 19:55
kotu
Niezależny Sprzedawca
Niezależny Sprzedawca
Więcej
GotWay Monster 22" 84V/100V #4415
Nie mam czasu zabiegany jestem, popisał bym z wami... Plewan zastanów się nad Moto Airbag 2.0 jeszcze jest XXL w dobrej cenie, nie chcę cie widzieć jak pędzisz bez zabezpieczeń :woohoo:
Dobry wybór ten Monster, zaraz będziemy działać jeszcze chwila...
Możliwe, że parę kamizelek będę miał na stanie, załatwiam ja, czekam na odp od dostawcy...
Już w ciągłym kontakcie z GW opracowujemy 2k/3k packi. Jeszcze kilka szczegółów i wychodzimy z kitami 100V.
Jak ktoś bierze Monster/Msuper X proponuje brać 84V i do tego gwarancja na kit i sprzęt.

2019/01/17 20:57 2019/01/17 20:58 przez plewan.
plewan
Ekspert
Ekspert
Więcej
GotWay Monster 22" 84V/100V #4416

kotu napisał: ... Plewan zastanów się nad Moto Airbag 2.0 jeszcze jest XXL w dobrej cenie, nie chcę cie widzieć jak pędzisz bez zabezpieczeń :woohoo:
Dobry wybór ten Monster, zaraz będziemy działać jeszcze chwila... (...)

Ale Kotu ja już się zdecydowałem tylko kwestia rozmiaru. Zakładam do monstera na 100%.
Ps. nowy nabytek do monstera.... foto.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Czas generowania strony: 0.193 s.